Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrmandula műtét után normális a bő orrváladék? fórum

Orrmandula műtét után normális a bő orrváladék? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 1. 13:57

A fiamnak egyszer csináltak ilyet, de nála pont fordítva volt: cseppentés, szúrás, szívás. Bár szerintem tök mindegy, mert így is fáj úgy is fáj. Nagyon sajnállak benneteket, hogy ennyit kell dokihoz járni:-( Az új évre azt kívánom nektek, hogy mindenféle orvos-embert csak hírből ismerjetek:-)

Egyébként nagyon elültetted a bogarat a fejembe...félek hogy mi is így járunk, mint ti. Persze csak pozitívan, pozitívan, pozitívan:-)))

36. Bekomi (válaszként erre: 35. - Kedveske)
2010. dec. 31. 15:05

nem mielőtt felszúrták, kiszívták neki, aztán cseppentettek a fülébe, majd negyed óra múlva felszúrták a füleit,és azonnal fülszúrás után ismét kiszívta a trutyit belőle, és bedugta a füleit:-(((

Ma is megkérdezte hogy ugye nem megyünk oda ahol hangosat csinálnak, nem kell menni oda többet?

Már a rögeszméjévé vált szegénynek:-(((((

35. Kedveske (válaszként erre: 34. - Bekomi)
2010. dec. 30. 21:53

Ez olyan szívszagattó!!!

Mit szívnak a fülén? Nem csak felszúrják, és majd kifolyik a trutymó? Régen Így volt.

34. Bekomi (válaszként erre: 32. - Kedveske)
2010. dec. 30. 15:53

hát igen

tegnap este megint megkérdezte nem megyünk többet oda ahol hangos van?

Őneki az a hangos, amikor szívják a fülét:-((

Mikor megyünk a dokihoz, sírva kérdezi: Dorkorbácsi! nem csinálsz hangosat

33. Bekomi (válaszként erre: 31. - Kedveske)
2010. dec. 30. 15:51
Akkor lehet azért nem engedte sem a lámpát rá használni, sem a meleg sót:-(((
32. Kedveske (válaszként erre: 30. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:40
Ez olyan szar, mert nem tudsz mást csinálni, mint orvoshoz viszed...nagyon sajnállak benneteket.
31. Kedveske (válaszként erre: 29. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:38

Azt hiszem a fülgyulladásnál a melegtől jobban fáj. Talán azért mert a folyósabb trutymó nem tud semere távozni és jobban nyomja a dobhártyát.

A többi gyulladásra nekünk bevált.

30. Bekomi (válaszként erre: 28. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:36

ugye? én is így gondolom!

Úgy fél már a fülészeten szegény!

este is alvásnál kérdezte, hogy:Anya! nem megyünk többet a fülészetre?

29. Bekomi (válaszként erre: 27. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:35

tényleg! alváskor kell megpróbálnom.

Próbáltam a fülét is lámpázni, de nem nagyon engedte. fájt neki és gondolom a lámpa sem esett neki jól, vagy nem tudom

28. Kedveske (válaszként erre: 26. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:34

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ, az nagyon kemény!!! Nekem is felszúrták a fülem gyerekkoromban iszonyatosan fáj. Nagyon sajnálom a fiadat:-((

A cseppek meg ló...t sem érnek, már bocsi mindenkitől.

27. Kedveske (válaszként erre: 25. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:33
A fiamnál szokott használni: fellazítja a trutymót a meleg. Egyébb csodatévő hatásában nem hiszek én sem. Biztos vagyok benne, hogy jobb lenne a kamillás gőzölés, de egy négy évesnél, főleg ha olyan, mint a fiam ez lehetetlen. Így marad a lámpa, amit kitartóan kell használni: napokon kerszetül negyed óra lámpázás, naponta többször. Nálunk ez esti alvás után többszört jelent:-)
26. Bekomi (válaszként erre: 24. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:30

akkor is, és most is 2-3 hete, full magánál volt a gyerkőc

kapott a fülébe cseppeket, aztán negyed óra múlva szúrták, szerintem érezte ,mert csak úgy visított mikor szúrták szegénykém:-(((

25. Bekomi (válaszként erre: 23. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:29

:-)))

bár én nem hiszek benne..

nekünk is van használtam is, de nem vettem észre hogy használt volna

vagy csak azért mert nem hiszek benne?:-)))

24. Kedveske (válaszként erre: 22. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:29
Neki nem altatásban szúrták fel a fülét? (mármint amikor műtötték)
23. Kedveske (válaszként erre: 21. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:28
Tényleg...most hogy mondod...lámpázok!
22. Bekomi (válaszként erre: 20. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:27

épp tegnap voltunk megint a fülészeten+hallásvizsgálaton.

jó a hallása is, reménykedem benne hogy talán mégsem nőtt vissza neki, hisz akkor nem lenne jó neki

a dokik meg nem mondanak semmit.

Remélem az újévben elkerülnek bennünk ezek a fülgyulladások

már ha meghallja szegény hogy megyünk a fülészetre, elkezd sírni:-((((

21. Bekomi (válaszként erre: 19. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:25
szerintem már nyugodtan lámpázhatod, hisz a lámpát lehet használni amúgy hegekre, vagy gyógyuló sebekre is
20. Kedveske (válaszként erre: 18. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:23

Igen azt a visszanövést én is hallottam, de remélem nem járunk úgy mint ti...

És mint mondanak az orvosok? Megint műtét? vagy ez így normális, hogy antibiotikumon nő fel egy gyerek?

19. Kedveske (válaszként erre: 17. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:22

Épp ma krémeztem be a pofiját, mert nagyon száraz a bőre, de nem panaszkodott, hogy fájna. Ettől függetlenül lehet hogy a gyógyuló arcüreggyulladás tünete ez az egész.

Szerinted infralámpázhatom? Az bizotos használ a trutymó oldásában, de a műtét még friss, vagy nem?

18. Bekomi (válaszként erre: 16. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:20

nekünk 1-1 nátha 1 hónapig is eltart. most kb 1 hónapja ha nem több megint nem ment oviba, mert állandóan beteg, állandóan begyulladt a füle- antibiotikum kúra, 3 napig minden happy, és újra full beteg, majd megint antibiotikum...

a környezetünkben mindenkinek használt a műtét, csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek.

Sőt azt is mondták, hogy lehet vissza is nőtt már az orrmandulája.

17. Bekomi (válaszként erre: 15. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:18

ha megnyomkodják a járomcsontot és az az körüli részt az fájdalmas-ez is egy tünete az arcüreggyulladásnak.

hát szerintem kell neki 1-2 hét , de inkább több. attól is függ mennyire tud ürülni a váladék.

16. Kedveske (válaszként erre: 14. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:18

Jajj, ne keseríts el!!!

A fiamnál is rossz volt a hallása, ez érezhetően javult aműtét óta. Remélem a betegségek is elkerülik már, mert két hetente volt beteg, de volt olyan, hogy csak három napot volt egészséges utána megint antibiotikum kúra...és mindig fülgyulladás:-((

15. Kedveske (válaszként erre: 11. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:16

A gennyes összefüggő váladék stimmel. Orrdugulás is van. Nem panaszkodott hogy fájna neki, és fújja is az orrát rendületlenül.

Mikorra gyógyul meg egy arcüreggyuulladás?

14. Bekomi
2010. dec. 28. 21:16
nálunk nem hozott nagy javulást a műtét. A halláljavuláson kívűl, aminek örülök, de sajnos ugyanúgy beteg azóta is sokszor:-8
13. Bekomi (válaszként erre: 10. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:15
nekünk is az egyiket:-(( bár most két három hete mind a kettőt:-((((
12. Kedveske (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2010. dec. 28. 21:14
Nem nem írtam, az kimaradt. Majdenem négy éves. (februárban lesz négy)
11. Bekomi
2010. dec. 28. 21:14
Az arcüreggyulladásnál erős összefüggő, nehezen ürülő, gennyes váladék távozik az orron keresztül. Állandóan úgy érzed, mintha el lenne dugulva az orrod. Hiába kezeled, az nem tűnik el gyorsan és egyszerűen- Tapasztalat-nekem is volt. Nagyon rossz érzés, és fájdalmas is.-(
10. Kedveske (válaszként erre: 8. - Bekomi)
2010. dec. 28. 21:14
De felszúrták, mind a kettőt.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2010. dec. 28. 21:10

nem nagyon, főleg,hogy kezelve van.

Jobbulást neki!

Hány éves? Vagy írtad, és elkerülte a figyelmem?

2010. dec. 28. 21:10
szerintem igen, mert én úgy gondolom sima műtét után nem lenne ilyen tünete.Fülét nem szúrták fel?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook