Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok fórum

Pécsi Megyei Kórház szülészete - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
33. Lujza28 (válaszként erre: 32. - Babyjuly)
2008. dec. 25. 19:04

Szia!


Pihenj sokat, ha meglesz a babó, már úgysem tudsz!!:) Hogy vagy? Az álmosságon kívül van még tüneted? Uh volt mostanában? Ha van időd, írj ám!:)


És nagyon boldog ünnepeket, és még boldogabb új évet kívánok nektek!:)

32. babyjuly (válaszként erre: 31. - Lujza28)
2008. dec. 25. 05:57

Szia!


Bocs, hogy csak most, de vagy aludtam, vagy az ebből eredő lemaradásaimat igyekeztem pótolni.


Boldog karácsonyt, és új évet kívánok!

31. Lujza28 (válaszként erre: 30. - Babyjuly)
2008. dec. 16. 20:43

Szia!:)

Jól vagy? Minden rendben veled?


A tüneteid nagyon hasonlítanak az enyémekre mikor a picivel voltam várandós!:)) Álomkór, és hiszti! Párom mesélhetne róla...:DD Szegényem kapott hideget meleget tőlem!:)

Szóval akkor igazak a hírek a doktornőről? Nem vállal már szüléseket? A rendelése azért megmarad a kórházban, vagy csak gyereknőgyógyászként rendel már?

Megértelek a klinikával kapcsolatban! Valahogy nekem sem volt soha szimpatikus a hely, én kétszer voltam ott, egyszer genetikai tanácsadáson, aztán meg 4D uh-on. A 4D-t viszont nem akartam kihagyni, egyik terhességem alatt sem sikerült elmenni, most mindenképp akartam, és a klinikán volt a legbarátibb áron a városban!

2008. dec. 12. 15:52

Szia!


Igen, megkaptam. Jegenyés Adél. Dokinő már csak gyereknőgyógyászként van, úgyhogy ez a lehetőség kiesett. Kicsit bonyolítja a dolgokat, hogy elvileg én a klinikára tartoznék. Csak nekem nagyon nem szimpatikus a hely. Az orvosokat ott sem ismerem, de szabályosan rosszul vagyok, ahogy belépek az épületbe. (látogatóként jártam már többször ott) Tünet annyi, hogy álmos vagyok mindig. Nagyon-nagyon-nagyon álmos. Mindig, és akármennyit alszok, akkor is. Meg hisztis. Meg szurkál a hasam, de a védőnő szerint ez normális. Szerencsére a hányinger elkerül. :))) Nem baj, ha sokat kérdezel :)

29. Lujza28 (válaszként erre: 28. - Babyjuly)
2008. dec. 11. 09:03

Szia!


Hogy vagy? Megkaptad a kiskönyvet?:)) Ki a védőnőd? Találkoztál már a doktornővel?

Vannak tüneteid? Remélem jól viseled a várandósságot!:) Bocs a sok kérdésért!:D Írj ám ha van időd!

2008. dec. 6. 08:07

Szia!


Köszi. Én is nagyon várom, szerdán megyünk a védőnőhöz. Párom nagyon lelkes, mindenhova jönni akar. Ő már évek óta nagyon szerette volna ezt a babát, csak én halogattam, bár most már nem is nagyon tudom miért.


A Veressben voltam, az UH-os doki meg az assszisztens is nagyon aranyos volt. Ők kellemes csalódás voltak.


Doki majd eldől, első körben szeretnék a megyeibe Dr. Bédi Beatrixhoz elmenni, és majd meglátom, mennyire vagyunk egy hullámhosszon. Ha nem, még van időm keresni másik dokit. Sok jót hallottam róla, ötvenvalahány éves ha jól tudom, és van gyereke, és egy nyugodt kis nő az elmondások szerint. Nekem szimpatikusabb, hogy valaki úgy mond majd dolgokat, hogy gyakorlatilag - a másik oldalról - is tudja mit beszél, hiszen szült már. De lehet, hogy mégsem ő lesz, majd alakul. Ha nem szimpatikus, máshoz megyek.

27. Lujza28 (válaszként erre: 26. - Babyjuly)
2008. dec. 5. 18:24

Szia!


Gratulálok a picikéhez!!

Valószínű először még korai lett volna az uh, azért várt még egy hetet a doki! De ilyenkor ezt nagyon nehéz kivárni, tapasztaltam én is már!:)

Hol volt az uh? A megyeibe, vagy a Veressbe? Dokit választottál már? Megtaláltad a védőnőt? Én alig vártam hogy mehessek hozzá, amikor terhes lettem, mert ő adja a kiskönyvet, és az már olyan jó érzés volt amikor már a kezembe kaptam!:))

26. babyjuly (válaszként erre: 21. - Lujza28)
2008. dec. 3. 04:17

Szia!


Nem csinált múlt hét kedden UH-ot, és "nem igazán" érezte a terhességet. Úgyhogy csak tegnapra kaptam időpontot. 11,1 mm a bébi, 7 hetes és 2 napos ma, és nagyon szépen dobogott a kis szíve :)))

25. Lujza28 (válaszként erre: 24. - Anyuca66)
2008. dec. 2. 16:25

Hát 100.000 ft-ot én sem fizetnék az tuti, nem is tudnék!

Én nem otthoni légkört várok egy kórháztól, hanem normális ellátást, bár a megyei nagyon szépen meg van csinálva, legalábbis a szülészeti része.

24. anyuca66 (válaszként erre: 23. - Lujza28)
2008. dec. 2. 15:50
Mintha a Veszprémiről beszéltek volna.. A sógornöm azt hiszem a Pécsi Megyei Kórházba szült, kétszer. Elsőnél császározták, nem jól (varták?) de sokszor ment még kötözésre. Tudom fő a bizalom, de megéri hogy akár 100.000 Ft a dokinak adtok?? Már aki ezt megteheti. A kórház az kórház! Nem tudnak igazán otthoni légkört teremteni. De hát leendő anyukák, ti tudjátok.....
23. Lujza28 (válaszként erre: 22. - Anyuca66)
2008. dec. 1. 21:49
Igen valamennyit láttam a híradóból én is! Ez melyik kórházban volt? Nem rémlik hogy a pécsiről beszéltek volna! Nem láttam a riportot, csak a végét csíptem el.
2008. dec. 1. 21:45
M1 hiradóba ma volt egy infó: nem lehet dokit választani...
21. Lujza28 (válaszként erre: 20. - Babyjuly)
2008. dec. 1. 21:18

Szia!


Mi volt a dokinál? Nem volt jó a gépünk, nem tudtam pár napig jönni!

Milyen volt a doki? Uh-on mi volt? Remélem minden rendben van! Írj ám ha "erre" jársz!:)

2008. nov. 22. 17:10
Oks. :))
19. Lujza28 (válaszként erre: 18. - Babyjuly)
2008. nov. 22. 10:25

Amikor a nagyfiammal terhes voltam a Melinda utcában laktunk. A körzeti védőnő a varsányba volt, egy tiz emeletes aljában volt a rendelő, azt hiszem az orvos aki ott rendelt valamilyen Ilona volt. Az a védőnő nem tudom ott van e még, egy idős nő volt.

A Vereczkei Gábort nem ismerem. Majd írd ám meg mi volt kedden!!:)

2008. nov. 21. 19:33
Dr. Vereczkei Gáborhoz. Kertvárosban lakom, elvileg a védőnő valahol a Varsányban van.
17. Lujza28 (válaszként erre: 16. - Babyjuly)
2008. nov. 21. 18:21

Húú, hát igen az elején tényleg ez a procedúra van!

Kihez kaptál időpontot? Akkor uránváros környékén laktok? Mi is! Én is a Veressbe jártam, csak én a védőnőmhöz. Mivel a dokimnak a magánrendelésére jártam, nem kellett ide elmennem a nőgyógyászhoz.

Ultrahang elvileg van itt is, de én még nem voltam,mindig a megyeibe kellett mennem.

De ha még nincs választott dokid, akkor gondolom most csinálnak egy uh, már csak a terhesség megállapítása miatt is!

16. babyjuly (válaszként erre: 15. - Lujza28)
2008. nov. 21. 18:13

Szia!


Ááááh. Jól felidegesítettem ma magam. Be akartam jelentkezni, de hát ez nem ilyen egyszerű. A Megyei kartonozójában azt mondták, előbb el kell mennem a Veress E.-be nőgyógyászhoz. Nem is értem. Na mindegy, elmegyek kedden, aztán nem hagyom magam. (Persze ez kb. 1 óra telefonálgatásba telt, mert elsőre rossz számot hívtam - netről néztem - , aztán sorban kaptam a telefonszámokat, csak egyik sem volt jó.)


Remélem ultrahangot is csinálnak, mert már nagyon kíváncsi vagyok a babó szivecskéjére.

15. Lujza28 (válaszként erre: 14. - Babyjuly)
2008. nov. 21. 17:52

Nagyon szívesen!

Ha bármivel kapcsolatban kérdésed van, akár priviben is, nyugodtan írj!


Az álmosság majd lassan elmúlik, én is nagyon fáradékony voltam az elején!

Végülis döntöttél orvos ügyben? Időpontot sikerült intézni? Pécsen merrefelé laktok? Védőnődet ismered már? Ha van kedved mesélj magadról kicsit! Én is bekukkantok sűrün ide!

2008. nov. 19. 17:17

Köszönöm a segítséget, mindkét doktorról hallottam már. Igazából - persze a szakmai hozzáértésen kívül - számomra nagyon fontos, hogy nyugodt legyen az orvos. Ugyanis borzasztóan agyon tudom idegeskedni magam mindenen. De ha nyugodt emberek vannak körülöttem, én is megnyugszom. Szóval jó lenne, ha valamelyikük egy nyugodt, halk szavú ember lenne. De hamarosan kiderül, kérek időpontot. Nem gondoltam, hogy 1-2 hetet kell várni az ultrahangra. Köszi még egyszer, és írj még, ha ráérsz. Nekem annyira új minden (mármint ez a babás dolog). Lesz egy kis időm elolvasgatom majd a naplódat is, mert most csak a képeket nézegettem futtában. Csak mire ráérnék, addigra borzasztó álmos vagyok. Hihetetlen, mennyit bírnék aludni.


További szép napot, még jelentkezem én is.

13. Lujza28 (válaszként erre: 11. - Babyjuly)
2008. nov. 19. 10:00
Semmi baj, én is el mászkálok innen, a törpe mindig ad valami elfoglaltságot nekem!:))
12. Lujza28 (válaszként erre: 10. - Babyjuly)
2008. nov. 19. 09:59

Én Hartmann Tamásnál szültem a picit, nagyon rendes doki! Őt és Labossa Gusztáv doktorurakat ajánlanám, róluk csak jókat hallottam!!

Én is közülük választanék ha vállalnék még babát.


Szerintem is a 6-8. hét körül érdemes uh-ra menni, de a megyeibe be kell jelentkezni előre, ezért én a helyedben elmennék most orvoshoz, ő adja a beutalót és aztán tudsz időt kérni uh-ra. A várakozás kb 1-2 hét volt az ultrahangra mikor én terhes voltam!

2008. nov. 19. 09:55

Bocs, hogy csak így részletekben tudok be-be kukkantani, de hát ez van. Most megint elmegyek, de visszanézek majd.


Belenézegettem kicsit a naplódba is. (tényleg csak picit) Aranyosak a gyerkőcök.

2008. nov. 19. 09:52
Kit ajánlanál?
9. Lujza28 (válaszként erre: 8. - Babyjuly)
2008. nov. 19. 09:02

Szia!


Hát az Édesanyák úti nekem sem volt szimpatikus, van akinek meg a megyei nem jön be!

Nagyon szívesen adok tanácsot, segítek ha tudok!

Az én orvosom is a Bédi doktornő volt, a két nagyot nála szültem, a picivel is hozzá jártam, de sajna akkor akart a világra jönni amikor a doktornő 1 hetet szabin volt!

Nagyon meg voltam vele elégedve, de nem tudom vállal e még szüléseket? Hallottam olyan infókat hogy december után már nem vállal.

Az orvosok többségét ismerem a megyeibe, sokat jártam vizsgálatokra, tudom ki olyan akire rá bíznám magam!

8. babyjuly (válaszként erre: 7. - Lujza28)
2008. nov. 19. 08:47

Szia!


Igen, első babánkat várom. Még csak most vagyok a 6. hétben, és se orvosom, se védőnőm, azt sem tudom hogyan kell elindulni. Az a kevés ismerősöm, aki belátható időn belül szült, az Édesanyák útján tette. Én ott 2x voltam csak látogatni, de nem voltak túl kedvesek, meg a csengetőséskintkellbeszélgetni módszer nem nagyon jön be. Szóval ezért gondoltam a Megyeit.


Eredetileg komlói vagyok, régen ott jártam nőgyógyászhoz, aztán itt Pécsen meg utoljára még a Munkácsyban voltam onkológián. Úgyhogy rámférne némi jótanács orvos ügyileg. Nézegettem a fórumokat, láttam a Megyeiben van egy doktornő, Dr. Bédi Beatrix. Nem tudsz róla esetleg valamit? Vagy a te orvosod ki volt?

7. Lujza28 (válaszként erre: 5. - Babyjuly)
2008. nov. 18. 22:00

Most nézem hogy babát vársz!:D

Szívből gratulálok!:DD

Van orvosod már? Melyik városrészen éltek? Milyen a védőnőd? Kérdezz nyugodtan, ha tudok szívesen válaszolok!

6. Lujza28 (válaszként erre: 5. - Babyjuly)
2008. nov. 18. 21:57

Orvosom volt, szülésznőm nem.

A nagy 99-ben, a középső 2004-ben, a pici 10 hónapja született.

Ezért még elég frissek a tapasztalataim!:)

A nagyfiam még a régi részen a két pici már a felújított épületben született. Ég és föld volt a különbség!:)

2008. nov. 18. 16:05
Volt fogadott orvosod, és/vagy szülésznőd? Mikor születtek a gyerkőcök?
2008. nov. 18. 11:46

Sziasztok!


Én a megyeibe szültem mindegyik gyermekemet!

Nem tudok semmi rosszat mondani a kórházról! A szülésznők, dokik, nővérek, csecsemősök, (néhány kivétellel, de az mindenhol van szerintem) mind nagyon normálisak voltak!

Több gyerkőcöm nem lesz, de ha mégis, azt is itt szülném!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook