Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása, személyes tapasztalat fórum

Orchidea gondozása, személyes tapasztalat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása, személyes tapasztalat

1 2
29. globus (válaszként erre: 22. - Bettike2007)
2012. jan. 8. 18:42

Dettó :)

Anyuval hajszálpontosan egyforma virágot kaptunk, egyidőben, egyforma állapotban. Az övé másodszor virágzik, az enyémen sehol semmi.

Annyi különbség van, hogy az enyém kapott orchidea tápoldatot, az övé nem.

28. bettike2007 (válaszként erre: 25. - Christineee)
2012. jan. 8. 14:22
egyik szobában sem érzik jól magukat,de sok más növény sem,leginkább a folyós növények burjánzanak.
2012. jan. 8. 14:18

sziasztok.

Én tavaly kaptam szeptember végén orhideát és most nemrég virágzott ki gy hogy volt mikor állt a vízben volt mikor hetekig nem locsoltam és egyszer kapott tápot és keleti oldalon levő ablakba volt radiátor felett és most van rajta új hajtás, rengeteg gyönyörű virág és szép levelek:)

2012. jan. 8. 14:11

Én nemrég hallottam egy ügyes trükköt.

A banán héjának belsejével át lehet törölni az orchideák leveleit, portalanítja, fényessé teszi és a banánhéjban található sok-sok vitaminnal táplálja is az orchideánkat.

Nekem bevált.

25. Christineee (válaszként erre: 22. - Bettike2007)
2012. jan. 8. 13:39

Én is panelban vagyok, mégis nagyon szép a lepke orchideám, ez szerintem nem ettől függ...

Napos oldali szobában van közel az ablakhoz...

Persze sokféle lakás van , lehet hogy ott valamiért nem érezték jól magukat.

2012. jan. 8. 13:17
Sziasztok.Én valentin napra kaptam orchideát és egészen majd őszig birta szépen majd leestek a levelek elszáradtak a szárai de ugye azért megint idén kifog hajtani?
23. Évili84 (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2012. jan. 8. 13:06
Én nyáron vettem az orchideámat leárazva, nem sok reményt fűzve hozzá. Miután elszáradtak a szárai levágtam őket és most 3 új száron bimbózik. Szegénynek pedig véletlen letörtem az új hajtását, de annak ellenére újra hajtott. Ez az egyetlen virág ami virágzik, a vitorla virágaim pl. megmakacsolták magukat és csak leveleket hoznak, de azt szép számmal.
2012. jan. 8. 12:51
Hát én ide panelba nem veszek többet az tuti.Kettő lepke van ami még bírja de sosem virágzik.Kaptam páromtól egyszer 6cserépnyire való olyan orchideát amit a virágcsokrokba is kapnak de kipusztultak szép sorban.Fényes de nem tűző napos helyre tettem őket,1héten egyszer locsoltam őket,de nem bírják itt,lehet a nagy meleg miatt.Nem minden lakást szeretnek.
21. c5d1635e99 (válaszként erre: 14. - C9f9b53798)
2012. jan. 8. 12:41

Itt olvashatsz az átültetésről.

[link]

20. mkriszti81 (válaszként erre: 18. - C5d1635e99)
2012. jan. 8. 12:39

ez így van

csak akkor kell levágni, ha teljesen elszárad

(ha zöld marad, akkor vagy a legvégén, vagy valamelyik alvórügyből hajthat)

19. mkriszti81 (válaszként erre: 16. - Fel a fejjel)
2012. jan. 8. 12:38

ha leveleket hoz, csak nem virágzik, akkor több fényre van szüksége (világos, de nem hideg ablakpárkány, de lehetőleg ne a radiátor fölé/közelébe), vagy mesterséges fénypótlás kell (virágokhoz kapható spec. fénycső) a virágzáshoz kell a legtöbb fény


ha ideálisak a körülmények számára, a lepke pár hónapos pihenés után újra virágozhat

bár ez ritka, többnyire évente szoktak

18. c5d1635e99 (válaszként erre: 15. - Hanyatka85)
2012. jan. 8. 12:37
Nem szoktam levágni a szárát elvirágzás után után,mert azon a száron később újra hoz virágot.
17. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Hanyatka85)
2012. jan. 8. 12:35

persze, hogy baj... nem lombhullató..

ha már egy levele sincs, akkor sajna meghalt, ha van még neki, akkor ültesd át, és jó lenne kiküszöbölni azt a hibát, ami miatt majdnem tönkrement (pl túlöntözés a leggyakoribb)

2012. jan. 8. 12:22
Van egy 3 éves lepke orchideám, amit amikor megkaptam gyönyörűen virágzott. Fél év múlva elszáradtak a légzőgyökerei és a levelei is. Csoda folytán újabb fél év múlva leveleket nevelt, de azon felül semmi. Hogyan tudnám virágzásra bírni? Két hónappal ezelőtt még egy orchideával gazdagodtunk, ami most virágzott el. Mikorra várható újabb virágzás?
2012. jan. 8. 11:33
Nekem is van egy orchideám.NEmrég hullata el a virágait.Ma vágtam le a szárát.Azt viszont nem tudom hogy baj e hogy a leveleit is lehullatta....remélem nincs vele baj...Mennyi idő mire kivirágzik??
14. c9f9b53798 (válaszként erre: 13. - Mkriszti81)
2012. jan. 8. 11:32

igen ezért furi, hogy a Phalaenopsisok mellett van, és mégsem virágzik


egyébként tényleg így van, ahogy írod, Anyukámnál, Anyósomnál nem mennek semmire az orchideák, csak vegetálnak, én nem csinálok semmi különöset velük, csak heti egyszer kicsit meglocsolom őket, és három-négy havonta virágoznak


átültetni még nem ültettem őket, azért ettől félek

13. mkriszti81 (válaszként erre: 9. - C9f9b53798)
2012. jan. 8. 11:20

Miltonia (Miltoniopsis) - Árvácska orchidea

Dél-Amerikában őshonos növények, többségük hegyi esőerdőkben található meg, virágaik hosszantartóak és illatosak. A mai hibrideket könnyen tarthatjuk otthoni körülmények közt is, ha megfelelő környezetet és ültető közeget biztosítunk számukra, valamint odafigyelünk az öntözésre.

Nem szeretik a sűrű közeget, ezért ajánlatos 1-2évente ősszel jól szellőző, jó vízelvezetésű fakéreg keverékbe átültetni. A nedves, nyirkos közeget kedveli, a gyökerei nem szeretik a kiszáradást, de vigyázzunk, hogy ne is álljon alatta a víz. Melegigénye inkább mérsékelt, a kifejezetten meleg és huzatos helyeket nem kedveli. Az őszi-téli hónapok kivételével, a növekedési időszakban rendszeresen tápozzuk. Fényigénye a Phalaenopsisokéhoz hasonlítható, szereti a fényes esetleg félárnyékos helyeket, de a közvetlen, tűző nap megégheti a leveleket.

Virágai tartósak - akár hat hétig is virágozhat -, de vágóvirágnak alkalmatlan.

12. mkriszti81 (válaszként erre: 10. - Mkriszti81)
2012. jan. 8. 11:18

ja igen, nem bírja a huzatot, a helyváltoztatást (forgatni sem nagyon szabad), a klíma bármilyen változását


és a fajta nem mindegy, egy részük meleget szereti, másikuk csak hidegházi körülmények közt érzi jól magát

2012. jan. 8. 11:17

nekem is vannak:)

fürdőszoba ablakban NY-i fekvésen nagyon jól elvannak.

10. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - 875f1a5663)
2012. jan. 8. 11:16

ha már több centis önálló gyökerei is vannak, le kell választani és külön cserépbe ültetni (természetesen orchidea-földbe)

ha már hajtást nevel, neccesebb, de inkább most tedd meg, mint már virágzó korában...


de le kell választani, mert az anyanövény minden ereje az ő táplálására megy el, megölheti


amúgy véleményem szerint azért nem olyan egyszerű a tartásuk, mint ahogy a cikkben szerepel, van, ahol a lakás klímája épp megfelelő nekik (ők mondják, hogy semmi különöset nem csinálnak vele, milyen egyszerű tartani), de a legtöbb helyen ez nem így van, így több gondozást és odafigyelést igényelnek. Még az orchideaföldek közül sem mindegy, melyikbe kerül, lágy vízzel (eső/forralt=/desztillált/nem sokáig állott) kell öntözni, naponta spriccelni alulról a leveleit, egyéb párásításról gondoskodni, tápozni, pár évente átültetni, télen plusz spec. világításról gondoskodni stb...

De ha mindent megkap, valóban sokáig virágzik :)

2012. jan. 8. 11:12

Nekem is van négy orchideám, folyton hozzák az új virágokat, nagy sikerélmény.


Van egy miltoniám (ez is orchidea), az viszont egy év alatt sem virágzott. Egymás mellett vannak a virágok, ugyanolyan feltételekkel, és mégis.

Miltoniában van tapasztalata valakinek?

2012. jan. 8. 11:00

Sziasztok! Az én orchideáim is szépek, virágoznak is.Sőt, a nyáron az egyik a szárán hozott új gyökereket, apró leveleket.Gondolom, hogy ez egy szaporodás, de nem tudom hogyan kezeljem.Az új gyökerek a levegőben lógnak.Mostanra más bimbós hajtást is hozott ez az új "növényke".

tudnátok válaszolni, hogyan kezeljem?

2012. jan. 8. 10:44

Nekem is van 6 orchideám. Hetente esővízzel öntözöm, ahogy Te is írtad, az aljába öntök vizet. Átültetésre még nem került sor, és azt is hallottam, hogy átlátszó cserépbe kell tenni, mert nem jó, ha a gyökerei sötétben vannak. Tápoldatot nem használok, de így is csomó virágot szoktak hozni, jelenleg is van 5-6 virág mindegyiken.

Ahhoz képest, hogy 1-2 éve ezerért lehetett kapni, én sajnálok rá 2 ezret... Az én pénztárcámhoz mérve drága... De megelégszem a mostaniakkal :)

2012. jan. 8. 10:33
Nekem is van 6 cseréppel különbözőek. Én úgy locslom, hogy egy lavórba teszem őket és abba öntöm a vizet meg 1-2 kupak tápoldatot. Pár napig állnom hagyom benne.
2012. jan. 8. 10:14

Szia!

Nekem is van orcideám :) Egyenlőre egy. Már lassan egy éve, hogy nálam lesz, és nagyon kíváncsian várom a tavaszt, hogy fog e virágozni :)

4. Christineee (válaszként erre: 3. - Cicaanya)
2012. jan. 8. 10:13
BOglárka apartman? Az nem Tatán van????
2012. jan. 8. 10:02

Szia hát nekem megmaradtak végre az Orchideáim...edig nem emrt lakás rossz hőmérsékletű,ha kinyitom csöppet ablakot akkor meg hideg de poros szeles,ha éppen kint fujj a viharsaki szél!!!!!!!!

Tudnám én s még 86lakó miért nem vihar utcának hívják a házunkat!!!

NYáron meg boglárka apartman,melleg körbekapjuk napot,és tele bogarakkal,darázs napi 7-12dbig,lekék esténkénk,és pókók... szoval szupi!!!!

Vannak növényeim,amelyik igen scka birják :) de most 3meg maradt,akvárium fölötti polcon imádják a párát 2naponti: 1liternyi párolog el sacc.....

hát nemrég hullot le vitrágaik,nem tudom mikor fognak virágozni.......(?)

2012. jan. 8. 09:59

Szia! Nekem is van Orchideám, én is kaptam szülinapra vagy névnapra már nem is tudom melyikre:-) Lepkeorchidea

Nekem épp most hullatta el a legútóbbi leveleit, teljesen megbolondult mikor tápot kapott, ezt úgy értem sokkal több virágja lett:-)

Szereti az áttetsző kaspót , mert a napfényt a gyökerei felhasználják.

Ablak mellett van így sok fényt kap és élvezi láthatóan:-)

Tényleg nagyon könnyen kezelhető és hálás növény:-)

2012. jan. 8. 09:50
Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e egyáltalán. Hiszen nem nagyon van olyan téma, amiről tudnék írni. Utána eszembe jutott, hogy az orchideák érdekelnek és a kedvenc virágaim is, mivel én is gondozok négyet már több éve.

Ugrás a teljes írásra: Orchidea gondozása, személyes tapasztalat
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook