Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztályozó vizsga 3. osztályban hogyan zajlik? fórum

Osztályozó vizsga 3. osztályban hogyan zajlik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
42. ancsyangel (válaszként erre: 36. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 10:18
húú azt hiszem 160 óra körül!
2010. dec. 22. 10:18
Bocsi, de most muszály mennem, később leírom a homeos cuccokat, jó? :)
40. ancsyangel (válaszként erre: 34. - Arianne113)
2010. dec. 22. 10:17
nekünk ezt mondták :( De lehet ez is csak valami egyéni személyre szabott cseszekedés... :S
39. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 10:17

:DDD

Ez jó! Komplett tanácsadok. :)


Kérdezd meg a régi tanítónénit, ő biztosan segíteni fog. Az új suliban csak akkor tehet vizsgát szerintem, ha még félév előtt, mundjuk úgy január közepén átkerül... Erre viszont kevés esély van, ismerve a magyar bürokráciát... De próba cseresznye! Az önkorm. biztos meg tudja mondani ezt is. De csak akkor indítsd el most, ha tutira lemegy félév előtt, mert nehogy mégegyet belerúgjanak vizsgán, pusztán kicseszésből. :(

38. ancsyangel (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 10:16

plussz apja március óta alig látogatja, külön ment a feleségétől, alig látja a féltesóját... soroljam még?

Én is tuti ki lennék :( még szerencse hogy nagyon megszerette a pszihologus nénijét s belátta hogy nem azért kell oda járnia mert hülye :)

37. ancsyangel (válaszként erre: 31. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 10:12

Szegényem tavaly nyafizott néha a ceglédi tanító nénijéről de mára már visszasírja őket, az ottani suliját és mindent. Őszintén megmondva én is :S Hiányzik az ottlét de ugye Apát ide köti a munka :( Sebaj majd ha összeszedtük magunkat hazamegyünk :)

Most jut eszembe megvan iwiwen Betti volt tanítónénje sőőt a telefonszámuk is megvan és az én egyik barátnőm is tanítónéni :) Ha összejön a suliváltás akkor vajon vizsgázhat az új suliba?

Mondom szerencsére nagyon jó feje van! Tavaly úgy lett 4-es hogy akor is sokat hiányzott mert sajnos telente állandóan pici korától beteg :s Krupp,tüdőgyulladás és egyéb léguti nyavaják :S Most akarok neki valami immunerősítőt! Tényleg erre homeos ötleted nincs?

2010. dec. 22. 10:12

Figyi, mennyit hiányzott eddig összesen?

Azon gondolkodom, hogy van ám valami szabály erre a vizsgára. Régen valami olyan volt, hogy akkor kellett, ha az iskolaidő asszem 20%át hiányozta, és/vagy nem volt minimum 3 jegye a tantárgyból.

Ez azóta biztos változott, de érdemes lenne ezt is megkérdezni az önkorm-nál.

35. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 10:09
Figyi, végülis nincs mi odakötné... A tanárokat sem nagyon szeretheti, nagyon nagy barátság sem alakulhatott még ki, úgyhogy nem igazán van, ami ott tartsa...
2010. dec. 22. 10:08
Félévkor vizsga általános iskolában???? Ez számomre meglepő. Nálun év végén kellett vizsgát tenni ha valaki megbukott. A tanárnak meg kötelező segíteni, anyagot adni.
33. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 10:08

Jól rázuhant most minden szegénykémre. :(

Amúgy ez a lisztérzékenység is biztosan a sok változástól jött ám ki. Mármint maga az érzékenységi hajlam megvolt benne, de nagy stressz hatására sajnos nagyon fel tudnak erősödni a tünetek - tapasztalat...

És azért most kijutott rendesen neki: új város, új iskola, ráadásul kistesó... Sok neki. Nem csodálom, hogy kivan. :(

32. ancsyangel (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 10:07
Felvázoltam most Bettinek egy esetleges iskolaváltás lehetőségét és szerencsére nagyon sőőt meglepő jól fogadta :)
31. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 10:05

Igen, nagyon fontos lesz a jó ofő. Hisz neki kell visszaállítani Tinusnak az iskolai rendszerbe vetett hitét. Ha ez nem áll helyre, könnyen lehet, hogy nem viszi semmire, mert ugyan be fog járni, de már nem lesz jó tanuló, aztán csak a szakmunkásba jut be, és ha azt is ellinkeskedi, akkor meg még szakmája sem lesz... :(

Pedig ha most 4es, és ez szinten marad, még simán felveszik szakközépbe, ha kicsit javít, akkor meg még egy gimi és egy fősuli/egyetem is simán képben van. :)

És tudod ugye, hogy ez most nagyban nem rajtad múlik, hanem az iskolában... Ha vissza tudják szerezni a gyerek bizalmát, akkor nyert ügy! :)

30. ancsyangel (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 10:03

az iskola honlapja vicces :S A tanárikar nincs fennt csak az hogy milyen eredményeket érnek el különböző versenyeken stb... :S

Ez kisértetiessen hasonlít arra mikor Cegléden suliba akartuk irattatni ovi után. A kinézett suli igazgatója jött tájékoztatót tartani az oviba és azt mondta ő csak olyan gyereket szeretne felvenni akivel versenyt lehet nyerni! Ének tagozatos suli volt! na itt eldöntöttem hogy na akkor inkább a másik iskola mert a gyerekem nem versenyagár! Igen Betti nagyon lelkis és most amúgy is tropa szegény a rengeteg változás miatt is. :(

29. Sylvia81 (válaszként erre: 26. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 10:01
Bizonyos szempontból tényleg tűnhet megfutamodásnak, de NEM AZ!!! Egyszerűen arról van szó, hogy vagy annyira lelkiismeretes és JÓ ANYA, aki NEM VESZÉLYEZTETI a gyermeke (lelki) fejlődését azzal, hogy kényszeríti, ellenséges környezetbe járjon iskolába. Főleg, hogy van más lehetőség. :)
28. ancsyangel (válaszként erre: 25. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 09:59
Fel is hívok majd pár sulit a közelbe de már okosabb leszek és mielött oda viszem majd Tinust beszélek az osztályfőnök jelölttel az új suliba és az ő hozzáállása alapján döntök mert ahhoz,hogy helyrejöjjön kell egy olyan környezet amelyik nem támadja hanem segíti!
27. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:59

Te, mi az, hogy nem üti meg a mércét???

Ez nem egy gimnázium!!! És ha jól sejtem, márpedig biztosan, akkor nem is magánsuli. Tehát nem szelektálhatnak tanulmányi eredmény alapján!!!!!!!!!



Tudod, ha rólad lenne szó, azt mondanám, csakazértis menj szembe velük, de egy 9évessel ezt nem lehet megtenni, ő még gyenge hozzá lelkileg... Annyira sajnálom, hogy nem elég neki, hogy új közösségbe kell beilleszkednie, meg még gyikálják is lelkileg. :(

26. ancsyangel (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 09:57

Köszi :) Ez nagyon jó ötlet!

Mi se fogjuk főleg,hogy ugye már a gyerekorvosnak is terjesztettek a hülyeségeikből és már elötte is rágalmaztak. Lehet,hogy ezzel a csatát megnyerik hogy Bettit átirattatom másik suliba de a háborút tuti nem :) Nem fog jót tenni az iskola hírnevének ez a dolog de nem érdekel csak a gyerekem egészsége!

25. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:53

Én tutira átíratnám a helyedben!!!

Én tudom, milyen egy betegség, mikor TÉNYLEG pszichológiai alapja van!!! Erről még nem írtam a naplómban, pedig már egy ideje tervezem...

És tényleg fizikai tünetei voltak a lelki problémámnak, csak az nem olyan volt, hogy ne lehessen iskolába menni - na mondjuk nekem az otthoni dolgok idézték elő.


Szóval ne várd meg, míg tényleg komolyabb baj lesz, szerintem írasd másik suliba, legkésőbb jövő évtől!

24. Sylvia81 (válaszként erre: 11. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:50

Figyi, az jutott eszembe, hogy hivatalosan írj az iskolának, hogy írásbeli anyagot kérsz, postai úton arról, hogy mi a törzsanyaga egy ilyen vizsgának. És küldj másolatot az intézmény fenntartójának is. Gondolom, ez az önkormányzat, akkor oda az oktatási osztályra kell küldened. Írd bele, hogy ellenőrzőn keresztül már kértél tájékoztatást, de nem kaptál, írd bele, hogy melyik napon, hogy mikor írták alá, fénymásold le azt az oldalt, és mellékeld a levelekhez.


Ha ők háborút akarnak, és nem bánnak Veletek kesztyűs kézzel, akkor Te se tedd!!!

23. ancsyangel (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2010. dec. 22. 09:48

Igen hozzánk.

Azzal hogy avval veszélyeztetjük a gyerekeket hogy a főbérlő nem hajlandó bejelenteni minket így csak állandó lakcímük van ideiglenes nincs :S

Ezért veszélyeztetettek mert a levegőbe lógnak s ,hogy ezért védelembe vetetik őket!

Persze hogy ezen egy kis 9 éves kiborul mert nem érti...

22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:44

hova mentek ki?

hozzátok haza?

és mivel vádoltak Benneteket?

21. ancsyangel (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2010. dec. 22. 09:41

Év elején körzetileg került oda a kicsi tehát kötelességük volt felvenni pedig ő csk 4-es tanuló és ezzel nem ütötte meg az ő mércéjüket itt kezdődött az egész....

azóta Bettimet lelustázzák stb.. majd kijöttek és a gyerek elött hülye vádaskodásokkal olyan botrányt csaptak hogy a kicsi sírógörcsöt kapott és pszihologushoz kell járni vele :S

20. ancsyangel (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. dec. 22. 09:39
Dehogynem tanultunk :) Matekból már teljesen utolértük magunkat meg azért volt bennt ő is a suliban :) Angolból barátnőm készíti fel akinek felsőfokú nyelvvizsgája van. A tananyagot meg rendszeressen naponta elkértük és pótoltuk:)
19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:38
de mivel piszkálgatnak??
18. ancsyangel (válaszként erre: 15. - 23c6efbd66)
2010. dec. 22. 09:37
Köszi utánakérdezek bár nem valami fényes a kapcsolat a sulival és hülyeségek miatt csesztetnek minket :S
17. ancsyangel (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. dec. 22. 09:36
Látod :) De nem mi vesztünk ezen az egészen majd :) De nagyon gondolkodom rajta,hogy átirattatom másik iskolába mert ennek így semmi értelme,hogy fél a gyerek :S
16. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:35

személyesen kell vele beszélned erről

és tájékoztatást kérni az oszt. vizsga menetéről, tantárgyairól és a tananyagról.


Tananyagban nyilván azt kérik, amit a többi gyerek is megtanult.

Tanév közben semmit sem tanultatok? Soha nem kérted el osztálytárstól az anyagot?

15. 23c6efbd66 (válaszként erre: 14. - Ancsyangel)
2010. dec. 22. 09:35
Általában az iskolákban van egy ilyen tanár...
14. ancsyangel (válaszként erre: 7. - 2627ab5ee1)
2010. dec. 22. 09:34
ez a suliban vagy hol lehet?
13. ancsyangel (válaszként erre: 6. - Serry)
2010. dec. 22. 09:33
Gondolod hogy nem sikerülhet nekem? Eddig nagyon szépen haladunk és szerencsére nagyon jó eszű a kislány :) De most mégis egyre jobban tartok ettől az egésztől :S Amugy ez a félévi kötelezhető? Tehát ha ez nem sikerül esetleg neki attól még év végéig javíthat sokat nem?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook