Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pajzsmirigy alulműködésem van és kövér vagyok. Egyáltalán... fórum

Pajzsmirigy alulműködésem van és kövér vagyok. Egyáltalán... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

8. 69fcad429e (válaszként erre: 6. - 222)
2023. júl. 5. 14:10

Sajnos a mozgás is hiába ha közben "mértéktelenül" eszed az édességet . Először az étrendedet kellene megváltoztatni. Én mostanában azt csinálom, hogy ha rám jön a falási roham, felvágok egy kis zöldséget (uborka, jégsaláta, kaliforniai paprika ) és azt "nassolom" :) Egyébiránt a víztől is hízok... Mondjuk csokit és édességet nem merek enni, a refluxos "roham" puszta gondolata is jó motiváció hogy ne tegyem. Maximum kekszet vagy sima piskótát , kevert tésztás süteményt merek enni ami édes.

Egy szobabicikli beszerzése talán jó ötlet lenne, amin van kalóriaszámláló is. Sok olyan embernek van akik nem szeretnek / tudnak kimozdulni otthonról.

7. fc03b2622b (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. júl. 5. 14:05
Az a baj, ha én ilyen kevés kalóriát veszek magamhoz, akkor nincs elég energiám a napi dolgokhoz. Akkor meg azért leszek depi.
6. 222 (válaszként erre: 3. - Channa*)
2023. júl. 5. 14:01
Nálunk itt Vajdaságban csak a privát orvosok -tisztelet a kivételnek-vizsgálnak meg rendesen,ahhoz meg nincs elég pénzem hogy oda járjak...A neurós dokim azt mondta 'boldogtalan vagyok 'azért kívánom az édességet,de azt mértéktelenül képes vagyok enni,sőt annyira kívánom hogy lemondok minden másról csak édesség legyen.Mozogni keveset mozgok,nem szeretek sétálni,itthon meg nem csinálom a Norbi tornát duciknak,mert több mint 6 hónapig minden reggel azzal kezdtem a napot plussz lépcsőzés a Tisza parton,és egy deka sem ment le rólam,csak annyi hogy erősebbnek éreztem magam fizikailag,és igy ráuntam,Valami itthoni jóga vagy mik vannak még amit talán megkedvelnék jó lenne,de már átbújtam a netet és nem találok semmit,tudnátok ajánlani valamit amit jó kedvel csinálhatnék és még fogyni is lehetne tőle??!!FT4:14,91- TSH:0,731.A neurós gyógyszerek Flunisan 20mg.Bensedin10 mg,Lyrica 150,ezekből naponta öszesen 10 semet szedek,néha csökkentem,de már mint a drog,nem tudok nélkülük létezni.Megpróbáltam,nem kívánom senkinek mit éltem át.Azóta segélyen élek,és azt mondták hogy vegyem úgy mint a cukor betegséget életem végéig szednem kell őket...
5. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 4. 08:41

Az, hogy nem érzed magad vonzónak a legkevesebb a többi probléma mellett.


A pm. alulműködés nem ok a kövérségre. Nagyon következetesen kell élnie egy pm. betegnek, azaz nagyon odafigyelni az étel mennyiségére és a mozgásra. Igen, tudom, hogy nem könnyű, de mivel ez egy életre szóló betegség, így fontos, hogy hozzászoktasd magad.


Nem én vagyok az egészséges étkezés mintaképe itt a hoxán. Többször megkaptam már, hogy az nem jó, amit én teszek, de ha arra gondolok, hogy nem szeretnék, hozzád hasonló érzésekkel élni, akkor bizony a számomra kevésbé rosszat be kell vállalnom.

Én azt vállaltam, hogy nagyon keveset eszek, bár sosem volt rám jellemző a nagy zabálás. Én naponta max. 1200 kalóriát fogyasztok. Ha ez 1 tábla csokit és fél liter kólát jelent, akkor azt fogyasztok, ha párizsis zsömlét, akkor azt. Nagyon figyelek arra, hogy inkább 1000 kalória alatt legyek, mint felette, és emellé aránylag sokat mozgok.

Ha hízok néhány kilót, akkor még szigorúbb vagyok magamhoz. Ez számomra nem kínlódás, nekem ez a természetes.


Csak azt tudom javasolni neked is, hogy sokkal jobban figyelj az ételek mennyiségére, mert csak úgy tudsz fogyni, ha csökkented a bevitt étel mennyiséget. Pusztán a gyógyszertől nem. Ne egyél naponta ötször ne hagyj el ételeket, mint kenyér, cukor, stb., hanem kevesebbet egyél. És nézesd meg az értékeidet! Úgy kell beállítani a működésedet, hogy a TSH-d az alsó referencia közelében vagy kicsit alacsonyabb legyen, az FT3 a felső határon, az FT4 pedig a felső határ közelében vagy afelett egy kicsit. Az nem elég, ha referencián belül vagyunk!


Sok sikert, ha tenni akarsz valamit a beletörődés helyett.

4. papája (válaszként erre: 2. - 222)
2023. júl. 4. 08:37

(sok)minden fejben dől el.

A depresszió egyik tünete a pm. alulműködésnek.

Életmódváltással és odafigyeléssel javíthatsz a helyzeteden a fennálló tünetek és életkorod mellett is.

A hormonpótlás a labor eredmény és pm. ultrahang alapján változó. 3 éve ugyanannyit szedsz, lehet hogy nem elég, ezért a tünetek sem múlnak, inkább erősödnek.

Hasimotó betegség esetén a pm. folyamatosan sorvad, ezért a hormonpótlást emelni kell, óvatosan apránként, labor ellenőrzés mellett.

Ezt magad is ellenőrizheted, megteheted. Normál tartomány mellett csökkennek a tünetek, a depi, hízás, hajhullás stb.

Sajnos a klímax is pont hasonló tüneteket (is) okoz, így komplexen érdemes kezelni a problémát

3. Channa* (válaszként erre: 2. - 222)
2023. júl. 4. 08:31

75-ös letrox-al milyenek az értékeid?

TSH, FT3, FT4?

Mennyit eszel, mennyit mozogsz?


Nagyon keveslem a letroxot és sokallom az antidepresszánst. Nagyon azt gondolom, hogy nem vagy depressziós, csak rosszul működik még így is a pajzsmirigyed.

2. 222
2023. júl. 4. 08:09
Szia én is az vagyok, nem tudok lefogyni, ráadásul nagyon hullik a hajam, változó korban is vagyok,Letrox 75 szedek már több mint 3 éve, antidepresszánsokat is szedek több mint 20 éve, elehem van már mindenből, semmi nem javul, csak irják az újjabb gyógyszereket, nincs is tán olyan amilyet még nem próbáltattak ki valem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook