Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beszoktatás terhesen fórum

Óvodai beszoktatás terhesen (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. jún. 6. 12:29
Sajnos igen falun nagyon más a helyzet!Példának mondom hogy anyósomék falujába nincs bölcsőde...sőt a környező falvakba sem.És itt nem 3 faluról beszélek hanem legalább 8.Siófok vonzás körzetébe sehol.Csak Siófokon.De oda pedig csak Siófoki lakosú gyerekek mehetnek.Szóval aki falun lakik oldja meg.Persze az anyukát nem fogják a munkahelyén vissza várni örökké.....
34. benvik (válaszként erre: 33. - Wanita77)
2011. jún. 6. 12:26
Itt konkrétan 1 db van. De pesten járt így most ismerősöm:-( Kerületet ne kérdezd, fogalmam sincs, de magánra meg nincs pénze:-(
33. wanita77 (válaszként erre: 32. - Benvik)
2011. jún. 6. 12:24
Lehet, hogy falun más a helyzet, mert kevés óvoda van. De Pesten biztos, hogy így van.
32. benvik (válaszként erre: 30. - Wanita77)
2011. jún. 6. 12:16
Hát akkor ezt a törvényt az óvodák nem ismerik, mert elég sok ismerősöm maradt most hoppon:-( És itt a falunkban is gond volt, mivel 16hely volt csak az oviban, és több volt rá a gyerek. A listán a lányom volt az első, mivel tanköteles, utána ment az okoskodás:-( Ma lesz szülői, kiderül mi a helyzet. Én azt egyből felajánlottam, hogy mivel itthon vagyok amúgy is, délben elhozom a gyereket minden nap, annyival is kevesebb gond.
31. wanita77 (válaszként erre: 29. - Benvik)
2011. jún. 6. 12:14
Ha nincs hely a körzetes oviban, keresnek másikat, de muszáj elhelyezniük valahova. Nálunk a kerületben 19 óvoda van, mondták, hogy valamelyikbe biztosan elhelyezik. Ha 3 éves, nincs tesó és szülő visszamegy dolgozni, FEL KELL VENNIÜK!! Ez 100%!
30. wanita77 (válaszként erre: 29. - Benvik)
2011. jún. 6. 12:09
Érdekes, én nem így tudom. Mindenképp fel kell venni mindenkit, aki betölti a 3 éves és anyuka visszamegy dolgozni. Azért nézz utána, ez egy új törvény.
29. benvik (válaszként erre: 28. - Wanita77)
2011. jún. 6. 12:06
Gyereknek óvodába abban az évben kötelező csak menni, amikor betölti az 5. életévét. És az óvodának is csak akkor kötelező felvenni. Nálunk beiratkozásnál kerek-perec megmondták a velem jövő anyukának, hogy nem biztos, hogy lesz hely hiába kell visszamennie dolgozni. És ott apuka is munkanélküli.... Egyszerűen nem vehetnek fel több gyereket, mint ahány hely van.
28. wanita77 (válaszként erre: 25. - Sajert)
2011. jún. 6. 07:34

Tényleg nincs ebben igazad. Olyan nincs, hogy egy olyan gyereket nem vesznek fel, akinek az anyja visszamegy dolgozni és helyette olyat vesznek fel, akinek az anyja otthon van. Mindenkit felvesznek, legfeljebb másik oviba, mert csak ott van hely. De MINDENKINEK KERESNEK HELYET! Aki 2012. márciusig betölti a 3 évet, kötelező oviba felvenni!

Sőt, én úgy tudom, hogy még ha anyuka akarná, akkor sem maradhatna otthon, muszáj óvodába menni. Lehet, hogy régen úgy volt, ahogy írtad, de ez megváltozott. És én sem fogom senkitől elvenni a helyét, hidd el. Ha terhes leszek addig és azt mondják, kell a hely másnak, átadom és otthon marad velem.

27. wanita77 (válaszként erre: 25. - Sajert)
2011. jún. 5. 22:10
Én úgy tudom, ha 3 éves a gyerek és anyuka visszamegy dolgozni, mindenképp felveszik óvodába, még ha nem is a körzetesbe, kötelező elhelyezni. Ez új törvény, nézz utána. Nem igazán értem a felháborodásod okát.
26. Botuska (válaszként erre: 25. - Sajert)
2011. jún. 5. 22:08

Hát...

Nézd mindenek több oldala van!

Ti ebbe az élethelyzetbe vagytok,ezt élitek meg...

Másnál más gond van!

Abba igazat adok hogy nem jól van így.DE egyrészt erről nem az anyukák tehetnek.Mindenki máshogy próbál a gondjaira megoldást szerezni.

Másrészt nem hiszem hogy különbség van gyerek és gyerek között.Mindegyik egyelő,így mindnek ugyan az jár....

25. sajert (válaszként erre: 24. - Botuska)
2011. jún. 5. 21:29

És annak a kisgyereknek a lelkével ki foglalkozik, akinek az Anyja dolgozna, de nem tud, mert egy másik Anyuka - aki egyébként OTTHON van egy kisgyerekkel! - is oviba járatja a gyerekét, és emiatt netalán már majd éhezik?? 3 éves kor fölött, ha nem mész vissza (el) dolgozni, akkor csak a csp van, amiből fizetned kell a havi 5.100Ft-ot egészségügyi ellátásra.


Én nem engedném, hogy otthon levő Anyukának a gyereke oviba/bölcsibe járjon, ha van helyére dolgozni akaró Anyuka. Kövezzetek meg érte, de ez az én véleményem. Én se tudtam visszamenni időben dolgozni (mikor a gyerek majd kettő volt), mivel mi már várólistára jutottunk a bölcsibe. Egy év csúszással annyi lett elérve, hogy napi 500Ft(!) jutott három fő élelmezésére, ruhára, pelusra stb.., a számlák kifizetése után, segítséget sehonnan se kaptunk. Annyi, hogy most napi 600Ft az étkezési térítése csak a fiamnak...

Nekem a fiam bölcsibe jár, szeptembertől megy oviba. Nem látom, hogy ki mit csinál, de azt tudom, hogy reggel hétkor az én fiam a harmadik (egy ikerpár van bent előttünk, így végülis csak második), és 1/25-kor már csak az ikerpárt hagyjuk ott. MIKOR dolgoznak a szülők?? Anyum ment érte mostanába 3-ra, és mondta, hogy alig bírja leültetni a gyereket az öltözőbe, annyian viszik haza a gyereket. És nem nagyszülőkkel mennek haza a gyerekek...

2011. jún. 5. 21:13
Igen mert a kisgyereknek is hogy magyarázod meg,az ő kis lelkével ki foglalkozik???????
23. wanita77 (válaszként erre: 22. - Benvik)
2011. jún. 5. 20:54
Azért az tényleg szemétség.
22. benvik (válaszként erre: 21. - Botuska)
2011. jún. 5. 20:40
Főleg akkor rossz, ha a gyerek szeret odajárni, és egyszercsak kirakják. Mert hallottam én már olyat is, hogy év közbe rakták ki, mert tesója született.
2011. jún. 5. 20:27
Ez mindenképpen szemétség.Mi az hogy akit felvesznek kirakják.Nálunk is a bölcsibe ez van.DE pedig nincs ilyen rész abba a papírba amit kaptunk amikor felvették.Milyen paragrafus az ami ilyet foglal magába???????????
20. benvik (válaszként erre: 19. - Wanita77)
2011. jún. 5. 20:27
Probléma megoldva:-)
19. wanita77 (válaszként erre: 18. - Benvik)
2011. jún. 5. 20:23
Hát igen, valószínűleg még nem.
18. benvik (válaszként erre: 17. - Wanita77)
2011. jún. 5. 20:18
Ha ebben a hónapban leszel terhes, akkor az még nem látszik annyira szeptemberben....
17. wanita77 (válaszként erre: 16. - Benvik)
2011. jún. 5. 19:39
Hát, ha úgy jön ki, hogy még vissza tudok menni dolgozni, akkor visszamegyek, max. fél évre. De ha még ebben a hónapban leszek terhes, akkor már nem sok időre tudnék visszamenni. Szóval dilemmázom.
16. benvik (válaszként erre: 15. - Wanita77)
2011. jún. 5. 19:28
Elvileg ugye terhesen az ember még dolgozhat, ha meg már elkezdte az ovit, akkor már nem hiszem, hogy év közben kiraknák, ha megszületik a tesó. Max arra kérnek, hogy ebéd után hozd haza. Nálunk ez lesz, mivel amúgy is 30 fős csoportok vannak.
15. wanita77 (válaszként erre: 14. - Benvik)
2011. jún. 5. 19:25
Persze, ezzel egyetértek. De az én fiamat felvették már, csak közben próbálkozunk a kis tesóval. És azért érdekelt, hogy mi van akkor, ha szeptemberre már terhes leszek.
14. benvik
2011. jún. 5. 15:36
Elvileg az óvodának csak 5 éves kortól kötelező felvenni a gyereket. Nálunk is nagy a túljelentkezés, így én nem is irattam be a lányomat annakidején. Nem lenne pofám elvenni olyantoktól a helyet, ahol az anyukának tényleg vissza kell mennie dolgozni. A másik, hogy nem hiányzott volna ha hazahozza a kisbabának a betegségeket. Szeptembertől megy csak oviba, mert most már tanköteles lesz.
13. wanita77 (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2011. jún. 5. 15:06
Persze, biztosan örülne annak is, ha itthon maradna velem. Csak akkor az lenne a baj, hogy jövőre nem vennék fel, mert kis tesója van, csak majd 5 évesen. Az meg elég későnek tűnik.
12. kitrákotty (válaszként erre: 11. - Wanita77)
2011. jún. 5. 14:56
De biztos vagyok benne, hogy azt sem fogja bánni, hogy otthon maradhat veled! :-)) Társaságot még így is biztosíthatsz majd neki.
11. wanita77 (válaszként erre: 10. - Kitrákotty)
2011. jún. 5. 11:25
Igen, Budapesten és biztos nagy a túljelentkezés. Nem tudom, hányan jelentkeztek, akik vissza akarnak menni dolgozni, ezért is félek, hogy majd át kell adni másnak a helyet. Csak nem tudom, mit szólna hozzá, ha mégsem mehetne oviba, már nagyon várja.
10. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Wanita77)
2011. jún. 5. 10:01

Attól függ:

- hol? (bp-n általában többen vannak egy helyre)

- mekkora a túljelentkezés?


Amúgy szvsz nem lehetne ilyet csinálni, hogy akkor add át a helyet másnak.

Viszont ha az ovitokban tényleg nagy a túljelentkezés, és másnak azért kellene az óvodai hely, hogy dolgozni tudjon menni, akkor elgondolkodnék rajta, hogy otthon tartom a nagyot. :-)

9. wanita77 (válaszként erre: 5. - Kitta73)
2011. jún. 4. 19:42
És hány éves volt a nagy és te hány hónapos terhes voltál? Terhes voltál már, mikor beírattad vagy később lettél az?
8. wanita77 (válaszként erre: 7. - Botuska)
2011. jún. 4. 19:41
Jaj ne, ettől féltem én is. :(
7. Botuska (válaszként erre: 6. - Den Haag)
2011. jún. 4. 16:43

De igen.A kislányom csoportjába 2 kislányt tettek ki mert az anyukájuk várandós,és az volt az indok hogy otthon lesz úgyis a másikkal,szóval akkor adják a helyet át másnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Szóval igen is van ilyen Somogy megyében legalábbis van!

2011. jún. 4. 16:29

Semmi.

A bölcsődei felvételt sem vonnák vissza.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook