Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Önképzőkör amatőr festőknek fórum

Önképzőkör amatőr festőknek (beszélgetős fórum)


1 2
26. 9cea3ab90a (válaszként erre: 25. - Szika)
2007. jún. 1. 06:17

Örülök,hogy tetszenek.Igen,olajjal fest.Régen pasztellal kezdte,az is jó volt.De az olajfestékel lehet kihozni a legtöbbet a képekből.

Ő kerámikusnak tanult,de inkább ezt csinájla 10 éve.Több éve jár,az itteni művészkörbe,ahol festőmüvészek tanítják.Ezen kívűl minden nyáron jár festőtáborban.Ez az élete.

Igaz nagyon költséges,de tehetsége van hozzá,s imádom a képeit.

25. szika (válaszként erre: 23. - 9cea3ab90a)
2007. máj. 31. 22:21

Szia!


Megnéztem a képeket és fantasztikusak. Tényleg nagyon sok egészen különleges van köztük.

Olajjal fest? Jól látom? És régóta csinálja már? Tanulta valahol?

24. szika (válaszként erre: 23. - 9cea3ab90a)
2007. máj. 31. 15:20
igen rajta... megírod priviben, hogy hol keressem?
2007. máj. 31. 11:00

Igen az ő kiállítása!

Köszi szépen!

Rajta vagy az iwiwen?Mert az adatlapján rengeteg festménye van.

22. szika (válaszként erre: 21. - Szika)
2007. máj. 31. 10:54
Az adatlapodon ez az ő kiállítása? Nagyon profi és gyonyörű képek, ha van még, akkor légyszi légyszi. :DDD
21. szika (válaszként erre: 20. - 9cea3ab90a)
2007. máj. 31. 10:52

Köszönöm...igen, a más művészektől vásárolt képek 90 százaléka művészpalán van..ezért gondoltam én is inkább erre.


És köszi még egyszer.


Ui: vannak fotóid, vagy egy honlapod a férjed képeiről? annyira szeretek gyönyörködni bennük. :DDD

20. 9cea3ab90a (válaszként erre: 19. - Szika)
2007. máj. 31. 10:49

Szerintem,imkább a müvészpalát válaszd/alapozott faros lemez/.Ez valóbban olcsóbb,de jobb is.Lehet őket méretre kapni.

A férjem eleinte vászonra festtet,de költözésnél az egyik megsérült.

Persze van olyan aki a vászonhoz ragaszkodik,annak arra fest.

De nagy többségét,a művészpalára festi.Van olyan is belőlük,aminek erezete van,ezáltal vászon hatása van.

Sok sikert hozzá!

19. szika
2007. máj. 31. 10:25

Az olajpasztell krétát próbálta már valaki? MIk a tapsztalatok? mire alkalmas? És a pasztellceruza?


még egy kérdés: Vászon vagy inkább alapozott farost lemez? Most kellene beszerznem az irodány díszítéséhez szükséges képek alapját, és a vászo hihetetlenül drága....

18. szika (válaszként erre: 14. - Cskata)
2007. máj. 30. 22:46

Inkább milyen ritkán - sajnos. Most lesz az utsó államvizsgám, és így nem igazán maradt időm a kedvteléseimre. De ezután biztos sűrűbben kerül ecset a kezembe. :D


Elég sok hasznos kiadvány van. Ami meglepő volt számomra, hogy az egész gagyinak tűnő füzetecskék (holló) szinte a legjobbak. Azok tényleg a kezdőknek készültek, és lépésről lépésre szájbarágósan vezetnek el a kész képig, ami akkora sikerélmény, hogy kedvet kapsz a további gyakorláshoz is. :)


Ezt az újoncunknak is csak ajánlani tudom. :D


A könyv,a mit említesz nekem is megvan, és nagyon szeretem. De az igazi kedvenc a holló könyvek mellett a

Tájképfestészet (alexandra).

Kiváló könyv..és ebből tényleg lehet festegetni...sok technikai megoldást ebből értettem meg. De mint mondtam, én autodidakta módon próbálom a fogásokat elsajátítani, mert sajnos tényleg nincs egy hely, ahová délutánonként, vagy hétvégente be lehetne járni tanárokkal vagy más festőkel gyakorolni...


Aztán van még olyanom, hogy Kis rajziskola, de ez nagyon komoly..tele anatómiával, szóval nekem még magas. Meg sok sok album....más festőktől. Nagyon szeretem lapozgatni őket. De nekem még egy képemet sem sikerült viszonylag értékelhető módon lefotózni.

Az adatlapomon szereplő akvarellt pl bescanneltem..és mivel ez életem első akvarellje - elég amatőr...de pl ezt is könyvből festettem...és anagy igyekezetben utólag tűnt fel, hogy kissé tompák, tehát nem életszerűek azok a dombok...de annyi baj legyen. A kép elég volt, hogy megszeressem a technikát, így az idei nyaralásra már viszem a képeslaptömbömet, és festegetni fogok a tengerparton. :D

17. szika (válaszként erre: 15. - Alexcheca)
2007. máj. 30. 22:35

hehe---én is kb ennyi idősen fogtam neki..hát persze, hogy érdemes. :) hajrá hajrá. Ezt a fórumot azért gondoltam ki, hogy segítsünk egymásnak..esetleg ihletet merítsünk.


Szóval kezdj neki, és várunk szeretettel. :D

16. cskata (válaszként erre: 15. - Alexcheca)
2007. máj. 30. 18:38
miért ne lenne érdemes..?:) akár hobbiként, akár komolyabb szinten érdekelne - semmiről nem vagy lekésve!:) ne viccelj már, 21 évesen..??:)))
2007. máj. 30. 11:39
engem mindig is érdekeltek a művészetek.21 éves vagyok és utoljára általánosban festettem.Érdemes lenne még ennyi idősen elkezdeni?
14. cskata (válaszként erre: 13. - Szika)
2007. máj. 30. 10:28

:) valóban jó érzés, ha tetszik másnak, amit az ember csinál - ezt már én is tapasztaltam!:) Bár igaz, az ellenkezőjét is - de azt inkább csak a szakmámon belül (számítógépes grafikus), itt ugyanis az ügyfeleknek ezer féle igénye van, és nem feltétlenül a grafikailag, esztétikailag (szerintem) jó terv nyeri el a tetszésüket..:( de ez egy másik téma..:))


Na, az ilyen típusú rajztanárokból nekem a fősulin jutott ki..:( minél nagyobb "művész" valaki, annál nagyobb sznobbá válozik - nekem legalábbis ez a tapasztalatom..:) nálunk azok voltak a kedvencek, akik képzőművészeti szakközépből jöttek, a "csak" sima gimiből érkezettek pl. max. 4-est kaphattak.. volt olyan félév, amikor teljesen jó anyagokat mutattam be és azért lettem ismételten 4-es, mert éppen akkor nem jártam egyéb önképző körbe (kerámia, tűzzománc, stb.) a tanszéken.. (??) mi köze volt ennek a rajz órai teljesítményemhez..???:))


egyébként hiányzik..:) párszor már nekilendültem felkutatni a várost, hogy el lehetne-e járni rajzolni valahová, de nem igazán találtam semmi állandó helyet, egyedül hozzáfogni meg nem nagyon érzek késztetést..

bár most egész kedvet kaptam..:)) ha 7végéig kitart, akkor lehet, hogy nekiveselkedem valaminek..:))


Te milyen sűrűn festegetsz?

Könyveket szoktál esetleg nézegetni a témában?

Láttam már könyvesboltokban mindenféle rajzolni, festeni tanító kiadványokat - bár nem tudom, mennyire hasznosak.. Nekem egy ilyen jellegű könyvem van: Az akvarellfestés iskolája

Ez pl. elég hasznosnak tűnik, de még sosem álltam neki az alapján akvarellezni..:))

13. szika (válaszként erre: 12. - Cskata)
2007. máj. 30. 09:14

:D tényleg kicsit száraz, de szerethető, legalábbis egyes részei. Úgyhogy felüdülés egy kicsit festegetni utána. :D


Egy ismerősömmel beszélgettünk erről, mármint, hogy annyira fontosnak érzem a festést...és ő mondta, hogy töb leszületésemben is foglalkoztam ezzel, és jelenleg is életfeladatom, hogy a képeimen keresztül pozitív, gyógyító energiákat adjak át a kép új tulajdonosának, vagy bárkinek, aki hajnlandó megnézni őket. És tőle függetlenül mondták már többen, hogy nagyon jó hatással vannak rájuk az ajándékba adott képek, és hogy sokszor észreveszik, hogy már percek óta csak azt nézik. :DD És ilyenkor annyira örülök...


Gimiben egy festőművész tanított minket..és megvoltak a kedvencei, ezért csak az ő munkáikat ismerte el...az enyémre rendszeresen hármast adott, csak a műv töri jelesem húzta fel legalább 4-re az átlagomat belőle... el is hitette velem, hogy tehetségtelen és alkalmatlan vagyok minden iylen jellegű tevékenységre.

Holott továbbra is azt modom, hogy kicsi gyerekek rajzain még látszik a velük született tehetség, ihletettség - csak már az ovónénik kiölik belőlük a társadalmi konvenciókkal: miszerint az eget nem lehet rózsaszínre festeni, és a vonalon belül kell maradni színezéskor...stb.


És mostanában már semmit nem festesz? És nem is hiányzik?

12. cskata (válaszként erre: 10. - Szika)
2007. máj. 30. 08:56

:) jog mellett pedig különösen jó lehet egy kicsit "színesebb" dologgal foglalkozni..:)) bocsi, hogy ezt írom, de nekem nagyon "száraznak" tűnik az összes joggal kapcsolatos pálya/dolog (persze, kívülállóként), így abszolút jó kiegészítőnek tűnik mellé egy kis keratívkodás..:))


Művtörit én is szerettem, de sajnos abból is rengeteget felejtettem az elmúlt években.. - annyi minden más van már a rajz és a művtöri helyett a mindennapjaimban, hogy valahogy ezek állandóan háttérbe szorulnak..


Nálunk a családban (tudtommal) nincs/nem volt festéssel foglalkozó ős, bár apukám nagyon jól rajzolt! Viszont ha nekem lesz majd gyerkőcöm, nem hiszem, hogy megússza a rajz tagozatos ált.iskolát vagy a művészeti szakközépiskolát..:DD szeeegééény..:)))) - persze, csak akkor, ha örököl valamicskét tőlem..:)

11. szika (válaszként erre: 6. - F124753f33)
2007. máj. 29. 22:14

Akkor azok biztosan nagyon profi képek...az olajfestmény mindig nagyon valósághű szokott lenni...legalábbis a leginkább közelít a fotóminőséghez, mint ahogy azt Kata is írta...


várom a képek előrhetőségét..tényleg angyon kíváncsi vagyok :D

10. szika (válaszként erre: 9. - Cskata)
2007. máj. 29. 22:12

Jó, hogy mondod...szemeztem már vele többször, de nem tudtam, hogy működik..ezért jó ez a fórum. :D


Az a bajom, hogy így színekkel valahogy jobban megy a rajz, az árnyékolás...de graftittal annyira béna vagyok még...nem is szeretek vele próbálkozni. Biztos meg van annak is a maga trükkje, technikája, csak én nem jöttem még rá. :D de előttem a nyár.


Pointillista a kép, igen...degondoltam nem írom le, mert általában hülyének néznek, ha ilyeneket mondok. :D

A művtöri volt gimiben is a nagy kedvencem. A nagypapám fantasztikusan festett. A születésem előtt egy évvel halt meg, így pont lemaradtam róla..de vélhetően innen az indíttatás, pedig jajj nagyon ellenezték itthon sokáig: féltek, hogy elvonja a figyelmemet a jogi pályám építgetéséről. Pedig dehogy...majd párhuzamosan. :D

9. cskata (válaszként erre: 8. - Szika)
2007. máj. 29. 22:07

mondjuk inkább úgy, hogy tanították..;))

(rajz szakon végeztem, tanárképzőn..)


olaj: igen, mivel lassan szárad, ezért lehet olyan "szépen kinyalt" képeket (is) csinálni vele - tudod, ami olyan, mintha már fotó lenne..;) bár nekem nem tetszenek az ilyen típusú képek, illetve szerintem a fényképezőgép megjelenésével "lejárt" az idejük..:)


ezt a pontozósat is próbáltuk a fősulin, amikor a pointilizmusról volt szó művtöriből - tényleg jó buli, hogy közelről színes pöttyök, messziről meg egy kép..:)) Londonban láttam ilyen festényeket régebben, nagyon klasszak voltak!:)


én a pasztelt nem szerettem annyira, inkább szénnel, grafittal vagy pitt-krétával szerettem rajzolni - valahogy ezek az egy színű dolgok nekem jobban bejöttek..:))


Ha már próbáltál akvarellt és teszett, esetleg próbáld ki az akvarell ceruzát is!:) nem tudom, hogy ismered-e.. ezek tulajdonképpen színes ceruzák (szárazon), de miután rajzoltál vagy satíroztál vele, nedves/vizes ecsettel még rádolgozhatsz és vízfesték hatást tudsz elérni.. lehet készletben is venni, de én úgy emlékszem láttam már olyat is, hogy darabonként árulták a ceruzákat..

2007. máj. 29. 21:49

Hűűű. Akkor te ezt tanultad is? :D Az jó hír.


Leginkább tájképeket..akad egy két csendélet is. Portét nem, mert nyúl vagyok, és különben sem megy még a rajz igazán jól, de majd belejövök.


techinákat tekintve leggyakrabban akrillal, de mostanában böbbet festettem akvarellel is. A teljesen új nálam a pasztellkréta. Még csak egy csendéletet készítettem ezzel a technikával.


Ami új volt szintén az a pontozós festés...amikor csak pontokból építed fel az egész képet...nagyon tetszett, és szép erdei kép lett belőle. :D


Az olajjal én is szemezek mindig...de nekem macerásnak tűnik, büdös, és nagyon lassan szárad. Viszont rengeteg hatást csak azzal lehet produkálni. :)

7. cskata (válaszként erre: 5. - Cskata)
2007. máj. 29. 21:48

ja, és évek óta nem festettem semmit..:(

max. piros tojást húsvétkor..;)

6. f124753f33 (válaszként erre: 4. - F124753f33)
2007. máj. 29. 21:45
Még annyi faterom kezdettől olajjal fest.
5. cskata (válaszként erre: 3. - Szika)
2007. máj. 29. 21:44

és miket festessz? mármint mik a témák?

és milyen technikával dolgozol?


én egy nyáron viszonylag sok tájképet festettem akvarellel, fősulin temperát használtunk csendéletekhez és portrékhoz (az jobban bejött nekem, mint az akvarell..:))

olajra kíváncsi lennék, de még sosem próbáltam..

4. f124753f33 (válaszként erre: 3. - Szika)
2007. máj. 29. 21:39
Van valami.. majd megkérdem iwiw-en tőle, merthogy nem együtt lakunk.. Aztán majd írom az infót.
3. szika (válaszként erre: 2. - F124753f33)
2007. máj. 29. 21:37

:D úgy szokott..először én is csak nézegettem..aztán vettem, ezt azt.... soká tartott, mire egyáltalán hozzá mertem kezdeni az érdemi munkához..azóta viszont bele vagyok szerelmesedve.


Szóval csak nyugodtan...van egy honlapja, ahol megnézhetném a képeit?

2. f124753f33 (válaszként erre: 1. - Szika)
2007. máj. 29. 21:35

Összehozlak Apámmal, kb 6 éve fest :)

Nemrég volt egy kiállítása is. Úgy kezdődött, hogy láttam, hogy szaporodnak a házban a festőcuccok stb.

2007. máj. 29. 21:32

Lassan több, mint egy éve, hogy megtaláltam a festészetet, pasztellrajzokat, és egyéb a kreatív énemet mozgató önkifejező módokat. Autodidakta módon próbálom elsajátítani a technikákat, meglelni a megfelelő trükköket.

Ha téged is érdekelnek ezeka dolgok, és szívesen megosztanád másokkal a tapasztalataidat, tudásodat, vagy épp szerencsétlenkedésedet, akkor itt a helyed.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook