Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadhatom-e a barátnőm gyerekét ilyen esetben? fórum

Örökbefogadhatom-e a barátnőm gyerekét ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. pritta (válaszként erre: 35. - Correct)
2010. jan. 21. 18:12
Nem tudom pontosan 4-5 éve kb. Ezért is kérdeztem mert nem vagyok naprakész csak jött az ötlet. ÉS persze nyílt örökbeadást néztünk. Az nem tart évekig. Valaki megkapja hamarabb.
35. correct (válaszként erre: 34. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:10

Mennyire anno?

Mostanra nagyon megszigorodtak a jogszabályok.

34. pritta (válaszként erre: 29. - Ikee)
2010. jan. 21. 18:09
Anyukámék is csinálták anno. Pár jogszabályt tudok, esküvő nem lesz gond és a tanfolyam is meglenne ebben az esetben.
33. correct (válaszként erre: 29. - Ikee)
2010. jan. 21. 18:09
Igen, én is így tudom.
32. pritta (válaszként erre: 30. - 8ee31e318f)
2010. jan. 21. 18:09
Ez nem megoldható, mert ő egyetemre megy késve mert szakot tanult eddig és kollégiumba költözik.
31. pritta (válaszként erre: 28. - D4a2436008)
2010. jan. 21. 18:08
A külföld nem gond, már papíron kint élek és van lakás, iskola, munka is lesz, meg esküvő pár hónapon belül. Jelenleg itthon lakok még mert vezetni tanulok és itt olcsóbb. E miatt ne fájjon senki feje.
2010. jan. 21. 18:08
pasi szemmel van egy mas megoldas is, ha segitsegrol van szo. ha egy fedel alatt elnetek, akkor mindket gyerek egyutt lenne. ehez a parod beleegyezese kell.
29. ikee (válaszként erre: 5. - Pritta)
2010. jan. 21. 18:06

Szia!

Mi tavaly nyáron fogadtunk örökbe ...bocs ,de ez nem igy müködik,h Te örökbefogadod a bnőd babáját! Házasoknak kell lennetek ,tanfolyam , és egy sor orvosi vizsgálaton kell át esni, h jogerősen is örökbefogadó szülönek nyilvánítsanak!Mi közel 4 évig vártunk ! Szívesen elmesélem a menetét ha nem tudod és érdekel !

2010. jan. 21. 18:03

Te,most 2 picivel kulfoldre mennel.Most kepzeld el,ha nem tudsz ott beilleszkedni,mert masok a szokasok.Esetleg az eletkorulmenyek sem jok,akkor mit csinalnal ott,2 picivel,foleg az egyik,nem is a tied.Mit szolnanak a parod szulei.Ha meg hazajossz talalkozol,a baratnoddel,akinek a gyereket te neveled.Gondolj bele,hogy azert o hordta 9 honapig a szive alatt,o szenvedett a szulesnel,nem lenne neki sem mindegy,hogy latja a gyermeket.En ova intelek,ne menj ilyenbe bele.

Te meg nagyon fiatal vagy,nem tudod,hogy alakul az eleted.

2010. jan. 21. 18:03
Sok sikert Nektek azért mindenképpen, alényeg, hogy a kicsi kerüljön a legjobb helyre, és hosszútávon ilyen helyen is maradjon.
2010. jan. 21. 18:02
Drukkolok, hogy sikerüljön, bár nem könnyű döntés ez, senkinek sem, de ez szerintem mégis a legjobb döntés, viszont, az hogy elköltöztök egy másik országba, ez sok mindent megnehezít. Kívánom mindannyiotoknak a legjobbat.
2010. jan. 21. 17:56
Nem hétköznapi történet a tiéd! Szorítok, hogy sikerüljön jól megoldani ezt a helyzetet :)!
24. correct (válaszként erre: 23. - Correct)
2010. jan. 21. 17:56
Mármint, hogy sok gyerek van így, eggyel több vagy kevesebb.....hidd el, nem tudnád ezzel megvígasztalni egyik gyermeket sem.
23. correct (válaszként erre: 20. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:55
Persze, értelek is. De azért nem kell még neki is szenvednie, esetleg. Ha lehet, ne a dögöljön meg a szomszéd tehene is elv alapján gondolkodjunk.
22. pritta (válaszként erre: 20. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:55
Plusz tuná h a gyereke jó kezekbe kerül, mivel ismer, nem úgy mint a leendő örökbefogadót. És ő azt mondja a gyerek érdekében félreáll örökre,mert fontos neki h ne kerüljön rossz kézbe, vagy haljon meg. (abortusz)
21. supin (válaszként erre: 18. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:54

Segíteni nem tudok.

De kívánom,hogy sikerüljön.Ritka ,jó érzés van benned. Majd írj....

20. pritta (válaszként erre: 19. - Correct)
2010. jan. 21. 17:54
Igen tudom, de vannak gyerekek akiket sokkal később fogadnak örökbe és az életük legfontosabb évei intézetben telnek. Annál még ez kicsit elviselhetőbb.
19. correct (válaszként erre: 18. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:51
Ja igen, 1 év az még éppen beleférne, ha Te bírnád...mármint egy év után. De utána a gyereknek lenne nehéz, 3 éves koráig rendkívül sok minden dől el, ami egész életére kihat. Majd ugyanez 6 éves koráig.
18. pritta (válaszként erre: 17. - Correct)
2010. jan. 21. 17:49
Értem és ez igaz is, nem is arra gondoltam h 10 év után azt mondja hello itt vagyok. Neki átmeneti gondjai vannak ami max 1 év. Ha addig nem rendeződik akkor persze h nem változtatnék a dolgon. A másik, hogy több ország választ el minket a jövőben majd.
17. correct (válaszként erre: 15. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:46

Értem. Ez szép, de a valóságban nem lenne ilyen egyszerű.

Ha a sajátodként szeretnéd, sokkal erősebb lenne ez a kötelék.

Tudod, itt a baj :(

Megfelelő örökbefogadó, megfelelő anyja akkor tudnál lenni a kicsinek, ha aztán magadat elválaszthatatlannak tartanád vele is, mint a sajátoddal, és nem adnád akár vissza is a barátnődnek. Itt megszűnik létezni a legjobb barátnős dolog, itt egy életről van szó. Sérülhet. ha egyszer Téged lát édesanyjának, és csak a barátnőd érzelmei miatt visszaadnád, inkább bele se kezdj.

16. pritta (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2010. jan. 21. 17:43
Igyekszem majd írni később, h hogy alakult a dolog igérem.
15. pritta (válaszként erre: 13. - Correct)
2010. jan. 21. 17:42

Igen, bár neki a volt párja

A barátságról, a gyerkőcöt úgy szeretném ,mint a sajátom, de ha egyszer azt mondaná szeretném vissza örömömben sírnék, hiszen minden babának a mamánál a helye, de tudom nem teheti meg egyedül, hiszen a családja is ellene van.

2010. jan. 21. 17:41
A nyiltörökbefogadás egyszerűbb, de én úgy tudom, hogy nektek mint örökbefogadóknak, meg kell felelnetek az gyámügyi hivatal feltételeinek és el kell végezni egy tanfolyamot.
13. correct (válaszként erre: 9. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:40
Mindkettőtök párja fekete?
12. correct (válaszként erre: 5. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:40

Ha biztos vagy ebben, hogy ezt akarod...

de tönkremehet később a barátságotok...pl. Te megszereted a kicsit, de ő is, és egyszer csak bonyolódik minden.

11. Alexa77 (válaszként erre: 5. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:38
Úgy tudom, a ti esetetekben nyílt örökbefogadásként működne, ahol ugye az örökbeadó maga dönti el, kinek szeretné adni a babáját. Ha a dolog mindkettőtök részéről rendben van, akkor szerintem nincs akadálya. Fel kellene vennetek a kapcsolatot erre szakosodott ügyvéddel, vagy alapítvánnyal.
2010. jan. 21. 17:37
Lehetséges, de a hatóságot nem kerülhetik el. Ha hivatalosan lemond róla... De ezt nagyon meg kell fontolni. Ez egy életre szóló döntés! Kibírja ezt egy barátság?? Bár inkább egy örökbefogadás mint egy abortusz! Örülnék, ha tudnék rólatok később is!
2010. jan. 21. 17:37
Jah és ami nehezíti/könnyíti a dolgot mindkét baba félvér lesz. (apa fekete)
8. 9c8432d068 (válaszként erre: 5. - Pritta)
2010. jan. 21. 17:36
Szerintem fordulj a kérdéseddel valamelyik alapítványhoz, ahol az örökbefogadásokat intézik
2010. jan. 21. 17:36
És olyat is olvastam az első jog az vérszerinti anyáé aztán jön az állam. Tehát ha ő engem választ és nincs semmi nagy amiatt nem felelek meg, akkor megkaphatnám?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook