Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai felmérésről kinek mi a tapasztalata? fórum

Óvodai felmérésről kinek mi a tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


16. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 7. - Scorpiolady)
2011. okt. 26. 15:59

Én nyugodt vagyok, nem azért írtam. Igazából én nem aggódok, mert nagyon értelmes gyermek. Csak éppen a négyéves vizsgálaton kellett volna neki rajzolni valamit, de mondtam, hogy hiába rajzol, még nem felismerhető.

Nem azért nem akarjuk iskolába küldeni, hanem mert úgy látjuk jónak a párommal, ha várunk majd még egy évet. Szerintem nem ártunk vele. Habár addig még van pár évünk, lehet, hogy még megváltozik a véleményünk.

2011. okt. 26. 14:05
Elszámol 100-ig felismeri a betűket a számokat is leírja általában 20-ig. Minden nap tanulunk, mesélek mert érdeklik a dolgok a tanulás, csak szívná magába a tudást. Én csak a matektól félek egy kicsit mert az nem az ő területe.
14. mtt80
2011. okt. 26. 11:47

Szerintem se aggódj, ha jár fejlesztésre, akkor addig még sok mindenben változhat. Egyébként mi is pont ugyanezzel a problémával küzdünk, szintén 6 éves a fiam, csak ő már be is töltötte. Mivel évvesztes, ezért csak jövőre 7 évesen megy suliba. Na és ő is csak pálcika embert tud rajzolni. A felmérésen azt mondták, kb. olyan 4-5 éves szinten rajzol. Úgy hogy akiknek 4 évesen rajzol a gyerkőcük ilyen pálcika embert az szerintem még teljesen jó.

Szóval az én fiam is jár fejlesztőre, vagyis majd fog, mert még nem bírták elkezdeni... Na mindegy! Egyszerűen nem szeret, és nem is tud rajzolni. Bár mit mondjak én sem (pedagógus végzettséggel). :) Valóban az írásnál lehet emiatt gondjuk, de mondom, ha addig kellően fejlesztik őket, akkor emiatt még mehet. Majd jövőre (tavasszal valamikor) megint lesz egy felmérés, hogy mennyit fejlődtek, és végül ki az aki mehet, és ki az aki nem suliba.

13. dovima (válaszként erre: 6. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 11:43

Szia!

Nekem a lányom szintén márciusi és ugyan már 14 éves lesz de engedtem suliba 6 és fél évesen,és a mai napig bánom.Még ráért volna nyugodtan 1 évet az oviba.Szerencsére a másik 2 gyerekem év vesztes,vagy inkább nyertes...Ha pici esélyt látnak hogy ne menjen inkább hagyjad mert hidd el jó ha még 1 évet vártok,ez csupán az én véleményem de egy kis tapasztalat is van benne...

12. timycat (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 11:36

Szerintem ne aggódj, sőt... cseppet sem baj, ha ráhúz még egy évet az oviban; majd meglátod, hogyha suliba kerül sokkal könnyebb lesz neki. Én évvesztes vagyok(ugye régen így hívták); engem engedtek volna suliba, mert 2 hét választott el a nem évvesztesektől, de anyu nem akarta; és totál igaza volt; már úgy mentem suliba, hogy írtam, olvastam, számoltam... szóval abszolút pozitív élményeket szedtem össze elsőben, mert én már az alapokat tudtam; sikerélmény volt az egész; így megszerettem a sulit, a tanulást.


Inkább örülj, hogy az óvónők így odafigyelnek; húgomra nagy ívben tettek; "elengedték" suliba, aztán csak kudarcélménye volt, mert még nem tudott úgy koncentrálni, ahogy egy iskolában kell; most készül érettségire, de rühelli az egészet; közepes tanuló, de nem elmebeli problémák miatt; csak mert utál tanulni

11. dus
2011. okt. 26. 11:30
Az én fiam évvesztesen ment iskolába és a mai napig utál rajzolni! És az ember alkaok szintén pálcikák. Ettől függetlenül kitűnő tanuló!
10. zsoka1984 (válaszként erre: 8. - Scorpiolady)
2011. okt. 26. 11:28

Szintén vegyes csoport, de nálunk egy gyerek sem érte el a max. pontot.

Egyik feladat 10-től vissza fele számolni a fiam 5-től tud. Pálcikával összeadni, kivonni nem nagyon ment neki. Erre már megkérdeztem a többieknek ment? Hát senkinek igazából a oviból.

9. zsoka1984 (válaszként erre: 5. - Serry)
2011. okt. 26. 11:23

Nem baj a javítást köszi. Néha dolgok rögződnek és kiirtani sem tudom motorika retorika.

Most minden héten kétszer fejlesztik őket decemberig.

8. scorpiolady (válaszként erre: 6. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 11:22
Még annyit hogy a fiam csoportjába(vegyes csoportba jár) is felmérték a nagycsoportosokat és az óvónéni azt mondta a szülőin, hogy akiknek nem sikerült a szükséges pontszámot elérni, azokkal megpróbálnak külön is foglalkozni és megnézni mit nem tudnak még olyan jól hogy aki akar mehessen iskolába.
7. scorpiolady (válaszként erre: 3. - Kisszsuzska83)
2011. okt. 26. 11:20
Szia, az én fiam is négy éves és ő sem rajzolt még felismerhetőt, a beszéd ugyanaz mint nálatok. Kérdésfeltevőnek, nyugodj meg szerintem ezek miatt még mehet suliba ha ő is szeretne, az óvónéniknek az a feladatuk hogy felkészítsék, meg ők aztán biztos tudják hogy meg vannak-e a képességei és mit kell fejleszteni ha kell.
2011. okt. 26. 11:19

Márciusban tölti a hatot.

Én szeretném és ő is ha menne. Matek zseni nem lesz ezt tudom de nagyon könnyen tanul és akar is. Már a nyáron olvasni akart tanulni mert zavarja hogy nem tud. Ebbe nem mentem bele mert majd ráér a suliba.

Ha a kisebbiknél fogják ezt mondani az elgondolkodtató de az Eriknél nem.

5. Serry (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 11:18

bocs olvasok és javítok:

A rajz a finom retorika



Nem retorika az teljesen más.. fonom motorika. Az,hogy hogyan rajzol és mit mutatja, hogy mennyire jó a finom motorikája ami fontos ahhoz,hogy a helyes ceruzafogást kialakítsuk, ez pedig az írás tanulásnál fontos. Ha nem túl erős még nem baj gyakorlással kéz és ujj tornával fejleszthető. A Pálcika ember és a szókincs miatt még mehet suliba.

4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 11:10

... a fiam középiskolás, és még mindig pálcika embert rajzol... és meg is kérdezi tőlem néha... "aaaanya, rajzoljak Neked... pálcikaembert?"

Amúgy nyugi, az alapján, amit írtál, mehet iskolába... :))

2011. okt. 26. 11:09

Szia!

Hány éves a kisfiad? Mikor tölti a 6. életévét? Az én fiam négy éves, és semmi felismerhetőt nem tud rajzolni, viszont ő is nagyon választékosan beszél. Már mi is észrevettük, hogy nem ugyanazokat a szavakat használja, hanem szinonimákat használ. Viszont mi csak 7 évesen szeretnénk iskolába vinni.

2011. okt. 26. 11:07

Szerintem emiatt ne aggódj!Egy évig még játszhat.Ha még éretlen rá,akkor éretlen,ez nem gond,az az egy év ilyenkor nagyon sokat számít!:-)

Keresztlányom elment 6 évesen,elég rossz jegyei voltak már elsőben,most másodikra érett meg erre az egészre.Már 4-5ös tanuló.Szóval ne aggódj!Inkább játszon még,mint te görcsölj vele elsőben esténként,h tudja,amit kell.

2011. okt. 26. 11:01

A fiam most nagy csoportos felmérték a tudását és azt mondták nem valószínű hogy mehet iskolába, mert pálcika embert rajzolt.

A következő beszélgetésen már az volt a probléma hogy sokat mesélek neki és nagy a szó kincse. Ez azért probléma, mert amikor válaszol a kérdésre nem ugyan azokat a szavakat használja, amelyek a kérdésben voltak.

A rajz a finom retorika miatt van, hogy tud-e majd betűket, számokat írni. Hát tud, nem én tanítottam ,ez az ő magán akciója volt, de a felmérőt nem igazán érdekli.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook