Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Őszig fel lehet készülni egy nagyon jó középszintű kémiaérettségire, ha most 0 a tudásom? fórum

Őszig fel lehet készülni egy nagyon jó középszintű kémiaérettségire, ha most 0 a tudásom? (beszélgetős fórum)

2011. aug. 7. 17:20

Aszongyák,hogy aki az első két évet szerencsésen éli túl,abból nagy valószínűséggel tényleg orvos lesz...:P


:DDD


:-/

20. reformeletmod (válaszként erre: 19. - Reformeletmod)
2011. aug. 7. 16:57
mármint a topik indítónak drukkolok:))
19. reformeletmod (válaszként erre: 18. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 7. 16:56
Amúgy ez így van:) PL egy anatómia szigorlat...élet is kevés lenne, hogy egy átlag ember megtanulja...mert ott tényleg mindent tudni kell, nem lehet mellébeszélni. És a sok más mellett (élettan, biokémia, ami szintén nem egyszerű)nem sok idő van, hogy az ember benyalja. Csak egy példa: pl egy élettan zh-ra több az anyag, mint a 3 éves biológia gimis könyvek. És az élettan sokkal nehezebb. De én drukkolok, ha képes vagy rá, neked is ott a helyed!
18. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2011. aug. 6. 21:14
Ha oda szeretnél menni,akkor jobb lesz,ha van ilyen képességed - mármint őszig feltornázni magad - különben mit is keresnél ott...Bocsesz,de ez a helyzet...
2011. aug. 4. 22:15

semmi sem lehetetlen

csak rajtad múlik

jó jegyzetek, sok gyakorlás és pozitiv hozzáállás

16. b14b24d9b8 (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2011. aug. 4. 16:59
A 0 tudást pedig én sem értem, hiszen kémia már általános iskolában is van...
15. b14b24d9b8 (válaszként erre: 1. - Amynona92)
2011. aug. 4. 16:58
Szerintem nem.
2011. aug. 4. 14:47
Ha érted a kémiát,akkor van esélye.Ha nem érted annyira,akkor nincs.Marha bonyolult számolások vannak.
2011. aug. 4. 11:52

Itt vagyok. Szerintem ez emberfüggő azért, de ha jó eszed van, simán menni fog. Saját tapasztalat. Én már régen jártam gimibe, kémiát sem tanultunk soha, mert a tanár igen lazán vette. Aztán az orvosira akartam menni, tanulgattam önszorgalomból, de akkor nem vettek fel, csak biológusra. (akkor központi érettségit kellett írni, olyasmi volt, mint most az emelt) A bioszt el is végeztem, ott is rengeteg kémia volt....de simán belejöttem.

Folyamatosan bántam, hogy miért nem orvosira mentem anno, újra kellett volna próbálni, így amikor bejött ez az új érettségi rendszer, újra érettségiztem. Biosz emelt (ez nem okozott nehézséget) és kémia közép. Utóbbira 1 hó alatt készültem fel saját magam -kisgyermek mellett-, én is októberben voltam. Konkrétan benyaltam a régi gimis könyveimet meg korábbi érettségiket néztem át, illetve az Ötösöm lesz kémiából-t is lapozgattam. 92% lett amúgy és abszolút nem volt előny, hogy a biológuson valamikor tanultam kémiát, mert teljesen más szakirányon végeztem, az ember amit nem használ, elfelejti. A gimis anyag meg abszolút érthető, nem nehéz, pláne a közép szint.

Szóval én is az orvosin vagyok most és csak biztatnálak, ha elakadsz, fogadj tanárt:) Jövőre amúgy bevezetik a 2 emeltet, úgy tudom, de nézz utána. Azért ahhoz kell tanár, egyedül felkészülni nem lehet, ha nincsenek alapok hozzá.

Sok sikert!

12. Lanvin (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2011. aug. 4. 11:39

Osztom a véleményed, Nyuszi. :)


Topikindító!


Ha tényleg 0 a tudásod, mint ahogy írod, lehet, hogy éppen le fogsz tudni érettségizni, de hogy nem fog jól sikerülni, az szinte borítékolható. (Nem, nem akarom elvenni a kedved, és sok sikert, ha mégis belevágnál az őszi érettségibe - az ősziek általában nehezebbek, mint a tavasziak -, de én most az egyetemen tanultam 2 félév kémiát (szerves, szervetlen, biokémia - a bikém 4 lett, a másik kettő 5), és belenéztem a kémiaérettségikbe, és volt olyan, amihez szinte szólni nem tudtam...)


Ja, és még valami: érdemes lenne különtanárt fogadni, a kémia nem egy olyan tudomány, amit be lehet s.eggelni a könyvekből. Ha megérted, könnyű, ha nem, csak magolsz, ami az orvosin ezer oldalaknál vicces lesz. :)

11. a6d5a14c21 (válaszként erre: 9. - Crimson)
2011. aug. 4. 11:33
Biztos jól ment neki,ha 0 a tudása:D:D
2011. aug. 4. 11:32
igen! mindjárt írok bővebben
2011. aug. 4. 11:30

Ha van agyad meg tehetséged a kémiához akkor talán igen. De egyébként szerintem nem lehetséges.

Eddig hogy ment a kémia az előző években?

8. Sopianae (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2011. aug. 4. 11:26
Egyet értek.
7. ebe3bdf910 (válaszként erre: 5. - A6d5a14c21)
2011. aug. 4. 11:24
Teljesen egyetértek veled. Pláne, hogy májusi kémia közép érettségi milyen volt, még azoknak sem sikerült akik több évet végig tanultak...
2011. aug. 4. 11:23
Szerintem nem:( Bocsi, ne legyen igazam. Bizonyítsd be az ellenkezőjét:)
2011. aug. 4. 11:22

Nem:)


Azt mond már el nekem,hogy 19 évesen hogy lehet 0 a kémia tudásod?Ha jól emlékszem,mi már általános iskolában is tanultunk 2évet kémiát,és utána középiskolában is volt az első két évben...nálatok nem volt?

Vagy ha volt és akkor nem tanultad meg,akkor miből gondolod,hogy több évnyi anyagot 3 hónap alatt bepótolhatsz?


Arról nem is beszélve,hogy az orvosin olyan kemény szerves meg biokémia van,hogy azoknak is ketté áll a fülük tőle,akik emelt szinteztek érettségin belőle!


Nem a kedvedet akarom elvenni ezzel,csak olyan komolytalannak tűnik ez az elhatározás...

2011. aug. 4. 11:21
Ha nagyon belehúzol, és a következő hetekben éjjel-nappal tanulsz, akkor igen.
2011. aug. 4. 11:20

Emberfüggő.:-) Ha van valamennyi érdeklődésed a kémia felé és még egy zsáknyi kitartásod akkor biztos menni fog.

Nekem nem menne.De nincs lehetetlen.:)


Sok sikert!

2011. aug. 4. 11:20
Hidd el jó befektetés a tanár, 0%-os tudással nem biztos, hogy most kéne érettségizned. Inkább a nyelvi érettségit tudd le ősszel.
2011. aug. 4. 11:18

Villányi Attila Kémia a kétszintű érettségire és Ötösöm lesz kémiából című könyveiből és a Mozaikos kémiatankönyvekből mennyi idő alatt tudom feltornászni a jelenlegi 0 kémiatudásomat egy 95%-os középszintű kémiaèrettségi szinjére?


Most döntöttem el, hogy orvosira akarok menni, de nem akarom a kémiát is a tanév végéig húzni a többi tárgy és az emelt biosz mellett, hanem most ősszel szeretnèk túlesni rajta.


Szerintetek addig fel tudnék készülni, ha minden nap tanulok rá, de nincs magántanárom?



Köszi!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook