Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Önismeret, mint mindennek kezdete... fórum

Önismeret, mint mindennek kezdete... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Önismeret, mint mindennek kezdete...

1 2 3 4 5 6 7 8
85. Zolii (válaszként erre: 83. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:54
Kábé Én is erre gondoltam :-)
2006. ápr. 7. 14:53
mármint mást gondol a másik...bocsi
2006. ápr. 7. 14:53

Ítélet szerintem, amikor mást gondolunk mint a másik és azt nem fogadjuk el.

Szerintem.

82. 7e433abb8e (válaszként erre: 80. - Open)
2006. ápr. 7. 14:52
Egyéb? Esetleg bővebb?
81. Zolii (válaszként erre: 76. - Open)
2006. ápr. 7. 14:52

Ítéletet akkor mondunk ha valaki nem a mi (tágabban a társadalom)értékrendünk szerint cselekszik...

Évezredek során kialakultak különböző értékrendek, ha ezektől valaki eltér akkor jön az ítélet...

80. Open (válaszként erre: 63. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:49

Mit vallok?


Minden egy :)

79. *Gyöngy* (válaszként erre: 75. - Molntak)
2006. ápr. 7. 14:48
Én egyáltalán nem feltételezem ezt...
2006. ápr. 7. 14:48

Illetve...csírája az önismeret..gondolom.

Vagy csak hiszem :)))

77. 7e433abb8e (válaszként erre: 75. - Molntak)
2006. ápr. 7. 14:43

Re:

valamit rosszul csinálunk gondolunk = belátjuk = haladás (változtatás)


Pont erről szól a téma


On.

76. Open (válaszként erre: 64. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 14:42

Ha a te a gondolatodat mondtam volna el, akkor most nem egy vallási vitában lennénk, hanem egy párbeszédet folytatnánk, ám ehelyett a cikk elolvasás után a saját keresztényi értékrended alapján hamisnak, igaztalannak és helytelennek ITÉLTÉL meg egy-egy ott található gondolatot, ami még a BIBLIA tanítása szerint sem "helyes" tett...


Megítéltél valamit, s ezért megítéltettél, s a dolog paradoxona, hogy még a saját hited alapján is...


De akkor hagyjuk a vallást, s beszélgessünk a szavakról.


TE mit értesz az ÍTÉL(ET) szó alatt?

75. molntak (válaszként erre: 72. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 14:42
De miért feltételezed, hogy mi nem vagyunk képesek belátni, ha valamit rosszul csinálunk vagy gondolunk? Pont ezzel haladunk előre.
2006. ápr. 7. 14:42
Az én topikomat is futtathatnátok...toljátok léccci lécci :))
73. *Gyöngy* (válaszként erre: 71. - Molntak)
2006. ápr. 7. 14:41
Légyszi idézd azt a mondatot, ahol ezt írtam...
2006. ápr. 7. 14:40

Egyébként az egyház bűneivel kapcsolatban azt hiszem találó ide ez a gondolat : "Az vesse rá az első követ, aki közületek bűn nélkül való"


Az Egyház tényleg nem mindíg szentek gyülekezete, ez tény. Igen, az Egyház emberekből áll, akik ugyanolyan bűnösek, mint bárki más. A különbság abban van, hogy valaki képes-e belátni a bűneit, és azt mondani: rosszat tettem belátom, bocsáss meg.



Úgyis most jön a Húsvét. Aki részt vesz a szent három nap ünneplésében szerintem sok lelki élménnyel és válasszal lesz gazdagabb.

71. molntak (válaszként erre: 67. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 14:38
Oké akkor nem küldtél máglyára, csak azt mondtad, hogy a kereszténységen kivül minden ostobaság. És hogy visszatérjek a gyökerekhez régen engem máglyára küldtek volna:))És nem is rossz a lelkiismeretem sem.
70. Zolii (válaszként erre: 66. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:37
Na jó! Ha ennyire szépen kérsz...
69. 7e433abb8e (válaszként erre: 67. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 14:36
Engem nyugodtam elküldhettek oda, túlélem :DDD
68. molntak (válaszként erre: 65. - Zolii)
2006. ápr. 7. 14:36
De talán bármelyik oldal, esetleg megvillanthat a másiknak valami olyat, amiből tanulhat.
67. *Gyöngy* (válaszként erre: 52. - Molntak)
2006. ápr. 7. 14:36
Én nem érzem úgy, hogy bárkit is máglyára küldtem volna a gondolataiért.... szerintem ez már csak a saját rossz lelkiismeretetek:)
66. 7e433abb8e (válaszként erre: 65. - Zolii)
2006. ápr. 7. 14:34

Szerintem vesszünk össze :)))

Utállak :P

65. Zolii (válaszként erre: 61. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:34
Dettó én is! Már írtam kb tíz sort de kitöröltem! Nincs kedvem egy több mint kétezer éves folyamatot összesűríteni 10 mondatban... Úgysem lesz egyikőjüknek sem igaza... Már bocs
64. *Gyöngy* (válaszként erre: 49. - Open)
2006. ápr. 7. 14:31

Nem tudom, milyen keresztény öl a hitéért... szeritem összekeversz minket az iszlámmal.... A keresztényekre inkább az a jellemző, hogy őket ölik, kezdve Jézussal.


Igen , Isten bennünk él, de úgy látszik, neked az az Isten, aki bennem él, nem valami szimpatikus....


A tartás természetesen nem egyenlő a dogmatikus merevséggel. A dogma gondolom számodra azt jelenti, hogy az ember nem teheti azt, amit akar, hanem valaki megmerészeli mondani neki, mit NE tegyen. Isten pl. megmerészelte adni a zsidóknak a 10 parancsolatot...

A tartás egyrészt azt jelenti számomra a hétköznapokban, hogy tudom mi a bűn, azaz hétköznapi nyelven "mi hoz bajt az emberre", tehát mitől óvakodjam, másrészt tudom, mi az életcélom, mi felé haladjak, mi az, ami felemel, és megakadályozza, hogy elveszítsem az életbe vetett bizalmamat és reményemet. A tartás a tudatos életvitelt is jelenti.

Én nyitottan és megértően elolvastam a cikkedet, és erre mondtam el az én gondolataimat. Nyilván azt érzed, hogy sok érzelmet vittem a leírtakba, de ez nem a te személyed ellen szólt, hanem a bennem lévő mély meggyőződés felszínre törése.


A "hitetlenekkel" kapcsolatban...:))

Látom, te tényleg brutálisnak látsz engem.:)Elismerem, tényleg képviselem azt, amiben hiszek, de szerintem ezért nem kell mentegetőznöm, mivel nem ellened szólt...


Természetesen a párbeszéd a járható út, amit most mi is csinálunk... Hitre senkit nem lehet kényszeríteni, csak akiben megvan az a szikra, ami begyullasztja a lelket. Ez a szikra úgy érzem a jóakarat, nyitottság, keresés, üresség egyvelege. A kereszténységnek azonban küldetése van arra, hogy "hirdesse az igét", azaz továbbadja a hitet az embereknek... De ez nem erőszakkal történik, hanem az igazság, avagy a valóság feltárásával. Egyébként a keresés tényleg az önismerettel kezdődik. Az embert egyszerűen agyonnyomják a saját nyomorúságai, ahogy felismeri a lelke mélyén lakozó sötétséget. Ebből kiált fel Ahhoz, Aki egyedül képes a megmentésére. Jézus is megmondta már nekünk:"Nélkülem semmit nem tehettek".

63. 7e433abb8e (válaszként erre: 62. - Open)
2006. ápr. 7. 14:30

Open...

Open. Te mit vallsz magadénak? És nem a szabályokra kérdezek.


Open your ...

62. Open
2006. ápr. 7. 14:29
Jézus lenne az utolsó, aki a Biblia merev szabályait a magáénak vallaná... :)
61. 7e433abb8e (válaszként erre: 57. - Zolii)
2006. ápr. 7. 14:27

Én egyszer gondoltam azt, hogy marha okosat írok, majdnem kiszórtak a védésnél...és nem a vallás volt a téma :D

Így inkább szerény megfigyelőként olvasom az írásokat, abból is tanul az ember...ha már nem szól hozzá (esetlegesen nem tud:D). Vagy hiszik, hogy nem tud :))))

60. kisgé (válaszként erre: 59. - Molntak)
2006. ápr. 7. 14:27
Hm....
59. molntak (válaszként erre: 48. - *Gyöngy*)
2006. ápr. 7. 14:25

Még valami eszembe jutott. (Ne vedd ezt személyeskedésnek, mármint a vallásoddal vagy a hiteddel szemben csak tényleg nem értem)

Ha 2000 éve őrzik a tanítást és mindez olyan jól működik, akkor miért vannak mondjuk korrupt és pedofil papok? Nem kellene akkor vagy jobban megnézni kit engednek a szószékhez vagy mondjuk változtatni az egyház álláspontján? (Természetesen nem a pedofilia elfogadására gondolok)

58. molntak (válaszként erre: 56. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:22
nem féltelek én ;)
57. Zolii (válaszként erre: 53. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 7. 14:21
Én is olvasok! :-) Próbálok állást foglalni, de nehéz erről a témáról nyilatkozni!
2006. ápr. 7. 14:21
lehet, hogy nem is tudnék mit írni... ;))))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook