Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Paleolit diéta PCOS miatt fórum

Paleolit diéta PCOS miatt (beszélgetős fórum)


1 2
2014. febr. 12. 11:20

Azé ne egymásért paleózzatok, hanem magatokért!! Hiszen az egészségetekre más nem vigyáz helyettetek!


Hamar bele lehet ám jönni, és rengeteg recept áll rendelkezésre. A "nagykönyv" szerint: hús, tojás, zöldség, gyümi, magvak, ezt kéne enni, és lehetőleg ilyen -csökkenő- mennyiségben

15. mandella (válaszként erre: 12. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:20

tényleg jó lenne

gast..yaltól rendelsz?

2014. febr. 12. 11:17
Nem eszem teljesen paleo módon. Barnarizset, kölest és hüvelyeseket fogyasztok a paleo alapanyagok mellett. Másképp a 100 g sem jönne ki és azért pl. 80 alá nem mennék semmiképp.
13. Manikácska (válaszként erre: 5. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:16

1500 mg Metformint szedek. Most 46-47 kg vagyok (165 cm) picit "meghízva" (de talán egy része izom a sok mozgástól, remélem). A síma IR diétával, 150 g CH-tal, az elején 44-ről lefogytam 40-re. Akkor nagyon megijedtem és CH-on, úgy visszajöttem 45-re, de a sok CH-tal nem éreztem valami jól magam. Most sok magvat, zsírosabb sajtot eszem, így a kevés CH mellett sem fogyok. Az a problémám, hogy sajnos mindig puffadok. A glutén elhagyása után két hétig nem, de aztán visszatért. Épp ma gondoltam arra, hogy talán a Metformintól van.

Ez a mellékvesés dolog úgy derült ki, hogy kerestük, hogy miért nem javulok és a 17-hodroxiprogeszteron szintem nagyon magas lett. Most az ATCH-t is nézettem, ezek mint a mellékvesével kapcsolatosak. Azt olvastam, hogy a PCOS-es esetek 10%-át mellékvese probléma okozza és nehéz kideríteni, mert teljesen ugyanaz a séma, mint a síma PCOS-nél: szőrösödés, hajhullás, csökkent glükóztolerancia, pajzsmirigy problémák.

12. mkacca2 (válaszként erre: 9. - Mandella)
2014. febr. 12. 11:04

Én el fogom kezdeni. Már a teljes átállás lehet 1-2 hét, mert még vv-lel igazolni kell, hogy nincs baba és le kell építenem a gyógyszert.

De jövő héten ebédre már paleos kaját akarok rendelni ebédre. Eddig is szoktam, csak hoztam hozzá barnarizst. Meg rendelek szerintem hozzá kenyeret.

Tök jó lenne együtt csinálni. :)

11. mandella (válaszként erre: 8. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:02

írnál nekem erről a diétáról?

amúgy én pcos nem vagyok, csak IR

meg pajzsmirigy-alulműködés, amire Letroxot szedek

2014. febr. 12. 11:02
Egyébként én is próbáltam lecsökkenteni a ch mennyiséget, azaz paleozni a gyógyszer mellett, de nálam az nagyon súlyos hasfájással, hányással és hasmenéssel jár. Éjszaka arra ébredek, hogy ég a gyomrom, majd csikarnak a beleim, ezután hányás, hasmenés következik. A kezeim begörcsölnek, leizzadok stb. Egy jó darabig eltartott mire rájöttem, hogy akkor van, ha kevés ch-ot fogyasztok gyógyszer mellett.
9. mandella (válaszként erre: 1. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 11:00

hm, szia

nagyon jó lenne együtt csinálni, mert én ugyan pár hónapja belekezdtem, de félreértelmeztem, és állandóan sütögettem a maglisztekből ezt-azt, és nemhogy nem fogytam, de még híztam is... máshogy kell csinálni, egészen máshogy.

szóval mkacca, ha te elkezded, én is! :)

8. mkacca2 (válaszként erre: 7. - Helene_)
2014. febr. 12. 10:57

Én április óta tartok egy olyan diétát, hogy gluténmentes inzulindiéta. Azaz a számolgatós 180g-os, amit a Mensmentisben tanítanak, de abból nem eszem a gluténtartamúakat. Azaz köretként maradt a barnarízs, basmati rizs és a köles. Na nekem ez sem használt a gyógyszer mellett.

Tehát most a gyógyszer nélküli paleolittal akarok próbálkozni kevés gyümölccsel.

2014. febr. 12. 10:29
Ja, én is a Tüühöz járok, először még azt mondta, probálkozhatok paleóval, utána -a javuló eredményem ellenére-, hogy inkább kombináljam. Hát nem teszem, decemberben félreettem pogit, a sürgősségin kötöttem ki, majd 2-3 hétig minden nap fájt a hasam, vélhetően a gluténtől, szóval én nem vagyok hajlandó lassú ch-jú tk-s kenyeret enni. meg egyáltalán: mérni, számolni, lassút, gyorsat számolni, 5-ször enni, hát a tököm!
6. helene_ (válaszként erre: 4. - Mkacca2)
2014. febr. 12. 10:27

igyekszem "rendesen" paleózni, de mint ahogy nincs tökéletes ember, úgy tökéletes paleózás sem; azaz nincs ember, aki ne enne félre. ha már a cukor-, liszt-, tejmentesség megy, annak nagyon örülök, ez pedig most megy.


met 3*850, de még vannak ciklusproblémáim, azért szedem.


Köretet régen sem nagyon szoktam enni, mert nem vagyok oda érte, de most rákaptam a sült zellerre és az édesburgonyára.


Nem értem, miért lenne nagyon kevés ch paleózással. én nagyon sok gyümölcsöt eszem, és így nem kevés. (paleósok zöme nem fogyaszt sokat a viszonylag magas fruktóz vércukoremelő hatása miatt, de én eszem, és -szerencsére- semmi bajom tőle)Amúgy meg annyi a titok, hogy jól kell lakni, és akkor nincs vércukor-ingadozás.


Súly: legtöbb 61 kg volt, ami a 172 cm-hez nem sok, csak nekem volt az; de most 56-57kg-ra lementem, ami nekem teljesen ideális, tovább én sem szeretnék fogyni.

5. mkacca2 (válaszként erre: 3. - Manikácska)
2014. febr. 12. 10:24

Szia Manikácska! Köszi, hogy csatlakoztál. Te a paleolit mellett szedtél gyógyszert?

Milyen a testömeg indexed?

Írnál még erről a mellékvese enzimhiányról? A vv. nél ez milyen névvel szerepel? Megnézetném én is.

4. mkacca2 (válaszként erre: 2. - Helene_)
2014. febr. 12. 10:20

Szia! Üdv itt. Mennyi MET-et szedsz?

Én nem tudok MET mellett paleózni, mert az nagyon kevés szénhidrát lenne. Te teljesen paleózol? Tehát semmi köret, csak sali, meg zöldségek a hús mellett?

Milyen súlyról indultál?

Én eredetileg 54kg voltam 163 cm-rel.

Majd a gyógyszerrel 47 kg lettem, azóta felszedtem szerencsére pár kg-ot. Most vagyok 50 kg körül. Tehát én nem fogyni szeretnék vele.

2014. febr. 12. 10:17
Én is két évig a hagyományos IR diéta szerint ettem, de semmit sem javultak az eredményeim. Ősszel elhagytam a glutént és a tejtermékek nagy részét, csökkentettem a CH-on. Most még tovább csökkentettem, már csak 100 g-ot eszem két hete. Nem tapasztaltam, hogy rosszul lennék a kevesebb CH-tól, sőt, egyelőre mintha eltűnt volna a hipózás, ami máskor 15 perc késés miatt is jelentkezett. Mondjuk nálam elég összetett a helyzet, most úgy tűnik, hogy mellékvese enzimhiány miatt alakult ki nálam a betegség és így nyilván nem használt a diéta sem.
2014. febr. 12. 10:05

Én is pcos+ir, és július óta paleózom.

Eddig annyi van, hogy lement az a pár kg, ami pcos óta feljött, javult a hormonlaborom, és kevesebb a ciszta a petefészkemben. metet még szedem, de fokozatosan le fogok állni róla

szerintem veszítenivalód nincs, ha kipróbálod

2014. febr. 12. 10:02

Olyan emberekkel szeretnék beszélgetni, akik kipróbálták a már PCOS-re a paleolit diétát. A pozitív és a negatív tapasztalatok is érdekelnek.

Én személy szerint 2,5 éve tudom, hogy IR és PCOS-em van. Mensmentisbe járok, először úgy tűnt, hogy használ a 3-as kezelés (MET+diéta+mozgás), helyre állította a ciklusomat, amiből volt két vetélésem, de a második vetélés után már egyre rosszabb lett. Utána már nem hozta rendbe a ciklusomat. Több met-et is kipróbáltam: Merckformin XR, Eucreas, Competact, de egyik sem segített. A 2x-es LH-FSH arányból lett 3,5x-ös, persze közben stimulálgattak. Volt két ivf kezelésem is, az elsőnél nem sikerült rendesen megérlelni a petesejteket, de a másodiknál igen, vissza is kaptam 2-öt de nem ágyazódtak be, nem jött létre terhesség. Meggyőződésem, hogy ennek oka a PCOS és lehetséges megoldásokat keresek. Úgy döntöttem, hogy elhagyom a MET-et és kipróbálom a paleolit diétát. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook