Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Pajzsmirigy-túlműködés az alulműködés jeleivel fórum

Pajzsmirigy-túlműködés az alulműködés jeleivel (beszélgetős fórum)

2023. okt. 15. 16:11

Nem tudom merre laksz, de Dr Solymosi Tamást ajánlom.

[link]

2023. szept. 15. 07:35

Én is így vagyok. Sok tünetem inkább alulműködésre utal, de túlműködésem van. PL fáradékony vagy és nem fogyok, inkább hízok.

Viszont a nők 98 %-nál a pajzsmirigy betegség, az inzulinrezisztencia és a Pco együtt jár. Ezért lehet az, hogy úgyan túlműködsz, de még is hízol. Inzulinrezisztencia irányába kellene vizsgálatok végezni (cukorterhelés, ahol inzulint is néznek). Ez úgyan úgy az endokrinológus kérheti, mint a pajzsmirigyhez tartozó T3 T4, anti TPO, TRAK, stb-t.

Keress rá az inzulindiétára, illetve keress egy jó endokrinológust.

2023. szept. 15. 07:16

Nem vagy extrém eset. A legtöbben így vannak.

Nem tudom, hogy kiderült e mi a betegséged, de a legtöbben hasimotósak, ami miatt van, hogy túl, van, hogy alul és van, hogy jól működik a pajzsmirigy.


Milyen vizsgálataid voltak? A TSH önmagában nem igazol semmit. A többi értéked milyen? Kezelést kapsz?

Orvos mit mond?


Nekem autoimmun pajzsmirigy túlműködésem volt (graves-basedow), amíg ki nem vették a pm-em. Ettől függetlenül sok olyan tünetem volt, ami inkább az alulműködés nagykönyvi tünete. Egy-egy nagy fogyásom után mindig a hízás jött, ami független volt a TSH értékétől. A fogyás inkább akkor jön, amikor a pulzus is nagyon magas, mert ekkor a T4-em is nagyon magas volt. Önmagában egy mérhetetlenül alacsony TSH miatt nem fogyunk, de ha a T3 vagy T4 érték magas, akkor igen. Legalább is, nálam így volt.


Mindig túlműködtem, de ennek ellenére voltak olyan időszakok, hogy nem fogytam szerencsére, hanem híztam, mert így maradtam életben;)

2. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Óvónőcske)
2023. szept. 15. 06:39
Inkább f.ce...en keress ilyen csopikat.
2023. szept. 15. 06:22

Kedves Hoxások !


Keresem sorstársaimat ! Nem olyan rég állapították meg nálam, hogy a pajzsmirigyem túl működik, a TSH szintem 0,07 lett.


De nem vagyok egy megszokott eset, így inkább a tüneteim az alul működésé.


Ami a legrosszabb az az indokolatlan hízás, mert bármit csinálok a súlyom napról napra csak nő.


Sorstársaimat keresem, hátha akad más is, aki ebben a cipőben jár, mert ilyen esetről szinte nem találok semmit az interneten.


Összuk meg egymással tapasztalatainkat, praktikáinkat, ötleteinket. Kinek mi vált be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook