Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit jelent ez az egész autó félig ajándékozása, öröklése rám nézve? fórum

Mit jelent ez az egész autó félig ajándékozása, öröklése rám nézve? (tudásbázis kérdés)


11. Bichi (válaszként erre: 9. - BeauIieu)
2021. nov. 18. 11:50
Nekem is magas, még a gondolat sem merülne fel nálam, hogy amit a férjem megkap / megvesz a nagyi halála után, ahhoz mi közöm van. Az én értékrendemben alapban semmi, ha meg tényelg olyan jól keresek, pláne nem is értem...
10. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 18. 10:26

A férjed halálos beteg ? Ha nincs gyereketek, és neki sincs pl. előző kapcsolatból, házasságból, akkor Te örökölnéd az autót.

Ha közös a számla, és jól megvagytok, nem értem, ez egyáltalán hogy jutott eszedbe ???

Nem tudok semmit, hány évesek vagytok, hány éve vagytok együtt, mennyit ér az a kocsi stb. ? Ennyi információ alapján nagyon anyagiasnak tűnsz. Az autót Te sosem használod ? De ? Akkor mi a gond ? Ha egyszer esetleg egy öreg, rozzant tragacsot el kéne adni, akkor kapsz-e belőle ? Ha nem váltok el, minden mindegy. Ha igen, harcolnál párszázezer Ft-ért ? A lakásotok kinek a nevén van, kié ? Az a nagy érték, csak nő az értéke, a kocsié folyamatosan csökken.

( Nálunk a lakás és a két autó is a férjem nevén van, általában én kerestem jobban, néha sokkal jobban, mint ő, de ilyesmin sosem gondolkodtam. Mindent közösen használunk, és minden a gyerekeinké lesz.)

9. BeauIieu (válaszként erre: 4. - 8d00a82c06)
2021. nov. 17. 20:43
Ez nekem is magas, de nagyon. A volt férjemmel sem voltam közös számlán, de nem faszakodtunk a pénzen. A válásnal is annyi volt, hogy enyém, tiéd, nem kérünk bírósági megosztást.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Rabankari)
2021. nov. 17. 20:31
🙂
7. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 20:15

Az 50%-nak a felére tarthatsz igényt csak válás esetén.

Azon gondolkodom mennyit érhet ez a kocsi most, hogy ennyire fontos neked.A nagymama valami többszáz milllás kocsival járt?

2021. nov. 17. 20:12
Mi az? Egy Bugatti La Voiture Noire?
2021. nov. 17. 19:59
A férjed nem örökölte az autót, tehát ez nem öröksége. Az örökös az édesanya, aki ajándékoz. Nyilván az ajándék, az magánvagyonnak számít. A többi 50%-on osztozhattok, ha a közös számláról fizetitek, ergo bizonyíthatóan te is tettél bele.
4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 19:58

Ez most komoly?


Ne haragudj, de miért vagytok közös számlán, ha minden filléredet így számon tartod?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - BeauIieu)
2021. nov. 17. 19:52
Közös a számlánk szóval ha válunk akkor az autó 25%-a enyém vagy sem?
2. BeauIieu (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 19:50
SKH. Az örökölt vagyon az csak az orokloe. Gondolom, ezután is együtt toljatojok a verdat, pénzed meg úgyis van.
2021. nov. 17. 19:41

Férjem nagymamája meghalt. Az autóját már férjem használta, házasság után bőven is költöttünk rá még a halála előtt. Nagymama nak két lánya van, 50-50%-ban orokeltek az autót. Az egyik lánya, ferjem anyukája AJÁNDÉKOZZA ferjemnek a részét. Másik lányátol megveszi a ferjem (ehhez anyukája ad kölcsön mert nem így számoltunk, de ez persze nem hivatalos). Férjemmel közös a számlánk stb. Így természetesen a fele az autónak közös pénzből fizetoduk. Férjem nevére kerül az autó.

Kettőnk közül én vagyok a jobban kereső (sokkal).

Mit jelent ez az egész autó félig ajándékozása, öröklése rám nézve?

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook