Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés majdnem egyedül fórum

Otthonszülés majdnem egyedül (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. nov. 13. 17:02

Felelőtlenségnek tartom. Inkább szül az ember csendben, otthon, mint biztonságban?!

Még egy normális lefolyású terhességnél is komplikációk léphetnek fel, és ha nincs orvos, és műtő a közelben, akkor rámehet baba és mama is..

Nem értem, minek kell..Ez már divat, bele sem gondolnak sokan, hogy milyen következménye lehet..

14. fdóri (válaszként erre: 10. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 13. 17:02
Akkor semmiképpen se vágj bele segítő nélkül(szülésznő).
13. Molyka
2009. nov. 13. 17:01

Felelőtlenségnek tartom. A legtöbb kórház egy nagy franc, de nem árt, hogyha figyelik a baba szívhangját, amint kibújt azonnal ellenőrzik, illetve magad miatt is fontos lenne, hogy tudd, nincs-e olyan vérzés ami rendellenes, a lepény rendesen kijött-e, stb.

Mihez kezdtek ha beszorul a baba? Mire kiér a mentő a pici megfullad... és még sok-sok kockázati tényezőt végig kell gondolni.

Régen otthon szültek az anyukák, sok baba meg is halt. Gondold át ezerszer mielőtt döntesz.

12. fdóri
2009. nov. 13. 17:00
Egy barátnőmnek is otthon sikerült megszülni, nem értek volna be a kórházba, de a szülésznője szerencsére közel lakott hozzá...
11. Khatif (válaszként erre: 1. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 13. 17:00

Az otthon szülés szép és jó dolog, ha van veled egy tapasztalt és képzett szülésznő főleg. Kell, hogy tapasztalt legyen otthon szülés terén is persze.

Ilyet Magyarországon nehéz találni.

2009. nov. 13. 17:00
Pillangó baba előtt 3 igencsak kemény szülésen estem át, a babáim koraszülöttek lettek, nem maradtak életben. Pillangóbabát rángatták stb, nem akarom ezeket újra átélni. A legrosszabb és legfájdalmasabb az volt, ha apa nem volt mellettem. Ezért gondolkodom ezen .
9. dogiz (válaszként erre: 1. - 9e2438fb8c)
2009. nov. 13. 16:59

Hát?! ... mindenki maga tudja, de nekem a kórház tökéletes hely volt a szüléshez, pedig nem most volt és ennyire korszerű sem volt!

Szerintem otthon nem tudod azt a körülményt sem magadnak sem a picinek megteremteni, amit ott. És ha netalán komplikáció merül fel, ne legyen, de ha mégis, mit csinálsz míg a kórházba értek?

Ezeket a dolgokat nagyon át kell gondolni, szakemberrel konzultálni, semmit ne hamarkodj el.

Sok szerencsét a szüléshez és a babához.

2009. nov. 13. 16:58
Én is utálom a kórházakat,de én nem merném.Nem félsz?
2009. nov. 13. 16:58
Szia! Én is szülném itthon a babám ha tehetném, de 2 császár után... Viszont szerintem egy szülésznő/dúla nélkül merész dolog lenne. Gondolom ha ilyen megfordult a fejedben akkor problémamentes volt az előző szülésed, de nem lehet erre alapozni.
2009. nov. 13. 16:58
Egy orvos szerintem mindenképpen kéne a közelbe...
2009. nov. 13. 16:58
Tesómnak nem volt választása...otthon hamar kibújt a baba!
2009. nov. 13. 16:57
Szia, hűha, nekem ez elég merész dolognak tűnik... Biztos, hogy jól meggondoltad?
2009. nov. 13. 16:56
Áááááááááááááááááááááá necces. Nekem császáros volt a babám, de hallottam,hogy tud fájni a fájás... Nekem nem nagyon menne szerintem. De sok sikert hozzá
2009. nov. 13. 16:56
Rossz tapasztalatod van a kórházi szüléssel kapcsolatban?
2009. nov. 13. 16:55

Tervezek és szervezek..a másodikat itthon szeretném megszülni, elegem van a kórházakból!

Semmi mást nem akarok, csak a párommal kettesben lenni és nyugodtan végigcsinálni.

természetesen a fájdalomcsillapítók EDA és társai nélkül!

Szerintetek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook