Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
13655. Villint (válaszként erre: 13654. - Catling)
2016. okt. 24. 18:38

Kedves Catling,

Az én férjem nem szólt ugyan egy szót sem, de a tekintetében látom, ha valamit utál előre - a tanfolyam ilyen volt. Az első fél óráig :) Az Ágacskánál voltunk mi is, Nóra fantasztikus, egy pasi nem volt, aki ne élvezte volna, úgyhogy nyugodj meg, nem lesz gond! A férjem élete meghatározó 3 napjának nevezte, és utólag meg is mondta Nórának, hogy baromi pozitívan csalódott, és sokat adott volna, ha nem kell eljönnie, most viszont úgy érzi, sokat veszített volna :) Minden hapsi egyetértően bólogatott, szóval hajrá! :)

13654. Catling (válaszként erre: 13653. - Shaunie)
2016. okt. 24. 16:17

Remélem én is így gondolom majd utána, de inkább azért izgulok, hogy a férjem is így gondolja! :)

December elején megyünk.

13653. Shaunie (válaszként erre: 13652. - Catling)
2016. okt. 24. 14:27
Nálunk 1 évben 2szer csinál a TEGYESZ, de nem bántuk meg, hogy 200 km-rel arrébb, az Ágacskánál okosodtunk (mi sem vártuk meg az ittenit)! Egy élmény volt! :)
13652. Catling (válaszként erre: 13647. - 997685c4c4)
2016. okt. 24. 14:08

Köszönöm a válaszaitokat!

Azóta sikerült döntenünk a tanfolyamot illetően, mert megkaptuk az e-mailt, amire még vártunk. :) A TEGYESZ-nél majdnem 3 hónapot kell várni a következőre, így mi is inkább alapítványhoz megyünk.

13651. Shaunie (válaszként erre: 13649. - Babócika)
2016. okt. 24. 08:52
Mi legutóbb a 44. helyen voltunk a TEGYESZ listáján.
13650. e5f70b7ed6 (válaszként erre: 13643. - Tünder85)
2016. okt. 23. 21:21
Milyen teszt volt, hogy sikerult????
13649. Babócika
2016. okt. 23. 15:41

Sziasztok!

Mi kézhez kaptuk.a határozatunkat,kb 2 hét és jogerőre emelkedik.

Akkor tudjuk meg,hanyadikak vagyunk a listán. Jajjj olyan türelmetlenek vagyunk. Valaki tudja,hogy hanyadik.a sorban?

13648. Carrot (válaszként erre: 13646. - Catling)
2016. okt. 21. 14:15
Mi tavaly voltunk.
13647. 997685c4c4 (válaszként erre: 13646. - Catling)
2016. okt. 21. 10:22
Mi igen. Miben segíthetek?
13646. Catling
2016. okt. 21. 08:44

Sziasztok!

Volt már valaki TEGYESZ-es budapesti tanfolyamon közületek?

13645. logodi
2016. okt. 21. 07:23

Sziasztok!

Nekünk november 5-6-án lesz a tanfolyam.

13644. Shaunie
2016. okt. 20. 08:16
Hihetetlen a hivatalos ügyintézés "gyorsasága"...én nem panaszkodom, az itt leírtakhoz képest nekünk még egész hamar megvolt minden, összesen 5 hónap alatt a kezünkben volt a határozat.
13643. tünder85
2016. okt. 19. 17:35
Sziasztok! Mi tegnap voltunk Pécsen a pszichológusnál kitölteni a tesztet.
13642. katica 619
2016. okt. 19. 15:40
Csak nyugi, mi csak a gyámhivatalra 2 hónapot vártunk. Nem kapkodják el.
13641. Corra32 (válaszként erre: 13640. - Shaunie)
2016. okt. 19. 15:05
Mi a határozatunkra várunk épp türelmetlenül:) Múlt hét eleje óta nem sikerül megérkeznie az anyagunknak a gyámivatalhoz a TEGYESZ-től. Valahol pihen biztos:)
13640. Shaunie
2016. okt. 19. 14:40
Nagy a csend Lányok. Kivel miújs? Nekünk most szült az egyik legjobb barátnőnk. Egy kicsit megzuhantunk, de aztán összekaptuk magunkat és írtam is egy versikét a Kis Cukiságnak ajándékba. :) Mondjuk most a Férjem volt, aki kicsit nehezebben viselte a dolgot, meg is lepődtem. Szerintem már Ő is a türelme határán van, ezért lehet. Ne értsetek félre, örülünk a boldogságuknak! Mi is nagyon várjuk a mi Boldogságunkat... :(
13639. Shaunie (válaszként erre: 13638. - Trapiti)
2016. okt. 17. 08:44
Talán már utaltam rá, hogy elég spirituális gondolkodásúak vagyunk, vagyis abban hiszünk, hogy a gyermek választja a szülőt, vagyis a mi gyerekünk is minket szeretne majd szülőjének, csak hozzánk az átlaghoz képest "kalandosabb" úton jut majd el. Szerintem ezért is van az, hogy sokan beszámolnak arról, hogy mikor meglátták a babát, úgy érezték, hogy Ő az ő gyerekük. Ez nem véletlen. Nálatok is így lehetett, de tudom, hogy Te ennél racionálisabb vagyok. Egyébként én sem vagyok a szivárványon unikornis hátán ugráló típus, aki a föld felett 10 cm-rel röpköd, tudok én is racionális lenni, de ebben valahogy hiszek. :) Ha tudnád, hogy az elmúlt években hányszor kívántam azt, hogy jó lenne egy elfogadóbb és felvilágosultabb társadalomban élni...
13638. trapiti (válaszként erre: 13637. - Shaunie)
2016. okt. 14. 10:28

Nyilván így van... sokan amiatt válnak nyitottabbá, mert nagyon hosszú a várakozás fehér bőrű egészséges újszülöttre. Ez szerintem nem feltétlenül baj, mert akinek nagyon határozott ellenérzése van, az úgysem tágítja szerintem a határokat, de aki bizonytalan azt elviheti elfogadóbb irányba. És az is igaz, hogy az ember konkrét esetben konkrét gyerekről dönt.


Mi pl. anno az eü állapothoz korrigálhatót írtunk be, és mivel kellett húzni valahol egy határt, azt írtuk le akkor, hogy kis súlyú koraszülöttet aki lélegeztetve is volt, már nem tudnánk vállalni. Ehhez képest a konkrét gyerek egy újraélesztett, oxigénhiányos sérült, akkor még nagyon kérdésesen korrigálható állapotú gyerek volt, akire nemhogy igent mondtunk, hanem gyakorlatilag mi könyörögtünk a lehetőségért hogy örökbefogadhassuk. Ettől nem érzem úgy hogy bármikor vállalnék még egy hasonló állapotú gyereket de akkor, abban az esetben, arról a gyerekről így kellett döntenünk - és ez életünk legjobb döntésének bizonyult azzal együtt is hogy nem könnyű utat választottunk. Ezek alapján én azt mondom, nem baj ha nyitottabbá válnak az emberek, mert a legtöbb örökbefogadható gyerek nem rendelkezik minden téren "ideális" paraméterekkel, szóval kell a rugalmasság :) Ami nagy különbségnek érzek a magyar és mondjuk a norvég örökbefogadó között, hogy a magyarok merevebben ragaszkodnak ahhoz az elképzeléshez, hogy ők akkor lesznek boldogok ha a leendő gyerekük belefér majd az elvárásaikba. (Egyébként a vér szerinti szülőknél is ezt látom, gyakran az elvárások figyelmen kívül hagyják a gyerek adottságait, ami mindenkit boldogtalanná tesz...) A norvégok mások, sokkal nyitottabbak és sokkal inkább hajlamosak az elvárásaikat a körülményekhez igazítani, és emiatt boldogabbak is.

13637. Shaunie (válaszként erre: 13635. - Trapiti)
2016. okt. 12. 14:44
Valóban jó dolga van a magyar örökbefogadóknak más országokhoz képest. Ennek egyébként az is lehet oka, hogy amíg van rá esély, hogy belföldön magyar származású, nagyjából egészséges kisbabát fogadjanak örökbe, addig szeretnék is azt a kisbabát. Szerintem, ha erre nem lenne esély, akkor a magyar örökbefogadók is elfogadóbbak lennének.
13636. Shaunie (válaszként erre: 13633. - 325b42d966)
2016. okt. 12. 14:39
A cigányokkal (valójában nem a roma kifejezés a helyes, nem azért írom így, mert rasszista vagyok, hanem azért mert a roma az oláh cigányokat jelenti, nem a cigányokat összességében) kapcsolatos előítélet nagyon sok összetevős, sok mindennek kellene változnia ahhoz, hogy ez változzon. Változnia kellene a "magyar" emberek hozzáállásának, illetve a cigányság életvitelének is ahhoz, hogy kicsit közeledjen egymáshoz a két nép. Gondoljunk csak bele: Én a környezetemben mindig azt hallom, hogy azzal a cigánnyal, aki dolgozik, aki a "magyar" emberek életviteléhez hasonló életmódot folytat, azzal senkinek nincs baja, sőt olykor képes pozitívan is nyilatkozni ezekről az emberekről. Ez nem azt jelenti, hogy a cigányság ne őrizze saját kultúráját, ez csak azt jelenti, hogy nekik is könnyebb lenne, ha próbálnának aszerint élni, ami a többségi társadalom számára elfogadott. Ez most nem így van, azért ezt be kell látnunk bármennyire is nem akarunk rasszista kijelentéseket tenni. Emellett itt közrejátszik pl. a Magyarországon élő népesség alacsony életszínvonala. És amíg a "magyar" ember kepeszkedik munkáért vagy éppen alig jön ki a fizetéséből, addig azt látja, hogy a cigányság áll sorba azért a segélyért, amit ő adózott le. nem ritkán kétujjnyi aranylánccal a nyakában. Most mondhatjuk azt is, hogy egy cigány embernek nehéz elhelyezkedni pont az előítéletek miatt, de azért azt is be kell látni, hogy nem lehetetlen küldetésről van szó. És ezt az egészet még hosszasan lehetne sorolni. Az örökbefogadással kapcsolatban is eszméletlenül le van maradva a magyar gondolkodás. Nem tudom, hogy a Star Academy kapcsán láttátok-e azokat a bulvár cikkeket, amik arról szóltak, hogy Budavári Zita "bevallotta", hogy örökbe fogadták. Mintha ez vm szenzáció lenne...de nálunk sajnos az. Szóval, egyeseknél egy örökbefogadott gyerek alapból hátrányos megítéléssel indul, ha még cigány származású is, az meg még speciálisabbá teszi a helyzetet. Én személy szerint jobbnak látom azt, ha valaki eldönti, hogy nem szeretne cigány gyermeket vállalni, mint azt, hogy sokan azért vállalnak cigány származású babát, mert őt hamarabb megkaphatják. Ez a lehető legrosszabb döntés szerintem és ezek az emberek nem gondolnak bele, hogy milyen élethelyzeteket szülhet a gyermek származása és mivel nem gondolnak ebbe bele, azt gondolom, hogy sajnos nem is fogják tudni megfelelően kezelni ezeket a helyzeteket. Nem akartam senkit megbántani, ez az egész nyilván általánosítás és mindig vannak kivételek.
13635. trapiti (válaszként erre: 13633. - 325b42d966)
2016. okt. 12. 14:26

Persze sok körülményt lehet okolni emiatt, társadalom, előítéletesség, lehetőségek hiánya, rossz anyagi körülmények (bár ez utóbbinál azért megjegyezném hogy a gyere származástól függetlenül sokba kerül).


A sok ok mellé azért egyet hozzátennék: túl "jó dolga" van a magyar örökbefogadónak. Nagy a kínálat országon belül is, és még európai viszonylatban is nagyon olcsó örökbefogadni. Csak hogy a norvég példánál maradjunk: itt nagyon kevesek jutnak el oda hogy egyáltalán alkalmasságit kapjanak, még kevesebben hogy végigcsináljanak egy külföldi örökbefogadást. Belföldi pedig gyakorlatilag nem létezik. Itt csak az fogadhat örökbe akinek nincsen származási kikötése, hiszen norvég vagy akár csak skandináv gyerekre esélye sincsen. Európa más résziből is főleg cigány gyerekekre, ezen kívül még gondolkozhat Ázsia vagy Afrika különböző régióiban, ahonnét nemhogy más bőrszínű, de legtöbbször súlyosan traumatizált gyerekeket fogadnak örökbe.

13634. 325b42d966 (válaszként erre: 13631. - Trapiti)
2016. okt. 12. 11:24
Amit írtál számomra most sokat jelent.
13633. 325b42d966 (válaszként erre: 13632. - Shaunie)
2016. okt. 12. 11:23
Mind amit írtál igaz.De miért nem lehet felülemelkedni az előítéleteken és adni esélyt még több esélyt roma gyerekeknek?!Rengeteget agyalok ezen már hónapok óta és keresem a választ néha fórumokban is de semmi.
13632. Shaunie (válaszként erre: 13631. - Trapiti)
2016. okt. 12. 09:13
Sok cikkben, riportban olvastam arról, hogy "válogatós" a magyar ember, ha örökbe fogadásról van szó. Ez a kifejezés bántó, mert ez szerintem több dolog miatt van ma így Magyarországon. Hosszasan lehetne fejtegetni ezt az egészet, hogy mennyire előítéletes a magyar társadalom, hogy mennyire alacsony az életszínvonal a nyugati országokhoz képest, hogy mennyire fogalmatlanok az emberek pl. az örökbe fogadással kapcsolatban, hogy mennyire Budapest központú az ország és sok szolgáltatás vidékről nehezen érhető el, stb...Ez mind-mind eredményezi azt, hogy "válogatós" a magyar ember.
13631. trapiti (válaszként erre: 13630. - Shaunie)
2016. okt. 11. 12:33
Igen. Követem az Indoradopt oldalát, minden hónapban érkezik szinte Magyarországról gyerek... és tényleg olyan gyerekek akiknek otthon nem sok esélyük lett volna, itt meg tárt karokkal fogadják őket a családok.
13630. Shaunie
2016. okt. 11. 10:03
Érdekes cikk. Norvégia egészen más világ, elég sok szempontból.
13629. trapiti
2016. okt. 11. 09:04
13628. trapiti
2016. okt. 11. 09:02
13627. e5f70b7ed6
2016. okt. 10. 18:08

Sziasztok. Ma megvolt a pszichologusi vizsgat. Kicsit tartok az eredmenytol mert olyan zagyvasag volt ez a tesztkitoltes...

milyen okkal utasithatjak vissza az embert pszichologia teren?

13626. Shaunie (válaszként erre: 13625. - Wecuska)
2016. okt. 10. 11:08
Milyen sok jó dolgot tudtatok meg? Volt vm hasznos infó?
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook