Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodába felveszik-e a gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van gyed-en? fórum

Óvodába felveszik-e a gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van gyed-en? (tudásbázis kérdés)


1 2
30. 362f32914c (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2010. febr. 8. 17:34

Hogy mennyire igazad van.Hány olyan gyerek jár bölcsödébe akinek az anyukája nem dolgozik.(de papírt tudott szerezni)

És én azt sem értem hogy az anyuka otthon van egy másik pici gyerekkel a "nagyobbat"miért veszik be a bölcsibe.Azt hogy otthon vagyunk táppénzen vagy gyed,gyesen az nem munkahely.Ezeket is felülkéne vizsgálni.

29. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2010. febr. 8. 17:15

Gondolod az ovikba és bölcsikbe a megfelelő gyerekek járnak?Bárki betud szerezni hamis munkáltatóit,itt a Hoxán is írják fórumon.Ezeket kéne felülvizsgálni,utánanézni,hogy valódiak e,persze nem telefonon!Lenne itt még mit csinálni,de elsősorban munkahelyet kéne teremteni!

A mázlim a véletlennek köszönhető!:)

28. benvik (válaszként erre: 27. - Marcsix)
2010. febr. 8. 15:06
Ja, közölték is, hogy van magánovi. Ja persze, annyiba kerül pont 1 hónap, mint az én havi fizetésem. És akkor még mindig marad egy gyerek:-( Még jó, hogy pedagógus vagyok, és tudom itthon is tanítani a lányomat.
27. marcsix (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. febr. 8. 14:26
Ha dolgozik az anyuka, egyértelműen meg kell oldják, hogy a gyermek ovis legyen. De ha nem dolgozik, tehát otthon van a másik tesóval, akkor nem kötelező nekik felvenni. Pont emiatt, mert otthon van, és kell a hely azoknak, akiknek a szülei nincsenek otthon. 5 évesen pedig mindenképpen fel kell venniük, mert felkészítés megy az ovikban a sulira. Marha nagy mázlid van, hogy egész napra felvették a gyerekedet az oviba. :) Jó helyen laksz :) Az anyukákat pedig arra kényszerítik, hogy elmennyenek dolgozni gyes helyett, de nem gondoskodnak róla, hogy az anyuka eltudja helyezni a gyermeket, akár bölcsibe akár oviba. Ez köztudott, még a csapból is ez folyik. Tényleg borzalmas.
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Benvik)
2010. febr. 8. 14:04

Értem:)És igy hogy kerület....eltudom képzelni mizu arra felé.

Nálunk annyiból rossz,hogy a lányom csoportjába 26-ból 20 vidéki.(nem a helyieket veszik előre)

25. benvik (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. febr. 8. 14:01
Itt egyszerűen sokkal több a gyerek, mint a férőhely. Így első körön elutasítják azokat, akiknek gyesen vannak, második körön meg akik nem férnek még be így sem a keretbe. De ez sok helyen van így, nem csak itt. Van olyan kerület, ahol 130fős az óvodai várólista:-(
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Benvik)
2010. febr. 8. 13:52

Bölcsi nem kötelező!

De ha dolgozik,kötelesek felvenni oviba!és nem csak 5 évesen!Én nem tudom ki hol lakik,de én jelenleg is gyesen vagyok és még csak ebéd után sem kell hazahoznom a lányom az oviból.fél 4re megyek érte,söt még nyáron is vihettem 2 hetet.


Mindenesetre tehetnének már valamit,hogy legyen elég hely máshol is.Ez borzalamas ami itt van!

23. megryan (válaszként erre: 5. - Vikasz)
2010. febr. 8. 13:45
Minket idén utasítottak el helyhiány miatt. Tavaly beirattam, most jan. 27-én lett 3 éves, és közölték hogy nincs hely, vigyem szeptemberbe. Ennyi.
22. benvik (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2010. febr. 8. 13:45
Megtehetik, ahogy a bölcsi is elküldhet:-( Helyhiány, egyszerűen nem vehetnek fel több gyereket, mit amennyi férőhely van:-( Mert persze közel nincs annyi férőhely, mint amennyi gyerek:-(((
21. vikasz (válaszként erre: 9. - Oliv)
2010. febr. 8. 13:37
huh, az kellemetlen lehetett. De még egy telefont sem ersztettek meg feléjül?
20. vikasz (válaszként erre: 7. - Marcsix)
2010. febr. 8. 11:10

Persze, mindent meg fogunk próbálni, hogy összejöjjön az ovi. Ismerős sajnos nincs, máshogy kell megoldani.

Lilien most bölcsis, de onnan ki fogják rakni miután szültem. Pedig annyira imád ott lenni. Ezért is szeretném, ha minél előbb újra közösségbe kerülne.

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Benvik)
2010. febr. 8. 11:09
Szerintem ha visszamész dolgozni nem küldhetik el a gyereket!akkor téged hátráltatnak abban,hogy biztositsd a gyermek számára megfelelő körülményeket.nem?
18. benvik
2010. febr. 8. 11:06
Nálunk is kérdéses. Szeptembertől szeretném a lányomat beadni 4 órára, akkor 3,5éves lesz. De valószínűleg nem fogják felvenni, mert tele van az óvoda. Még akkor is elutasíthatnak, ha az anyuka nincs otthon, hanem visszamenne dolgozni. 5 éves kortól kötelesek felvenni csak, ha már tanköteles:-(
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Marcsix)
2010. febr. 8. 10:55

Hangsúlyoztam,hogy saját tapasztalat:)

Elképzelhető hogy városonként más a szitu,de számomra érthetetlen az egész,mert ahol én lakom,ugy van ahogy leirtam!

2010. febr. 8. 10:49
fel kell, hogy vegyék, de helyszűke miatt előnyt élvez a dolgozó anyuka
15. marcsix (válaszként erre: 13. - Oliv)
2010. febr. 8. 09:48

egyetértek... :D Sajnos.


Helyfüggő is egyébként, azaz város, vagy község függő. Remélem felveszik, mert szükség van rá, de hangsúlyozom utólsó hozzászóló, az én fiam nem vették fel. Mert itthon vagyok a másikkal. Ez van. már 4 éves, de mivel költözünk és van ismerősöm nagy valószínűség szerint felveszik. De most sajnos a 4 éves fiam nem ovodás mert nem vették fel.

2010. febr. 8. 09:17
Fel kell,hogy vegyék,legfeljebb köteleznek arra,hogy ebéd után vidd haza mivel otthon vagy,mert ilyenkor 4 órában lehet oviban a gyermek!Saját tapasztalat!
13. oliv (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2010. febr. 8. 09:04
Amit lehagytál a felsorolásból: és legyen többszörösen hátrányos helyzetű, mert akkor többet ér az ovinak....gondolom nem kell részletezni......
12. marcsix (válaszként erre: 11. - Oliv)
2010. febr. 8. 09:02
Sajnos tuljelentkezés van mindenhol az ovikban, sőt bölcsikben is, és sok gyereket sajnos ki kell szelektálni. Meg is vannak az elvárások: szobatiszta legyen éjjel nappal, beszéljen, önálló legyen, egyedül öltözzön, egyedül egyen...stb
11. oliv (válaszként erre: 6. - Marcsix)
2010. febr. 8. 08:59
Ilyenkor a jegyzőhöz kell menni, (kis településnél úgy tudom), és őt kérdőre vonni, ha ő a óvódavezető főnöke.
10. marcsix (válaszként erre: 8. - C95c921ae7)
2010. febr. 8. 08:58
Elvileg tényleg így van, de a gyakorlat nem ezt mutatja, és ahogy írtam 5 éves kortól ovoda köteles. Engem már volt ahol elutasítottak.
9. oliv
2010. febr. 8. 08:58

Először előjegyzésbe veszik és ha nem telik be addigra a létszám mire elkezdene járni akkor veszik csak fel. Erre figyeljetek! Nálunk volt olyan, hogy az anyuka hozta a kisgyerekét, és amikor elkezdtek átöltözni közölték, bocsi, de betelt a létszám. Normálisabb helyeken előre jelzik levélben, hogy akkor felvételt nyer-e a gyerek...akkor nem őrjöng a szülő sem, megjegyzem jogosan. :(

Azóta szerencsére megoldódott felvették másik csoportba, de ez az eljárás, hát...

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - 551c4d49e9)
2010. febr. 8. 08:57
Így van!
2010. febr. 8. 08:57
Azt ajánlom légy nagyon talpraesett, és harcold ki hogy felvegyék. Attól függetlenül, hogy otthon vagyunk anyukák a másikkal, olyan, mintha ez lenne a munkánk, és a másik az, hogy egy 3 éves gyerkőcnek azért kell a társaság, a rendszer a tanulás, amit az oviban megkap. Függetlenül attól hogy mindezt otthon is megkapná.
2010. febr. 8. 08:55
Sziasztok. Sajnos nálam az a tapasztalat, ha nincs ismerős, simán, gondolkodás nélkül elutasítják, pont arra hivatkozva, hogy anyuka ugyis otthon van a másikkal. hivatalosan 5 éves kortól ovoda köteles. Az én fiam 3.5 évesen bekerült oviba, ugy hogy a másik akkor volt fél éves, de úgy, hogy protekciósak voltunk. Egyébként nem vették volna fel. Bár most nem jár oviba, mert elköltözünk vidékre, de ott megint ismerős által valószínüleg felveszik.
2010. febr. 8. 08:52
De helyhiányra hivatkozva nem utasíthatják el?
2010. febr. 8. 08:52
Kislányom január 1-jén lesz 3 éves. A kistesó most fog születni, de jövőre őt is beadnánk bölcsibe. Ha a nagyobbik betölti a 3 évet azonnal mehet oviba? Mert amúgy valószínűleg elég húzós lenne ősszel két gyereket beszoktatni (egyiket bölcsibe, másikat oviba).
2010. febr. 8. 08:51
Ha a gyerek betöltötte a 3. évet, szobatiszta, akkor fel kell, hogy vegyék, akár otthon van anya, akár nincs.
2010. febr. 8. 08:51
persze
2010. febr. 8. 08:50
Óvodába felveszik-e a gyereket, ha anyuka a kistesóval otthon van gyed-en?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook