Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Osztrák családi pótlék különbözetigénylést ,mennyi idő alatt bírálnak el? fórum

Osztrák családi pótlék különbözetigénylést ,mennyi idő alatt bírálnak el? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. Era33 (válaszként erre: 23. - Izabella84)
dec. 5. 09:59

Szia!

Családi pótlék különbözetet kapsz? Mikor adtátok be?

23. Izabella84 (válaszként erre: 22. - DaninéSziszka78)
dec. 5. 09:50
Szia!Én pont ma hivtam őket reggel!Nekem pénteken kiutalták a pénzt,a héten meg kell kapnom azt mondták..
22. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 21. - Izabella84)
dec. 4. 16:26
Szia annyi hogy feldolgozva elfogadva de penz még sehol sajna lehet a héten??
21. Izabella84 (válaszként erre: 19. - DaninéSziszka78)
dec. 4. 07:31
Szia!Azóta van valami hír?
20. Era33 (válaszként erre: 19. - DaninéSziszka78)
nov. 27. 13:24
Szia! Nektek, csp különbözetre van bent igénylés? Mert nekem igen, és az én Gyerekem is érettségizett, itthon le is járt a csp. Viszont a könyvelő, aki csinálta kérelmemet, adóvisszaigényléssel együtt, azt mondta minden rendben, nem kértek pótlást, minden iktatva. Egyedülállóként van beadva nekem. A csp különbözet kifizetés miatt, az adóm is áll😡 Semmit nem kaptam még!
19. DaninéSziszka78 (válaszként erre: 18. - Izabella84)
nov. 25. 09:25
NEKEM IS EGY ÉRETSÉGI BIZONYÍTVANY KELLETT A NAGYLÁNYNAK NOVEMBER 13 IG KELLETT BEÉRKEZZEN BE IS ÉRT CSALADI ELFOGADVA DE PÉNZ MÉG SEHOL SZURKOLOK NEKTEK IS
18. Izabella84 (válaszként erre: 17. - DaninéSziszka78)
nov. 24. 23:49
Szia..mi majus 14..egyszer elfogadva...most egy hete kaptam levelet..pótlás 27-i határidővel visszakuldeni,de vissza is küldtem szerdán!Azt mondták ez hiányzik még!
nov. 24. 07:07

Sziasztok!

Mi hetfőn telefonaltunk családink elfogadva. De meg semmi hatarozat semmi utalas nem történt! Május 12 én adtuk be az igénylést. Volt így valaki mennyi idő míg kiutalják??? Köszi a valaszt🙈🙈

16. KarÉvi78 (válaszként erre: 15. - Era33)
nov. 15. 16:38
Sajnos semmi.
15. Era33
nov. 15. 16:10

Sziasztok!

Valakinek valami hír, határozat, esetleg kifizetés történt már családi pótlék különbözetre? 🫣🙄

2023. nov. 8. 15:26
Sziasztok. Visszamenőleg kértük a családipotlékot még június 6 ma fel hívtuk öket és annyit mondtak készen vannak a papirok..ilyenkor mennyi idő után érkezik meg a pénz?
13. Era33 (válaszként erre: 12. - Kisbucka)
2023. nov. 2. 07:15
Szia! Nem tudom, hogy a könyvelő milyen számon hívta a Finanzamot. Esetleg neten nézd meg az elérhetőségeket.
12. kisbucka (válaszként erre: 9. - Era33)
2023. okt. 31. 11:08
Esetleg megtudod adni a telefonszámot amin érdeklődni lehet?
11. Era33 (válaszként erre: 10. - Kisbucka)
2023. okt. 31. 08:02
Én ezt a tájékoztató levelet aug. 28-án kaptam meg. Azóta a könyvelő 2-szer is telefonált a Finanzamtnak. Nekem a csp és az adó is rendben van, iktatva, nem kell semmilyen pótlás, minden kérelem rendben. ....és még mindig nem érkezett meg egyik se.Határozatok se. Én egyedülállóként igényeltem.
10. kisbucka (válaszként erre: 9. - Era33)
2023. okt. 30. 13:05
Múlthéten érkezett nekem is egy tájékoztató levél, ami nem határozat. Elküldtem a könyvelőnek aki azt válaszolta, hogy egyeztetés van folyamatban a két hatóság között, ennek kell megvárni a végét. Ami biztos, hogy én hiába csatoltam az igénylés mellé a magyar csp-ről a határozatot, az osztrákoknak ellenőrizni kell az adatok hitelességét, így ők digitálisan újra lekérik a magyar államtól. És azért tart sokáig a feldolgozás mert a magyarok nagyon lassan reagálnak erre a lekérdezésre. Bízom benne hogy max. féléven belül pont kerül az ügy végére. Én jelezni fogom ha megkaptam az utalást, kérlek te is írj majd, csak hogy lássuk mennyi hónap kb a várakozás. Köszönöm
9. Era33 (válaszként erre: 8. - Kisbucka)
2023. okt. 18. 09:13

Szia!

Annyi infom van, hogy a könyvelő, aki beadta a családi pótlék és az adóigénylést, múlt héten felhívta a Finanzamtot. Ki fogják fizetni mindenkőttőt. Nagyon lassú a feldolgozás. A csp "vita" levélre, amit én kaptam a Finanzammtól, arra azt mondta, a kiküldés ellenére kifizetik. Nekem csp márc.végén lett beadva, az adó ápr. Közepén.

8. kisbucka (válaszként erre: 7. - Era33)
2023. okt. 11. 18:56
Szia,nekem 2023.május elején postázta egy könyvelő iroda a családi pótlék különbözet igénylésemet,2 évre visszamenőleg.A mai napig nem kaptam sem utalást sem bármilyen határozatot, értesítést.A "vitáról"több helyen is olvastam,sokaknak felfüggesztették a kifizetést mindaddig amíg nem tisztázódik a helyzet.Van aki múlthéten kapta a levelet a Finazamt-tól.Nálad van valami fejlemény aug.30 óta?
2023. aug. 30. 12:21
Sziasztok! Van köztetek olyan, aki családi pótlék különbözet kifizetésére vár, és a Finazamt-tól kapott tájékoztató levelet, hogy Ausztria és Magyarország között 'vita" van? ...és ennek ellenére megkapta Ausztriából a különbözeti összeget? Még az adóról sem jött határozat😳
6. Zsanika1992 (válaszként erre: 5. - Era33)
2023. aug. 1. 08:02
Szia forintos OTP euróban jön és át váltja nekem már autómatikusan Ft-ba,ugyan így kapom a fizut is,mi még várjuk az adóvisszatérítést,de a családiról határozatot azóta se kaptam,csak a pénz jött,
5. Era33 (válaszként erre: 4. - Zsanika1992)
2023. júl. 31. 13:40
Szia! Milyen számlara kaptad? (forintos vagy eurós) Köszönöm😊
4. Zsanika1992 (válaszként erre: 3. - Hakin)
2023. jún. 27. 11:56
Semmit nem kaptam,még határozat se jött!
2023. jún. 25. 21:19
Àllamkincstàrtól kaptàl elötte valamilyen levelet?
2023. jún. 23. 10:33
Szia január 14 én adtam be ma jött meg a pénz 6 hónap telt el!
2023. ápr. 13. 10:45
Sziasztok! Van aki igényelt osztrák családi pótlék különbözetet? Mennyi idő volt az elbírálás? A kiutazás? Ügyintéző csinálta, nekünk csak fel kellett adni postán!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook