Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) fórum

PCOS kezelése gyógyszerrel (merckformin, metformin) (beszélgetős fórum)


2013. márc. 18. 21:04

Sziasztok!

Új felhasználó vagyok, és a segítségeteket szeretném kérni. 18 éves vagyok és inzulin rezisztens + PCO-m is van. Végekig járkáltunk orvostól orvosig, de csak most derült ki, hogy mi a probléma. Írtak fel Merckformint és Dienille fogamzásgátlót is. havonta több vérzésem is van rendszertelenül, és igen kevés.

Hajlamos vagyok túlparázni dolgokat, és félek a Merckormintól egy kicsit, mert a lehetséges mellékhatások között szerepel bőrkiütés, és elkezdtem szedni és észrevettem, hogy a homlokom viszket, nem piros meg semmi csak viszket( és azt se nagyon) és mintha egy ici-picit pattanásosabb lenne. Kell ettől tartanom?

A másik dolog meg az alkohol. Lehet alkoholt fogyasztani a gyógyszer mellett? Persze mértékletesen. Csak tudni szeretném, hogy ha elmegyek hétvégente a barátaimmal szórakozni akkor fogyaszthatok-e alkoholt.

Előre is köszönöm :)

226. sylveee1 (válaszként erre: 223. - Vykczy)
2012. dec. 29. 19:52
Sziasztok! Teljesen új felhasználó vagyok. Segitségre lenne szükségem. PCOS vagyok. Merckformint irtak fel, de ez hosszu történet. Sok orvosnál jártam mindegyik mást mond. 11.én kiderül mi a 120.változat. De mi már nagyon szeretnènk kisbabát. Mennyi ideig kell szednem a merckformint, hogy legyen pocaklakó az eredménye? Köszönöm elöre is a segitségetek. Amugy nekem is pattanásos a böröm, es szedtem fel jó pár kilot is.
225. vykczy
2012. nov. 20. 15:09
Említette ezt is a doki, de csak akkor, ha most szeretnék babát. de mivel még nem most szeretnék, így ezért egyből a fogigátlót mondta.
224. Manikácska (válaszként erre: 223. - Vykczy)
2012. nov. 20. 14:31
Ne!Januárig még van időd, derítsd ki, hogy van-e IR-ed és ha igen, akkor Metformint kell szedned. A fogigátló csak tovább súlyosbítja a PCOS-t.
223. vykczy
2012. nov. 20. 13:55

Sziasztok!


Már egy ideje szenvedek a menstruációmmal. Hol megjön, hol nem. :(

Kb 2 éve hagytam abba a fogamzásgátlót, mert már pecsételő vérzésem volt tőle 2 mensi között. Utána vagy fél évig nem is menstruáltam. Elkezdtem meghízni, pattanásosodtam, zsírosodott a hajam....

Mikor visszamentem a dokihoz, nem mondott semmi lényegeset, csak annyit, hogy várjak még, mert nem akar egyből hormonkészítményeket felírni. Így is tettem, de közben eljártam természetgyógyászhoz, különféle természetes gyógymódokkal próbálkoztam, úgy tűnt, hogy sikeresen. Mert a ciklusom nagyjából beállt, 1-1 hónap kimaradással ugyan, de rendeződni látszott.

Viszont most megint nem akar megjönni már a 2. hónapja. Elmentem ismát a dokihoz, aki korábban már mondta a policisztás petefészket, és most megint azt mondta, hogy az van. Rákérdeztem konkrétan, hogy akkor ez most PCO, és azt mondta, hogy igen. Megkérdezte, hogy mikor szeretnék babát, és mivel még nem most, így azt mondta, hogy akkor szedjek fogamzásgátlót, és felírta a Dienille-t.

Erősen gondolkodom rajta, hogy kiváltsam, de mégis tartok tőle. Már nagyon örültem, hogy nem rombolom a szervezetem hormonokkal. De más kezelésre most nemigazán tudok majd eljárni, mivel januártól külföldön leszek hosszabb távon. Szerintetek ikiváltsam a gyógyszert és kezdjem el szedni, vagy inkább ne? Elég taácstalan vagyok. :(

222. kismanó82 (válaszként erre: 215. - Dorin888)
2012. okt. 31. 13:33
Szia dorin888. PCO diéta receptjét esetleg megkaptad már és tudnád továbbítani. Én is PCO-val küzdök, eddig sajnos eredménytelenül :-( előre is nagyon köszönöm.
2012. okt. 17. 06:57
A PCO-m mellé még társult egy kis bibi a páromnál is, igy inszem lesz :(
2012. okt. 5. 15:46
Végre megjött:))
219. vild75
2012. okt. 3. 13:06

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Ha valakinek van fölösleges/megmaradt Merckforminja, szívesen átvenném!

Előre is Köszönöm!

2012. szept. 17. 20:24
Mi is eszünk rizst és krumplit is, rizsből barnát vagy basmatit, és tk meg egyéb kenyereket is. 160g-ot meg kell ennie szénhidrátból még a fogyózóknak is, csak nem mindegy h milyen alapanyagból viszi be azt a 160g-ot.
2012. szept. 17. 20:22
Gyere át az inzulinrezisztencia fórumba, ott van sikersztori bőven, most több babásunk és várandósunk is van.
216. barnarizs (válaszként erre: 215. - Dorin888)
2012. szept. 17. 15:51

Sziasztok!


Végig olvastam a fórumot, igaz, hogy az eleje már nagyon-nagyon régi, de ezt dobta ki elsőnek a kereső, és kíváncsi voltam, hogy alakulnak a dolgok.


Nekem is megvolt/megvan a magam útja, amit végig jártam, és nagyon remélem, hogy már a helyes kezelést kapom.


Nekem "csak" IR- m van, és ezt is tulajdonképpen csak a terheléses vércukor vizsgálatból állapították meg. A 120 perces eredményem az éhgyomri alá ment, ami gyakorlatilag igazolja az IR-t.


Nekem ciklus zavart okozott, illetve 1 éve nem tudok teherbe esni, a prolaktinom magas, de minden más normális.


A nőgyógyászom (pedig bízom benne, jó szakembernek tartom, fiatal, modern gondolkodású) szerint minden rendben, szedjek PreMenst, majd az mindent helyre hoz. Csak hogy én már szedtem barátcserjét néhány hónapig. És ráuntam, hogy csak telnek, csak telnek a hónapok, nem történik semmi.


Így a mensmentishez bejelentkeztem, Dr. Breyer Helgánál voltam. Nagyon kedves, alapos, csak ajánlani tudom.


Merckformint500-t kaptam, 3*1, még a szoktató fázisban vagyok, de már napi kettőt szedek, és jól vagyok. Nem volt sima az eleje, meg a váltás 1- ről 2- re, de már rendben vagyok.


Nekem ő azt mondta, hogy nem KELL elhagynom a fehér cukrot az étrendemből, viszont szorítsam ésszerű keretek közé. Pl.: egy-egy gombóc fagyi, tejeskávé simán belefér naponta. Mert a túlzott szénhidrát megvonással az ellenkezőjét érném el. Sőt, kifejezetten mondta, hogy a rizst és a burgonyát sem szabad elhagynom, sőt, ha lehet egy-egy szelet teljes kiörlésű kenyeret is iktassak be magamnak. Igaz, nekem nincs PCO-m, a ciklusom 28-29 napos, csak közti vérzésem van.


Decemberben kell visszamennem hozzá. Nagyon bizakodó vagyok, hogy addig rendbe jön az anyagcserém!

2012. szept. 16. 20:56

Elküldené valaki a pco diéta receptjét a dorin88@citromail.hu-ra?Fogyni nem szeretnék mert 52kg vagyok. Elkezdtem a merckformin gyógyszert, fogi gátlót nem kezdtem el és nem is akarom.

Köszönöm!

214. emcike.19 (válaszként erre: 213. - Ágio8405)
2012. szept. 7. 20:21
Bármikor...:)Kitartás!
2012. szept. 7. 15:25
gratulalok Emcike, koszi a pozitiv tortenetet:)
2012. szept. 4. 21:39

Sziasztok!

A történetemet azért szeretném megírni,mert reményt akarok adni mindenkinek!

Soha nem volt rendszeres menstruációm,kb 2és fél havonta volt vérzésem.

Mivel eldöntöttük,hogy hamarosan babát szeretnénk,ezért elmentem áprilisba nődokihoz,közölte,hogy tele van a petefészkem cisztával,de majd elmúlik,ad peteérés serkentőt,ha megjön vegyem be. Két hét múlva visszamentem és közöltem,hogy még mindig nem jött meg és én nem szeretnék próbálkozni,gyógyulni szeretnék...elküldött endokrinológushoz,amire 1,5 hónapot vártam mira bejutottam. Addig szóba se álltak velem,amig inzulinmérést nem végeztek nekem.

Amíg várakoztam utána olvastam a pco-nak és elolvastam,hogy egy komoly diétát kell folytatni...elkezdtem magamtól átalakítani az étkezésemet. (5-ször étkeztek kicsiket,szénhidrátot minimumra csökkentettem,ez azt jelenti,hogy kilőttem a krumplit,rizset,tésztát,csak teljeskiörlésű kenyeret eszek és cukrot teljesen kilőttem,a levesekhez,főzelékekhez teljeskiörlésű lisztet habarok be)

Nem voltam súlyos,de mire júniusra odakeveredtem a dokihoz 63kg-ról-59kg-ra fogytam!

Az orvos azt mondta,hogy biztos,hogy jól csinálok valamit,mert nehezem leadni ennyi súlyból pár kilót..

Megállapították,hogy inzulineszenciám van,merformit tablettát kaptam és e mellett a diétát többé-kevésbé tartottam!:)

Az eredmény: június ba 40 napos ciklus,pedig még csak a diétát tartottam.júliusba 35 napra jött a vérzés és amit boldogan újságolok,hogy augusztusba nem jött meg........múlthéten teszteltem......POZÍTÍV!:)

Tudom,hogy rettentő nehéz időszak és változás,volt olyan,hogy sírógörcsöt kaptam annyira kivoltam...de lehet eredménye és még nem is sportoltam!

Most nem azon izgulok,hogy mikor jön meg,hogy azzal a csodával minden rendben legyen itt bent!

Most 57kg-san kezdem a terhességet és a diétát úgyanúgy tartom,progeszteronnal segítik pótolni a sárgatestet,hogy ne legyen baj! Ha tudok bárkinek tanácsot adni,nyugodtan írjatok! Hajrá lányok!:) Van remény!

2012. szept. 4. 16:39
Jaaaj, ez tragédia, ettől csak még jobban tönkremész.
210. Rúnia
2012. szept. 4. 16:05
Sziasztok!Nekem 5 hónapja derült ki a pco-m és az inzulinrezisztenciám.Természetesen nődoki,vizsgálatok,aztán endokrinológus.Én fog.gátlót kaptam 3 hónapig,mivel nem jött meg évekig,csak ritkán.Ami zavar,hogy csak ezt írta fel,jövőhéten fejezem be az utolsó adagot.A héten megint el kell mennem egy hormon,egy csontritkulás,és egy terheléses cukor vizsgálatra.Az inzulinra semmit sem írt fel.Nagyon nehezen fogyok,gyötrelem..állandó szénhidrát éhségem van.A hajam csomókba hullik,úgyhogy jelenleg így állok.Nekem nem elég a diéta,nagyon magas volt a terheléses cukrom,mégsem kapok rá semmit.Ő is azt mondta,hogy az az első,hogy megjöjjön a mensim...
2012. szept. 1. 18:52
Na akkor neked is elmondom azt mint azoknak akik ragaszkodnak a fogi gátlóhoz. A tested úgy képzeld el,mint egy gyulladt fog amire fájdalomcsillapítót veszel be, a tüneteket eltűnteti mert javulsz majd tőle, de az eredeti ok csak egyre rosszabb és rosszabb lesz,mert kezeletlen marad. A fogi gátlók úgy működnek,hogy bizonyos hormonok működését egy adott szint alatt tartják, tehát nem nő meg annyira az adott hormon termelése,hogy peteérés legyen, nem gond,mert a tied enélkül sem, mert az eredeti okot kell kezelni nem indukálni egy peterés nélküli vérzést,h a beteg megnyugodjon. A nőgyógyászod ugyanis jelenleg így működik. Hogyan lehetne gyógyítani egy abnormális működésű hormonokról szóló betegséget úgy,hogy a hormonokat nem hagyod működni, nem dolgozhatnak, így nem fogsz javulni,a legjobb ami történhet veled,hogy stagnál az állapotod. A diéta tulajdonképpen a jelenlegi egészséges táplálkozás, nem egyszerű,de pár hét alatt megszokható. Ha ettől van gond a bőröddel garantálom neked, hogy gyógyszer ( fog gátló, és ir-es gyógyszer) nélkül is 3 hónap alatt megjavul. Merthogy ez a kezelése. PCOS-nak, IR-nek három pilléres kezelése van, gyógyszer kb 20% csak segíti hasznosulni azt amit a diétával és a sporttal elértél. Diéta kőkemény,de ha semmit nem is csinálsz legalább ezt tartsd be mert enélkül még gyógyszer mellett is romlasz, bő 50% a kezelésben, és sport mely a rengeteg élettani hatása mellett javítja a szövetek,sejtek érzékenységét az inzulinra, ez kb 30%, tehát láthatod,hogy a gyógyszer az segítség és fontos, főleg ha nagyon el vannak szállva az értékeid, de nem arra épül a kezelés. Ha a diétát nem ismered szívesen küldök neked, van két cikkem a pcos-ról és egy leírás egy diétáról fogyózóknak, ha nem kell fogynod átalakítjuk.
2012. szept. 1. 18:08

Belgyógyásznál is voltam a nőgyógyászom küldött el, aki pco-t vizsgál.Vettek tőlem vért,de még az eredményt nem kaptam meg.(inzulinrezisztencia vizsgálat 3pontos)És amíg nincs eredményt nem ír fel gyógyszert a belgyógyász.

A nőgyógyászom azt mondta h kezdjem el a Belara fogamzásgátlót a rendszertelen menstruációm és a bőröm miatt,és mellette azt a gyógyszert amit a pco-ra írnak majd.

2012. szept. 1. 08:19

Dehogyis.

Majd mindjárt küldöm neked.

A fogi gátló nem fog segíteni,sem a norculuct, ideig-óráig igen, de csak tünetileg. Ha nem jók a hormonok a norcoluct is anovulációs vérzést okoz, az meg felesleges. A fog gázló meg bűn. Zsíros haj, hajhullás, aknés, zsíros bőr, tipikus pco, annak a kezelése tünteti el nem a hormonok termelésének szüneteltetése.

206. Panda862 (válaszként erre: 203. - Titamilla86)
2012. aug. 31. 22:04
A spec.diéta pontosan mit jelent? Egyáltalán semmi cukor?
205. Panda862 (válaszként erre: 204. - Dorin888)
2012. aug. 31. 21:59
És Neked mit mondott, miért fogamzásgátló?
2012. aug. 31. 20:55

Nálam is PCO-t állapítottak meg.

Az arcom nagyon zsírosodik és tele lett apró pattanásokkal..Nagyon zavar!Soha nem voltam ilyen! Emelett nem is menstruálok.legutóbb a norculuttól jött meg a menstruációm.

Nekem is az orvosom ajánlotta a Belara fogamzásgátlót a bőröm miatt.

Azt mondta Kezdjem el szedni a Norculutot és az 5.nap a fog.gátlót..nem tudom mit tegyek...

2012. aug. 31. 19:51
Igen.
202. Panda862 (válaszként erre: 200. - Titamilla86)
2012. aug. 31. 18:51
És a bőrhibákon, hajhulláson javított a met és a diéta?
201. Panda862 (válaszként erre: 200. - Titamilla86)
2012. aug. 31. 18:49
Koszi:)
2012. aug. 31. 06:51
Panda, az elsődleges feladat az,hogy rendezd az okot amitől megjön. Én elkezdtem a met-et és a speckó diétát és rá kb 2-3 hónapra megjött, azóta is volt 25 napos és 36 napos ciklusom is egyszer-egyszer, de az elmúlt majd 2 év tapasztalata,az egy 28-30 napos szép ciklus. Türelem kell hozzá.
2012. aug. 31. 06:23
a mettol sem all be rogton mivel akkor all be ha az inuzulin szint helyre jon, ez akar honapok is lehetnek.
198. Panda862 (válaszként erre: 197. - Ágio8405)
2012. aug. 30. 15:21

Szia,

nagyon köszi a választ:) az endokrinológus azt mondta, hogy az elsődleges feladat az, h megjöjjön, ezért írta fel Norcolutot. Tudom, h csak egyszeri lenne a menzi ettől.Diane-val (6 hónapi szedés) "stabilizálná" a ciklust, és utána jöhetne a metformin.De rám bízza, mit szeretnék.Ezt a kezelési tervet vázolta fel.Én erre azt mondom, köszi, azt szeretném, hogy rendbe jöjjek és ne mérgezzem feleslegesen a szervezetem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook