Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthagynátok 1,5 órára a 3,5 éves gyereketeket egy játékos foglalkozáson? fórum

Otthagynátok 1,5 órára a 3,5 éves gyereketeket egy játékos foglalkozáson? (beszélgetős fórum)


1 2
9. unom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:23

Ne aggódj,semmi baja nem lesz tőle.

Ha nem tetszik neki, gondolom nem fogod erőltetni.

2021. szept. 6. 22:21
Attól függ milyen típusú a gyerek.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Zsifi1)
2021. szept. 6. 22:20

Bölcsis volt eddig, ma kezdtük az ovit beszokással.

Még nem tudom, hogy leköti-e ez a foglalkozás, 1 alkalom volt eddig. Játékos lenne, kb. 6 gyerek van a csoportban.

Mivel este már lassan sötét lesz játszótérhez, gondoltam ez egy szórakoztató élmény lesz heti 1x. A kislányokat balettra viszik. A fiamat oda nem viszem. Más lehetőség nincs.

6. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:15

Ilyen kicsi gyereknek erre semmi szüksége, nem kell matek ebben a korban ! Legyen gyerek, játsszon ! Legyen kint a szabadban, mozogjon minél többet, játsszon más gyerekekkel ! Olvass Vekerdy Tamástól és más pszichológusoktól véleményt ! Ő még azt is ellenezte - ha jól emlékszem, - hogy nagycsoportban iskola előkészítő legyen.

Amit kérdezel, arra most én kérdezem: hogy érezte magát a gyerek a foglalkozáson ? Ha jól, akkor legyél a közelben, az épület előtt sétálgass pár alkalommal. Ha mindig jól érzi magát, később kicsit messzebb is mehetsz, pl. a közeli boltba.

5. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:13

Szerintem annak, hogy matekozik, semmi köze ahhoz, hogy hogyan fogadná, ha otthagyod.

Beszéld meg vele, hogy amíg ő ott lesz, te addig mondjuk bevásárolsz, és mire végez, ott leszel.

Figyeld, hogyan reagál az ötletre.

Ha nagyon ellenkezik, ne menj bele.

2021. szept. 6. 22:11
ott
2021. szept. 6. 22:07

Szia!


Bár nekem nincs gyerekem... De oviba jár már a Tiéd? Én úgy gondolom, hogy ha ovis, akkor valamilyen szinten már levált Rólad és tudja kezelni ezt a helyzetet is. Ha az oviban ott marad Anya nélkül, akkor máshol sem tűnik fel neki. És az ő szintjén, meg lehet ezt is vele beszélni biztos. :)

Én is azt mondom, hogy ha ilyen piciként már matekozik, akkor nem lesz azzal se baj, ha nem vagy ott vele. :)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 6. 22:01
Addig sem volt probléma, míg kint ültél az előtérben. Ha már ilyen kicsi korban elég érett a gyereked a matematikára, akkor az a másfél óra le fogja őt kötni.
2021. szept. 6. 21:52

Sziasztok!

Elsősorban olyanok véleményét kérném, akiknek óvodás korú gyerekük van.

Otthagynátok 1,5 órára a 3,5 éves gyereketeket egy játékos foglalkozáson?

Beiratkoztunk egy “tanfolyamra”, ahol kicsiknek matekot tanítanak játékosan. Be is kellett fizetni a díjat, szerződést aláírni. Heti 1x1,5 óra. Az első alkalommal ott ültem kint az előtérben. Most írtak, hogy a jövőben ezt nem lehet, mert nem szolgálja a gyerek érdekét. 3,5 éves a gyerekem, az óvodába is van beszoktatás. Engem aggaszt, hogy a gyereknek stresszt okoz, ha idegen helyen ottmarad nélkülem most rögtön az elején.

Mit gondoltok erről?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook