Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovódás kislányomnak mit adhatnék immunerősitőként, és száraz köhögésre mit javasoltok? fórum

Ovódás kislányomnak mit adhatnék immunerősitőként, és száraz köhögésre mit javasoltok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. ápr. 19. 17:04
Kohogesre fozzel ki a tavasszal megjeleno uj es friss fenyo agak vegebol szirupot azt peddig minden reggel ehomra egy kk.-nyit adni belole.
30. fa72c95d08 (válaszként erre: 25. - Mihoca)
2008. ápr. 19. 16:38
Probálkozz meg egy kis ezüstkolloiddal. drogériába kapsz tájékoztatót kérj!
29. supin (válaszként erre: 28. - Supin)
2008. ápr. 19. 16:36
Bocs elirtam.. Pemetefü
28. supin
2008. ápr. 19. 16:35
Vegyél a Rosmannban penmetefü gyógycukorkát és azt szopogassa. Nagyon régi cukor de még mindig bevált. Az ára sesok . Itt nálunk278Ft.Ez köhögésre jó. Az immunerősitő lehet béres csepp.
2008. ápr. 19. 16:34
Van egy szaki aki az immunologiaval foglalkozik,kerlek kerd ki a velemenyet mert nem mindenkinel valik be egy es ugyanaz a csepp.A gyerekeknel 4 eves kor utan kezd kialakulni az immunrendszer teljesen.Addig meg el kap ezt-azt.Sok mezes teat jo citromosan lehet adni mert rosszat nem tesz ha nem is segit.A C.vitamin minden nap ott legyen a menuben.Sokat kell friss levegore vinni ahol nem jarnak a gepkocsik.Jot tesz a tengeri sos viz is.
2008. ápr. 19. 16:17
Mi tegnap voltunk a dokinál, mert mióta oviba járnak(február vége)már harmadszor betegek.Írt antibiotikumot és immun erősítőt, hétfőre tudják a gyógyszertárba meghozatni, mivel elég drága így nem tartanak készleten ilyet.mindkét fiúnak 30 napra valót írt fel.Ha meglesz hétfőn akkor megírom a nevét.Most nem emlékszem a teljes nevére csak valami-Vox por.Remélem be fog majd válni...
25. mihoca (válaszként erre: 24. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 19. 14:12

most epp elkezdett kicsit reszelni a lanyom torka nincs laz nem tulzottan faj neki de olyan torokbol neha neha kohhent mintha leakarna tisztitani azt ami ott van

de nem piros!

nah most mit csinaljak

adtam neki i kis nurofent!

mast ilyenkor????

24. fa72c95d08 (válaszként erre: 23. - Mihoca)
2008. ápr. 18. 22:33

Prívát megirtam az immunerősítőnket.

Igen használ, tájékoztatást kérj ott ahol veszed. én tünetmentesség után még 3 napig attam, mert csak szakaszosan adható, azaz nem lehet folyamatosan, de nem véd tovább, antibiotikus hatása van.

23. mihoca (válaszként erre: 22. - Fa72c95d08)
2008. ápr. 18. 06:27

szia MI valt nektek be immunerositokent????

hasznal az ezustkolloid????

milyen gyakran hasznalhato ha kicsit fajlalja a torkat????(5 eves lanyom)

2008. ápr. 18. 00:16

-Patikai kanalast, ott keverik régi bevált (és

egyre többen veszik ujra, mert rengeteg szert adtak már a gyerekeknek, mert xy gyógyszercég ép azért adja a "lét") a nevét nem tudom, de a patikus tudni fogja.

-ökonetes grapfruitmagcsepp nálunk is bevált, de nem mindig segít

- mandulás dolgokra bevált az ezüstkolloidos öblögetés amit utána le is nyel.

Én ott szúrtam el, hogy amit, tavaly kapott idén nem folytattam. Megfogadtam, hogy az oviidő további részében ujra kapja végig. Hátha többet nem lesz beteg.

2008. márc. 25. 14:48
Erigon szirup, mert én már sokszor nem tudom eldönteni, hogy hogy köhög a gyerek és ez mindkét köhögésre kíváló!!!!
20. Vica30
2008. márc. 25. 12:14
Most voltam gyógyszertárban és C vitamin cseppet ajánlottak.
19. hotyka
2008. febr. 3. 21:02
Én is aloe berry nektárt adok a fiúknak, a kicsi 1,5 éves, a nagy elsős most nekem, és nagyon szuper, ezt bizton állíthatom, mert nekem előtte a nagyobb mindig beteg volt, szinte havonta, most meg fél évben egyszer, akkor is csak enyhe nyavaja, semmi több, és legtöbbször gyógyszer sem kell. Mi már 3 éve ezt használjuk.:-)
18. Elviracska (válaszként erre: 11. - 8063d44440)
2008. jan. 31. 13:04

Szia

Persze lehet vény nélkűl kapni,és nagyon jól felszaggatja a lerakodást..nekünk bevált ...

2008. jan. 31. 11:40
pl homeogene9-et szedtetek es jo volt , bevalt,tapasztalataitokat osszátok meg mert már nem tudom mit kezdjek a sok torokfájással, köhögéssel
2008. jan. 31. 11:20
a Stodal adhato akkor is ha antobiotikumot szed a gyerek, es egy 4 evesnek adhato-e
15. szeri8
2008. jan. 31. 10:52
Immunerősítő: Echinacea 5CH napi 5 golyócskát kell elszopogatni egy héten keresztül, majd egy hét szünet. A gyerekek kimondottan kedvelik az édes íze miatt. Recept nélkül kapható.
2008. jan. 31. 10:44

A Stodal tényleg jó, homeopátiás köptető, nálunk bevált már többször.Kapható a gyógyszertárakban, sőt már a DM-ben is!

Ezenkívűl én is az Aloe Vera gélt adom a gyeremeimnek, nemrég kezdtük, de nagyon sok jót hallottam róla.

13. szeri8
2008. jan. 31. 10:40

Sziasztok!

A Stodál egy homeopátiás szer köhögésre, inkább száraz köhögésre és lehet recept nélkül kapni. Nálunk nagyon jól bevált. Éjszaka, amikor kruppos köhögésük van a gyerekeknek, akkor rögtön adok nekik Stodált és az segít nekik, megkönnyebbülnek tőle, mert elkezd felszakadozni a köhögés és meg is nyugszanak és szépen vissza alszanak.

2008. jan. 31. 10:12

SZIASZTOK!

GYÓGYSZEREK HELYETT INKÁBB A GYERKŐCÖKNEK ADJATOK

ALOE VERA BERRY NEKTÁR GÉLT

NAGYON JÓ IMMUN ERŐSÍTŐ

11. 8063d44440 (válaszként erre: 3. - Elviracska)
2008. jan. 31. 09:57
A száraz köhögés inkább olyan kruppos köhögésre utal, nemtudom akkor is jo lenne a Stodal? Neem ismerem lehet vény nélkül kapni?
10. 8063d44440 (válaszként erre: 4. - Berdor)
2008. jan. 31. 09:53

Szia!

A dolgok nálunk is ugyanigy állnak, mi is két évesen kezdtük a bölcsit a többit már nem is részletezem mert te már leirtad. Most 4 évesek vagyunk nem mondom nem ritkultak a betegségek, de felháboritó, hogy mindent felszedünk még mindig.

a bérest elkezdtem adni az első antibiotikum után, de most abba is kellett hagyam, mivel újra, láz piros torok és kruppos köhögés. Teljesen kivagyok, étvágya sincs nem tudom mit tudnék enni is adni, amit szivesen meg is enne

2008. jan. 31. 09:15
Nézd meg, hogy az ACC adható e ekkora gyereknek. Úgy emlékszem, hogy kétszer fél tasak mehet. Az én fiam 6 éves, és ha szárazon köhög, nem szakad fel, akkor ezt adom neki. Használ.
2008. jan. 31. 09:02

Szia!

Nekünk a gyerek kalcium vált be, azóta nagyon ritkán beteg a kisfiam, és ha mégis, gyors és enyhe lefolyású a betegség. És persze a kalcium nemcsak immunerősítőként és köhögés ellen hatásos. A fejlődésben lévő gyerkőcöknek nagyon nagy szükségük van rá, hogy normálisan fejlődjön a csontozatuk, foguk, stb.

7. berdor (válaszként erre: 5. - Anyamanyaka)
2008. jan. 31. 09:00

Szia!


Nem tudom van-e nagyobb gyereked a kicsin kívül, de majd figyeld meg, hogy milyen látványos az immunrendszerük fejlődése. Nálunk 4 éves kortól volt egy ugrás, persze mostanában is betegek, de olyan nagyobb betegség egy évebne 2x van.

Ez a Ribomunyl pontosan milyen szer? Immunerősítő? Gyógyszer vagy csak gyógyhatású készítmény?

2008. jan. 31. 08:58
Béres csepp száraz köhögésre a kakukkfüves köptető
2008. jan. 31. 08:54

Szia berdor!


Az én nagyobbik kislányom a Ribomunylt szedi. Elég drága, de nekünk hatásos. Igaz, ő még nem óvodás. ínála az volt a baj, hogy ha megbetegedett, akkor nagyon beteg lett, mindig injekciót kapott. Mióta szedi (egy kúrán van túl és most kezdi a másodikat) szinte nem is kell orvoshoz mennünk, vagy ha igen, akkor is elég a gyógyszer, nem kap szurit. Nekem ez nagyon fontos, mert lelkileg tönkretette a sok szúrás.

2008. jan. 31. 08:27

Szia!


A kisebbik lányom 2 éves volt, amikor visszamentem dolgozni, így a bölcsiben az első félévben folyamatosan beteg volt kéthetente :(

Szedtünk orvos által felírt immunerősítőt, meg mindenfélét, de semmi sem használt. Amikor az ovit kezdte, akkor valamivel jobb lett a helyzet, de nem sokkal. A tavalyi évben ősztől folyamatosan "náthás" volt, igazából soha nem múlt el teljesen, mindig vissza-vissza jött. Nálunk is többször volt olyan, hogy egy hónapon belül kétszer is kellett szednie antibiotikumot, pedig hozzáteszem a doktornénije egyáltalán nem nyúl rögtön a drasztikus gyógyszerekhez. Akkor valaki ajánlotta a grapefruit mag cseppeket. Lehet kapni olyat - egy kicsit drágább mint a hagyományos - ami egyáltalán nem keserű, így akár sima vízzel is be lehet venni. Állítólag ez teljesen kiöli a lappangó bacikat amik mindig újra és újra előjöttek :(

Szóval nekünk ez segített, de mellette szoktam nekik adni bíborkasvirág kivonatot, amit a szájba bevéve és benntartva a nyálkahártyán keresztül felszívódik. Nézd sajnos csodák nincsenek, de előbb utóbb ki lehet tapasztalni, hogy nektek mi válik be, pl. a béres csepp is jó, de az fontos, hogy amíg beteg, addig nem szabad elkezdeni a kúrát.

Jobbulást! :)

2008. jan. 31. 08:21

Szia


Én ÖKONETT-es Grapefruitmag cseppet adok ,minden este egy 4-5 cseppet valamilyen szirupba becsepegtetem ,és ugy adom be ,észre sem veszik ,mert a cseppnek magára kissé kellemetlen íze van...és nekünk is van napközi is meg bölcsi is ,de még nem szólom el magam nincsen tűnete sem az influenzának...



Száraz köhögésre probáltad már a Stodal-t?

Nekünk bevált elégé ,csak azt adok ,ha még nincsen fölszakadozva vagy ambroxol-t...


Jó gyógyulást nektek

2008. jan. 31. 08:00

szia!

én béres cseppet adok mindkettőnek és még szeptember óta csak egyszer voltak betegek akkor is csak 2 napra. pedig van ovi és bölcsi is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook