Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Online dolgozatok és segítség, csalás fórum

Online dolgozatok és segítség, csalás (beszélgetős fórum)


12. tuskoledi (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. máj. 7. 06:40
Kilóg a lóláb, ha a gyengébb tanuló ír egy 5-öst a semmiből.
11. pteri (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. máj. 5. 20:45
Nálunk többen lebuktak az azonos hibákkal és a tanárok egyessel jutalmazzák, teljesen igazságosan. Küldtek mindenkinek figyelmeztetést, hogy ne legyen ilyen.
2020. máj. 4. 18:53
Azt tanácsoltam végül, hogy hívja fel a barátját és magyarázza el neki az anyagot, ne mondja meg a válaszokat, hanem segítse megérteni.
2020. máj. 4. 16:05

Én ezt leállítottam. Osztálytárs a komlett leckéket, fogalmazásokat kérte fiamtól. Először kedvesen, aztán veréssel fenyegetve, majd újra szépen. Volt hogy amikor fiam azt írta ő sem adta le, akkor befotózta a gyerek a bejegyzést melyben írt a tanárnak hogy küldte.

Na itt írtam meg neki hogy leállhat vagy tudni fogja anyuka, ofő, tanár.

8. Csicsi25 (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2020. máj. 4. 11:54
Igen, utólag én is ezt vettem ki a fórumindító szavaiból. Ez tényleg nem jó ötlet, én is kiakadnék, ha a fiamtól kérnék, hogy mondja el a megoldást. Semmiképpen sem jó ötlet, de hogy egy ilyen kérésre hogy lehet jól reagálni, sajnos fogalmam sincs.
7. Idhikai (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2020. máj. 4. 11:40
Én is ennek a híve vagyok, de úgy értelmeztem, hogy önálló dolgozatról van szó, és a fiú legyen online, és diktálja be a barátjának a jó eredményeket. Ezt nem nevezném klasszikus csoportos munkának.
6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. máj. 4. 11:33

Semmiféle képpen nem szabad más helyett megoldani, megoldást nyújtani. Mi még a saját gyermekeinknek sem mondjuk meg a megoldásokat, pedig a kutya sem látná, tudná.

Ha mástól szerzett információkat ír be a barát, a gyermek, az nem az ő saját tudását tükrözi. Ha pedig beül a padba és élő számonkérés lesz, akkor kiderül, hogy nem tud semmit. Arról nem is beszélve, hogy a tananyag halad és hamis tudásra építeni nem lehet.

2020. máj. 4. 11:31

Ne adj isten, te is elrontod és akkor mindkettem

u.azt a rossz megoldást adjátok le, erre az elutasitásnál hivatkozhatnál.

2020. máj. 4. 11:29
Az én fiamék úgy csinálják, hogy amikor írnak, 4-5-en "vonalban vannak", összedolgoznak és megbeszélik. Szerintem nem ők az egyetlenek és ha van ilyen lehetőség, miért ne csinálhatnák?
3. Idhikai (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. máj. 4. 11:18
... nem jellemes dolog, és főleg, én is megüthetem a bokámat, ha kiderül, tehát bocsáss meg, de nem!
2. globus (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2020. máj. 4. 11:12
Hm... nehéz téma. Talán azt mondanám, ha lesz időm, segítek. Aztán legfeljebb nem lesz, azért akármilyen barát, mégiscsak a saját feladat élvezzen prioritást.
2020. máj. 4. 10:54
Sziasztok! Mit tanácsolnátok a gyereketeknek, mit tegyen, ha megkérte a barátja, hogy online dolgozatnál legyenek vonalban és mondja meg neki a megoldásokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook