Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolaton belüli mobil eladás fórum

Párkapcsolaton belüli mobil eladás (beszélgetős fórum)


1 2
16. de Luca (válaszként erre: 14. - Katie_rose)
2014. máj. 22. 15:58

Kimondtad a lényeget: Ti együtt éltek, ez egy komoly kapcsolat, közös a kassza is.

De itt erről szó sincs. Szerintem a mai világban nem várható el, hogy 100 ezer Ft értékű tárgyakat ajándékozgassunk nagyvonalúságból.

15. katie_rose (válaszként erre: 13. - Szafaripók)
2014. máj. 22. 15:55

Igaz.

Innentől nem is releváns a kérdés. :)

Nem ismerjük annyira ezt a kapcsolatot,hogy érdemben tanácsot tudjunk adni :)

14. katie_rose (válaszként erre: 12. - De Luca)
2014. máj. 22. 15:54

Kötelesség? Dehogy. Nekem természetes,hogy ami az enyém az az övé is. Együtt élünk, közös háztartásban...

Amit átenged? Konkrétan a telefonos dolognál igen. Odaadta nekem,mert neki nem volt már rá szüksége. Onnantól az az én telefonom volt és nem az övé,amit kölcsönadott.

De mikor már nekem sem kellett és eladtuk,akkor a pénz visszament a közös kasszába.

13. szafaripók (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2014. máj. 22. 15:52

Igazából ezt is ki hogy értelmezi.

Ha a párod úgy gondolja, hogy csak idő kérdése, hogy szakítsatok, és ennek ad hangot ezzel a kijelentéssel, akkor igen, sértő.

Ha viszont ő úgy értelmezi, hogy örökre együtt maradtok, akkor ez a kijelentés úgy is értelmezhető, hogy innentől a tied.


Találgatások helyett szerintem sokkal értelmesebb lenne ezt a férfiemberrel megbeszélni, mint itt a sok csalódott vagy épp rózsaszín ködtől elbódított hozzászólás alapján eldönteni...

12. de Luca (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2014. máj. 22. 15:52
Magyarul: amit a párod a személyes tárgyai közül átenged használatra, azt kötelessége oda is ajándékozni végleg, nehogy megbántson.
11. katie_rose (válaszként erre: 10. - De Luca)
2014. máj. 22. 15:49
Akkor biztos velem van a baj. Nekem rosszul esne ha egy "amíg együtt vagyunk" kíséretében adna valamit a párom. Van elfogadna pénzt tőlem ilyesmiért. És ez fordítva is így van. Én sem fogadnék el tőle ilyesmiért és soha nem mondanék ilyesmit.
10. de Luca (válaszként erre: 9. - Katie_rose)
2014. máj. 22. 15:46

Épp erről van szó, ez nem ajándék, hanem "csak" használhatja":


"...hogy ingyen odaadja, használjam amíg együtt vagyunk..."

9. katie_rose (válaszként erre: 8. - De Luca)
2014. máj. 22. 15:44

Nekem akkor is furcsa egy kapcsolaton belül,hogy pénzért cserél gazdát egy használati tárgy.

Ha szakításra kerül a sor és akkor mondja azt,hogy "figyelj, a telefon az enyém, ha meg szeretnéd tartani,akkor eladom neked" az megint más,mint így...

2014. máj. 22. 15:39

Én ezt nem ajándékozásnak értelmezem. Nem a lányt akarta meglepni valamivel, hanem az egyik használati tárgya ideiglenesen felszabadult. Nem akart tőle megszabadulni áron alul, nyilván drága volt, ezért felajánlotta a használatát. Jó lesz az még neki, ha hirtelen bekrepál az új.

Ne keverjük össze azzal, amikor kimondottan a párját akarja meglepni egy férfi pl. egy nyaklánccal. Azt a nőnek veszi, és nem fogja visszakérni.

2014. máj. 22. 15:37

Teljesen a ti dolgotok.

Szerény véleményem szerint gyakorlatilag azért akarod megvenni mert ezzel is hangsúlyozod az önállóságodat, talpraesettségedet, azt hogy nem vagy rászorulva. Tehát az ügylet - ha fizetsz érte - gyakorlatilag a te komfortérzetedet szolgálja. Ha belemegy abba, hogy fizess érte, az pedig azt jelenti, hogy tiszteletben tartja a kívánságaidat és képes alkalmazkodni, hogy te jól érezd magad.

Sok boldogságot, nekem ebből a szituációból az jön le, hogy a fiatalember igazán szeret téged:)

2014. máj. 22. 15:37

Mondjuk nem voltam ott, nem ismerem a többi részletet sem, de lehet, azért mondta így, mert tudta, hogy sima ajándékként nem fogadnád el...


Amúgy meg, ha a kapcsolatotok ott tart, hogy össze akartok költözni, akkor ezt miért nem mered vele megbeszélni?

2014. máj. 22. 15:36

Erdekes. Most vagy adna neked, vagy fogadna el penzt, de "kolcsonbe"?

Mondjuk legalabb realista, mert elore kozolte burkoltan, "ha elhagysz adhatod vissza a telefont" :D

4. de Luca (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2014. máj. 22. 15:35

Lassan tervezitek az összeköltözést... (tehát még nem tervezitek, ő legalábbis nem erőlteti, szóval ha költözne is, akkor csak a kedvedért)

Komolynak mondható párkapcsolat... (most komoly, vagy csak lehetne annak is mondani, ha nem volna laza?)


Kívülállóként az általad írtak alapján ez egy normális ajánlat, szerintem.

3. katie_rose (válaszként erre: 1. - 9c57fd10dc)
2014. máj. 22. 15:34

Nekem is fura. Korábbi párkapcsolatban sem fordult elő soha,hogy valamit (pl. telefont, ékszert vagy bármit) csak addig kapjak,amíg együtt vagyunk.

A mostani (végleges és egyetlen és imádott) párommal nem vagyunk összeházasodva de együtt élünk és van egy kisfiunk. Tutira kiakadnék ha valamit ezzel a szöveggel adna oda...

2014. máj. 22. 15:33

Van akinek az a gáz, hogy a házasok külön kasszán vannak, van akinek meg ez normális.

Ha benned is felmerült, hogy fizetsz azért, ami neki valójában nem kell (és megteheti, hogy drágábbat használjon), akkor ugyanannyira "fura" a te hozzáállásod is a kapcsolatotokhoz, mint az övé.

2014. máj. 22. 15:29

Kedves Fórumolvasók!


Kíváncsi lennék a véleményetekre :o)


Párom olyan helyzetbe került, hogy csúcskategóriás telefonja fölöslegessé vált számára. (Vett egy másikat: szebbet, jobbat, nagyobbat, okosabbat).

Arra a döntésre jutott, hogy odaadja nekem a telóját … Kérdeztem, hogy mi benne a trükk? Mert számomra ez egy csúcsmobil, az én kis gagyimhoz képest. Mennyibe fog ez nekem fájni? És erre azt válaszolta, hogy ingyen odaadja, használjam amíg együtt vagyunk. Mivel engem furlalt a lelkiismeret, hogy mégiscsak nálam van egy szuper telefon, ezért mondtam neki, hogy beszéljünk meg egy árat, és átveszem örökbe.


Van, akinek megütötte a fülét az, hogy addig használhatom amíg együtt vagyunk … Komolynak mondható párkapcsolatban vagyunk, lassan tervezzük az összeköltözést …

Van, akinek az gáz, hogy a párom elfogadná még a pénzt is … Mi a véleményetek?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook