Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

2008. jan. 22. 14:13
Vannnak nőgyógyászok. Csak a háziorvos szerint nem értenének itt hozzá vagy nem tudom miért mondta.
384. Nikice
2008. jan. 22. 14:11

Hát ezt alig tudom elképzelni, hogy nógrád megyében nincs nőgyógyászati szakrendelés, ott nem járnak a nők rákszűrésre? Kicsit komolytalannak tűnik a háziorvos kijelentése...

Érdeklődj női ismerőseidtől, hogy ki melyik nődokihoz jár!

2008. jan. 22. 14:02

Hát meg is jöttem.

Semmit sem sikerült intézni.

Azt mondta a házidoki ő nem tud hormonvizsgálatra küldeni. Meg hogy ez nőgyógyászati. Itt nem tud egy nőgyógyászt sem akihez mehetnék.(nógrád megye)

Menjek pestre a nőgyógyászati klinikára.

Ez olyan dühítő hogy az ember így falakba ütközik az eleján.

Nógrád megyébe vagy gyöngyösön nem tudtok jó dokit akihez mehetnék?

382. Nikice (válaszként erre: 381. - E004ab8014)
2008. jan. 22. 13:38
Sajnos tőled messze vagyok, nem vagyok jártas szegedi doki ügyben...
381. e004ab8014 (válaszként erre: 376. - Nikice)
2008. jan. 22. 13:31

Az otthoni háziorvosom belgyógyász is egyben, de ott csak egy kis kórház van, és nincs endokrinológia. Úgyhogy majd itt Szegeden kell keresnem dokit.

Ha valaki esetleg ismer itt PCO-ban jártas akármilyen dokit, az jelezzen!

380. e004ab8014 (válaszként erre: 375. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 13:29
Oké, majd meséld el, mi volt... én nem olyan rég költöztem ide, úgyhogy még háziorvosom sincs. Előbb körbekérdezősködök, kit tudnak ajánlani, csak aztán megyek kivizsgálásra.
379. Nikice (válaszként erre: 377. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 10:26
oké, várom, mit írsz majd
378. Nikice (válaszként erre: 377. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 10:25

hmm...

az enyém nem volt az, de mégsem nagyon értette. Hiába összetett és nem is kell értenie, csak próbáljon továbbküldeni.

377. 8565183eb5 (válaszként erre: 376. - Nikice)
2008. jan. 22. 10:07
Igen igazad van. Délután megírom mit sikerült intézni. Csak sajna a házidoki elég "fogyi" remélem lesz egyáltalán fogalma arról hogy ez mi is.
376. Nikice (válaszként erre: 375. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 10:01

A pcos-sel végülis azért a nődokihoz járok, mert nekem úgy derült ki, hogy babát szerettünk volna, de csak nem jött. Vagyis ott derült ki, így vele kezdtünk el ezzel foglalkozni. Ha háziorvoshoz mész, akkor ő valószínűleg endokrinológiára tud beutalni.

A pcos nem "csak" nőgyógyászati, a cukorbetegséggel is összefügg az meg már belgyógyászat.

Na hagyjátok annyiban lányok! Igenis rontja az életminőséget, ha az ember nem érzi jól magát a bőrében, igaz nem halálos, de nagyon rossz tud lenni!

375. 8565183eb5 (válaszként erre: 373. - E004ab8014)
2008. jan. 22. 09:47

Szia


Én is úgy vagyok az egésszel mit ahogy te.

Én ma megyek házidokihoz és elmondom neki mire gyanakodok hátha elküld kivizsgáltatni.

374. Nikice (válaszként erre: 373. - E004ab8014)
2008. jan. 22. 09:45

Igen, mindenképp kellene egy, aki komolyan veszi ezt. Pláne, ha később babát is szeretnél.

Nem minden tünet van meg mindenkin. Én pl most BMI szerint a soványba tartozom, ezért néhányan mondták is ahogy rámnéztek (orvosok) hogy "maga nem pcos-s". Bár úgy lenne.

373. e004ab8014 (válaszként erre: 372. - Nikice)
2008. jan. 22. 09:28

Igen, így van... rendszertelen mensi, pattanások, hajhullás, szőrösödés :( Olvastam, hogy örökölhető is, és tudom, hogy anyukámnak is diagnosztizáltak pár éve valamit a nőgyógyászaton. Azt hiszem miómái vannak (nem mintha tudnám, mi az), és hogy még jóval a klimaxa előtt is kimaradozott neki is a vérzése.

A tesztet kitöltöttem, szerintem csak azért írta, hogy nem valószínű, mert egy csomó kérdésre azért válaszoltam nemet, mert nincs tapasztalatom. Mivel sosem próbálkoztam, fogalmam sincs, sikerülne-e teherbe esnem, a súlyfeleslegem nem hirtelen szedtem fel, mert mindig is duci voltam (ahogy a rendszertelen mensi és a szőrösödés is fennáll a kezdetek óta), és nincs 25 feletti BMI-m, mert egy éve küszködök a lefogyással és többé-kevésbé sikerült (de még mindig van rajtam 15 kiló), és nem találtak cisztát a petefészkemben, mivel eddig nem vizsgálták meg...

Tehát akkor az első lépés a nőgyógyász?

372. Nikice (válaszként erre: 369. - E004ab8014)
2008. jan. 22. 09:04

pcos.hu-n van egy teszt, azt is ki szokták tölteni a lányok, az értékelésnél kiderül, valóban veszélyeztetett vagy-e.

Mindenképp hüvelyi uh, és ha megvan a policisztás kép (nem feltétlen van, és ne is legyen Neked!!!)akkor vérvétel erősíti meg. (FSH/LH arány torz..)


Rendszertelen mensi? Pattik? Szúrkáló petefészek?

371. Nikice (válaszként erre: 367. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 09:02
Et sajnos nem tudom, valóban jópár év után az orvosok gyógyszerváltást javasolnak, az új gyógyid neve nem ismerős. Kérdezz rá, hogy esetleg ez is jó lehet-e.
370. Nikice (válaszként erre: 368. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 09:00
Az a baj, hogy megelőzésre nem igazán adnak semmit. :( Ha már az vagy, akkor írnak fel bármit it. Életmódváltoztatás-csak ez jut eszembe. Luxuskalória kiiktatása, kevesebb fehérliszt-fehércukor, busz helyett séta, valami sport..ilyesmik. Az sokat segít, de tudom, nehéz!!!
2008. jan. 22. 08:57
Sziasztok! Véletlenül akadtam erre a cikkre, és sajnos arra gyanakszom, hogy nekem is PCO-m van. Minden tünet stimmel, gyereket még nem szeretnék, no de ennek ellenére is jó lenne kezelni... mit tudtok tanácsolni, hova kell fordulni először? Esetleg Szegeden jó orvost tud ajánlani valaki?
368. 8565183eb5 (válaszként erre: 366. - Nikice)
2008. jan. 22. 08:45

Én a cukorbeteségtől is megijedtem. Arra is jó lenne valamit szedni.

Ameddig ti nem akartatok babát addig mit szedtetek?

367. 8565183eb5 (válaszként erre: 366. - Nikice)
2008. jan. 22. 08:42
Azt hány évig lehet szedni?(diane35) Én a Diane35-öt majdnem 6 évig szedtem. Most Belara nevűt írtak fel.
366. Nikice (válaszként erre: 364. - 8565183eb5)
2008. jan. 22. 08:22
Egynéhány antibébi elég jól "kezeli" a pcos-t. Igazából nem kezeli, csak "kikapcsolja" a petefészket és ezáltal a kellemetlen tünetek is csillapodnak, emellett a Metformint sokan szedik, bár azt mondják, hogy a Met inkább elősegíti a terhességet, szóval a kettő együtt lehet nem szerencsés. Asszem Diane35 (van ilyen?) ilyesmire emlékszem, hogy pcosoknak azt írják fel.
365. Bcicus (válaszként erre: 364. - 8565183eb5)
2008. jan. 21. 23:34
A metet valszeg életed végéig kell szedni, mert különben tuti cukorbetegség lesz belőle.
2008. jan. 21. 23:26

Sziasztok


Azt szeretném megkérdezni hogy ha valaki PRCOS akkor ameddig nem szeretne gyereket addig mivel kezelik?MIt kell szedni?

Vagy ha valaki már szült szülés után mit kell szedni?

363. Bcicus (válaszként erre: 361. - Célcic)
2008. jan. 20. 20:18
Jajj itt nem rád gondoltam, hanem a családra. Természetesen megértessz te is, és nagyon rendes vagy, hogy próbálsz belém lelket önteni.
362. Rius87 (válaszként erre: 357. - Nikice)
2008. jan. 20. 19:00

Szia!


Tudod, ebben az a legrosszabb hogy nem tudsz belőle kigyógyulni.

Ma beszéltem erről a témáról a párommal és azonnal neki állt normális orvost keríteni.

Ő nagyon szeretné ha lenne egy kis babánk.Nem is védekeztünk hisz úgy gondoltuk hogy ha jönni akar akkor ugyis jön majd. De most nagyon elkeseredtem.

Imádom a gyerekeket és nem értem miért nem foglalkozott evvel az orvosom.Mikor mondta, hogy nem így fogalmazott: "szerencsére nem terhes nem ezért nem jön meg" mondtam neki hogy nem bánnám ha az lennék.Nem vette ki a szavaimból, hogy szeretnék gyereket? Vagy azt hitte ilyen fiatalon nem szeretnék még gyereket?

Nem hiszem el hogy valaki ennyire nem foglakozikm a betegeivel

361. célcic (válaszként erre: 360. - Bcicus)
2008. jan. 20. 18:14
Sajnálom, ha úgy érezted én nem értelek meg, csak vigasztalni akartalak, de ezek szerint rosszul fogtam hozzá. Ancsel Éva szerint "a vigasz is lehet könyörtelen, amennyiben elvitatja az ember fájdalmát". Ez persze eszembe se jutott, sokkal inkább egy kis mosolyt akartam az arcodra csalni. Továbbra is drukkolok, hogy jobban legyél, aztán meg, hogy babásodjunk együtt mind!
360. Bcicus (válaszként erre: 359. - Nikice)
2008. jan. 20. 16:25

Én ha összejön netán a baba, akkor sem fogi gátlót szedni, mert hamar akarok neki kistesót.

De egyébként örülök, hogy van aki megért köszi.

359. Nikice (válaszként erre: 354. - Bcicus)
2008. jan. 20. 07:40

Bcicus!


Én "ugyanilyen" vagyok. Szerintem mindekinek agyára megyek a panaszaimmal. Csakhogy ez nem nátha, hogy egy hétig nyafi, aztán meg elmúlik!

Nekünk ezzel kell együttélni, és annyira gyerekcipőben járnak ezen a téren az orovosok (vagy nem érdekli őket, vagy nem tudom), hogy mindíg egy csomó idő eltelik, mire valami eleőrelépés van, magunkban meg hiáa küszködünk. (na talán nem hiába, de az kevés...)

Nekem panaszkodhastz én szívesen meghallgatlak.

Én értem, hogy mi a baj.

Nálam szintén az van, hogy kinek mondjam? Ráadásul a családban én vagyok a legkarcsúbb, és szinte hülyének néztek az elején, hogy miért nézem, hogy mit eszem, mikor nincs egy csepp feleslegem sem. :( Mostmár kezdik érteni.


Gondolom, sokat javulna a helyzet, ha baba lenne, és akkor már fogigátlóval, meg a magunk kis étrendjével ellennénk.

358. Nikice (válaszként erre: 357. - Nikice)
2008. jan. 20. 07:35
Bocsi!!!! Riuséra szerettem volna válaszolni!!!
357. Nikice (válaszként erre: 354. - Bcicus)
2008. jan. 20. 07:35

Szia!


Először is sajnálom, hogy ez a bajod. Gondlom, egyre több helyről hallasz egyre több dolot, és az meg végképp elkeserítő, pláne, ilyen fiatalon.


Mindenképp szükséged lesz egy jó orvosra, aki nem legyint erre a bajra. Ha most nem is szeretnél babát (ezt nem tudom), akkor is eljön majd az a nap és akkor ez nagyon fontos lesz. És nem csak a babáról van szó, hanem az életminőséget is befolyásolja szerintem azáltal, hogy ha jön a "többi tünet", akkor az ember hajlamos nekikeseredni, és egy örök kesergés lesz az élete, ha mindíg csak nézegeti magát és elégedetlen. Segítség kell. ha most nem szeretnél babát, akkor egyes antibébik egész jól kezelik ezt a dologt, csökkennek a tünetek (szőrösödés, hízás, akné) és nem szaporodnak a ciszták.

Ha majd babát szeretnél, akkor pedig nyílván az előző megoldás kilőve, más lehetőségeket kell keresni, de ebben egy komoly orvos kell segítségül. Policisztásoknál nem megy egyszerűen, hoy stimuval összehozunk egy babát és vagy marad vagy nem.


Amit magad is tehetsz: mozogj minél többet, és kerüld a luxuskalóriákat, némi életmód-változtatással is segíthetsz a bajodon. Szerintem csak gyógyszer sem elég, de sajnos fordítva is igaz, csak életmód-változtatás is kevés.


Ha gondolod, kajákkal kapcsolatban picit tudok segíteni!

356. Bcicus (válaszként erre: 355. - Rius87)
2008. jan. 20. 00:50

Ajánlom neked a Nyírőben a károly róbert magán klinikát, nagyon profik.

Már ha pesti vagy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook