Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - átjárhatatlan petevezetők - 8,5 év várakozás! fórum

PCOS - átjárhatatlan petevezetők - 8,5 év várakozás! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - átjárhatatlan petevezetők - 8,5 év várakozás!

1 2
33. CsillagTM (válaszként erre: 32. - Hajini)
2012. máj. 29. 16:31
gratulálok!!!:)
32. hajini
2012. máj. 29. 15:32

sziasztok!

szeretnék én is egy kis reményt adni:

áprilisban kiderült, h pcos vagyok, norcoluttal mensit indítottak, clostyval nem sikerült a peteérés a 13. napra... vártam a mensit, nem akart megjönni. a 38. napomon (tegnap) csináltam egy tesztet, h mehetek a dokihoz norcolutért...

TERHES VAGYOK! majdnem összeestem. valószínű a 21. nap körül mégis érett tüszőm :)

várom az uh időpontját :)

2011. okt. 17. 17:46

Szia Bar-bee,

Eloszor is szeretnek gratulalni a gyonyoru kisfiadhoz, masodszor pedig orulok, hogy rabukkantam a cikkedre.....mi meg "csak" 2 eve probalkozunk sikertelenul, de ahogy Te is irod, mindig van remeny es sosem szabad feladni. Orok hala, hogy megosztottad a tortenetedet...koszi!

2011. okt. 16. 14:20
Szia, gratulálok, nagyon örülök, hogy sikerült végül jött magától a bébi :) én is ebben a betegségben szenvedek és ezekből a történetekből erőt merítek :)
2011. okt. 15. 19:13
Gratulálok a kisfiadhoz és ahhoz, hogy volt erőd ahhoz, hogy kezedbe vedd az irányítást. Én is pcos vagyok, volt két inszeminációm, utána meg megkaptuk a lombikra a beutalót. Végül nem mentünk el, mert inkább elkezdtem jógázni meg teázni és a 2. hónapban megfogant a kisfiúnk, aki most lesz 2 éves. Azóta volt még egy terhességem, ami sajnos nem maradt meg, de ez is spontán. Hinni kell a Jóistenben és magadban és nem szabad a sültgalambra várni. Minden babára vágyónak kívánok sok erőt a negatív tesztekhez, türelmet és mielőbbi babásodást.
28. 0b18315731 (válaszként erre: 27. - Malefi)
2011. okt. 11. 13:23

Gratulálok!:-)Szuper!Én 3om éve élek büntetlenül nemi életet:-))Nőgyógyászatilag rendben vagyok,pajzsmirigyre vagy hormonokra gyanakodnak,ebben a hónapban adom a vérem:-))Hátha kiderül,miért is nem esek teherbe?

Remélem sikerülni fog,mert a Párom egy tündér pasi és nagyon szülnék már neki.

Most itt olvasgatva elkezdtem a folsavat enni és fogyózok is.

Múlt hónapba voltam dokinál,nem talált semmit sem..de már az a hónap és még ez is kimaradt és nagyon reménykedek hátha:-)))Hó végén veszek tesztet.Sok negatív teszten vagyok már túl én szerintem ha egyszer pozitív lesz,garantáltan elájulok:-))))

27. Malefi
2011. okt. 11. 11:06

Olvastam a cikkedet és én is hasonlókat éltem át. Négyszer próbáltam a lombik programot,de egyszer sem sikerült. A nagy mennyiségű hormontól nagyon beteg lettem és feladtuk a további kezeléseket. Másfél év után spontán estem teherbe 41 évesenn átjárhatatlan petevezetőkkel. Tényleg csoda! Hogyan történhetet meg?

Ma már a kisfiam 10 éves.

2011. okt. 11. 08:56

Sziasztok, bocs hogy belekotyogok a beszélgetésbe, de észrevettem ezt a témát,és felhívnám a figyelmeteket valamire. Én szerencsére nem vagyok érintett, de egyéb betegségek miatt az utóbbi időben sok mindent elolvastam, miután gluténérzékenységet diagnosztizáltak nálam. Sajnos rádöbbentem, hogy nagyon sok olyan betegség van amit gyógyszerrel próbálnak kezelni, miközben a kiváltó okot nem szűntetik meg. Én a glutén elhagyásával rengeteg bajomtól szabadultam meg. Közben találkoztam a Szendi Gábor által megírt Paleolit táplálkozás című könyvvel. Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki ebben a betegségben szenved. Más betegségek alapján megtapasztaltam, hogy mennyi hiábavaló kezelgetésnek tettem ki magam, miközben a táplálék a bűnös. A könyv részletesen, következetesen, millió tudományos hivatkozással vezet végig egyes táplálékainkon és elemzi azok élettani hatását. A Paleolit táplálkozás és korunk betegségei c. könyvben (amit csak az előbb említett után érdemes elolvasni) részletesen foglalkozik a PCOS-el is egészen más megvilágításban mint ahogy arról hivatalos orvosi weboldalakon beszélnek.

A szerző tények-tévhitek című weboldalán is rengeteg hasznos információ zúdul az emberre, és orvosszakértők is segítséget tudnak adni a felmerült kérdésekkel kapcsolatban. A folyamatosan élő fórumon a betegek, a szerző és orvosok beszélgetnek, cserélik ki tapasztalataikat.

Írtam mindezt érdekek nélkül, kizárólag csak a jó tapasztalataim továbbadása céljából.

2011. okt. 10. 09:59
Grat a babához! Én annyit kérdeznék, hogy miért műtöttek? A cisztaégetés csak ultravégső eset, hiszen a PCOS nem nőgyógyászati, hanem belgyógyászati betegség. Azt nem nézték neked, nincs-e inzulinrezisztenciád? Az esetek nagy részében együtt jár a PCOS-sel ugyanis. Met és diéta meg mozgás trióval akár hónapokon belül helyre lehet jönni annyira, hogy babásodjon az ember.
24. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Bar-bee81)
2011. okt. 9. 03:01
Gratulalok a picihez, sok egeszseget es boldogsagot kivanok nektek!! :))
23. edc6f2c7cd (válaszként erre: 22. - Bar-bee81)
2011. okt. 8. 21:00

nekem most kinnvan a ferjem, es sajnos csak akkor jon haza, amikor a pici kb egy honapos lesz (ugy szamoltam, kell legalabb harom honap, hogy osszejojjon a dolog, beneztuk :))


a nagyszulok olyanok, hogy sajnos inkabb kihagyom oket (4x kertem hogy a reggeli vervetelnel/orvosnal vigyazzanak a fiamra.. 3x kozbejott nekik valami, egyszer jott ossze, sajnos ez van. pedig anyukam a ket lakassal odebb lakik..)


annyira nem veszes, mint gondoltam (utolso harom honap, meg szules utan lesz nehez..)..


hat.. egy gyerek sem olcso, nemhogy ketto :) az igaz. (a gyerek teli ruhatarahoz meg semmit se vettem, de a csaladi kasszat le fogja amortizalni, az tuti)

22. Bar-bee81 (válaszként erre: 17. - Edc6f2c7cd)
2011. okt. 8. 20:22

én a merckformint sose szedtem :-D


hát igen nekem is szüléssel 10kg maradt rajtam és szoptatás után mindenképp le akarom adni,mert majd a következő terhességet nem 10kg plusszal akarom kezdeni. hát! kíváncsi leszek a második mennyi időre fog majd jönni,azért most még vigyázunk,mert sajnos egyedül vagyok a picivel. se anyukám,se anyósom,se olyan barátnőm aki segítene.+kettő picit pelenkázni kész vagyon-szerintem.de ha jönne nem vetetném el.

21. Bar-bee81 (válaszként erre: 19. - Ircsi81)
2011. okt. 8. 20:18

könnyű és boldog terhességet

gyors és fájdalommentes szülést

egészséges kisbabát :-*

20. v.kler
2011. okt. 8. 20:01

Gratulálok, Barbi!!

Csodálatra méltó, hogy mindezeket kibírtad, de a végeredmény, vagyis Patrik kárpótol mindenért!! Most már csak azért drukkolok, hogy a kistesó nerasson magára ennyit! :-)

A sorstársaknak pedig hasonló jókat kívánok!!

Puszi Nektek!!

2011. okt. 8. 19:22

Gratulálok!:)

Én is PCOS vagyok,jelenleg pedig a 27.hétben járok!:)

2011. okt. 8. 19:11
gratulálok.vanak még csodák:-)
17. edc6f2c7cd (válaszként erre: 16. - Bar-bee81)
2011. okt. 8. 17:20

en amikor eloszor kerultem a tűű dokihoz (asszem a tétényi korhazba), atnezte a papirjaim, és azt mondta: gyönyörűen felterkepeztek mi a baja. de miert nem kezeltek?


addig ajanlottak diane35ot (fogamzasgatlot, amitol a pcos baratnomnek trombozisa lett :(), lakroszkopiat (vagy mi a neve az atfuvasnak)


a tűű doki met keszitmenyt adott (merckformint)..en dietaztam mellette (90naposat), elso evben lement 20 kilo, pedig csak 90 napig csinaltam a dietat, es az utana levo ket evben meg 2x10 kiló

(sajnos 120 kilóról indultam)


a babaval feljott minden (pontosabban a baba utan), es kemeny dietaval lement 2 ev alatt 30, de mar pajzsmirigy gondjaim is voltak sajnos :(


most 19. hetben jarok, 13 kilot hiztam :(( de hiszek benne, hogy szules utan le fogom adni megint, amit felszedek, mert most mar csak akaratero kerdese. nehezebb nekem mint masnak, de nem lehetetlen!


viszont mar nem 100x akkora a tesztoszteronom, mint ami normalis,a nemi hormonjaim is kozel normalisak, es masodjara rogton sikerult a baba :)

es ez csak annak a huye met gyogyszernek koszonheto, amit ugyan csak cukorbetegeknek szoktak adni, de erdekes modon siman helyrerantott a pco-bol (babaproject elotti nogyogyaszati vizsgalaton 1 pinduri cisztat talalt a doki, ami szerintem már a petezsák volt)


de az a baj, hogy az orvosok meg mindig tunetmentesiteni akarnak

16. Bar-bee81 (válaszként erre: 14. - Edc6f2c7cd)
2011. okt. 8. 16:26
szerintem is lehet kezelni,bár én nem diétáztam csak zöld teáztam+mozogtam és este nem ettem
15. Bar-bee81 (válaszként erre: 8. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 8. 16:19
a párom bármikor örökbe fogadott volna én nem olyan könnyen-talán éreztem,hogy 1* anya leszek! :-D
2011. okt. 8. 16:18

en szamtalan korhazat vegigjartam a PCOS-al.. amíg el nem kezdtek normálisan kezelni... az első baba harom honap probalkozas utan sikerult, most varom a masodikat, aki elso alkalom utan osszejott :)


a PCOt remekul lehet kezelni, de sajnos az orvosok meg mindig csak a tunetkezelesre mennek

:(

2011. okt. 8. 15:26
Szeretettel kívánom, hogy szülessen kistestvére is a fiatoknak!
2011. okt. 8. 15:24
Nagyon hasonlít a történeted az enyémhez, bár nektek göröngyösebb volt az út. Gratulálok!
2011. okt. 8. 13:42
Nagyon szépen köszönöm a cikkedet.Gratulálok neked.Én sem adom fel.Puszi és sok boldogságot jó egészséget kívánok nektek.
10. maya80
2011. okt. 8. 13:09

Gratulálok a babához és a kitartásotokhoz!

Jó egészséget kívánok!

2011. okt. 8. 13:08

Gratulálok a babátokhoz!


Barátnőmnél a legsúlyosabb pco-t diagnosztizálták,és mondták soha sem fog teherbe esni de még mesterségesen sem biztos mert a testvérének sokadik műtét után és hormonkezelések után sem sikerült a baba.

Ő nem csinált semmit,fogyott pár kg-ot,nem védekeztek és spontán megfogant a babája,semmi gyógyszert nem szedett a terhessége alatt,igaz nem volt szerencsés mert a baba végül nem született meg,de nem a betegségéből kifolyólag.

2011. okt. 8. 12:17

Gratulálok..sokat vártatok.

Kérdeznék valamit tőled, a 8,5 év alatt nem jutott az eszetekbe pl az örökbefogadás?

Azt hiszem én pár év hiába próbálkozás után inkább abba vágnék bele.

Egy ismerősöméknek se jött össze, de van egy három éves örökbefogadott kislányuk...aztán lehet egyszer majd megtörténik a csoda..

Elnézést, de ez a kérdés már egy ideje kikívánkozott belőlem olvasgatva a fórumokat.


Még egyszer gratulálok a pici babushoz:)

2011. okt. 8. 11:42
Gratulálok! Sok-sok örömöt, boldogságot, és természetesen egészséget kivánok Nektek!!!! Én nem adom fel, csak bele ne zavarodjak!
2011. okt. 8. 11:16

Gratulálok a babához ! A reményt soha nem szabad feladni !

Hogy én is írjak a babára vágyóknak valami pozitívat :

Egy 41 éves ismerös nö közel 20 évig nem esett teherbe, lombikkal sem, sehogy. Most januárja várja a babáját , aki természetesen fogant.

2011. okt. 8. 10:58

köszi csajok! 146 cm vagyok-szóval jó volt az a 40 kg anno! :-D

én se akartam ennyit várni de így alakult és azért se bánom,mert most mindent +tudunk adni picúrnak! és ez nem mindegy a mai világba!

Remélem sikerül 1 kislány is! Patrik mellé kell 1 Patrícia is. ,-D

2011. okt. 8. 10:44
bizony, ez reményt adó kis iromány volt, köszi!! (bár én nem akarok 8,5 évet várni...)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook