Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orvosi ügyelet fórum

Orvosi ügyelet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. vordemon (válaszként erre: 81. - Virgilius)
2008. jan. 15. 00:14
Január elsejétől Hermina úton,felnőt 24 órás ügyelet van a XIV.ker.ben,gyerek ügyeletbe nem vagyok biztos,de ha gondolod utána nézek
84. gerna (válaszként erre: 83. - Vordemon)
2008. jan. 15. 00:13
Okés, de el tudok képzelni olyan helyzetet is, amikor valaki egy "sima" lázhoz mindenképpen orvost akar hívni. Nem mindig mondanak el mindent a telefonba sem :(
83. vordemon (válaszként erre: 80. - Gerna)
2008. jan. 15. 00:04

Azt hiszem ez a szó párbaj halott ügy.Tudod soha nem lesz a telefon két oldalán ülő embernek egyszerre igaza.Én ültem már a vonal mind két végén,tudom milyen.Tehát igen neked van igazad,láz=mérgezés

Már több éve ülök a telefon mögött és hál istennek még nem tévedtem ,nem is tudnám magamnak megbocsátani!De egyben biztos vagyok,akár mennyire szapulja a nagy többsége a nővéri és ügyeleti munkát ill.személyeket,én ha újra születnék akkor is ezt a szakmát választanám,fele olyan kevés pénzért is.Még akkor is ha tudom,hogy mindig a BETEGNEK van igaza!

82. virgilius (válaszként erre: 80. - Gerna)
2008. jan. 15. 00:02
Valóban végigkérdezik, ha felhívod az ügyeletet. És türelmesek, rendesek, nekem csak pozitív tapasztalataim voltak mindig.
81. virgilius (válaszként erre: 79. - Vordemon)
2008. jan. 15. 00:00

Remek, mert épp ott laktunk. Szerinted a 14. kerületben hol van állandó ügyelet??? És kijáró ügyelet hol van? A Bethesdában van ügyelet éjjel, hétvégén, ünnepeken. De nem jönnek ki. 6 éve még volt hétvégi ügyelet a Bosnyák téri rendelőben, de már az is megszűnt.

Folytassam? :P

80. gerna (válaszként erre: 78. - Vordemon)
2008. jan. 14. 23:55
Arról eddig nem volt szó, hogy végigkérdezted volna az összes lehetséges tünetet - a szülő meg nem tudta, mire kell figyelnie: ő nem olvassa a szaklapokat.
79. vordemon (válaszként erre: 75. - Virgilius)
2008. jan. 14. 23:46
Nem kell a Marsra menni,elég a XIV.kerbe,a XX.ba,a XI.be,a VIII-IX.be,folytassam?
78. vordemon (válaszként erre: 76. - Gerna)
2008. jan. 14. 23:43

magas láz egyenlő 39.3? teljes térbeli-időbeli orientáltság?,normális viselkedés? normális pupillák? normális bőrszin mellett?

Tanulmányaim szerint nem lehet össze keverni,de igérem utána nézek a szakmai lapokban..

2008. jan. 14. 23:40

Saját véleményem,illetve az én "technikám"(ha fogalmazhatok így) gyermek bejelentés esetén,hogy sokkal más kategória szerint próbálok ítélkezni,mint egy felnőtnél.Minden esetben megkérem a bejelentőt,tanács esetén ha javult is a picur állapota akkor is szóljon vissza,ha nem és megoldható megkérem,hogy hozzák be az ügyeletre,ennek is meg van az oka.Egy kis szervezet sokkal szívósabb,de sokkal gyengébb is tud lenni.Ha a szülő be hozza a beteget és esetleg tovább küldést javasoljuk,akkor a kocsival rendelkező szülő hamarabb eljut a segítséghez,azaz a korházi háttérhez.Persze abban az esetbe ha nem szükséges a szállítás folyamán az orvosi felügyelet.Ha ez nem oldható meg,természetesen én magam is kiküldöm az ügyeletet,persze nem az első köhintéshez.Saját tapasztalom az,hogy nem a gyermekes szülőkkel szokott értetlenség lenni,hanem a felnőtt betegek és az ügyelet között.

Mindezt persze saját tapasztalataim alapján tudom írni.Én magam is álltam fulladós gyerek mellett az éjszaka fojyamán(borzalmas érzés),de álltam 2 napja tartó fogfájás mellett is hajnali háromkór.Ez meg vicces...

76. gerna (válaszként erre: 74. - Vordemon)
2008. jan. 14. 23:35
Hát most tévedtél: sok túladagolásnál (mérgezésnél) van magas láz, pl. LSD esetében magas láz, majd utána kómás állapot.
75. virgilius (válaszként erre: 73. - Vordemon)
2008. jan. 14. 23:32

Mire gondolsz, hol? Milyen ügyelet? ...

Kezdem azt gondolni, hogy mi jöttünk a Marsról, itt a főváros közepén. :S

74. vordemon (válaszként erre: 36. - Gerna)
2008. jan. 14. 23:27
Egy mérgezéses állapotot nem lehet össze keverni egy 39.2C-os lázzal.Szerintem
73. vordemon (válaszként erre: 65. - Fe20557d00)
2008. jan. 14. 23:21
Egy picit vitába szállnék,rengeteg helyen működik 24órás ügyelet,és mellette működik a háziorvosi szakrendelés.Rengeteg az olyan hívás,hogy nincs kedvem a váróba várakozni,inkább menjen ki az ügyelet...stb..
72. vordemon (válaszként erre: 69. - Lina79)
2008. jan. 14. 23:16

Kedves Lina!Ha valakinek egy vagy két napja megy a hasa és hány nem minden esetben indokolt.

A kiszáradást meg egy laikus szemmel is észre kell,hogy vegye az ember.Ha már utána gondolunk,hogy mennyi a bevitel és mennyi az ürítés,rá jöhetünk,hogy fenn áll e a kiszáradás lehetősége.

Ügyeleten azért szak nővér ül a telefon mögött,hogy szűkíteni tudja a súlyosságokat,ezért tesz fel sok unalmas,felesleges kérdéseket(sokak szerint)

Fontos a mennyiség,a minőség,a milyenség stb....

2008. jan. 14. 22:05

Az én kisfiam 5 hónapos volt, mikor szombaton reggel belázasodott. Lázkúp, hűtőfűrdő de nem tudtam neki 39 alá vinni. Kihívtuk az ügyeletett, ki is jött. mondta, hogy fojtasuk amit eddig csináltunk de vigyük le a lázát: Azon voltam egész nap!!! Vasárnap nem változtott semmi. délbe hívtam az ügyeletett már 40fölött volt a láza, egész nap aludt és bágyadt volt- mi más lett volna. Az orvos lazán mondta, hogy lázkúp fürdő. Már lassan 3 órája volt 40 fölött mikor kivitettem magam a kórházba. a kórházból meg beküldtek az ügyeletre. 5 hónapos gyerekkel!!! Az ügyeletes orvos meg azt mondta,hogy milyen jó, hogy bevittük mert ad neki egy inyekciót. este 9 volt. inekció és fűrdő mellett este 11-re ment a láza 38-ra.

2 nap múlva elöjöttek a pettyek. Rubeolája volt.

KÖSZÖNÖM DRÁGA DR-ÚR!

2008. jan. 14. 21:32
Mindenki tudja, hogy a gyerek egy érzékeny téma. Szerintem a legtöbb esetben az ügyelet sem vacilál amennyiben úgy ítélik meg és van kocsi kimennek. Itt igazából azokkal van baj akik az ügyeleti rendelőben verik az ajtót indokolatlanul és türelmetlenül amíg az az egy orvos a kis betegnél vagy sürgőssebb esetnél van. Azért azt is megkérdezném az illetékes minisztertől miért ilyen kevés orvosi ügyelet van. Egy orvos abban az esetben elég, ha nincs influenza járvány, több napos ünnep stb. ilyen esetekben miért nincs erősítés? Tudjátok szerintem azoknak sem könnyü akik az ajtó másik oldalán vannak. Sok a pánikos önző ember és ezek tudják legjobban a jogaikat.
69. Lina79 (válaszként erre: 66. - Gerna)
2008. jan. 14. 20:59

Mit jelent az, hogy indokolt? Ha mondjuk hány, és megy a hasa, azt még kibírja pár napig nem? Akkor nem kell ügyelet? Aztán két nap múlva meg súlyos kiszáradással viszi a mentő a kórházba.

Ilyenkor honnan lehet tudni, hogy indokolt-e? Szerintem ez még utólag sem derül ki, ha megkapja a beteg időben a szakszerű orvosi ellátást.

Csakhogy ne mindig a láz legyen a téma.

68. virgilius (válaszként erre: 63. - Gerna)
2008. jan. 14. 20:07

Na hát akkor Bp sokkal gázosabb ebből a szempontból. Bizonyos kerületekben egyáltalán nincs kijáró ügyelet (másutt sem tudom, ahol mi laktunk, ott nem volt, most sincs), hanem a gyerekkórházba kell befáradni baj esetén. Ráadásul az is be van osztva, hogy melyik nap melyik problémával melyik kórházba. Nem egyszerű. A sima rendelőben este 6-7 óra után nem találsz már senkit, elmennek a dokik haza.

Lehet még fogadni privátban magándokit, aki pénzért bármikor kimegy. Ez van.

67. fe20557d00 (válaszként erre: 66. - Gerna)
2008. jan. 14. 20:02
Aztán egy szülő meg főleg nem tudja megítélni...főleg ha olyan tüneteket kezd el a gyerek produkálni ami súlyos! Az esetek többségében én is beviszem őt az ügyeletre! Egy esetben nem tudtam bevinni ömlött az orra vére,elállítani nem tudtam és már vagy 40 perce vérzett...így még bevinni sem tudtam..
66. gerna (válaszként erre: 65. - Fe20557d00)
2008. jan. 14. 19:54
Arról megy a vita, hogy miért hívják ki "indokolatlanul" az ügyeletet. Csakhogy általában utólag derül ki, hogy melyik hívás volt indokolt és melyik nem.
2008. jan. 14. 19:45
Azt nem értem ha van ügyelet akkor miért kéne a háziorvost privát kihívni?! Ugyanis nálunk is ki lehet....pénzért!!A másik meg nem értem min vitázunk hisz az ügyeletet nem lehet roszkor hívni....hisz az akkor van amikor amúgy sehol nincs rendelés...nem érhető el csakis az ügyelet! Na most egy gyerek egyik pillanatról a másikra tud olyan tüneteket produkálni amit egy anyuka nem feltétlenül tud megítélni meddig várhat...esetleg reggelig míg elviszi az orvoshoz vagy szóljon be az ügyeletre! Akinek van gyereke szerintem evvel tisztában van...
64. gerna
2008. jan. 14. 19:44

Ismeritek a viccet?


Beteg lesz az állatorvos, tehát: elmegy az ügyeletre. Kérdezi tőle az orvos: "Mi a baj?"

Erre az állatorvos: "Ja, így könnyű..."

63. gerna (válaszként erre: 61. - Virgilius)
2008. jan. 14. 19:41
Jaaaj nem! az ember-ügyelet van a város közepében stb. Az állatorvosok vannak leosztva ügyeletbe, az ünnepnapokra, őket ki is lehet hívni.
62. gerna (válaszként erre: 61. - Virgilius)
2008. jan. 14. 19:40
Beteg lovat, tehenet, medvét nehezebb is szállítani ;-)
61. virgilius (válaszként erre: 58. - Gerna)
2008. jan. 14. 19:35
Akkor az állatoknak jobbak a lehetőségei, mint a gyerekeknek. Jellemző. :S
60. virgilius (válaszként erre: 59. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 19:34
Azt épp nem hiszem, de azóta is változhatott a rendszer, hogy ti voltatok gyerekek. :) A jelenlegi bp-i helyzet az, amit írtam. :) Budán és Pesten is.
59. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 54. - Virgilius)
2008. jan. 14. 19:30
Ezek szerint a Marsrol szarmazom :)) ... es a ferjem is. Meglehet.
58. gerna (válaszként erre: 57. - Virgilius)
2008. jan. 14. 19:28
Igen, a központi rendelőben (város közepe) van az ügyelet. Vannak, akik csak az ügyeleti szolgálatban dolgoznak.
57. virgilius (válaszként erre: 55. - Gerna)
2008. jan. 14. 19:25
Már hogy a rendelőben állandó ügyelet van?
56. virgilius (válaszként erre: 51. - 1a50c86bb0)
2008. jan. 14. 19:24
Lázas gyereket nem nagyon szoktunk, és nem is tanácsos hurcolászni. Én is telefonáltam be már ügyeletre éjjel, hogy nagyon magas a gyerek láza, melyik az a pont, amikor már muszáj bevinnem, mit próbáljak még ki itthon, meddig hagyhatom felmenni a lázat (40 fok fölé már kockázatos). Mondjuk ügyeletet ki nem hívtam, és nem is hívnék, amíg itt az autó, inkább beviszem, ha nagy a baj. De akinek esetleg nincs autója vagy más körülmény adódik, elképzelhető, hogy kihívná az ügyeletet. Na most kijönni nem nagyon szoktak. De hozzánk a sima gyerekdoki sem szokott, csak ha már nagyon muszáj. (4 év alatt egy ilyen alkalom volt, ügyeletre azonban bementünk ez idő alatt úgy 6-7 alkalommal. Plusz sebészeti ügyeletre 4-5-ször. :S)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook