Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Párkapcsolatban magányosan! fórum

Párkapcsolatban magányosan! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 11. 19:54

Örömmel tölti el a szívem, hogy párkapcsolati probléma esetén csak egy fórumlátogató ragaszkodik a kidobálózáshoz, mindenki másnak elsőbbrangú a párbeszéd :)


<3

28. Janky80 (válaszként erre: 27. - Massalhangzo)
2016. dec. 11. 19:50

Teljesen jogos amit írtál :) bár a fórumindító azt nem írta le milyen mélyek voltak ezek a beszélgetések.

Nálam is volt már néhányszor, hogy a párom nem gondolta, hogy az általam említett dolog nekem mennyit jelent :) Aztán azért később leesett neki amikor nyomatékosítottam. A ffiaknál az ingerküszöb elég változó az ilyen érzelmi megnyilvánulásokra. Szerintem.

Én úgy gondolom a leírtakból, hogy a szeretet megvan (az egyik oldalról mindenképp), az alapok elvileg jók aztán a többibe belejönnek újra.

27. massalhangzo (válaszként erre: 26. - Janky80)
2016. dec. 11. 19:35

de ok mar beszelgettek errol tobbszor, a ferje nem volt elutasito, sot egy darabig valtoztak a dolgok, bar nem sokaig. ezert gondolom, hogy egy levelnek, barmilyen osszeszedett is, nem sok eredmenye lehet hosszu tavon


inkabb annak, a feleseg is gondolja at, mi az, amin valtoztatni kellene, hogyan kepzel el egy szamara idealis hazassagot a hetkoznapokban.


hiaba beszelik meg, hogy figyeljunk tobbet egymasra, beszelgessunk, legyen tobb szex, ha par nap utan ugyanott tartanak, mert nem mukodik semmi direkt erofeszitessel. ha odafigyel, hogy legyen folyamatos beszelgetes, erdeklodes, figyelem a masik irant, erintesek, napi ki szertartasok, akkor ebbe szoknak bele idovel, es akkor nem tavolodnak el ujra

26. Janky80 (válaszként erre: 23. - Massalhangzo)
2016. dec. 11. 19:18
Persze én sem úgy gondoltam, hogy levelezgessenek, csak van amikor könnyebb leírni a gondolatokat mint kimondani ilyen-olyan lelkiállapotban. Ez csak a kommunikáció megindítója, hogy tisztában legyenek az érzésekkel. Persze ha megy szóban is akkor szóban. Én magamból indultam ki, hogy a legjobban átgondolt, megfogalmazott gondolatok tizede sem jön ki "éles helyzetben" vagy nem úgy ahogy szerettem volna.
25. 31bc25d879 (válaszként erre: 24. - Jozsi.38)
2016. dec. 11. 17:55
Ezt én is így látom.
24. jozsi.38 (válaszként erre: 22. - Janky80)
2016. dec. 11. 17:53

minél több boldog családi fotót látsz nyaralásról-ünnepségről valakitől a facen, annál hamarabb jelenti be a válást... tapasztalat.

A fórumindítónak én is egy beszélgetést javasolnék a férjjel, így, ebben a formában, hogy egyedül érzi magát, és szeretne egy kis időt kettesben tölteni vele, vagy csak úgy beszélgetni esténként. Rajtuk múlik kizárólag, hogy felfrissítik-e a kapcsolatukat, vagy elválnak útjaik

23. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Janky80)
2016. dec. 11. 17:52

valoszinuleg ilyen levelekre is par hetig valtozas lenne, aztan ugyanaz. szerintem pozitiv dolog, hogy a ferj probal valtoztatni, mikor elojon a felesege azzal, hogy mi bantja. akkor erdemes erofesziteseket tenni azert, hogy valtozzanak a dolgok


de egy leveltol vagy egy kettesben toltott estetol nem fog valtozni semmi, jobb esetben csak par napra. ugy alapjaiban kell valtoztatni a mindennapokban, intimitas, gyengedseg, beszelgetes, szex, kulon programok.

2016. dec. 11. 17:34
Ez a szar ebben a világban, mindenhol a cukiságot a boldogságot látjuk. FB insta mindenhonnan. Azt hisszük egyedül vagyunk a problémánkkal, pedig a sok szép kép mögött lehet hogy ugyanúgy üresség van. :(
21. Janky80 (válaszként erre: 15. - Janky80)
2016. dec. 11. 17:32
A sok írásban viszont nem válaszoltam arra amire a témakiíró valóban kíváncsi volt. (Bár remélem a sok észrevételből tanácsból lesz ami hasznos) Igen másnál is vannak rossz időszakok, nem vagy egyedül. :) Van aki jobban viseli a magányt van akinek szüksége van arra, hogy érezze hogy van valaki mellette. Próbáld leszűrni az itteni válaszok közül amit úgy érzel meg tudsz fogadni, és akkor el tudsz indulni az úton :) Remélem oda érsz majd ahova szeretnél és elmúlik ez a rossz időszak a rossz érzések :)
20. 31bc25d879 (válaszként erre: 15. - Janky80)
2016. dec. 11. 17:29
Ez aranyos és lehet megoldás:)
2016. dec. 11. 17:23

Van úgy, hogy olyan fáradt vagyok este, hogy csak annyi erőm van, hogy azt mondjam: ma nincs erőm semmihez, pedig nagyon szeretném!

És ha ezt kimondom, máris más színben tűnik fel minden, nem az van, hogy na, megint csak lefeküdt, és nem csináltunk semmit közösen, csak a magány maradt.

Persze törekszem nagyon ritkán mondani ezt :)

18. csikil4ny (válaszként erre: 16. - C601b1f339)
2016. dec. 11. 17:22
Egyáltalán nem biztos, hogy van valami tüske, elég csak ha szétfejlődnek, a hétköznapjaikba besüppedtek. Ha meg a nő otthon ül, s nincs külön élete, akkor kívülről - a párjától - várja a szórakoztatást. Kettőn áll a vásár!
17. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 17:17

de az ket emberen mulik, ha nem beszelgettek es nem csinaltok egyutt semmit. ha szoltal, a parod odafigyelt, de ugyanigy visszater minden, ha az eddigi eletformat elitek


te is tudsz tenni azert, azon kivul, hogy szolsz neki, hogy valtozzon a helyzet. alakits ki szokasokat. kozos vacsorat, amin beszelgettek, egymasra figyeltek, heti egy mozi vagy szinhaz, sport, kiallitas, koncert, barmi. elore szolsz, mikor mennetek, nem hiszem, hogy azt mondana, o nem megy, menjel egyedul. bebiszitter vagy rokon vigyazhat a gyerekre


nem csak kulon beszelgeteseket, legyel te is figyelmes reggel, mikor keszulodtok, este is, mikor hazajottok


arra hiaba vartok, hogy majd a masik valtoztat, egyutt kellene valtoztatni az eddigi eletvitelen. nem olyan nagy dolog, aprosagokkal is lehet folyamatosan. mar ha hajlando vagy te is, es nemcsak azt varod, hogy a parod villamcsapasra megvaltozik, es maskent all hozza ahhoz az egyuttlethez, amit ketten hagytatok ellaposodni

16. c601b1f339 (válaszként erre: 15. - Janky80)
2016. dec. 11. 17:14
Teljesen egyetértek..., lehetséges, hogy valami a férfit is zavarhatja, valami tüske amin nem tud túllépni esetleg egy másik nő(férfi)....
15. Janky80 (válaszként erre: 1. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 17:10

Szia,

Sajnos egyre több hasonló helyzetű ismerősöm van sokat beszélgetünk ilyen dolgokról. Hülye világot élünk annyi inger ér minket, hogy sokszor az amink van már nem is olyan érdekes. De ahogy többen is leírták lépni kell, beszélni kell. mivel én szavakkal nem biztos hogy jól ki tudnám fejezni az érzéseim (én nyuszi lennék hozzá, hiába találom ki és fogalmazom meg, hogy mit szeretnék mondani tuti hogy nem úgy mondanám el és nem lennék összeszedett) illetve azért, hogy a beszélgetés ne forduljon át egyik fél részéről se bántásba vagy személyeskedésbe írnék egy levelet. Az mindegy, hogy kézzel, vagy akár emailben de ott szépen le lehet írni az érzéseket. Hogy hiányzik, hogy rossz, hogy eltávolodtatok egymástól. Nem számonkérni kell, vagy a hibáit leírni, hanem inkább amit szeretsz benne amiért rossz, hogy azok a dolgok kikoptak az életetekből. Leírni, hogy amikor ő is akarja ezt az egészet akkor az milyen jó. Azt, hogy Te is igyekszel a jövőben még jobban odafigyelni rá, hogy jól érezze magát a kapcsolatban. Elismered amit a családért tesz és szeretnéd, hogy ez a család sok örömteli percet tudjon együtt tölteni.

Nincs egyszerű dolgod. Akármennyire ismered a párod nem lehet tudni a reakcióját. Én úgy gondolom, ha számít neki a kapcsolat és a család akkor megérti és megpróbál változni. Ilyenkor minden próbálkozást még ha kicsi is értékelni kell. De ha nem... Hát az már egy másik történet. De ha lépni szeretnél bármerre is át kell gondolni nagyon. Nem irigyellek. Nagyon sok erőt kívánok Neked!

14. ina87
2016. dec. 11. 15:57
nyilván két emberen múlik a dolog te hiába akarsz változtatni ha ö nem társad ebbe beszélj vele őszintén esetleg egy meg hitt vacsora mellet mikor tényleg csak egymásra tudtok figyelni
2016. dec. 11. 14:29
hát ha nincs közös témátok, nem beszélgettek akkor ez nehéz ügy lesz. nem csoda, hogy egyedül érzed magad.
12. Panna.33 (válaszként erre: 9. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 14:20
Pedig jót tenne, ha néha kettesben megszöknétek.
11. csikil4ny (válaszként erre: 10. - Csikil4ny)
2016. dec. 11. 13:29
A masodik mondat is kerdomondat akart lenni. Bocs.
10. csikil4ny (válaszként erre: 9. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 13:28

Van munkahelyed?


Egy eve volt valamilyen valtozas az eletetekben.


Igazabol, ha o nem akar valtoztatni, akkor allhatsz fejre is, minden mukodo kapcsolathoz ket ember kell.

9. andikaaa0915 (válaszként erre: 8. - Csikil4ny)
2016. dec. 11. 13:25

3 éves! A probléma kb 1 éve tart

Nem megyünk sehova sem(főleg nem kettesben)!

A legnagyobb kikapcsolódásom a nagybevársárlás...

8. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 13:00

Az a kerdes, hogy mikortol van ez az allapot? Merr ha csak a gyermek szuletesetol, akkor meg tudtok valtoztatni, ha mindketten akartok.


Mennyi idos a kicsi?

7. andikaaa0915 (válaszként erre: 3. - C601b1f339)
2016. dec. 11. 12:57
Már többször is mondtam neki. Változott is!! De csak 1-2hétig tart sajnos! Ez megy már úgy 1 éve!
6. MZsanett (válaszként erre: 4. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 12:57
Akkor csak a megszokás tart össze. Én is sírtam a szakítás után, mert már annyira megszoktam. De utána gyorsan kihevertem. Bátorság kell ahhoz, hogy kilépj.
2016. dec. 11. 12:56
Szerintem is beszélj vele. Valamit változtassatok.
4. andikaaa0915 (válaszként erre: 2. - MZsanett)
2016. dec. 11. 12:54
Sajnos nekem is ez fordult meg a fejembe,hogy enyiből egyedül is lehetnék! Nem lenne semmivel sem több dolgom!! De szeretem 12 éve vagyok vele,nem tudnám lezárni ezt csak úgy! De borzasztóan érzem magam! :-(
3. c601b1f339 (válaszként erre: 1. - Andikaaa0915)
2016. dec. 11. 12:52

Szia,

Beszélj a férjeddel őszintén, hogy magányosnak érzed magad, szeretnéd ha változna a helyzet...Kérdezz rá, hogy neki megfelel-e ahogyan éltek, nem érzi-e azt, hogy magányos. Járd körbe a témát, hogy legyen rálátásod először, az ember társas lény, magányosan élni legtöbbünknek nagy fájdalom.

2016. dec. 11. 12:48
Én csak voltam, habár szerencsére a családalapításig nem jutottunk el. Az első időszakban minden tök jó, utána ha átmentem hozzá, rám se bagózott, csak a telefonját nyomkodta, vagy gépezett. Tudom, nem ugyanaz a helyzet, de én úgy örülök, hogy kiléptem abból a kapcsolatból. Ennek így már semmi értelme, főleg hogy te vagy a házicseléd. Ennyi erővel akár egyedül is lehetnél, akkor is te látnál el mindent. És több esélyed lenne egy boldog párkapcsolatra.
2016. dec. 11. 12:44

Sziasztok!

Mit tegyek van férjem és egy gyerekem is(aki jelenleg a dac korszakát éli) minden rám marad háztartás,gyerkőc plusz mellette a munkám!A férjem mintha nem is lenne mindig dolgozik ha haza jön nem is beszélgetünk szinte. Olyan magányos vagyok! Van ezzel így más is?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook