Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Örökbefogadás-örökbeadás fórum

Örökbefogadás-örökbeadás (beszélgetős fórum)


575. manya73 (válaszként erre: 573. - 63d4ad7c44)
2008. júl. 18. 16:24

Szia!


Köszönjük szépen a választ!

Azért is kérdeztem, mert mi nem ragaszkodunk a csecsemőhöz, bár az igazat megvallva csodálatos lenne...! Nagyon hiányozna az a bizonyos "babakocsis korszak", de szerintem csak addig, míg meg nem kapjuk a "sajátunkat", legyen bármekkora.

Sokat beszélgettünk erről, és kb.: 3 éves korig gondoltuk.

574. b75564a819 (válaszként erre: 569. - Bm.mesi)
2008. júl. 18. 15:25
Gratulálok nektek! Igen, babát vártok, csak egy kicsit "másképp", és több időbe kerül a várakozás, de kitartás!:)
573. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 572. - Manya73)
2008. júl. 18. 12:49

Szia!


Igen, tőlünk a legelső találkozáson megkérdezték a kort, de ameddig a határozat meg nem születik, addig lehet rajta változtatni, ha később nem úgy gondoljátok. Van idő átgondolni.

572. manya73
2008. júl. 18. 12:34

bm.mesi!


Nagyon szorítunk a mielőbbi cél eléréséhez, és kívánjuk, hogy addig is vidáman teljenek a napok!

Mi még előtte vagyunk, de innen a fórumról sok segítséget kaptunk, hogy "merre" is induljunk.


Azt meg szeretném kérdezni, hogy arra utaló kérdést tesznek-e fel, hogy milyen korú gyermeket szeretnénk?

Köszönöm előre is a segítséget!

2008. júl. 18. 10:59

Gratulálok az új szülöknek,és kitartás,higyétek el,utolag visszagondolva hamar elment.Mi ahogy múlt az idő,mindig egy kicsit csinositottuk a gyerekszobátElöször tök üres volt,aztán egy év múlva szines lett,majd ujabb egy év szönyeg,és képek,aztán redöny és mintás gyerek függöny....

Jobban ment az idő,és mindig ha ránéztem,tudtam elöbbre járunk.

Mi mindent elmondunk neki,ha majd akkora lesz,addig mesével,nem hazudunk.

A nevét megváltoztatjuk,mert a miénk,és a keresztnevét is,mert első pillanatól úgy hivom,és én mint az anya és apja adtuk neki a nevét!!!


További szép napot!!

570. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 569. - Bm.mesi)
2008. júl. 18. 10:03

Gratulálok a bátor lépéshez!

És igen, én is azt szoktam mondani, hogy várandós vagyok, csak egy kicsit hosszab ideig, mint 9 hónap, na és persze kellemetlen hányingerek nélkül! :)

569. bm.mesi
2008. júl. 18. 09:47

Sziasztok!

Tegnap új időszámítás kezdődött az életünkben - beadtuk a kérelmünket a TEGYESZnél. Előtte egész éjjel nem aludtam, olyan izgatott voltam. Most kicsit megnyugodtam. Furcsa, de olyan boldogságérzet fogott el, mint amikor megtudja az ember, hogy babát vár.:-) Tudom, nekünk ez a várakozás többször 9 hónap lesz, mégis.... minden gondolatom körülötte forog :-)

568. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 566. - Alfoldi13)
2008. júl. 18. 07:27

Utolsó mondatod meg vagyon írva a Bibliában is...

Ha nagyobb gyermeket kapunk, egyértelmű, hogy tudni fogja, nem mi vagyunk vérszerinti szülei. Azt hiszem életem egyik legszebb napja lesz, ha anyának és apának szólít bennünket! De ha picibaba pottyan hozzánk, akkor is olyan korán fogjuk tudtára adni, amikor már megértheti. Legalább is ez az elméletem. És ha majd egyszer kíváncsi lesz szüleire, mit tehetek?? Segítek neki felkutatni őket....

567. bátyus
2008. júl. 17. 20:45
75dorisz.köszi az infót a könyvről.misimanó neked a biztatást köszönöm,igen1,5 éves korig és kislányra adtuk be a kérelmet.a név változtatás nekünk is eszünkbe jutott,de azis lehet hogy "csoda"szép neve lessz!!Jó hogy itt vagytok!!!
566. alfoldi13 (válaszként erre: 564. - Alfoldi13)
2008. júl. 17. 12:45
a gyermekek nekem pedig akor mutatják a megnyugvást mikor nagy korban maguktól veszik fel a nevünket saját döntésükből..az iskolába persze nem volt könnyű de lassan mi azon tul vagyunk...és nincs olyan gyerek aki ne lenne kiváncsi eredeti szüleire...és a legtitkosabb dologra is fény derül egyszer...
565. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 564. - Alfoldi13)
2008. júl. 17. 12:27

Megynyugtató, amit írtál, köszi!

Én a hagyományos, magyaros hangzású neveket szeretem, ezért kérdeztem meg ezt.

564. alfoldi13 (válaszként erre: 561. - 63d4ad7c44)
2008. júl. 17. 12:14

nagykorban igazán könnyü mert a nevét mindenki megválaszthatja... és nem is komplikált nem is drága...

egy kisgyerek azt a nevet használja amihez te szokatod...

563. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 562. - Akymo)
2008. júl. 17. 12:08

Akymo!

Köszi a gyors választ! Örülök!

562. Akymo (válaszként erre: 561. - 63d4ad7c44)
2008. júl. 17. 11:47
Minden gyermek nevét meg lehet változtatni.
2008. júl. 17. 11:27

Ez egy huszadrangú kérdés lesz, de mégis foglalkoztat. Picibaba esetén, ha nagyon extrém, nem tetsző keresztneve van, meg lehet-e változtatni? Ez hogy működik?

Nagyobb gyermeknél nyilván nem.

2008. júl. 17. 09:36

Szia Bátyus!

Nem hiszem,hogy van protekció,legalábbis nálunk nem volt.Anyagilag nagyon jól állunk,diplomások mindketten +én eü.dolgozó is vagyok,mégis 3.5 évet vártunk.Nálunk a mi megyénkben mindig megmondták a sorszámot.Mi kisbabát akartunk,és telefonon értesitettek.Annyi elönyöm volt,hogy kórházamban ahol dolgozom,volt a babánk,és mikor szóltak 13 órás volt.Megnéztük,igent mondtunk,és én már vele voltam az egész nap szinte.Csak este jöttem el.

Szóval nincs protekció,és mindenki egyforma akit alkalmasnak találnak,ezért ne izgulj.A mi megyénkben ez a tapasztalat,és hálaisten máshol is ezt hallom.Egyformán vágyunk babára és egyforma érzéseink vannak,nem lehet különbséget tenni.

Ha jól olvasom,ti nagyobbacska és kislányra vártok,Nem?

További szép napot mindenkinek!

2008. júl. 17. 08:29

Szia Bátyus!


Itt szerintem meg tudod venni:

[link]


Üdv.:Kriszti

558. bátyus
2008. júl. 16. 21:02
Azt szeretném még kérdezni,hogy tudja-e valaki hol lehet beszerezni A nekem két születésnapom van.címü könyvet a kiadónál elfogyott.lehet hogy nem ezen az oldalon kellene kérdeznem??bocsi ha nem!!!
557. bátyus
2008. júl. 16. 20:19
Nemtudom máshol hogymüködik,már többször is olvastam,hogy tudtátok az elejétől hányas számnál tartotok.mi bármikor kérdeztük csak annyit mondtak,h végén,közepén,az első 10ben.most mondák meg elösször,2.Mi is titkosra várunk ezt még nem irtam.És telefonon is értesítenek?Bennünket csak levélben fognak azt mondta az ügyintézőnk.És kérdezem ha jobb az anyagi háttér,hamarabb kap babát?Milyen öröm gyerekekkel lenni.Járok egy családhoz"takarítani"2lányuk van 11,és5évesek imádom öket.FELTÖLTÖDÖM TŐLÜK!!!:))
556. b75564a819 (válaszként erre: 553. - Alfoldi13)
2008. júl. 16. 10:32
Nem hinném, hogy bárki megsértődne, inkább öröm olvasni a biztató, bátorító és szívből jövő gondolatokat! Unokahúgom 11 éves lesz augusztusban. A nyári szünetből pár napot az idén is nálunk tölt majd. Már megbeszéltük az apjával (öcsémmel) és az anyukájával. Sajnos testvéremék évekkel ezelőtt elváltak. A kislány anyukájával él, de nagyon apás is. Mi is igyekszünk mindent megtenni a férjemmel, hogy szebbé tegyük a nálunk töltött napokat. Imádja az állatokat, főleg a lovakat. Van a közelünkben egy lovas tanya, ahová mindig kimegyünk vele, viszünk egy nagy zacskó kockacukrot a lovaknak. De voltunk már mi is vele többször a fővárosi Állatkertben, Vidámparkban, a Csodák Palotájában, a Jövő Házában, és más közös kirándulásokon. Nagyon szereti a közös társasjátékokat, amiket esténként játszunk. Tréfás "viták" is vannak (főleg férjem ugratja), olyankor gurulunk mindannyian a nevetéstől.:) Már várom az augusztust, akkor jön majd hozzánk "a másik" kislányunk.:)
555. b75564a819 (válaszként erre: 551. - 63d4ad7c44)
2008. júl. 16. 10:21

Mi is megértünk már együtt sok mindent a férjemmel: jó és rossz napokat egyaránt. Idén ősszel lesz 16.éve, hogy kimondtuk egymásnak a boldogító igent. Valaki találóan azt írta ezen a fórumon, hogy amikor azért küzdöttek, hogy vérszerinti gyermekük szülessen, sorra bezárult előttük minden ajtó. Aztán megszületett a csodálatos SZÍVSZERINTI gyermekük, és ezzel kinyílt előttük egy új és csodás világ.:) Misimanó is erről ír, jó olvasni a sorait.:)

Semmi sem lehetetlen, ha nagyon akarjuk, ebben valahogy hiszek, főleg, mióta Fanni megszületett.:) Tényleg jó a közös képetek, de az igazi KÖZÖS képen már a gyermeketek is rajta lesz. Várom azt a klassz képet!:))) Addig is kitartás!:)

554. 63d4ad7c44 (válaszként erre: 553. - Alfoldi13)
2008. júl. 16. 09:22

Teljesen igazad van. Sajnos, vagy épp hála Istennek van most is "kispajtásom", akire szemtelenül keveset figyelnek szülei, amikor az udvaron játszik. Nagyon jó kapcsolat alakult ki köztünk, miután 2 alkalommal gyökerestül kitépte a dédelgetett virágomat. Dehát lehet rá haragudni? Dehogy!!! "Nagy haragomba" lekváros palacsintát sütöttünk és "megtömtem" vele a kicsit! Imádom!! :)

Ezenkívül van egy nagy keresztfiam is, akivel igyekszem gyakran együtt lenni.

Na és ott vannak a barátnőim, akik mindnyájan anyák már! Az Ő gyerekeiket is dajkálhatom!:)

2008. júl. 16. 09:08
Mi a házasságunk elejétől nem hazsnáltunk semmi féle védekezést évekig nem lett gyerekünk orvostól orvosig jártunk... majd a csoda eljött de addig harmincvalahány évvel ezelőtt a szomszéd kislányát vittem álatkertbe vidámparkba palatinuszra most mikor már háromgyerekes anyaként látogatott meg a kislány még mindig frissen emlékei közt örzi ezeket a napokat ugyan tréfásan irtam de lehett azt az időt várakozás közepette kitölteni egy egy olyan gyerek kiséretében mi környezetetekben most is ott van csak a szülei nem biztos hogy anyagilag v elfoglaltság miatt megengedhetik maguknak ezt az ilyen jó lelkü embereknek erre biztos nyitott ma is a szeme..mindötöknek nagyon drukkolok és nagyon sok örömet kivánok kinek a gyermekéhez kinek a leendő gyermekéhez szeretném a a hülyén hangzó mondatokért nem sértödne meg senki
2008. júl. 16. 08:43

Sziasztok!

A jelentkezéstől számit,akkor már kaptok sorszámot és utánna kezdödik a többi.Nekünk februárban volt a jelentkezésünk,és aug.ra lett jogerős határozat.De addig már léptünk elöre .Mi az 51. voltunk mikor jelentkeztünk,és mint irtam 3.5 év.

Én is egy hajszálal kislányt vártam,de mikor jött a telefon,és elmondtak mindent,és a azt is hogy fiú,abban a pillanatban eldölt,hogy fiús anya lettem.

Most itt van melletem,mosolyog,lassan aludni fog,és mindennap áldom,hogy akkor erre az útra léptünk!!!

Soha nem jut eszembe hogy nem én szültem,de senkinek a családban sem!!

Olyan természetes,hogy velünk él,hogy hazaért!!!!!

Nagyon édes,5 kiló és 10 dkg-os boldogság bonbon!!!


A "szívem" pár hete kivül dobog!!

Mindenkinek szép napot!

2008. júl. 16. 07:37

Titkos vágyunk tényleg kislány, imádom a hajgumikat, kiscsatokat, a rózsaszín kisruhákat, a pillangós harisnyákat....... De nem tudnék nemet mondani a kisfiúra sem! A ti képeiteket tényleg gyakran megnézem, valahogy erőt ad, hogy nem lehetetlen a dolog!!

Köszi a fényképünkkel kapcsolatos megjegyzést, 15 éve tart a nagy szerelem köztünk, és tényleg jóban-rosszban! Ígérem, hogy annak idején teszek föl olyan képet is, ahol már ott kapaszkodik a lábunknál a drága gyermekünk!!!:)

550. b75564a819 (válaszként erre: 546. - Bátyus)
2008. júl. 15. 17:44
Kislányunk van nekünk is, hála az égieknek!:) De kisfiú sem lett volna ellenemre, félre ne értsd, csak annyira kislányra vágytam...:) Persze azt is mondtuk a férjemmel, mindegy, csak egészséges legyen...Nagyon boldogok vagyunk, hogy kislány lett, nagyon vártuk őt! (Gyarló az ember...:)) Te is hamarosan kislányos anyuka leszel, hiszen már te is nagyon várod a ti kislányotokat! "Kérjetek és megadatik!" Így lesz, így kell lennie!:))
2008. júl. 15. 16:44
kölcsön
2008. júl. 15. 16:44
addig adok én kölcsaön gyereket nekem van miből adnom?jelentkezők...kicsit nagyot fiut lányt...
547. bátyus
2008. júl. 15. 16:38
krisike bocsi hogy,kislányra kereszteltem a gyermeked.de már a kislányon jár az eszem!!!bocsika
546. bátyus
2008. júl. 15. 16:30
Sziasztok.Ha hivatalos jelenkezéstöl számít akkor még hosszabbnak tűnik adolog.mi már a határozat kézhezvételétől számítjuk,de így is megvan a 2év.úgy meg2,5.De kitartást mindenkinek aki most szeretné elkezdeni.Nekem sok erőt ad hogy olvashatok rolatok.krisike szép a kislányotok!!!mi is elfogadnánk ilyen gyönyörűséget..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook