Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlásfeljáró milyen szerelőhöz tartozik? Ki tudja megcsinálni? fórum

Padlásfeljáró milyen szerelőhöz tartozik? Ki tudja megcsinálni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. mallow (válaszként erre: 28. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:11
Én a TB-ről beszéltem, egyéként meg igen, ha lennének állami alkalmazottak, akkor ez megoldódna, nem kellene még szocializmus sem hozzá. Egyébként voltak annak előnyei is.
32. f6e17c1dbe (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 13:11
Ez meg a másik, egy lakásfelújításnál is jellemzően több különböző szakember dolgozik az épületen, azt össze kell logisztikázni. Mert pl. amikor villanyszerelők dolgoznak és lekapcsolják az áramot, akkor a többi szaki hiába férne el, de nem tud dolgozni.
31. mallow (válaszként erre: 27. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:09

Azt próbáltam érzékeltetni, hogy úgyanúgy, ahogy az orvosnak az a dolga, hogy gyógyítson, más szakembernek meg az, hogy a saját területén lássa el a dolgát. Hogy neked mi éri meg, meg mennyiért, az a te dolgod, de számon ne kérd már, hogy valaki hogy gondolja, hogy egy lépcsőszerelésért majd kimegy egy szakember!

Eszem megáll.

30. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:06
Meg mit is szólna az a megrendelő, akinél a szaki éppen több hónapig tartó munkában van, és 1-2 napra félbehagyna mindent, mert valahol akadt egy kis csip-csup munka???
29. unom (válaszként erre: 26. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:05

Kijön,ha megfizeted. Ha drágának találod, kénytelen vagy más megoldást keresni.

Sose adtam hálapénzt,ha erre akartál célozni, de van, hogy magánorvoshoz megyek, ha jobb ellátást akarok.

28. f6e17c1dbe (válaszként erre: 27. - Mallow)
2022. aug. 9. 13:05

Mi az, hogy meg kell javítania? Te a szocializmusban élsz. Ember, most mondom, a szakemberek vállalkozók.

Mit nem értesz azon, hogy 1-2 órás munkával oda van a napja?

27. mallow (válaszként erre: 25. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 13:03
Nem áll gyenge lábakon. Csak szar a hozzáállás. Leszarom, hogy mennyit kap magánban az orvos, ha beteg vagy, kötelessége a háziorvosnak megvizsgálnia és ellátnia. Ugyanígy ha valami elromlik, azt valakinek meg kell javítania. Meg kell oldani a rendszert, meg kell szervezni, hogy működjön. Te még a szomszédba se mennél át, ha benzinbe sem kerülne?
26. mallow (válaszként erre: 24. - Unom)
2022. aug. 9. 12:59
Ez hogy jön ide? Ingyenről senki nem beszélt, bár mondjuk lehet, hogy te az orvosnak is mindenért fizetsz, az baj. Ami a TB-ben jár, az jár. Sőt kötelesség. Tudom, most a padlásfeljáróról van szó. Valakinek meg kellene csinálnia, aki ért hozzá. Ha nincs otthon ezermester, akkor egy szakembernek kell kijönnie! Ennyi.
25. f6e17c1dbe (válaszként erre: 21. - Mallow)
2022. aug. 9. 12:57

Almát hasonlítasz a körtéhez. Miért ne dönthetné el akármelyik szakember, hogy ő melyik munkát vállalja el? Jellemzően egyébként a szakemberek vállalkozók, míg az orvosok nem, de javíts ki, ha tévedek. Ennek tükrében pedig vizsgáljuk meg, mennyi pénzt kér el egy magánorvos, elárulom, jóval többet, mint egy kőműves, ács...

Aztán az 1-2 órás munkával könnyen el is mehet a napja, ha még ki kell szállni stb.-stb. Gyenge lábakon álló érvek.

24. unom (válaszként erre: 21. - Mallow)
2022. aug. 9. 12:35
Te ingyen dolgozol? Akkor egy szent vagy.
23. horex (válaszként erre: 12. - Jucika33)
2022. aug. 9. 12:30

Megsértettél!

Én pont az a játékos öreg bácsi vagyok, akinek anno a kezét is dicsérték és már részt vettem lépcsőfeljáró beépitésében

Mielött bárki kölcsönadná neked férjét :) elárulok egy trükköt

Erős spárgát, vagy acélsodronyt, a rugóra kötni, melynek másik végét egy partvis közepére. Így ketten kétoldalról fogba a partvist, ki lehet húzni a rugót és máshova akasztani vissza

Acélsodrony 1-2mm-es óriási szakitószilárdság, de a visszhajtásokat csavaros szorítókkal kell megoldani, csomót nem lehet rá kötni

Az is működhet, hogy elsőnek egy nyitható karabinert akasztani a rugóba, ha megoldható, és erre már vastagabb kötelet is lehet kötni

22. mallow (válaszként erre: 21. - Mallow)
2022. aug. 9. 12:24
Ja, és az eredmény hasonló. Öngyógyítjuk magunkat, meg kiképezzük magunkat szerelőnek, stb. Tulajdonképpen minek is szakember? És ezek után miért is fizessek szakembernek? Na ez jellemző az egész országra, intézményekre, ezért van minden sz...r állapotban.
21. mallow (válaszként erre: 20. - F6e17c1dbe)
2022. aug. 9. 12:21
Ez aztán a hozzáállás. Lassan mondjuk az orvosokra is ez lesz a jellemző, nem nagy műtét, csak egy kis covid, netán tüdőgyuszi? Minek azt megvizsgálni, abban nincs píz. Meg még esetleg meg is kapom, ne neeeeeeeee, végül is ez a szakmám, dehát én válogatós vagyok.
20. f6e17c1dbe (válaszként erre: 18. - Bichi)
2022. aug. 9. 12:11
Miért is csinálná meg olcsón, ha van más munkája? Teljesen érthető, a szakember, aki elvállal nagyobb munkákat, nem fog csip-csup dolgokkal vacakolni. Te se tennéd, mert nem éri meg.
2022. aug. 9. 10:44
Kőmüves vagy ács, aki eredetileg is a padlást készitette. De az un ügyes férfiak zöme csont nélkül meg tudja csinálni.
18. Bichi (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2022. aug. 9. 09:40
Persze én értelek, de az ilyen kis munkákra szinte lehetetlen bárkit is találni. Ha mégis, akkor olyan horror árat kér, hogy leesik az ember haja. Áldom a szerencsém, hogy van a háznál kis ügyes pasi. Ha mondjuk vele valami történne én is meg lennék lőve, mert a fiam már koránt sem ilyen lelkes szerelésügyileg...
17. janszi (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. aug. 9. 09:16
Akkor kezdd az elejéről,hátha megy az értő olvasás neked is...
16. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 09:05
Nem hinni kell, hanem elolvasni pontosan, mi a kérdés és arra válaszolni, ha tudunk.
15. jucika33 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 09:02
Igen, valójában csak ennyit kéne csinálni. :-)
14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2022. aug. 9. 08:44

Ha csak annyi! Én azt hittem, hogy komplett új feljárót akarsz készíttetni.

Valamelyik boltban (talán festékbolt??) lehet kapni u.n. csavarlazító sprait, a boltosok biztosan tudják. Akkor beszélj valamelyik erős, ügyes szomszéddal, vagy rokonnal, talán ennyi munkára lesz, aki vállalkozik.

13. jucika33 (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 08:32
Igen, tudom, csak azért, hogy a rugót átakassza egy másik lukba, nem szeretnék egy komplett új feljárót venni. Mert valószínűleg ennyit kéne csinálni, csak nincs szerszámom és a kezem nem elég erős ehhez.
12. jucika33 (válaszként erre: 10. - Bichi)
2022. aug. 9. 08:31
Pontosan ez a problémám. Ügyeskezű férfit most nem tudok felmutatni (férjem meghalt, apukám 72 éves és nagyon segítőkész, de már nem olyan erős. Illetve vannak a játékos kedvű bácsik, akiknek nem mindig sikerül, aminek nekilátnak nagy önbizalommal.) Ezért kénytelen vagyok ilyen apró hülyeség miatt szakembert keresni.
2022. aug. 9. 08:22

Persze készen is lehet venni, lehet hogy olcsóbb lesz.


[link]

10. Bichi (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2022. aug. 9. 08:06

Szerintem ha nem egyedileg gyártott, hanem szabvány méret, akkor kvázi bármilyen ügyes kezű férfi meg tudja csinálni, legalábbis ha a saját férjemből indulok ki.

Sajnos a mai szakemberhiányos időben az ilyen kisebb munkákra már egy igazi szaki nem szívesen megy ki, mert egy nagyobb munka ezerszer jobban megéri, és még azokban is válogathat...

9. mallow (válaszként erre: 4. - Janszi)
2022. aug. 9. 07:48

Ebből egy szerelő nem tudja megmondani, hogy milyen alkatrész kell a szereléshez? Minek ezért kiszállni, állapotfelmérni?

Nem úgy van, hogy tessék mondani, milyen gyártmányú a létra (általában készen árulják ezeket), méret? Ez így nem elegendő? Mire elkészülne a javítás, addig a fejükre szakad.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Jucika33)
2022. aug. 9. 07:33
Igen, mert a fa munka elsősorban asztalosé, de a tetőszerkezet az ácsé. És mivel az ács is alapjaiban fával dolgozik, (elvileg) egy lépcső legyártása nem jelenthet neki gondot. Ill. biztosan van neki olyan asztalossal kapcsolata, akinek a munkájában ő maga is megbízik. Azért nem mindegy, hogyan van az a feljáró rögzítve, mennyire stabil az egész...
7. Bless the child (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 9. 07:32
Asztalos
6. jucika33 (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2022. aug. 9. 07:25
Köszönöm. Akkor ezek szerint ács, asztalos a megfelelő ember.
5. jucika33 (válaszként erre: 4. - Janszi)
2022. aug. 9. 07:24
Nem teljesen értem a felháborodott hozzászólást. Apukámmal próbáltuk kilazítani, nem ment. Az ezermesterek azok a bácsik, akik lelkesen mindenhez hozzáfognak, hogy majd játszanak vele, mint a legóval, de valójában nem értenek hozzá és vagy sikerül, vagy nem. Egy darab szerelőt nem szidtam. Kérlek olvasd el még egyszer és emeld ki pirossal, hol találsz ilyet a szövegben. Én meg nem tudtam, hogy mi a neve annak a szakembernek, akihez ez tartozik.
4. janszi (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2022. aug. 9. 07:17

Nem tudom milyen poor környéken laksz,hogy ilyen a véleményed szerelés-javítás témában,de elgondolkodtató a következő "szerelő" számára a véleményed.Én biztos nem segítenék olyannak,aki szidja az előzőt,mert én leszek a következő,akit szidni fog.

A szerelő ott kezdődik,hogy vannak a témában célszerszámai és szaktudása hozzá.A vállalkozói szférában nagyjából így néz ki az eset: időpont,kiszállási díj,hibafeltárási díj,alkarész rendelés,kiszállási díj,szerelési díj.Nagyjából így néz ki.Vagy veszel újat,ha feltehetően nem éri meg barkácsolni,és bírja addig,mint az előző.Előző hozzászólásokban említett szakemberek névsorát kiegészíteném a Technikatanár mesterséggel.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook