Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? fórum

Otthonszülők - ki segített, milyen tapasztalataitok voltak? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
837. kaaskopje (válaszként erre: 835. - Alexa77)
2008. nov. 3. 12:08

Hollandot tanít egy középiskolában. Mármint holland nyelv és irodalom :)


Na akkor elárulom, hogy az én férjem sem egy mintaapa ilyen szempontból :)) Mondjuk õ az elején azért sokat segített, fõleg Midasszal, mert az õ születése után nagyon gyenge voltam. Fürdetett is, pelenkázott is. Bár a fürdetést amint lehetett átpasszolta rám :) Viszont mióta nagyobbak a gyerekek, minden este õ fürdeti õket. De az, hogy esetleg elvigye õket sétálni... na azt már nem :) Szóval nagyon minimális mennyiségben segít :)) Na de az is több a semminél :)

Egyébként sok férfi nem nagyon tud mit kezdeni egy kisbabával. Meg szerintem kicsit korfüggõ is a dolog. Nem tudom Réka apukája hány éves, de az én férjem még csak 23 éves volt, mikor Midas született és szerintem még nem volt teljesen érett az apaságra :) Most, hogy már nagyobbak, kezd velük többet foglalkozni. Pl. sokat legóznak együtt :)


Angol-holland fordítónak fogok tanulni. Remélem :)

836. Alexa77 (válaszként erre: 834. - Kaaskopje)
2008. nov. 3. 12:05
Tettem még két képet a naplómba, tetszeni fog, nézd meg!:-)
835. Alexa77 (válaszként erre: 834. - Kaaskopje)
2008. nov. 3. 11:54

:-)))

Mit tanít a férjed?

Jó, hogy te azt mondhatod, hogy kettőtöknek akarod a babát. Nálunk egyre inkább az a helyzet, hogy a párom, bár valószínűleg szereti a Rékát, nem igazán folyik bele a nevelésébe. Nem is tud vele mit kezdeni, azt látom. Néha ölbe veszi kicsit, büszkén nézegeti, ennyi. De a körülötte való dolgokban nemigen vesz részt. Még sose fürdette, de nem is kéri, hogy hadd csinálja, pedig szívesen engedném... Egyetlenegyszer pelenkázta, akkor is nem találta a törlőkendőt, ami ott van a polcon, hanem felbontott egy csomaggal egy olyat, amit kaptunk és az van ráírva, hogy 6 hónapos kortól lehet használni. No comment... Mindegy, én jól elvagyok Rékával, tulajdonképpen nem bánom, hogy minden rám marad, de ha lesz még másik gyerekünk is, előre tudom, hogy csak magamra számíthatok, nincs segítségem. Legfeljebb anyu, de még ő is dolgozik, így nem tud szétszakadni.

Apropó, mit fogsz tanulni, megkérdezhetem?

834. kaaskopje (válaszként erre: 829. - Alexa77)
2008. nov. 3. 10:28

Sajnos az azért nem úgy megy. Az a baj, hogy a férjem, mióta az új iskolában tanít, elég késõn jár haza. Én meg nem csak magamnak akarok mégegy babát, hanem neki is :) Na meg segítségem sincs, így meg három gyerek azért kicsit sok. Majd ha ez a kettõ nagyobb és önállóbb lesz, könnyebb lesz egy kisbabával. Ja, arról nem is beszélve, hogy januárban el akarok kezdeni tanulni :)

Persze az sem elképzelhetetlen, hogy jövõre ilyenkor már háromgyerekes anyuka leszek :))


Megnéztem a naplódat, nagyon édes Réka :)) Az a cicás kép fantasztikus :))) Szerintem olyan jó, hogy már ilyen kicsin hozzászoknak az állatokhoz :) Így biztosan felnõtt fejjel is jól fognak velük bánni :)

833. kaaskopje (válaszként erre: 831. - Hugi7705)
2008. nov. 3. 10:20

Sziasztok!


Hugi, örülök, hogy végre itt vagy :) Mandulamütét :(

Mi nem voltunk oltáson, csak Alexáék :) Szerintem mi mostanában nem is megyünk. Majd megnézem mikor kapja Emma a következõt, de szerintem majd 4 éves kora körül.

832. Alexa77 (válaszként erre: 831. - Hugi7705)
2008. nov. 3. 08:59

Szia, jó hogy itt vagy, már aggódtunk! Jól vagy már?

Igen, Réka is szuritól lett lázas, de szerencsére gyorsan túl voltunk rajta.

Kukk a naplómban az új képeket, ha érdekel! Van jó néhány!

2008. nov. 3. 08:26

helló lányok!

Megjöttem! Kivették a mandulámat, aztán igy 2 hétig otthon nyomtam az ágyat. Már jobban vagyok. Fogytam 6 kilót, ami nem is ártott :))

Nálatok mi a helyzet? Nőttek a babák sokat mióta nem voltam? Látom szurin is voltatok Kaskopje. Nem lázasodott be a bébi? Rebi baba is ettől lett lázas Alexa?

830. Alexa77
2008. okt. 30. 11:08
Elolvastam!:-)Köszönöm, hogy megírtad!:-))
829. Alexa77 (válaszként erre: 828. - Kaaskopje)
2008. okt. 30. 11:02

Szia!:-)

Volt egy kis láz, de már úgy tűnik, jól vagyunk.


Hugiról én is várom a híreket, remélem, jól van.


Nem kell várni a babázással, ha már úgy érzed, jó lenne! Hajrá, húzzatok bele!:-))


Most pedig megyek szüléstörténetet olvasni.:-))

828. kaaskopje (válaszként erre: 827. - Alexa77)
2008. okt. 30. 10:53

Szia!


Na, túl vagytok az oltáson? Ugye nem volt semmi gond?


Jó lenne, ha hugi adna valami életjelet...


Nálunk a következõ még várat magára. Hacsak nem követi a bátyja példáját :) Pedig most megint úgy 'rámjött', hogy jó lenne babát várni, szülni, babázni :)


Megírtam végre Emma születéstörténetét, a naplómban olvashatod.

827. Alexa77 (válaszként erre: 826. - Kaaskopje)
2008. okt. 28. 07:14

Tegnap nem tudtam maradni, jóllaktunk és közben hazajött ebédelni apája is.

Már előre félek a mai szuri miatt. Csak remélni tudom, hogy nem viseli meg nagyon, épp elég a fogacskánk...:-(

Hugiról én se hallottam, csodálkoztam is. Remélem, jól van, csak mondjuk egy szép hosszú hétvégén voltak valahol. Remélem, hamar előkerül és megkérdezhetjük tőle. nagyon szurkolok neki babaügyben.:-)

Nálatok mikor jön a következő?:-))

826. kaaskopje (válaszként erre: 825. - Alexa77)
2008. okt. 27. 11:34

Itt vagyok :) Rékának jó étvágyat :)))


Szegényke, remélem nem fogja megviselni... Hugiról nem tudsz valamit? Most néztem, hogy okt. 15. óta nem jelentkezett be.

825. Alexa77 (válaszként erre: 824. - Kaaskopje)
2008. okt. 27. 11:29

Szia!:-) Itt vagy még? Én épp félkezesen, mert szopizunk.

Nálunk minden rendben, növögetünk szépen! Holnap kapjuk a 3 hós szurinkat...:-((

824. kaaskopje (válaszként erre: 823. - Alexa77)
2008. okt. 27. 11:24

Sziasztok!


Merre jár mindenki? :)


Alexa, igazad volt, elbírtam vele :))) Olyan kis tündér volt, szinte végig aludt :) Egyszer lázadozott, mikor megéhezett, de miután megetettem megint minden a legnagyobb rendben volt. A szülei el sem akarták hinni, hogy ilyen jó kislány volt, mert amúgy elég sírós baba. Biztos jót tett neki egy kis környezetváltozás... :)


Nagyfiam meg ma reggel ment elõször iskolába :) Kíváncsi vagyok hogy fog tetszeni neki.


Nálatok mi újság? Hugi, te is rég jártál erre. Minden oké?

823. Alexa77 (válaszként erre: 822. - Kaaskopje)
2008. okt. 20. 12:43
Naná, gyakorolsz a következőre!:-)))
822. kaaskopje (válaszként erre: 820. - Alexa77)
2008. okt. 20. 12:41

Szia!


Igen, voltunk biciklizni. Kicsit fújt ugyan a szél, de nem baj, legalább jó sok kalóriát elégettem :)) Ja mert a két gyereket is én szállítom. Olyan jó, hogy itt ilyen szépen kiépített bicikliutak vannak...

Ma délután babázni fogok :) Mindjárt jön a barátnõm, hozza pár órára a két hónapos kislányát (a kis véletlen otthon születettet :)), mert temetésre kell menniük. Remélem elbírok vele :)


Képeket várom.

821. Alexa77
2008. okt. 20. 11:25
Ja, majd estére teszek fel képeket, csak anyuéknál maradt a fényképezőhöz az átjátszó zsinór, mert az ő gépére is raktam tegnap képeket át. Ha hazakerül, akkor lesznek frissek.:-))
820. Alexa77 (válaszként erre: 819. - Kaaskopje)
2008. okt. 20. 11:24

Szia!:-)

Rékának használ a rágóka is - egész ügyesen benavigálja a szájába, néha kell kicsit segíteni, de aztán ügyesen ott tartja ahol kell - meg a homeos bogyó se rossz.

A mellemet rendbe hoztam szerencsére, csak egy éjjeli nem alvás, masszírozás, fejés kellett. De ennyit megért, most megint rendben vagyok.

Voltatok biciklizni? Milyen volt?

819. kaaskopje (válaszként erre: 816. - Alexa77)
2008. okt. 19. 11:11
Réka ínye hogy van? Melled rendbejött?
818. kaaskopje (válaszként erre: 817. - Alexa77)
2008. okt. 19. 11:10

Szia :)


De azt mondtam, de most hétvége van, ilyenkor sosem vagyok annyit :) Mi valószínüleg biciklizünk egy nagyot. Kellemes vasárnapot nektek!

817. Alexa77
2008. okt. 19. 07:35

Héééé, senkise nincs????? Kaaskopje, nem azt mondtad, hogy most már leszel? Dodica is eltűnt, meg mindenki...:-(

Ma a dédi névnapját tartjuk, megyünk ebédre. Szval nem kell főznöm, viszont iszonyú finomakat fogunk enni.:-)

Szép vasárnapot mndenkinek!

816. Alexa77 (válaszként erre: 815. - Kaaskopje)
2008. okt. 17. 16:15

Szia!:-) Telik az idő valami hihetetlenül... Egyszer csak arra eszmélek majd én is, hogy írathatom oviba Rékát...

Nem tudom, mennyire lesz majd hasznos a rágóka, most épp nyugi van, nem panaszkodik, hogy fájna az ínye, de inkább este szokott balhézni. Most épp alszik.:-) Mindenesetre remélem, jól jön majd neki. És legalább nem az én ujjamat rágja. Bár ha ez kell hozzá, hogy ne fájjon neki, akár tövig lerághatja az összes ujjamat is.

Most épp azzal vagyok elfoglalva, hogy kimasszírozzak egy nagyon fájó csomót a bal mellemből... Néha elkezd begyulladni, ha túl sok a tejcsi. Mondjuk én tehetek róla, mert az utóbbi időben már egész jól beállt volna a kereslet-kínálat, nem kellett fejnem, de megsajnáltam egy kisbabát, akinek nincs és az apukája jön minden reggel tejcsiért. Szóval fejek, adom, ez viszont azzal jár, hogy megint sokkal több tejem van. Vagyis egyre többet kellene fejnem, csak nem mindig van kedvem... Szóval az én hibám. Remélem, sikerül kimasszíroznom a dolgot, mert nagyon nem szeretném, ha súlyosabbá válna. Régebben is volt már ilyen, eddig mindig sikerült rendbe tenni a dolgot, de eléggé baromira fáj.:-(

Ja, megnéztem a Youtube-on, köszi, tetszett!:-)

815. kaaskopje (válaszként erre: 814. - Alexa77)
2008. okt. 17. 16:04

Na látod? És szereti, használ?


Mi jól vagyunk köszi, nincs semmi különös, hacsak az nem, hogy a nagyfiam múlt héten 4 éves lett :) Hihetetlen :) Két hét múlva pedig kezdi az iskolát...

814. Alexa77
2008. okt. 17. 14:56
Ja és beszereztem ma délelőtt a rágókát, egész ügyesen benavigálta a szájába!:-)
813. Alexa77 (válaszként erre: 812. - Kaaskopje)
2008. okt. 17. 14:55

Igen, hasonlít apájára.:-) Bár az is igaz, hogy a babakori képeimen pont ugyanígy nézek ki.:-)

Köszi, mindjárt nézzük is a youtube-ot!:-)

Nálad mi újság, hogy vagytok?

812. kaaskopje (válaszként erre: 811. - Alexa77)
2008. okt. 17. 11:50

Sziasztok!


De kis drága vidám baba :) Szerintem tiszta apukája :)


Hoztam nektek valamit: [link]

Egy kis filmecske (magyar) az otthonszülésrõl ;)

811. Alexa77
2008. okt. 16. 14:19
Új képek a naplómban Rékáról. Ha érdekel, nézzétek meg!:-)
810. Alexa77 (válaszként erre: 809. - Kaaskopje)
2008. okt. 16. 12:31

Szia!:-) Már én is gondoltam rá, hogy veszek valami spéci rágókát. Gondolom, ha a kezét a szájába tudja venni, akkor a rágókával is beletalál...

Egyébként igazad van, tényleg nem pazarolja az idejét a kismanó... Mondjuk ráánézésre is idősebbnek tűnik a koránál, mindenki 4-5 hónaposra tippeli, na meg a védőnő és a gyerekorvos is ki van akadva, hogy miket csinál, szintén nem az ő korának megfelelő dolgokat. Ez van.

2008. okt. 16. 10:15

Sziasztok!


Most már leszek én is. Alexa, a te lányod aztán nem pazarolja az idejét :)) Sajnálom, hogy ennyire szenved :( Nem próbáltad még neki a vízzel töltött rágókát? Az hüsíti is az ínyét, ha rágcsálja.

808. Alexa77
2008. okt. 16. 08:32

Kihaltunk? HAHÓÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!!! VAN ITT VALAKI????

Képzeljétek, Rékának jön a fogacskája. Már érezni is, ha az ínyét megtapintom. Szegény jól megszenvedi.:-( Vettem neki homeopátiás bogyót, az kicsit segít. Meg az, ha a szájába adom az ujjamat és azt rágja. Ugyanis a saját kezét nem tudja, mert ökölbe szorítva próbálja bedugni a szájába, az meg nem fér úgy be. De az én kezemért hálás. Bár néha annyira ráharap, remélem, nem harapja le!:-)

Tegnapelőtt este már odáig fajult a dolog, hogy adtam neki egy kúpot. Az ugye nem csak lázcsillapíó, hanem fájdalomcsillapító is. Csak így tudott elaludni szegénykém. Ha belegondolok, hogy ez csak egy fog, mi lesz még itt...:-((

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook