Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beszokás, betegség. fórum

Óvodai beszokás, betegség. (beszélgetős fórum)


1 2
20. dj.cica (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2009. szept. 29. 09:42
azért van ez a fórum hogy bárki beleírhasson:)
19. dj.cica (válaszként erre: 16. - 0f4d8711e7)
2009. szept. 29. 09:41
szia:) talán privit is írtam neked nemrégiben,de úgy látom nem kaptad meg.
18. dj.cica (válaszként erre: 14. - Ildiko0914)
2009. szept. 29. 09:41

akkor nem csak mi küzdünk vele,most hogy belegondolok nekünk is orrfolyással kezdödött a hányos hasmenös dolog,aztán az elmult.

majd most mégjobban elöjött.

kivédhetetlen szerintem hogy ne legyen beteg.

2009. szept. 29. 09:35

Egyetértek ezzel az óvodai beszokással, hiszen a

gyermekek sem egyformák sajnos, valamelyiknek sokkal könnyebben megy és semmi baj, de akadnak olyanok, akiknek ez komoly gondot okoz. Jó lehet én már a tapasztalatomat osztom meg a kedves szülőkkel. Én valamikor szemtanuja voltam annyira sirt, orditott az óvodás gyermek szabályosan a földhöz vágta magát anyucikám ne hagyj el az óvonő

csak nehézségek árán tudta megnyugtatni annyira sajnáltam. A közösséget, meg muszály megszokni és tényleg igaz a betegségeket is igy könnyen elkapják egymástól. Nézzük egy kicsit az előnyét sok mindent megtanitanak velük megszoknak egy rendszerességet és mire majd iskolába mennek már egy kicsit könnyebb lesz az alkalmazkodás és beileszkedés. Köszönöm, hogy meghallgatattok.

Szivélyes üdvözlettel és kivánok minden jót.

Anyuci91.

16. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 1. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:34

Szia!

olyan régen beszélgettünk már!

Táppénzes papírt a gyerekorvos ad ki, neked nem kell a háziorvosodhoz menni!

hamarosan hozzászokik a kis szervezete a közösséghez és akkor majd nem lesz sűrűn beteg!

Pussz

15. pancsipanna (válaszként erre: 4. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:33

Nem rég költöztünk be Debrecenbe és itt annyi ovivan hogy tippem sincs honnan, hova merre induljak

Mert még nekünk nem kötelező 3,5 évesek vagyunk és ezért tartok hogy még nem veszik fel

14. ildiko0914 (válaszként erre: 9. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:32
A keresztfiam, aki ugyanoda jár hova mi, ő is hányás ,hasmenéssel küzd jelenleg, de háttérben ott a taknyolás és köhögés is.Lányommal kéthetente jártunk dokihoz, ugyanezekkel a bajokkal, azt tudni kell, hoy két évesen kezdték a közösségi életet, de azért azt gondolom ez nem sokat számit
13. dj.cica (válaszként erre: 10. - Mimmo33)
2009. szept. 29. 09:29

Szia köszike:)

hát kitartásból kellesz böven,föleg ha így lesz továbbra is....

12. dj.cica (válaszként erre: 7. - Lexike)
2009. szept. 29. 09:28
Köszi akkor megnyugodtam .
11. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:28
Nem kell menned a háziorvoshoz;)
10. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Dj.cica)
2009. szept. 29. 09:28

Szia!


Ilyenkor a táppénzes papírt a gyerekorvos adja ki!Azt kell utána leadni a munkahelyeden;)


Jobbulást és kitartást!Az eleje nem könnyű;)

9. dj.cica (válaszként erre: 5. - Ildiko0914)
2009. szept. 29. 09:28
Mi bekaptuk a hányás hasmenős vírust.utána egy hét ovi,most meg taknyolunk ahogy írod,meg köhögés.
2009. szept. 29. 09:27
Nekem a védőnő azt mondta, hogy a gyerekdoki adja a táppénzes papírt.
2009. szept. 29. 09:27
Nekem a védőnő azt mondta, hogy a gyerekdoki adja a táppénzes papírt.
6. dj.cica (válaszként erre: 3. - Lolli)
2009. szept. 29. 09:26

:) nekem is ezt mondták ez az ovi eleinte,többet lesz itthon,mint ott.

Nem tudom ,ha táppénzre vett a gyerekorvos akkor biztos mondta volna hogy menjek a háziorvosomhoz ha kell hozzá.

2009. szept. 29. 09:26
Mi is most kezdtük az ovit, viszonylag könnyen ment az ott maradás, persze volt első két , három nap üvöltés, de addig csak mig el váltunk, utána már jól érezte magát, a többi napokon már csak szepegés voltés beletörődés. Másfél hetet birtunk ki, most már itthon vagyunk és kezeljük a torkunkat, köhögés, taknyolás. Attól tartok ez nem lesz másképp
4. dj.cica (válaszként erre: 2. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 09:25
szia! van beiratkozásnap nálunk,a körzeti oviba iratkoztunk be így felvették.Hát a beszokás elég nehezen indult de mire már nem sírt beteg lett.Aztán egy hét kimaradás után bepisilt az oviba sokszor,sírt dacolt.végre 5.nap nem sírt már erre ismét betegek vagyunk:( Már elöre félek ha ismét megyünk honnan kezdjük majd? hiszti ? bepisilés????
2009. szept. 29. 09:22

szia,

nálunk 1 hét ovi, 1 hét itthon. a szomszéd kisfiunál is ugyanez volt, úgyhogy nem csodálkozom nagyon. remélem azért nem mindig lesz ez így:)

táppénzes papírhoz nem tudok hozzászólni, mert itthon vagyok a kisebbikkel.

2009. szept. 29. 09:21

Nem tutti de szerintem kell a háziorvosodhoz menni.

De a beszokatásos dolog engem is érdekelne mert lassan mi is óvisok lennénk.

Milyen papírok kellettek hozzá? Egyből felvették?

2009. szept. 29. 09:17

sziasztok,mi most kezdtük az ovit szeptemberben.Most már másodszor vagyunk betegek,a gyerekorvosnál mondtam hogy táppénzt kérek .De nem tudom ilyenkor kell menni a háziorvosomhoz,vagy a gyerekorvos adja majd ki nekem a táppénzes papirt.Olyan tájékozatlan vagyok még benne.

Én úgy gondolom a gyerekorvos kiadja és nem kell háziorvosomhoz menni

Köszönöm válaszotokat.

Természetesen az ovodai beszokással kapcsolatban is beszélgetnék anyukákkal akik most kezdték.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook