Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai beiratkozásnál elküldtek, mit tegyek? fórum

Óvodai beiratkozásnál elküldtek, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
4. katie_rose (válaszként erre: 3. - Ladymady)
2013. ápr. 20. 18:35

Az a baj,hogy ugyan elvileg nem küldhetne el, gyakorlatilag mégis. Hivatkozhatnak helyhiányra, megfelelő személyzet hiányára,arra,hogy nem megfelelőek a feltételek a gyermekednek.

Kötheted az ebet a karóhoz (és igazad is van), de sajnos találnak kifogást.

Nincs a környéketeken olyan ovi,ahol van más hasonló, szintén SNI-s gyerkőc? Mert akkor kérhetnéd a szakértői bizottságot,hogy azt jelöljék ki nektek.

2013. ápr. 20. 18:24
A kislányom 2014. februárjában tölti be a három éves kort. Ő SNI-s, logopédia, mozgásfejlesztésre jogosult. Járunk vele korai fejlesztésre. A helyi óvoda elméletileg integrált, megnéztem az alapító okiratot és benne szerepel az sni. Elmentünk a beiratkozásra, a vezetőóvónő elküldött minket, hogy majd utána jár, hogy felveheti e vagy sem. Másnap hívott, hogy nem veheti fel. Következő héten visszamentem, hogy legalább a jelentkezésünket rögzítse, és írásban utasítson el, de nem volt hajlandó, megint csak elküldött. Felhívtam a szakértői bizottságot, hogy ilyenkor mi van, azt mondták írásban kérvényezzem a szakértői biz.-nál, hogy jelöljék ki nekem a helyi ovit. Még nem írtam meg a kérvényt, mert félek, ha ki is jelölik az ovit, a fejlesztéstől elesünk. Az a veszély is fennáll, hogy helyhiány miatt egyébként sem vennék fel a lányom. És így a két szék közül a földre ülnék. Még egy esélyem lenne, ha beszélnék az ovoda fenntartójával. Kérdésem: aki volt már hasonló helyzetben mit tett? Mi lett az eredménye.Ha valaki jártas ebben a témában, adjon tanácsot!
2013. ápr. 20. 18:23
Miért küldtek el?
2013. ápr. 20. 18:14
Óvodai beiratkozásnál elküldtek, mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook