Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? fórum

Pajzsmirigy alulműködéssel lehet-e gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
2013. jan. 11. 19:20
Csajoook!! decemberben ugye szedtem clostilbegytet,25-én megkaptam a tüszőrepi szurit...majd utrogestant kellett napi 2hüvelykapszula a 18.naptol...nem tudom mert meg nem jott meg a mensim..31.napon vagyok...tegnap teszteltem az negativ lett...szerintetek van még remény a babára? bár azt is olvastam hogy amig hasznalom az utrot nem is fog megjonni... valakinek vmi tapasztalata errol? utrot hasznalt mar vki?? felek abbahagyni mert ha megis baba van,elvetélhetek...csutortokon megyek UH-ra addig hasznalom aztan majd a doki megmondja mivan...de elofordulhat hogy koran teszteltem a 30.napon??? segitsetek kerlek akinek van errol vmi tapasztalata!!! koszonom
1067. Tamaki (válaszként erre: 1064. - Gatto4)
2013. jan. 11. 17:05

Szia!


Sajnos Igen.Az első tehességnél 4,2 volt a tsh-m,akkor a 9.-ik hétig élt a terhességem,a másodiknál 5,4-es tsh értéknél,már csak a petezsák fejlődött ki,embrió nem.

Köszi a drukkot,remélem most már minden rendben lesz.

1066. Lyna80 (válaszként erre: 1043. - Klio07)
2013. jan. 11. 11:44

Meg is van az eredményem:

A TSH-ám 2,54, ami ugye nálam jónak (jobbnak) számít, mert 3,05 volt decemberben, de tavaly augusztusban is több volt, 2,86. Napi két barátcserjét szedek, lehet emelem 3-ra, mert 2-3-at ír a leírás.

Azért ennek most nagyon örülök! Most már csak az ultrahangra vagyok nagyon-nagyon kíváncsi!!! :))

1065. gatto4 (válaszként erre: 1063. - Remény2013)
2013. jan. 11. 10:44

Sziasztok!

Olyanokat írtok, hogy azt sem tudom mi micsoda, de remélem nem is kell tudnom, mert nekem csak TSHt kértek, semmi mást :S

Szép napot mindenkinek!

1064. gatto4 (válaszként erre: 1062. - Tamaki)
2013. jan. 11. 10:43

Szia!

Köszönöm! Tényleg a pajzsmirigy miatt lehet ilyen? Sajnálom és most nagyon drukkolok nektek!!! :)

2013. jan. 10. 20:53
Szió! Én úgy tudom, hogy akinek viszont rossz lesz az AntiTPO-ja, vagyis autoimmun beteg lesz, annak tilos a jód, mert az felerősíti a dolgokat. Nekem most vizsgálják, de nem egyszerű és nincs is meg hamar. Egy jó endokrinológus ezt is azonnal kéri, nekem 2001-ben is rajta van a leletemen. Nekem magas lett az FSH-m 16.6. Rá 1 hónapra már lejebb volt a TSH, remélem azt is befolyásolta. De a kisfiam előtt is 8-as volt az FSH érték.
1062. Tamaki (válaszként erre: 1061. - Gatto4)
2013. jan. 10. 18:21

Nagyon szívesen!Nekem tényleg semmi gondom nem volt.Mi már elvesztettünk két babát a pajzsmirigyem miatt.Olyan jó,hogy most minden rendben van!

Szurkolok,hogy Nektek is hamar sikerüljön.

1061. gatto4 (válaszként erre: 1059. - Tamaki)
2013. jan. 10. 18:04

Szia!

Nagyon köszönöm a válaszod, akkor el is kezdem szedni :)

Nagyon kellemes babavárást kívánok, remélem nekünk is hamar összejön :)

És tényleg köszönöm, most megnyugtattál, szedni fogom!

1060. Tamaki (válaszként erre: 1057. - Gatto4)
2013. jan. 10. 17:50
Az elöbb lemaradt,a doktornő mondta mindegy milyen terhesvitamint választok,az a fontos,hogy jód tartalmú legyen!
1059. Tamaki (válaszként erre: 1057. - Gatto4)
2013. jan. 10. 17:47

Szia!

Biztos,hogy lehet.18 hetes kismama vagyok,terhesség elött napi 50mg letroxot szedtem,mikor megtudtam,rögtön,soron kívül mentem vissza a dokihoz.Megemelte az adagot 75mg-ra. 6 hetente nézik a tsh-t 1-1,1 volt most is.Már a terhesség elött is szedtem a gravidát.Sőt nekem még szelént is ajánlott,mivel a pajzsmirigy betegeknek általában kevés a szelén tartalom a szervezetükbe.

1058. Réka9010 (válaszként erre: 1054. - Klio07)
2013. jan. 10. 17:35

Köszönöm a válaszod :)

Elvileg mióta megállapitották hogy van azóta kezelik,csak volt hogy hanyag voltam hogy áá egyet nem veszek be biztos nem lesz baj....és ezért emelkedhetett mert nem szedtem be minden nap a gyogyot...

Hát remélem minden rendben lesz!

Azt esetleg tudod ha összejön majd a baba akkor mien sürün kell ellenörzésre járni?

A párom külföldön dolgozik de én majd itthon szeretnék szülni de amig lehet itt kinn lennék vele csak vizsgálatra is haza járnék!

1057. gatto4 (válaszként erre: 1056. - Gatto4)
2013. jan. 10. 17:26
Most olvastam, valaki szed gravidát, én azért akadtam fenn rajta, mivel hogy jódot tartalmaz, nem akarok kockáztatni, hogy akkor most letrox mellett lehet vagy nem... :S
1056. gatto4
2013. jan. 10. 17:21

Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot véletlenül :)

Nekem már van két gyerkőcöm, viszont szeretnénk még egy harmadikat is, de közben nálam is pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg (mivel rendszertelen volt a ciklusom, ezért vizsgáltak TSHra). Igazából minimális eltérés volt, ezért a doki letrox 50ből napi felet írt, ezt szedem 3 hónapja és úgy néz ki beállt a TSH értéke. Viszont most akartam elkezdeni szedni a Gravidát, annak a papírja viszont azt írja, hogy kérdezzem meg az orvosomat, ha levotiroxint, azaz pajzsmirigy gyógyszert szedek.

Van valakinek tapasztalata ezügyben, hogy szerintetek a napi fél letrox 50 mellett belefér a gravida is?

A dokimat nem tudom felhívni, hogy megkérdezzem.

Bocsánat, ha már írtatok/beszéltetek erről, igyekszem visszaolvasni!

1055. klio07 (válaszként erre: 1050. - Lyna80)
2013. jan. 10. 17:17
szerintem tuti lejjebb vitte, nekem is akkor volt a legjobb eredményem, mikor szedtem a premenst :) alapban szkeptikusak a dokik az ilyen "boszorkányságokkal" kapcsolatban, de szerintem sokat használnak. pl a gyógyteáim miatt estem én is most teherbe, csak a gyulladás miatt ment el :( meg ugye az ultrahangos banya miatt. de nem adjuk fel!
1054. klio07 (válaszként erre: 1048. - Réka9010)
2013. jan. 10. 17:15

szia, üdv köztünk! :) de jó, mennyi új csapattag, igazi vérfrissítés :D

hát...4,00 az sok teherbeeéshez. 1-1,5 körül kell lennie. lehet, hogy hamar összejön a baba, de ha nicns kezelve a pajzsmirigy, fennáll a vetélés nagy százalékban, valamint, hogy nem lesz egészséges a baba :( de ha kezelve van, akkor semmi probléma se lesz a terhességgel :)

2013. jan. 10. 16:08
Ti azt nem tudjátok véletlenül, hogy a pajzsmirigy ilyen betegsége nem módosíthatja-e a nőihormonokat, pl.az FSH-t?
2013. jan. 10. 08:32

Halihó! Az újak legyenek üdvözölve köztünk,jó kis csapat vagyunk,majd meglátjátok:)

Nekem 9,8 volt tavaly februárban a TSH-m, de egy hó alatt levitte az L-Thyroxin szépen 1,3-ra....minimális ingadozások voltak,de összességében beállt....novemberben is 1,1 körül volt, azóta nem nézték......jövő héten megyek vérvételre.

1051. vikucka
2013. jan. 10. 08:15

sziasztok. Én már irtam, hogy nekem a terhesség elején csökkent a pajzsmirigyem és szerintem ez a tendencia folytatódott (el is kell mennem háziorvoshoz), abból gondolom, hogy a pulzusom az egekben néha.

A legutóbb 1,5 volt a tsh.

Egyébként nálunk akkor jött a babó, amikor én már feladtam... :)

1050. Lyna80 (válaszként erre: 1043. - Klio07)
2013. jan. 9. 21:01

Jajj, de fog nekem örülni, igaz??!! :)) De legalább a mai laboromból kiderül, hogy használ e valamit a barátcserje a pajzsmirigyre, mert van egy decemberi vérvételem is, legalább össze tudom hasonlítani... :)

Kíváncsi vagyok mit talál Nálad a doki! Tényleg nem semmi, hogy rögtön nagy labort kért! Le a kalappal előtte... Sokan csak legyintenének és elküldenének haza....

1049. Lyna80 (válaszként erre: 1046. - Remény2013)
2013. jan. 9. 20:59
Az FSH 11,0 volt, az LH 7,5, ösztradiol 44,42. Ennyit írt az endrokrin. a papíromra: Emelkedett FSH, inkább alacsony tartományban lévő oestradiol szint korai ovárium elégtelenség gyanúját kelti. Nőgyógyászati ellenőrzés (UH, ováriumok nagysága, szerkezete, nyh vastagság) javasolt. Ezzel kellett mennem a nőgyógyászatra, ott azt mondta a nődoki, hogy szerinte nincs itt vész, kér egy új labort, mert nem hiszi hogy petefészek kimerülésem lenne... Ma voltam vérvételen, 1-1,5 hét múlva kapok eredményt. Már megvan a beutalóm az ultrahangra. A 12. napon kell mennem először. Sosem hittem, hogy valaha fogok, de vettem LH teszteket, hogy nagyjából be tudjam lőni a peteérést, hátha előbb van, akkor előbb megyek (most is 25 napos volt a ciklusom).
1048. Réka9010
2013. jan. 9. 20:49

Sziasztok!

Még csak most regisztráltam!

Nekem is pm alulműködésem van 15 éves koromba fedezte fel az sulidokim euthyroxot szedek,körübelül egy fél éve emelkedett meg a tsh-m 4,00re,mivel külföldön tartozkodtam sajnos kicsit késöbb tudtam elmenni az orvosomhoz de hál isten lecsökkent a gyógyszeradag emelésével!

Lehet hogy furán hangzik,23 éves vagyok és a párommal tervbe van a baba de félek hogy mi lesz ha nehezen esek teherbe....annyiféle hozzászólást olvastam nektek mik a tapasztalataitok?

Előre is köszönöm!

1047. klio07 (válaszként erre: 1046. - Remény2013)
2013. jan. 9. 20:21
köszi, a mostani után hátha hamarabb...:)
2013. jan. 9. 20:18
Köszi Klio!:) Remélem Nálad is hamarosan érkezik!Lyna, mennyi lett az FSH-d?
1045. klio07 (válaszként erre: 1044. - Remény2013)
2013. jan. 9. 20:04

szia! jó döntés volt regelni :)

én 5,6-ról indultam, lett belőle 1,8, most meg 2,4. hormonpanelt már nézettem én is, meg prolaktint is, a többi értékem jó volt. én is letroxot szedek, 50 mg-ot, szóval tuti emelni kell... szorítok a kistesóért!!! :)

2013. jan. 9. 18:26
Sziasztok lányo! Már 1 hónapja olvasom a fórumot éd nagyon jó kis összetartó csapatra leltem. Most úgy döntöttem, hogy én is beregisztrálok és megosztom Veletek, amit én tudok és esetleg Ti is segíteni tudtok nekem. 40 elmúltam, van egy 8,5 kisfiam, de szeretnénk neki testvért. 2001-ben 2,12-re jódot kellett 1 évig szednem és utána lettem terhes. Most már 2 hónapja szedem a Letrox 50-et, mert 4,75 lett az értékem, ami ugye nagyon nem jó. AntiTPO is folyamatban, mert első szülés után az is gyakori. Anno (2001) voltam egy orvosnál és most ismét hozzá kellett elmennem Székesfehérvárra, mert Sopronban nincs, Győrben is csak a Katalin. Ez a nő magánban is rendel és hamar bejutottam hozzá. Most már csak 3-as az értékem, de még az is sok. Legyetek kitartóak, mert ezt ki kell kezelni, hiszen a pajzsmirigy meddőséget okoz, de mint látszik sikerülhet. Írjatok, hogy ki mennyivel indult és most hol jár. Hormonpanelt csináltassatok és fontos még a prolaktin is, az is tud gubancot csinálni. Szép estét!
1043. klio07 (válaszként erre: 1041. - Lyna80)
2013. jan. 9. 17:35

az tuti, hogy egy kincs! és igaza lett...felszaladt a tsh 2,4-re, ami sok ugye..meg a vérsüllyedésem elég magas, 44..úgyhogy gyulladás van valahol a szervezetemben. holnap megyek hozzá, emelni fog a gyógyszeradagomon valószínűleg, meg ad antibiotikumot.

Lyna amúgy tényleg a 3. napiból szokták nézni az értékeket, meg hát a barátcserje...én is szedtem premenst, jól meg is kavart. sztem mondjad a dokinak mindenképpen, hogy magánakcióztál :)

1042. Lyna80
2013. jan. 9. 12:04
Azt hiszem elrontottam a mai vérvételemet... Elküldött a nődoki is vérvételre, mert szerinte az endrokrin doki rosszkor (5. napon) vetette le a vért és így nem állja meg a helyét a diagnózisa: korai petefészek kimerülés. A magas FSH-ámra hivatkozott, de a nődoki szerint az ért volt emelkedett az FSHám, mert már a ciklus 5. napján voltam. Most a menstruáció alatt kérték a vérvételt. Viszont én 1 hónapja szedem a barátcserje kapszulát, mert az (állítólag) fokozza a pajzsmirigy működést és sajnos voltam olyan hülye hogy ma reggel, a vérvétel előtt is bevettem... Elszúrtam, ugye????
1041. Lyna80 (válaszként erre: 1040. - Klio07)
2013. jan. 9. 11:58
Hát sajnos ritka az ilyen háziorvos! :) Örülhetsz, hogy ilyen lelkiismeretes dokid van!!!
1040. klio07
2013. jan. 9. 05:39
am a legrendesebb most nekünk a házidoki volt. csak tsh-t akartam nézetni vele, nem-e az is baj volt, erre kiírt egy nagy laborra, mert ő nyugodtabb lenne, ha azt is néznénk.
1039. klio07 (válaszként erre: 1037. - Lyna80)
2013. jan. 9. 05:34

köszönöm szépen mindannyiótoknak, próbálunk túllépni rajta, úgy fogjuk fel, hogy legalább már sikerült összehozni.

azért kötik az ebet a karóhoz, mert normális tartományon belül van a tsh. nekem azt mondta a magándoki, hogy ha már nem akarunk babát, nem is kell szednem nekem sem a gyógyszert, mert nem kóros a tsh-m, csak a babához meg sok. szerintem is bp lenne a jó választás, hiába, hogy messze van. vagy a közeli városokban nincs esetleg? sopron vagy akár szombathely?

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook