Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Önmegvalósítás fórum

Önmegvalósítás (beszélgetős fórum)


1 2
26. 53dfddad18 (válaszként erre: 25. - F26ff63135)
2011. máj. 19. 12:12

Frászt!

Aki az önmegvalósítást elérte, nincs magasabb célja. Az ilyen önmeghaladásos, transzperszonális és spirituális területek azokat vonzzák, akik megrekednek az alsóbb szinteken.

2011. máj. 19. 07:43

"A fejlődés szakaszai vagy szintjei

A tudatállapotok érdekessége, hogy jönnek és mennek. Még a nagyszerű csúcsélmények vagy megváltozott tudatállapotok is, legyenek bármilyen mélyek, csak jönnek, maradnak egy darabig, azután tovalibbennek. Nem számít, milyen csodálatosak a bennük rejlő lehetőségek, csupán időlegesek.

Míg a tudatállapotok időlegesek, a tudat szintjei maradandóak. A szintek jelentik a növekedés és fejlődés mérföldköveit. Ha eljutunk egy szintre, akkor az tartós szerzemény. Amikor szilárdan elérünk egy adott fejlődési és növekedési szintet, onnantól kezdve bármikor szabadon hozzáférhetünk az adott szint képességeihez –ilyen például a nagyobb tudatosság, mélyebb szeretet, magasabb rendű erkölcsi késztetések és magasabb intelligenciafok. A mulandó állapotok tehát állandó vonásokká alakulnak át. Vajon hány fejlődési szint van? A felosztás és leképezés igazából önkényes. Melyik a helyes? Mindegyik. Ez csak attól függ, hogyan akarjuk felszeletelni az adott tortát.

Ugyanez igaz a szintekre is. Egy sereg módszer van a fejlődés felosztására, ezért rengeteg szakaszelmélet alakult ki. Mindegyik használható lehet.

A „fejlődés szakaszait” a „fejlődés szintjeinek” is szoktuk hívni (vagy „fejlődési szinteknek”), mivel mindegyik szakasz egy szerveződési és komplexitási szintet is jelent. Ha például azt a fejlődési sort nézzük, mely az atomoktól a molekulákon és a sejteken át a szervezetek felé vezet, akkor azt látjuk, hogy az evolúció e szakaszai egyre komplexebb szinteket képviselnek. Az integrál modellben általában kb. 8-10 tudatfejlődési szakasszal, szinttel, hullámmal dolgozunk.

Szintek: minden fejlődés magába foglalja az előző szinteket. SZERVEZETEK

SEJTEK

MOLEKULÁK

ATOMOK



Maslow szükségleti hierarchiája: ÖNMEGHALADÁS

ÖNMEGVALÓSÍTÁS

ÖNÉRTÉKELÉS

MÁSOKHOZ TARTOZÁS

BIZTONSÁG

FIZIOLÓGIAI SZÜKSÉGLETEK


Abraham Maslow lelkiismeretes kutatása kimutatta, hogy az egyének általában növekedési folyamaton mennek át a szükségleteik terén. Ha kielégítünk egy alacsonyabb szükségletet, egy magasabb bukkan fel. Legegyszerűbbek a fiziológiai szükségletek – a táplálkozás, hajlék igénye, valamint az alapvető biológiai szükségletek. Ha ezek kielégültek, akkor kialakul az egyéni én érzése, mely védelmezné magát, s így felbukkannak a biztonsági szükségletei. Ha ezek is kielégültek, akkor az egyén már nemcsak védelemre vágyik, hanem szeretne is tartozni valahová. Ha ez az igénye kielégült, akkor az önbecsülés szükségletei jelennek meg. Ezek kielégülésekor az énnek még magasabb szükségletei bukkannak fel, melyeket Maslow önmegvalósítási szükségletnek hív. Ha ezek is kielégültek, akkor az embereket az önmeghaladásnak (az én transzcendálásának) a szükséglete arra készteti, hogy már ne csak önmagukat teljesítsék ki, hanem túljussanak ezen is, és a törődés és tudatosság még magasabb, mélyebb és tágabb hullámaiba, zónáiba jussanak el, határozottan transzperszonális és spirituális területekre."

2011. máj. 18. 22:48
most egy ujabb Jakobswegen gondolkodoz... csak még nem tudom melyiket..:)
23. f26ff63135 (válaszként erre: 20. - Zizisicc)
2011. máj. 18. 19:54
Mindenki az alapoknál kezdi, azzal, hogy megszületik. Aztán innen lépeget. És igen, különböző az is, hogy ki hogyan veszi a lépcsőfokokat ki, hogyan stabilizál bizonyos dolgokat.
22. f26ff63135 (válaszként erre: 19. - 53dfddad18)
2011. máj. 18. 19:51
Nem hinném, hogy bírnád. :) Csak most lehet sokk, ami van. De az ellenkezője ugyanilyen hatással lenne... szerintem. Bár én magamból indulok ki. Egy emberben több van annál. :)
2011. máj. 18. 13:46
Így van, teljesen egyetértek. Talán az is idekapcsolódik, hogy "apró örömökből áll az élet" :) Minden kis apró örömtől egyre több leszel, így lassan de biztosan lehet előre haladni. Én ebben hiszek :)
20. Zizisicc (válaszként erre: 17. - F26ff63135)
2011. máj. 18. 11:05
Mindent az alapoknál kezdeni .... és, ha az stabilan megvan, akkor lehet és célszerű továbblépni .... persze az különböző lehet, hogy kinek mi ad stabilitást, teljességérzést egy-egy szinten ....
19. 53dfddad18 (válaszként erre: 17. - F26ff63135)
2011. máj. 18. 08:01
Ha egyszer nekem az az önmegvalósítás...
2011. máj. 17. 22:17
Az állásinterjú sikeres volt :) Hétfőn kezdek :):) Ez egy reklámprofilú cég, reklámozással, marketinggel, turizmussal, autókereskedelemmel, hitelekkel, szállítással, eladással, ingatlanokkal, stb, stb. foglalkozik. A főnököm rengeteg mindenbe belevágott, így elég széleskörű a skála :) A cél a cég fejlesztése, kiaknázatlan lehetőségek kihasználása, bevétel termelése a cégnek. Röviden tömören ún. intézke lennék :) Kíváncsian várom :) Aki hasonló munkaban utazik, írjon :)
17. f26ff63135 (válaszként erre: 16. - 53dfddad18)
2011. máj. 17. 18:04
Akkor el kell szomorítsalak... nem is fogod elérni a csúcsot, mert a vágyad az alsó szintet célozza meg. :(
16. 53dfddad18 (válaszként erre: 15. - F26ff63135)
2011. máj. 17. 07:55

Jelenleg a létfenntartásért folytatott küzdelem felőröli minden energiám.

Legjobban akkor érezném magam, ha nem kellene dolgoznom, és kedvemre linkeskedhetnék naphosszat. :)

15. f26ff63135 (válaszként erre: 1. - 53dfddad18)
2011. máj. 17. 05:52

Háhá! :)

Jó lenne, ha lenne erre bevált recept. :) Megrekedek a valahanyadik lépcsőfoknál... :D így csinálom.

Te hogy? :)

14. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 13. - 947344a6a8)
2011. máj. 16. 21:23

szia Süti, Ny..:) ügyi vagy és kivánom hogy minden célod valóra váljon.. olyan "kis" pozitiv vagy hogy ugyis bevonzod.. amire szükséged van..:)

majd ird meg... mire jutott az állásinterju..:)


milyen állást pályáztál meg..??

2011. máj. 16. 20:13
Ha felvesz, ugrok egy lépcsőt a piramison, ha meg tudom tartani az állást (nagyon fogok igyekezni), még egyet, utána tervezzük az esküvőt a párommal, és két év munkaviszony után a gyerekvállalást. Ha ezeket is sikerül elérni, úgy fogom érezni, a piramis tetején leszek :) Számomra ezek a legfontosabbak. Ezen célok eléréséért küzdök.
2011. máj. 16. 20:10

Na, túlvagyok az állásinterjún. Szerintem jól sikerült. Még sok embert meghallgatnak, még a jövő héten is lesznek interjúk. Majd hívnak, hogy döntöttek.

Holnap megyek egy másik interjúra :) Nagy reményt táplálok, mert a legjobb barátnőm egyik barátja lenne a főnököm, nagyon aranyos, megnyerő személy, és szuper munkát ajánl :) Holnap beszéljük meg a részleteket :)

11. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - 53dfddad18)
2011. máj. 16. 06:45
Azt sajnos csak úgy lehet megcsinálni, ha a piramis alsó fokozatai mind teljesedtek, ha az egyik hiányzik, vagy torzul, akkor sehogy :(
10. Mayalina (válaszként erre: 6. - °°°Bibie°°°)
2011. máj. 15. 22:16

Beletrafáltál.

Az elmúlt egy évem maga volt a pokol!

De túléltem! Igaz, támogatással, de kijutottam belőle!

2011. máj. 15. 21:19
Köszi :)
8. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 7. - 947344a6a8)
2011. máj. 15. 21:15
sok sikert az interjuhoz.. :)
2011. máj. 15. 21:04
Konkrét példával. Előző főnököm egy szemét á..at volt, aki nap mint nap lealázott, lehülyézett (pályakezdőként), úgyhogy a padlón voltam. Ez idő alatt sem kaptam új állást sajnos. Ez is betette a kaput. Majdnem eltelt 1 év, mire úgymond visszataláltam magamhoz. Elkezdtem célokat kitűzni magam elő. Arra gondolta, hogy ha nem kapok állást, hát tovább tanulok. Jelentkeztem is főiskolára. Visszagondoltam több állásinterjúra. Sokaknál a jó nyelvismeret hiánya miatt nem voltam befutó. Ezért jelentkeztem nyelviskolába, melybe azóta is járok. Hatalmas elszántsággal tanulom a nyelvet egy nagyon jó csoportban, jó tanárral. Az ott elért napi kis sikerektől többnek érzem magam. Február közepén rájöttem, hogy az elmúlt időszakban rengeteget híztam. 10 kg-ot 5 év alatt (ennyi ideje vagyok együtt párommal). Ez meg is látszódott rajtam rendesen. Kitűztem egy célt, hogy nem drasztikus fogyással, de életmódváltással leadom. Torna, kevesebb evés, fitt forma tea, és hatalmas eltökéltség eredményeként tegnap reggel PONT 10 kg-mal kevesebbet mutatott a mértleg :) Megcsináltam :) Önbizalmam megnőtt. Rájöttem, hogyha valamit el akarsz érni, azt fejben kell eldönteni, és bármire képes leszel. Holnap pedig újult megyek állásinterjúra :) Tele önbizalommal!
6. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2011. máj. 15. 20:55
:) ehhez erö kellett.. biztos nem volt könnyü.. de most már egyenesben vagy..:)
5. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 4. - 947344a6a8)
2011. máj. 15. 20:53
gratulálok.. ügyi vagy..:)
2011. máj. 15. 20:50
Én az abszolút mínuszról indultam. Porig alázott, megölt önbizalmam volt. Egy jó ideig tartott feldolgoznom ezt a lelki veszteséget, míg a mínuszról a nulláig eljutottam. Ekkor életmódváltásba kezdtem, célokat tűztem ki magam elé. Hatalmas akaraterővel vágtam bele céljaim megvalósításába, és az ezekből származó apró sikerek felfelé viszik ismét az önbecsülésemet, mely talán elvezet az önmegvalósításhoz.
3. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 1. - 53dfddad18)
2011. máj. 15. 20:50

ugy "hiszem" a jelenben élek..:)


- az Ö filozofiáját.. nem egyszerü megértemi.. van piramis és van csúcs.. ahogy mondod..

2. Mayalina (válaszként erre: 1. - 53dfddad18)
2011. máj. 15. 20:46

Én úgy, hogy szépen sorra megvalósítom az álmaimat.

Néha úgy érzem, hogy csak kudarcot kudarcra halmozok, de visszatekintve, sőt néha még a jelenben rájövök, hogy bizony, amit akartam, azt mindig elértem. Max egy picit többet kellett várnom rá, mint ahogy azt szerettem volna.

2011. máj. 15. 20:43

A Maslow-piramis csúcsa.


Ti hogyan csináljátok?

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook