Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Meddőségi Központ fórum

Pécsi Meddőségi Központ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
29843. Rebecca (válaszként erre: 29842. - RozsaRami)
2020. okt. 14. 09:25

Átjárhatóságim nekem nem volt, arról nem tudok semmit mondani.


Méhtükrözésem volt a lombikhoz, nem volt vészes. Reggel befekszel a kórházba, rövid altatás, aztán pár óra pihi után haza is mehetsz. Görcsölés lehet utána, nekem az is minimális volt.


Nekem a legrosszabb az volt, hogy előtte megvizsgált egy kontár orvos, akinek az a nőgyógyászati vizsgálat, hogy feltolja a méhemet a torkomba. Csillagokat láttam. Nem szoktam hozzá, hogy így nyúljanak hozzám, az én orvosaim eddig mindig nagyon kíméletesen vizsgáltak.


De ezen kívül tényleg elviselhető volt az egész.

29842. RozsaRami (válaszként erre: 29841. - Rebecca)
2020. okt. 14. 07:45

Szia! Köszönöm a választ.

Átjárhatósági,méhtükrözés fájdalmas?

29841. Rebecca (válaszként erre: 29837. - RozsaRami)
2020. okt. 13. 13:21

Szia!


Átjárhatósági, vagy méhtükrözés fog még kelleni, attól függően, hogy a párod eredménye milyen, inszem, vagy lombik lesz-e. Ezt el fogja mondani. Ezen kívül szerintem minden vizsgálatod megvan így elsőre, ami kellhet.

29840. RozsaRami (válaszként erre: 29839. - RozsaRami)
2020. okt. 13. 10:10
2 spermavizsgálatot . Bocsi az lemaradt
29839. RozsaRami
2020. okt. 13. 10:09
Igen Ő kezdte ezt az egészet pécsen. " vizsgálatot végzett,plusz egy vérvételt a Várnagy doktor. Miután mindkét eredmény jó lett, kértem az én "felvételemet" is. Ekkor kérték ezeket a leleteket amit elküldtem és holnap remélem picivel okosabb leszek a konzultáció után.
29838. Panna07 (válaszként erre: 29837. - RozsaRami)
2020. okt. 13. 09:47
Szia! Elmondja majd, hogy milyen vizsgálat kell még, csak ha minden lelet megvan, akkor tud mondani valamit, hogy milyen beavatkozás kell. Párod spermavizsgálata megvolt?
29837. RozsaRami
2020. okt. 13. 09:43
Sziasztok! Nekem holnap lesz az első konzultációm Péntek Doktor Úrral. Elküldtem a 10-12.napi uh-t,cyto lelet, 3.napi vérvétel, 21.napi vérvételt. Már várom, hogy mit mond? Nagyjából eltudnátok mondani hogy zajlik ez az első konzultáció? :) köszönöm
29836. Rebecca (válaszként erre: 29835. - Panna07)
2020. okt. 12. 19:46
Igen, tudom, bár nálunk valószínűleg nem az én kicsit magasabb értékem a fő probléma. Sajnos, ha a férfinél van gond, az kisebb eséllyel javítható, próbáltunk már minden csodaszert, semmi nem segített. 😔
29835. Panna07 (válaszként erre: 29834. - Rebecca)
2020. okt. 12. 16:58

Háziorvos vagy endokrinológus gyakrabban is elküldhet vérvételre, ha szükséges, meg ahogy írod, ott a magánlabor. Gyógyszerrel hamar lehet rendezni.

Köszi, mi is reméljük!

29834. Rebecca (válaszként erre: 29833. - Panna07)
2020. okt. 12. 16:28

Ha jól tudom, azt is csak 3 havonta nézik meg laborban, pedig a THS folyamatosan változik. Én tavaly magánlaborban nézettem havonta, 3,5-ről lement 2,4-re három hónap alatt, pedig nem szedtem rá semmit.


Remélem, a jövő hónapban tudsz már menni FET-re... ☺

29833. Panna07 (válaszként erre: 29832. - Rebecca)
2020. okt. 12. 16:12
Igen, már egy ideje szedek rá gyógyszert, mert kicsit magasabb volt a TSH-m, de most a lombik után valamiért lecsökkent.
29832. Rebecca (válaszként erre: 29830. - Panna07)
2020. okt. 12. 16:03

Köszönöm!☺


Nekem magasabb szokott lenni, de eddig még nem kaptam rá gyógyszert, majd most, ha tényleg nem sikerült, rákérdezek, hogy nem kellene-e rá valamit szednem. Prolaktinra szedek. Mondjuk nálunk az alapgond a férjemnél van.


Mitől csökkent le neked? Szedsz rá valamit?

29831. Panna07
2020. okt. 12. 15:55
Én meg most októberben nem tudok menni fagyasztott beültetésre, mert nem lett jó a TSH-m, teljesen lecsökkent a minimálra, most ezt rendbe kell hozni.
29830. Panna07 (válaszként erre: 29829. - Rebecca)
2020. okt. 12. 15:53
Drukkolok! 🍀🍀
29829. Rebecca (válaszként erre: 29827. - Panna07)
2020. okt. 12. 15:43
Pénteken.
29828. vike91 (válaszként erre: 29826. - Rebecca)
2020. okt. 12. 15:37
Szia! Mi nagyjából 1 éve járunk Pécsre ebben voltak vizsgálatok, gyógyszeres kezelés, pandémia, majd júniús óta zajlanak ténylegesen az események. Két inszem volt sajnos sikertelen, most lesz az első lombik. Ismeretségi körömben, aki lombikos volt mindnekinek Pécsen lett baba. Én úgy gondolom, hogy akinek sikerül kevésbé írja be fórumokon, csoportokba.Egyrészt mire oda eljut az ember el sem akarja hinni, hogy vele is megtörténik ez a csoda, másrészt ahogy Panna is írta mindig egy következő lépcsőfok a lényeges, ott már szerintem a fórumok, csoportok elmaradoznak, mert a közös pont (szerencsére) de egy időre vagy végleg megszűnik. Én is olvasok ilyen posztokat, de én úgy gondolom, hogy ha azok az embriók fejlődésnek indulnak, akkor az már a testünkön múlik, hogy sikerül vagy sem. A vizsgálatokon néha én is felbosszantottam magam, hogy miért nem lehet több vagy alaposabb, de ezt sajnos el kell fogadnunk, hogy az egyre több sikertelen próbálkozás hozza magával a komolyabb vizsgálatokat. Ha nem tudod elfogadni, vagy kivárni akkor magán úton kell utána nézni a dolgoknak! Szerintem pozitívan állj Pécshez ne azt vedd alapnak, amit pár ember ír 😊
29827. Panna07 (válaszként erre: 29826. - Rebecca)
2020. okt. 12. 15:02
Nekem is Péntek doktor az orvosom, nagyon jó és lelkiismeretes orvos. Mikor kell menned vérvételre?
29826. Rebecca
2020. okt. 12. 13:37

Aranyosak vagytok, köszönöm a bíztatást! :)


3 naposat kaptam vissza, egy lett csak sajnos, nagyon bíztam benne, hogy jönni akart.


Én pozitívan álltam hozzájuk, csak azt hiszem, most kicsit elkeseredtem.


Azért választottam Pécset, mert közel van, és a munkából eljárogatást egyszerűbb megoldani, ha nem kell több száz km-t utazni, ráadásul Péntek doktort kifejezetten ajánlotta is valaki, akinek sokat adok a szavára a szakmában.


A pécsi facebook csoportban nem vagyok benne, másikban igen, abban írják többen, hogy keveseknek sikerült az elmúlt hónapokban... de igazad van, a rossz hírt talán jobban megírják.

29825. Wantababy (válaszként erre: 29823. - Rebecca)
2020. okt. 12. 13:18
Szia! Azért ne keseredj el! A labor a pontos eredmény nem a teszt!🍀🙂Szerintem ez erős kifejezés hogy akik Pécsre járnak keveseknek sikerül! Kicsit felháborító is! Akkor miért jársz ide ha ennyire negatív vagy a központtal szemben?🤔 Én 2017ben kerültem Pécsre és 1 hónap alatt teherbe is estem! Most,szeptemberben volt a 2.lombikunk (itt) ami nem sikerült igaz,de ezt magamnak is betudom mivel azóta van súlyfeleslegem,nem akart megjönni sem,a stimut úgy kezdtük hogy Norcoluttal meghoztuk, ami eleve szerintem furcsa volt...de ez az én "hibám" a dokik és az asszisztensek megtesznek minden tőlük telhetőt hisz ismered őket! Pont ma hívtam fel őket,januárban folytatjuk Kovács dokival mint eddig mindent vele...😊
29824. Panna07 (válaszként erre: 29823. - Rebecca)
2020. okt. 12. 12:56

Szia!


Hány napos embriókat kaptál vissza? Ha három naposakat, akkor még simán van remény.


Szerintem hülyeség, hogy alig sikerül Pécsen a lombik, most szeptemberben is sikerült három embernek, akikről tudok, egyikük se rakott ki róla posztot a facebook csoportban, sokan nem teszik. De amikor ott járok a meddőségiben, mindig van egy telefonáló vagy ott lévő ultrahangos, akinek sikerült. Persze a sorstársaknak ösztönző lenne, ha valaki megírná az elején, hogy sikerült, de megértem, hogy nem írják meg, mert az elején sok minden történhet. Mindig az adott lépcsőt kell megugorni, hogy először legyen jó a vérvétel eredmény, aztán az ultrahangon legyen minden rendben, de még utána is az aggódás szokta jellemezni az egészet.

Az igaz, hogy lehetne alaposabb a kivizsgálás, de sajnos a legtöbb helyen nincs idő foglalkozni mindennel. Például az inzulinrezisztencia az egyik, amivel nem szoktak foglalkozni, és ha ott baj van, azt rendbe kell rakni.


Én az első beültetésen vagyok túl, kezdeti öröm volt, mert beágyazódtak, de a vérvételen már alacsony volt a hcg. De megyünk tovább.

29823. Rebecca
2020. okt. 12. 12:32

Sziasztok!


Új vagyok itt, nemrég találtam meg ezt a fórumot. Pécsre járunk mi is a meddőségibe, most vagyunk túl az első lombikon, et+10 napnál tartok, ma csináltam tesztet, negatív, nem sok jóra számítok.


Mostanában sok helyen hallom és olvasom, hogy nagyon keveseknek sikerült a lombik, akik Pécsre járnak. Gondoltam, csinálok egy kis kutatást, ki, melyik dokinál van, hányadik lombiknál tart, volt-e sikeres lombik az elmúlt időszakban?

Kezd nagyon fura lenni, hogy ennyire rossz az arány, nekem két barátnőm már a harmadiknál tart, és egyiknek sem sikerült. Reménykedtem, hogy én majd javítom a statisztikát, de úgy tűnik, nem.

Köszi, ha írtok! :)

29822. Panna07 (válaszként erre: 29821. - Vike91)
2020. okt. 9. 11:47

WTN magnézium +B6 kapszulát szedek, napi egyet.

Nekem a doki azt mondta, hogy a Gonapeptyl-t és az Ovaleap-et reggel adjam, ezeket egymás után adtam, a Meriofert-et pedig estére írta elő.

Fehérje port ittam napi egyszer, a beültetés utántól.

Neked is szép napot, hajrá! 😊

29821. vike91 (válaszként erre: 29819. - Panna07)
2020. okt. 9. 11:25
Örülök Panna ès köszi az információt! Én is elkezdtem szedni a magnéziumot, te milyet és mekkora dózisban szeded? Megértelek, hogy egy kicsit szeretnél magadban lenni és kevesebbet ezekkel a dolgokkal foglalkozni :) Én ma már a stimu 5. napján vagyok szerencsére teljesen jól viselem, mindennap elmegyek futni, hogy fejben is rendben legyek meg talán a hormonok negatív hatásait picit enyhítem 😃 lányok két kérdésem lenne hozzátok! Az egyik, hogy amikor már ott tartok, hogy napi 3 szuri lesz...azok mehetnek egyszerre? A másik, hogy ti fogyasztottatok fehérjét? Köszönöm és szép napot nektek :)
29820. Totokriszta (válaszként erre: 29819. - Panna07)
2020. okt. 8. 11:56

Nagyon örülök ha segithettem és szoritok hogy a fagyibabákkal sikeresek legyetek 🍀🤞 nekünk is a fet sikerült,lehet edzettebbek a fagyibabák 🙂

Köszónöm aranyos vagy,igazábol mostmar barmikor lehet bármi de egyelőre jól erzi magát odabent 🙂

Kitartás és várom a híreket Rólatok ❤

29819. Panna07
2020. okt. 8. 11:27

Sziasztok! Aki esetleg D vitamin szintet szeretne feltornászni, annak hátha hasznos, hogy nagyon fontos a napi magnézium bevitel. Én júliusban nézettem a D vitamin szintemet, napi 4000 NE-t szedtem a Gal D vitamin cseppjéből. Ehhez képest a szint 70 nmol lett, 75től van elfogadható szinten, de a babaváráshoz állítólag ennél magasabb kell, 100 körül. Ekkor olvastam utána és találtam meg, hogy a magnézium fontos a D vitamin beépüléséhez, a magnézium pedig sajnos nincs benne minden multivitaminban. Így elkezdtem szedni a magnéziumot, abból is a jobban hasznosulót, plusz Totokriszta tanácsára szedek Eurovit olívaolajjal oldott D vitamin kapszulát, és a cseppet is iszom. Két hónap után felment a szint 134 nmol-ra! Úgyhogy simán fel lehet tornászni.


Totokriszta, nagyon köszönöm a tippet a kapszulához! 🥰

Gyorsan elment az idő, már nincs sok hátra a szülésedig, drukkolok, hogy minden rendben legyen! 😘

29818. Panna07 (válaszként erre: 29817. - Wantababy)
2020. okt. 6. 23:13
Én így szedem, étkezés előtt, szerencsére nincs mellékhatás.
29817. Wantababy (válaszként erre: 29816. - Panna07)
2020. okt. 6. 22:49
Köszönöm!😊 Ja,nem nem mondta senki. Igazából el sem olvastam a betegtájékoztatót!😅 Nekem így jött be. Semmi mellékhatása,csak azaz egy ha vért vesznek akkor nagyon nehezen áll el a vérzés,de ez evidens🙂
29816. Panna07 (válaszként erre: 29815. - Wantababy)
2020. okt. 6. 22:39

Nagyon drukkolok!!

Az Aspirin protect kapcsán mondta valaki, hogy étkezés után szedd be? A betegtájékoztató azt írja, hogy étkezés előtt fél órával kell beszedni.

29815. Wantababy (válaszként erre: 29814. - R_mili)
2020. okt. 6. 22:27
Köszönöm,aranyos vagy!😊 Igen már túl vagyok a nehezén, jövő héten derül ki az eredmény hcgből! Ne stresszelj semmin,én pl.a mostaniig nem mertem beadni magamnak de most felbátorodtam. Elveszem a saját figyelmem,elmondtam magamba minden egyes szúrinál hogy:"kisbabát szeretnék" és kész is volt! Persze ezt nem azért írom hogy te is ezt csináld csak hogy eltereld valamivel a gondolatod🙂 Az aspirint én mindig étkezés után veszem be a többi vitaminnal együtt!🍀🍀🍀🍀
29814. r_mili (válaszként erre: 29813. - Wantababy)
2020. okt. 6. 20:35
Szia ! Ez nem semmi!!😮 ennyi mindenen túl lenni. szorítok, hogy sikerüljön a harmadik lombik. Jelenleg hol tartasz? Ha jól értem Te már elkezdted a szurizást, ugye? Jajj én nagyon izgulok, hogy sikerüljön beadni magamnak.😥 Köszönöm a tanácsod, megfogadom, szedni fogom az Aspirint! Amúgy mindegy hogy mikor veszem be, úgy értem, hogy szurikkal egy időben vagy bármikor?
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook