Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy betegek fóruma fórum

Pajzsmirigy betegek fóruma (beszélgetős fórum)


2008. szept. 8. 20:24
Szia! Én egy H.c.g. nevű tesztet vettem fél perc alatt meg volt az eredmény de a discolor is nagyon jó.
91. Obsoleta (válaszként erre: 89. - Fa3d5b4d84)
2008. szept. 8. 15:21
A Gábrielt én is jónak hallottam,de szerintem majdnem mindegy,csak ne olyat,mint először.De jó,nagyon örülök,hogy mégsem pajzsmirigy lesz ez! :D
90. pitemaci (válaszként erre: 89. - Fa3d5b4d84)
2008. szept. 8. 12:40
Én a gyógyszertárban a Gábrielt vettem. Egy pillanat alatt kijött az eredmény.
89. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 85. - Obsoleta)
2008. szept. 8. 10:57

Nagyon úgy néz ki, hogy itt baba van a háttérben, nem pedig a pajzsmirigy... :-)

Azóta sem jött meg, és a tüneteimből egyértelmű a tényállás. Ma veszek még egy tesztet, de milyet vegyek?

88. pitemaci (válaszként erre: 86. - 943ca15687)
2008. szept. 8. 09:41
Nekem alulműködésem van és erre a gyógyszert terhesség alatt is szedni kell. Túlműködésnél nem tudom mi a helyzet.
2008. szept. 7. 19:10
Ha műtét előtt álltok, főleg altatásos előtt, feltétlenül közöljétek a dokival, hogy volt pajzsmirigy problémátok.
86. 943ca15687 (válaszként erre: 81. - Pitemaci)
2008. szept. 7. 18:53

Az én orvosom szerint egy terhesség csak jót tesz a pajzsmirigy betegségnek.

Bár mint már írtam, én súlyosan túlműködő vagyok, viszont tipikusan az alulműködők tüneteit produkálom:S

Van két szép gyerekem és egy biztos, nekem nem lett volna az a pénz, amiért én bármit is bevettem volna a terhességem alatt..beleértve ide a fájdalom csillapítót akár vagy egy sima ártalmatlan vitamint, amit a doki ajánlott.

Egyszerűen nem voltam hajlandó lenyelni semmit, persze a kaján kívül:)

85. Obsoleta (válaszként erre: 84. - Fa3d5b4d84)
2008. szept. 5. 13:54
Meg esetleg más fajta teszttel próbálkozz!De ami a dokinál van,az előbb kimutatja.Ha meg kiderül,hogy baba lesz,akkor szerintem úgy is úgy érzitek,hogy mégis csak itt az ideje. :)
84. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 83. - Obsoleta)
2008. szept. 5. 13:31

Köszönöm a válaszodat!

Mindenesetre pár nap múlva megint veszek egy tesztet, ha addigra sem jön meg, mert annyira intenzív és egyértelmű tünetek utalnak a terhességre, hogy az hihetetlen!

Babát nagyon szeretnénk, csak sajnos még nincs itt az ideje.

83. Obsoleta (válaszként erre: 82. - Fa3d5b4d84)
2008. szept. 5. 11:34

Szia!


A hormonzavar okozhat ilyen tüneteket,bár inkább a mellékvese okoz terhességhez hasonlót azt hiszem.A hipofízis.hu-n bővebben is olvashatsz erről.De ha babát szeretnétek,akkor szurkolok,hogy csak a teszttel legyen gond!Azért szerintem először a nőgyógyászhoz menj!

2008. szept. 5. 11:22

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni. Egy ideje gyanakszom arra, hogy a pajzsmirigyemmel van valami gebasz. Tipikus tüneteim: nehéz nyelés, állandó idegentest érzés, szédülés, általános rossz közérzet, fáradtság.


Eddig a menstruációmat nem zavarta meg, most viszont másfél hete késik. Ezzel egyidőben olyan tüneteket produkálok, mintha terhes lennék. A ma reggeli tesztem viszont negatív lett.


Azt tudom, hogy a pajzsmirigy nem megfelelő működése okozhatja a menstruáció zavarait, DE produkálhatok-e a kora terhességhez hasonló tüneteket ebből adódóan? Vagy csak "szimplán" annyit kéne tapasztalnom, hogy nem jön meg időben?


Bocsánat, ha buta a kérdés! Köszi a válaszokat!

2008. szept. 4. 11:24

Sziasztok!


6 hetes terhes vagyok. A terhességem elején 0,47 volt a TSH-m, most 8,4. Délután megyek dokihoz nagyobb adagot felíratni. Szerintetek nem késő, nem lett baja a babámnak?


Köszi a válaszokat.

2008. aug. 24. 20:25

Hali!

Van egy HYDROPHIL nevű gyógyszertári készítmény én azt használom már 15 éve. Nem tartalmaz káros anyagokat testápoló és mosakódó krém egyben. Nekem a pajzsmírígy mellett pikkelysömöröm is van az megvastagszik, begyullad , majd hámlik de ez a krém nagyon jó rá. Az ára 250ml-nek 400ft körül van, próbálljátok ki nem fog ártani , hát ha jó lesz. Jobbulást a lányodnak.

2008. aug. 23. 16:34

Sziasztok!

A lányomnak 100-as TSH értéket mértek a múlt héten. Hétfőn megyünk az endokrinológiára, de addig is lenne egy kérdésünk. A leginkább zavaró tünete az arcbőrének a megvastagodása, folyamatos hámlása , ill. gyulladása. Ha gyógyszert fog kapni , az rendbe hozza ezt , vagy ennek semmi köze a pajzsmirigy alulműködéshez?

Köszönöm, sziasztok.

2008. aug. 22. 11:58

Vígasztaljon benneteket a tudat, én olyan túlműködő pajzsmirigy beteg vagyok, hogy a vérem sokszor a vérelemző automata sem tudja rendesen bemérni..mégis van két gyerekem.

A kislány a betegségem csúcsán született..egyetlen dolog történt talán, összesen 3 kilót híztam.Végül nekem ez nem volt hátrány, a lányom most 9 éves, és Istennek hála, eddig úgy néz ki, minden rendben vele..leszámítva, hogy talán a túlműködési zavarom nála ott ütött ki, hogy borzasztóan cserfes lett, be nem áll a szája..de ettől nagyobb baja sosem legyen:)


Kívánok nektek is minden jókat :)

77. Obsoleta (válaszként erre: 76. - Gabesz79)
2008. aug. 11. 23:47
örülök a jó hírnek.akkor tuti,hogy mindketten egészségesek lesznek végig,és most már az örömteli babavárás jön az izgulás helyett.
76. Gabesz79 (válaszként erre: 75. - Obsoleta)
2008. aug. 11. 23:24

Nah, megvolt az Uh... Babó rendben, nyaki redöt néztek, szintén rendben... Csöppség ismét csuklott, mint az elözö UH-nál:)


Azt mondta a doki, h a legenyhébb pajzsmirigy dologrol beszélünk, amit a gyogyi tökéletesen beállit, aztán annyi.

Megnyugodtam!

G

75. Obsoleta (válaszként erre: 74. - Gabesz79)
2008. aug. 10. 22:12
szurkolok,aztán írj,ha tudsz!remélem a kezdeti ijedtség után már nyugodt babavárás lesz!minden jót nektek! :)
74. Gabesz79 (válaszként erre: 73. - Obsoleta)
2008. aug. 10. 21:39

No, hát semmi extra nem történt, ember kézzel ultrahangozott:)

Felirt egy gyogyit, 1 honapig azt hiszem napi fél tabi, aztán meg napi 1.

Azt mondta kell minimum 3 gyerköc, aztán tuti kinövi ezt a "betegséget"


nem tudom, picit megnyugodtam, mert a doki nem volt tul aggodalmas, remélem ezzel a gyogyival tényleg megoldodik, és bizom benne h nem is kell a páromnak élete végéig szedni!


Majd kiderül, holnap megyünk 12. heti Uh-ra:)))


MAjd irok

2008. aug. 8. 11:32
gabesz,ha tudsz,írj,mit mondott az orvos,engem nagyon érdekelne.
2008. aug. 6. 01:07

Értem, köszönöm szépen!

Amugy pont ez volt a bajom a magándokival, h nemelégh nemnézett a szemünkbe, és a terhes kiskönyvet a kezáben tartva megkérdezte kétszer 1 percen belül, h hány hetes, aztán meg hogy akkor most diagnosztizálták a terhességet hivatalosan?? Hát nemvagyok egy agytröszt, de ezt még én is tudnám, hamár uh pecséteket lát, meg kiskönyv van akkor valószinüleg.. és ez egy doki volt.. na ö az aki megfogta a párom nyakát, mondta neki h nyeljen, aztán visszasétált az asztalához, és már kezde volna irni a gyógysert... mondom vizsgálat?? MErt a háziorvos azt mondta h nyaki uh-t fognak csinálni. ugyhogy marad a csütörtök, ésa végeláthatatlan sor majd a rendeelésen, de kivárjuk...

De azért köszönöm a hozzászólásodat, majd irok h mi lett

71. Obsoleta (válaszként erre: 69. - Gabesz79)
2008. aug. 5. 23:16
szia!én annyit tudnék erre mondani,hogy a terhesség alatt megváltoznak a hormonok,így a pajzsmirigyé is.szerintem azért nem kezelik,hanem kivizsgálják a párod,mert ha rosszul adagolják a hormont több a kár,mint ha nem csinálnak semmit.biztos gyakran kell majd járnia vérvételre,és lehet,hogy gyógyszert is kap,de a picinek baja nem lehet.egyébként az alulműködés veszélyesebb,ha jól tudom.szerintem ne aggódj,mert ha nagy gáz lenne,akkor biztos,hogy mondanák.és az aggódás,az tuti hogy árt mindhármótoknak :)
2008. aug. 5. 22:24
"leülös" rendelés, nincs idöpont :S
2008. aug. 4. 23:39

Sziasztok!

A páromnak a Tsh értéke a megengedett kétszerese.

Mentünk magánrendelésre, de akihez sikerült elmennünk, az teljesen nemnormális orvos volt, ugyhogy otthagytuk.

Csütörtökön megyünk a Bajcsy korház "lülös" vizsgálatára.

Szeretnék minnél többet megtudni erröl a betegségröl, ill tanácsokat tapasztalatokat várunk!

11 hetes terhes a párom!

Elsö vérvételnél is látták, most kértek még egyet, megint magas volt az érték, igyhát javasolták h menjünk endokrinologushoz... Heeeelp, nagyon aggodok, h a páromnak vagy a babánknak bármi baja esik!

68. Obsoleta (válaszként erre: 67. - D4d22d55d6)
2008. aug. 1. 09:05
közben rájöttem,hogy azért nem akartak velem foglalkozni,mert egyszer voltam ott egy másik nőnél,és szerintük ő a kezelőorvosom.mondtam,hogy csak vérnyomást mért,de nem igazán hallgattak meg.majd 11.-én kérek beutalót,addigra ott lesz az ,,én" orvosom is.
67. d4d22d55d6 (válaszként erre: 65. - Obsoleta)
2008. júl. 31. 23:21
Én ezt nem értem...Miért nem foglalkoznak veled az endokrinológián? Én is endokrinológushoz járok!
2008. júl. 31. 18:11
Én 15 éve vagyok pajzsmirigyes. Nincs gyerekem amibe a betegség is beleszól, mivel a megtermékenyülés után a pajzsmirígy miatt nem tud a normális helyére beágyazódni. Ez miatt már volt két méhenkívüli terhességem. Aki azt mondja (orvos), hogy nem kell vele foglalkozni az az én meglátásom szerint nem tudja mit beszél. Ez az én saját tapasztalatom aki babát akar mindent tegyen meg érte, ha kell menjen el több orvoshoz. Nekem Debrecen lett az adu ász.
65. Obsoleta (válaszként erre: 64. - D4d22d55d6)
2008. júl. 30. 20:26

szia!

köszönöm szépen a választ.nekem ezek semmit sem mondtak,csak hogy menjek be az endokrinológiára,főleg,ha babát szeretnénk.onnan meg el akartak hajtani,hogy a pajzsmirigyesek nem ide járnak.én nem szedhetek vitamint,mert jó a vérképem,és akkor meg már túl sok vitaminom lenne,állítólag.neked is csak a TSH-t nézik vérvételkor?nekem újabban igen,de mivel az tökéletes,ezért se gyógyszer,se semmi.lehet,hogy nem kellene ezzel ennyire foglalkoznom,de így is nehezen lesz babánk,és nem szeretném tetézni még a bajt.

64. d4d22d55d6 (válaszként erre: 62. - Obsoleta)
2008. júl. 30. 18:03
Én is HASIMOTO-s vagyok, évente járok ellenőrzésre.Mivel működik a pm.-em, győghyszert még nem szedek. Most kezdtem el egy vitaminkúrát, kb.2 hónap múlva megyek vérvételre.Akkor már többet tudok.Azt mondták neked, hpgy állítólag jódot(sót) nem szabad ennünk? De hallottam azt is, hogy kellene a jód, csak pl.természetes módon (algából)!? A portál "tudós betegei" szerint, ezzel együtt kell élnünk.Nekem van 3 gyerkőcöm, de csak a szülések után lett pm.-gyulladásom.Keresd meg a legjobb orvost és tájékozódj az Interneten! Ez nekem is erőt adott!:)
63. d4d22d55d6 (válaszként erre: 61. - Bububerci)
2008. júl. 30. 17:53
Köszi a választ! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook