Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Panel lakásban lévő zajok fórum

Panel lakásban lévő zajok (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 21. 20:05
Január 4. 18. óra körül hallottam először a morajlást, így gondolom nem a légtelenítéssel van a gond, mert már akkor javában tartott a fűtési szezon. Változó időszakokban van a morajlás, több órán át tart, majd rövidebb szünet.
11. kleeri (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2015. febr. 21. 20:02
radiátor légtelenítést a lakásban lévő radiátoron is lehet csinálni, a ház fűtésszerelője is megcsinálja
10. Mezei Virág (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2015. febr. 21. 19:41
Szerintem a levegős radiátor egyszerűen hangosan csörög. Elég jellegzetes a hangja. Általában a legfelsőbb emeleteken okoz gondot. Tapasztalat.
2015. febr. 21. 19:32

rosszul lett légmentesítve a radiátor/fűtésrendszer, attól van.

vagy megcsinálják miattad a légtelenítést, vagy kibírod ennek a fűtési szezonnak a végéig ezzel a hanggal .

8. Mezei Virág (válaszként erre: 6. - -p.monika-)
2015. febr. 21. 19:29

Remélem, hogy sikerül kideríteni, hogy mi lehet az, főleg ha folyamatos.

Nekem semmi ötletem sincs, már a többiek sok hasznos ötletet adtak, talán segít.

7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - -p.monika-)
2015. febr. 21. 19:26

Egész nap hallatszik ez a hang?

Hívd fel a Főtávot, és kérdezd meg tőlük, mitől lehet.

6. -p.monika- (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2015. febr. 21. 19:14
Majdnem 7 éve lakunk itt, eddig semmi hang nem volt ebben a szobában a szomszédok által gerjesztett és a kinti hangokon kívül. Igen, a cső az a fűtéscső.
2015. febr. 21. 17:53
Korábban nem volt ez a hang?
2015. febr. 21. 17:53
amúgy a morajló hangokat általában nagy teljesítményű asztali gépek ventilátorai (processzerhűtő) adják ki, vagy még szivattyút tudok elképzelni, nyomozni kellene szomszédoknál, nem üzemeltet-e valaki szervert (:)), vagy nincs-e valakinek akváriuma és az ezt tartó bútor esetleg hozzáér-e a csőhöz...
2015. febr. 21. 17:48
laminált padló van?
2. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - -p.monika-)
2015. febr. 21. 17:46

A radiátorokban áramló víz is így hallatszik. Mi is halljuk. Megszoktuk.


Az a cső radiátor cső?

2015. febr. 21. 17:38
Abban kérném a segítségeteket, hogy kb. 2 hónappal ezelőtt furcsa morajló hangot kezdtem hallani a nappalim sarkából, olyan, mitha a cső melletti fal verné vissza ezt a hangot. Közös képviselővel beszéltem már erről, ő felettem lakik, nála is hallatszik ez a hang, de ő nem vette észre, egyébként lényegesen hallkabb, szinte észrevehetetlen. Az alsó szomszéd segítőkész, mondta, hogy ha hallom ezt a morajlást, segít "kinyomozni". Egyébként az esetek zömében hallom ezt a hangot. Az érdekes az, hogy ezt a morajlást, rezégt hallom a másik szobában is, tehát van akkora hangja, hogy a folyosó másik részén lévő szobába is áthallatszik. Lakásfelújításban vagyok, így abban maradtunk a közös képviselővel, hogy ha utána is hallatszódik, amikor be lesz pakolva a szoba, szóljak neki. Most kezdjük visszapakolni a dolgokat. A cső mellé egy könyvesszekrényt tettem, vagy száz könyvvel, bízva abban, hogy ez a hang megszűnik, sajnos pont az ellenkezője történt, felerősödött, de nagyon. Előtte teljes csend volt a szobában, a másik szobában azért még mindig élhetőbb az élet. Nemcsak én hallom, a párom is hallja, testvérem, a burkoló szakember is. Valakinek volt már hasonló tapasztalata. Csőszigetelés megoldás lehet? Egyébként, ha ez a probléma nem lenne, a panelünk egy csendes ház, néha-néha van hangos tévézés, meg zenehallgatás, de az semmi ehhez a morajláshoz képest, mivel az esetek többségében ez sajnos hallatszódik. Gyakorlatilag lett egy gyönyörű nappalim, ahol nem szívesen tartózkodom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook