Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea rajongók ide! Írj róla, ápolás, tapasztalat fórum

Orchidea rajongók ide! Írj róla, ápolás, tapasztalat (beszélgetős fórum)


2008. okt. 4. 13:47
nem szeretném, ha kipuszulna:(((
2008. okt. 4. 13:47

Nekem is van egy és örülök, hogy hasznos tanácsokat olvashatok tőletek... az interneten nem sok mindent találtam a gondozásukról...


Az enyém lila színü, a fajtáját nem tudom és most virágzott el. Tegyem hűvös árnyékos helyre és néha öntözzem???

26. 'szti (válaszként erre: 21. - Fuchsia)
2008. szept. 25. 20:17

én sem vagyok egy nagy orchidea-guru, de olyan dendrobiumom van, mint a tiéd, tavaly mikulás óta

azóta már egyszer virágzott

növesztett egy gyereket és az hozta a virágot

ugyanúgy kezelem, öntözöm, mint a phalaenopsisokat

(azért kérdeztem, hogy milyen, mert a 'nobile' típusút hidegben kell pihentetni, de ez nem olyan)

25. fuchsia (válaszként erre: 24. - M_Marcsa)
2008. szept. 25. 20:04

Igen, azokat a gyökereket spriccelem, és a leveleket is egy kicsit. Nem hallottam róla, hogy nem volna szabad. Arra szoktam figyelni, hogy ne álljon meg a víz a levelek tövében, mert az rothadáshoz vezethet. De én is csak kezdő vagyok, azért is vagyok ezen a fórumon, úgyhogy ne vedd készpénznek, amit írok. :D Végülis, túl vagyok már másfél héten, 3 bimbó nyílt ki nálam, és a többi bimbó is szépen nő, úgyhogy talán jól érzik magukat nálam az orchideáim.

Te milyen módszereket alkalmazol locsolásra, párásításra? Én cserépáztatással próbáltam megoldani a locsolást, és azt hiszem, kicsit soká tartottam a vízben, 15 percig. Végülis nem történt semmi komoly, csak kicsit sokára száradt ki a tőzeg. Legközelebb 5 percig akarom vízben tartani a cserepet...

24. M_Marcsa (válaszként erre: 16. - Fuchsia)
2008. szept. 24. 07:25
Hol permetezed? A kiálló gyökérszerű részeket?
2008. szept. 24. 07:23
Kinyílt egy bimbója a most kapott virágomnak!!!
22. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Fuchsia)
2008. szept. 23. 16:25

Hol spricceled?

A leveleit, azt olvastam nem lehet.

21. fuchsia (válaszként erre: 17. - 'szti)
2008. szept. 19. 21:48

Na, most már én is csak naponta spriccelem, de meg fogom próbálni ezt a tálcás párásítást. Ma vettem orchideatápot, holnap sort kerítek az öntözésre. Kicsit elhalványodtak a gyökerek a cserépben, úgyh szerintem most már igényli is a vizet.

A dendróval meg nem tudok mit kezdeni. Eddig azt sem locsoltam (még csak vasárnap óta vannak meg az orchideáim), őt is mindennap megspricceltem, de számomra kész rejtély. Alapból a cserepe nem átlátszó. Nincsenek olyan markáns gyökerei, mint a phalaenopsisnak, ilyen kis vékonyka fehérek. Lefotóztam, de rájöttem, h nem tudom feltenni róla a képet :), úgyh a neten kerestem vmi hasonlót. Itt egy link, ha volna kedved megnézni, 'szti: [link]

Az enyémnek kicsit sötétebb, ciklámenesebb virágai vannak, de sztem ugyanehhez a fajtához tartozik. Tudsz róla vmit, h mit kell vele csinálni? :) Egy virágos könyvben azt olvastam róla, h lakásban max pár hónapig él meg. :( Remélem, csak túloztak...

Ja, és a phalaenopsisomra olyan büszke vagyok, mióta hazahoztam, a 3. bimbóját nyitja. Most már 7 virág van rajta kinyílva. :))) Persze ez nem az én érdemem, majd meglátjuk, a pihentetés után lesz-e rajta akár egy is... :D

2008. szept. 19. 20:56
Most kaptam a szülinapomra egy phalaenopsist,a férjemtől, nagyon tetszik. Egyelőre az asztalon tartom, nagyon féltem. Aztán szeretnék újabbakat.
19. 'szti (válaszként erre: 18. - Aniani63)
2008. szept. 16. 13:06

hagyd a szárat, csak akkor vágd le, ha elszárad, hozhat rajta új virágszárat vagy gyereket

tápozhatod, ha pihenni akar, úgyis pihen :-)

2008. szept. 16. 12:25

Pussz mindenkinek!

Az enyémek most virágoztak el.Levágjam a kopasz szárt v.meg kell várni amig elszárad?

Tovább is tápozzam v.pihenjenek?

Köszi!

17. 'szti (válaszként erre: 16. - Fuchsia)
2008. szept. 16. 11:44

az öntözés attól függ, hogy milyen meleg van a lakásban (én hetente 1 x szoktam, spriccelni naponta)

az okosok szerint a spriccelés nem a legjobb párásítási mód, szerencsésebb, ha a növények alatt van vízzel tál, azon kavicsok és rajta az orchi

ha átlátszó cserépben van a növényed, látod mikor száraz a közeg, így nem tudod túllocsolni

a dendróról jó lenne kép, mert többféle van eltérő igényekkel

2008. szept. 16. 11:37

Helló! Kezdő orchideatartóként rengeteg kérdésem volna hozzátok. :)

Azt olvastam, h a phalaenopsisnál az elfehéredett kiálló gyökerek párahiányt jeleznek. Én kb naponta 3x tudnám permetezni, h zöldek maradjanak. Hányszor egészséges egy nap spriccelni? és a virágokat ki kell hagyni? És ha öntözésként a cserépmerítős módszert választom, akkor azt milyen gyakran tegyem?

Másik: van egy dendorbiumom is, és róla alig találok vmi hasznos információt. Tart vki ilyet? Bármilyen bevált módszert, tanácsot örömmel fogadok! :) Ezt a fajtát is lehet így merítősen locsolni? És őt hogyan kell permetezni, ad-e vmi jelzéseket, ha vmi nem tetszik neki?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

15. aniani63 (válaszként erre: 14. - 'szti)
2008. aug. 23. 19:52
nem cigizik senki,pára hiány sem lehet,de erre az őrült melegre már én is gyanakodtam/28' a lakásban/,meg talán a huzatra,ami sajna elkerülhetetlen :(
14. 'szti (válaszként erre: 7. - Aniani63)
2008. aug. 23. 18:34
nem dohányzik valaki a családban? az orchi utálja a füstöt, attól is dobhat le bimbót, meg párahiánytól, esetleg túl melegtől
2008. aug. 23. 18:00
Én csapvízzel locsoltam néha-néha el is felejtkeztem róla, mégis kivirágzott!!
2008. aug. 23. 17:58

nekem sajnos az a tapasztalatom ,hogy virágzás után el is pusztul...

Mindig gondosan ápoltam , de nem maradt meg egy se....mivel olvastam hogy forralt vízzel kell öntözni ,de így sem maradt meg és akkor sem amikor csapvizzel locsoltam

azt hiszem egy darabig nem veszek ilyen virágot, mert sajnálom hogy elpusztul

2008. aug. 23. 17:52

Amikor megkaptam a fehéret 3 virág volt teljesen kinyilva,majd még kettő kinyilt,lehetett volna rajta még 3,ha össze nem zsugorodik és le nem esik,+ még a hegyén van kettő ici-pici kezdemény.Tegnap leesett a legutóljára kinyilt virág.A lila is kb.ugyanígy.

Most az eredeti átlátszó ültető cserépben+kerámia kaspó a "ruhájuk".

Nagyon régóta vágytam már,hogy legyen nekem is orchideám,szeretem őket,nagyon bántana,ha bármelyik is megpusztulna!

Ja,azt korábban nem írtam,hogy felforralt és lehütött vízzel itattam+táp.

Láttam én is,hogy van szórófejes táp,de azt én egy kicsit macerásnak véltem,sztem az pocsékolós fajta.

2008. aug. 23. 17:21
Hát akkor jó helyen vannak, az akvárium közelébe meg pláne.de a lila hullatta le a bimbóját? és a fehér teljesen egézséges?Vagy mind kettőjükkel van probléma?Minnél elöbb át kéne ültetned őket átlátszó cserépbe, de csak ha elvirágoztak.Meg vigyázz amikor tápoldatozod, hogy ne maradjon víz a levéltöveknél, fülpálcikával törölgesd ki, meg a gyökereihez se nagyon érjen víz, mert attol elkezdhet rohadni, aztán lehet hogy attól sárgul a levele.Bár lehet azis, hogy mikor melegebb van, akkor gyakrabban kéne locsold kevés desztillált vízzel.Meg Baumaxba, meg biztos máshol is lehet kapni ilyen sprickolos tápoldatot levélre, és nagyon jó, mióta azt használom a levelükre nagyon szép egézségesek.
9. aniani63 (válaszként erre: 8. - Orchid17)
2008. aug. 23. 14:17

kettő van még eddig,egy fehér-a naplóm 12.bejegyzésében láthatod-és egy lila.a fehér az ablak előtt függöny "szűrésben",a másik kicsit távolabb egy nyitott akvárium fölé hajlik/gondoltam ott jól érzi majd magát,mivel igényli a párásságot/

kb.2hetente megmerítem őket orchideatápos fürdőbe/így olvastam vhol/

gondom még,hogy tegnapra lesárgult a lila két levele.vhol azt hallottam,hogy nem igazán jó neki a színes kaspó,csak ami szintén átlátszó,hogy a gyökérzet is kapjon fényt.szerinted?

2008. aug. 23. 13:04
Nekem a legelső orchideámnál történt ez, és lehet hogy hülyeség, de én arra gondoltam hogy mivel akkor még ablakba tartottam őket, lehet hogy túl erős volt neki a nap, mert azóta az ablak mellé csináltunk nekik egy polcot, és igy kap fényt, de mégse éri az erős napsütés, aztán lehet hogy más oka is lehet, de nekem azóta a kissebb bimbok is szépen kinyilnak.Hány naponta locsolod őket, és hány növényed van?
2008. aug. 23. 06:58

jaj,de jó!már azt hittem senkit nem érdekel a téma és most örömmel látom,hogy végre elindult :)

én még nagyon "gólya"vagyok orchidea téren,ezért is indítottam,hogy a tapasztaltabbak,gyűjtők ápolási tippeket,tapasztalatokat cseréljenek...

esetleg dicsekedjenek egy-egy ujabb gyönyörűséggel


volna is rögtön egy kérdésem:miért száradt el ,dobta le az utolsó két bimbót a növény?

2008. aug. 22. 18:18
nem ismertem eddig az oldalt.köszi a tippet
5. 'szti (válaszként erre: 3. - Orchid17)
2008. aug. 22. 18:13

[link]

ezt az oldalt ismered? képek alapján lehet beazonosítani a fajokat, hatalmas az adatbázisuk

2008. aug. 22. 18:13
Szeretni szeretem, de mindössze 2 cseréppel van nekem.Tavaly kaptam az elsőt, amikor levirágzott eltettem egy félreeső helyre és ha eszembe jutott meglocsoltam. tavasszal meglepődve vettem észre, hogy a mostoha tartás ellenére kb.6-7 virágot hozott!
2008. aug. 22. 18:08
Engem érdekel, mert én is orchidea tarto vagyok elég sok orchideám van már (számszerint 19)Abban szeretnék segitséget kérni, hogy van néhány fajom amelynek a neve után sehogy sem tudtam utána nézni, vagy csak a nemzetségét tudom, Te mennyire foglalkozol az orchideákkal? Tudnál ebben segíteni? van egy indamailes oldalam ahova készülök föltölteni az orchideáimról, húsevő növényemről képeket, ha tudsz segíteni, írd meg és, megadom a címet.
2008. aug. 18. 07:38

Senkit nem érdekel a téma?

Nem jó helyen indítottam?

Nem hiszem,hogy csak engem érdekel! :o)

2008. aug. 9. 11:48
Nagyon kedvelem ezt a különlegesen szép egzotikus virágot.Szeretném,ha az oldalon belül lehetne tapasztalatokat cserélni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook