Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovulációs gyors teszt (nem mikroszkópos) Nektek mi a véleményetek ezekről a gyors tesztekről? fórum

Ovulációs gyors teszt (nem mikroszkópos) Nektek mi a véleményetek ezekről a gyors tesztekről? (beszélgetős fórum)


2019. júl. 25. 13:38
Teljesen jók az alis tesztek, de valóban mérj hőt is mellé.
8. Tilvia (válaszként erre: 7. - Ágio8405)
2019. júl. 25. 08:39

Szia Ági,


Teszteltem, de a ugyan az. A kontroll csík az sötét a másik pedig halvány.

Most rendeltem egy ovus hőmérőt, úgyhogyha megjön akkor Dupla vagy semmi :)

7. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Tilvia)
2019. júl. 24. 22:27
Na teszteltél?
2019. júl. 23. 13:26
Köszönöm szépen a segítséget :)
5. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - Tilvia)
2019. júl. 23. 12:27
délután kell. hömérözéssel többre mennél, de tény az kicsit macerássabb igaz megszokja az ember.
2019. júl. 23. 12:26

Igazából az Lh teszt az egy jó opció, de azzal nem az ovulációt fogod tudni megállapítani, hanem csak azt, hogy valószínűleg fogsz ovulálni a pozitív tesztet követő 24-36 órában.

Ha szeretnéd valóban tudni, hogy ovulálsz-e és mikor, akkor javaslom szerezz be egy ovulációs hőmérőt (nem lehet sok helyen kapni, keress rá neten) az a lényege hogy pontosabb és két tizedesjegyig mér). Minden reggel kell felkelés előtt szájban megmérni a hőmérsékketedet. Ov előtt ugyanis tartósan alacsonyabb a testhő, majd ov után a progeszteron hatására tartósan magasabb az ébredéskori hő. Fontos: MINDEN NAP UGYANAKKOR kell mérni, minimum 3 óra nyugodt alvás után.ésszépen feovezetni egy táblázatba.

Van egy másik módja, amivel előre tudod jelezni, mint az LH teszttel:megfigyeled a nyákodat. Erről is találsz a neten bővebben.

Én egyébként használok LH tesztet is, de nekem olyan rövid ideig pozitív, hogy csak néhány óra hosszáig mutatja ki az LH csúcsot, így mikor már érzem a nyákomon, hogy közeledik az ovuláció, akkor egy nap 3-at is szoktam csinálni: 10, 14, 19 óra körül. És terméketlen időszakban pedig egyet sem.

Ahárom módszer együttmár képes arra, hogy lássuk ovulálunk-e eegyáltatán.

3. Tilvia (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2019. júl. 23. 11:27

Igen, azért vettem ennyit, hogy tudjak minden nap tesztelni :D

Az egyik ismerősöm is úgy lett terhes, hogy nem Volt mensie.

Az időpontot próbáljam inkább délután 4körül belőni vagy maradjak az este 6 óra környékén vagy csináljak kettőt napota? Egyet mondjuk 11 körül a másikat meg 4 körül?!

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Tilvia)
2019. júl. 23. 11:23

hát ha nincs mensi, akkor nehéz belőni, mert ugye fogalmad nincs róla, kb. mikor lehet peteérés :(


Szerintem erre csak az van, hogy mindennap tesztelni, úgy tudom, az ovusat délután jobb használni és majd amikor egyforma a két csík, akkor van peteérés.

2019. júl. 23. 11:00

Sziasztok,

Tegnap megérkezett a 75 db ovu tesztem /Ali express-ről rendeltem/. Nem akartam a drágább fajtát megvenni.

Nektek mi a véleményetek ezekről a gyorstesztekről. Tegnap ki is próbáltam egyet. A kontrollcsík az szép erős Volt a második csík pedig halvány.Este 3/4 6 körül néztem. Tehát nem pozitív.Mikor érdemes tesztelni? Azért vettem ennyit, mert már 1,5 hónapja nincs menzeszem, így próbálnám belőni, hogy mikor mi a szitu.

Tudnátok nekem tanácsot adni? /leoltásokkal kíméljetek. Köszi :)/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook