Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a jó önéletrajz? fórum

Milyen a jó önéletrajz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2020. ápr. 21. 16:50

Megírtam, egyszerű, tömör, lényegretörő lett.

Most már csak azt kell kitalálnom, hogy hova adjam be.

41. gilingalang (válaszként erre: 40. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 21:14
Igen, az.
40. Guruljka (válaszként erre: 39. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 18:55
Akkor inkább mérgezett lehetett a légkör. Biztosan lesz jobb!
39. gilingalang (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 18:15

Köszönöm a bíztató szavaid.

Remélem sikerül egy jobb hely, mert ez egy nagyon rossz emberek által működtetett vállalkozás volt.

Kitartottam, mert kellett a pénz.

2020. ápr. 15. 18:08
rövid, tömör, lényegretörő
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 18:00

Te csak igyekezz nyugodtnak maradni.

Én drukkolok, hogy jobbat találj annál, ami volt!

Pl. a fiaméknál néhány embert elküldtek, de akiket megtartottak, azoknak megbeszélés után módosították a munkaszerződését a csökkentett munkaidőre, ugyanakkor a bérüket csökkentették, de arra a szintre, amivel kezdett itt a fiam, szóval nagyon méltányos. A cafeteriát meg a felére csökkentették, azaz ez is méltányos, mert elég lesz az étkezésre. Szóval igenis van munkáltató, amely törekszik a fennmaradásra, és nem akar mindent elölről kezdeni a járvány után.

Ne félj, mert sehol nem fogják a fejed venni.

Jó pár helyre talán be sem hívnak interjúra. Másutt meg esetleg nem, illetve nem téged vesznek fel. Ne szorongj.

36. gilingalang (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 17:47

Tudod az a félelmem, hogy még soha nem kellett ilyet csinálnom.

A munka mindig megtalált.

Most beszélt a férjem két emberrel is, akik így jártak mint én.

Gondolom mindenkinek van több ilyen ismerőse.

Még egy-két ilyen hónap és sok elküldött ember lesz.

35. Guruljka (válaszként erre: 28. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 16:42
No, a végén egészen profi lehetsz! Csak ügyesen-okosan!
34. michelle.r (válaszként erre: 24. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 15:39

Szuper!

:)

33. Guruljka (válaszként erre: 29. - Be95e6ff22)
2020. ápr. 15. 14:49

Én ismerőstől kaptam olyan címről levelet, hogy a gmail automatikusan a spam mappába hajította. :D


Általános tanácsom pedig, hogy a kész önéletrajzot ne küöldjük el azon melegében, hanem aludjunk rá egyet, és másnap mézzük át újra. Valószínű, hogy találunk benne hibát, amit akkor még lehet javítani. Furán jön ki, ha esetleg a szövegben a pontosságot emlegetjük, és elírást vagy más hibát hagyunk a szövegben.

32. gilingalang (válaszként erre: 30. - Epresturmix)
2020. ápr. 15. 14:13
😄
31. unom (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 14:11

Ezt mindenki maga dönti el.

A tudás nem csak egyszer használható, az emberek többsége élete során többször vált állást.

A mai helyzetben szerintem még inkább jól jöhet ilyen tudás.

30. Epresturmix (válaszként erre: 29. - Be95e6ff22)
2020. ápr. 15. 14:05

Egyszer megkaptuk közösen az önéletrajzokat, hogy mi régebbiek is dönthessünk, illik-e az illető a csapatunkba.

Volt egy kiemelkedően vicces kép: csaj kicsit fiús, a kép a mekiben készült és egy beleharapott hambival pózol, egy ördögvillât mutatva. A képen több szereplő keze is látszik, de le volt vágva a képről. Imádtuk. Őt kértük. Nem bántuk meg. :D

29. be95e6ff22 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 13:55
Ilyennel még nem találkoztam, de fotókon tudnak meglepő dolgok megjelenni. Például dévaj tekintetű, ujjatlan ruhában pózoló (hiába portré, látod a ruha szélét vagy hiényát) nő, a kép egy társkeresőn robbantana, életrajzban fura...Vagy páros képből "kivágott" részleten jelent még a pályázó. A legérdekesebb egy albínó srác volt, aki az életrajzhoz egy teljes A/4-es oldal nagyságú színes fotót mellékelt. Gondolom, hogy felkészítse az interjúztatót, hogy albínóval fog találkozni. (Ami abszolút nem számít, nyilván nem a külseje miatt hívtunk be vagy nem hívtunk be valakit interjúra, de végül is jó ötlet volt, megspórolta hogy esetleg zavarban legyen a váratlan helyzettől az, aki fogadja őt.)
28. gilingalang (válaszként erre: 26. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 13:29

Most kaptam egy önéletrajz és motivációs levél mintát Baráth Andrástól.

Nekilátok.

27. Guruljka (válaszként erre: 23. - Be95e6ff22)
2020. ápr. 15. 13:27
Kiegészítenélek, ezt a Greensearch is írja: a mail-cím ne legyen komolytalan vagy házi használatra való. Ne apucibingyurkája kukac pont hu, és lehetőleg ne freemail vagy citromail, ha létezik még. A Gmail pont com már jó, és a cím lehet a nevünkből alakítva. Pillanatok alatt nyitható új fiók.
26. gilingalang (válaszként erre: 23. - Be95e6ff22)
2020. ápr. 15. 13:25

Ez nagyon hasznos volt, köszönöm szépen.

Még az a motivációs levél jelent aggódni valót.

Olyat is keresek a neten, hogy legalább fogalmam legyen róla.

25. Guruljka (válaszként erre: 20. - Unom)
2020. ápr. 15. 13:24

Persze, ebben igazad van, néha tagadni kell... :D

De nem tudom, érdemes-e több ezret kifizetni most a taktitkákra.

24. gilingalang (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2020. ápr. 15. 13:18

Igen, most néztem és van csütörtökönként ingyenes előadása.

Fel kell csak iratkozni, megtettem😉

Köszönöm.

23. be95e6ff22 (válaszként erre: 1. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 13:15

Nem olvastam el mindent, bocsánat,ha ismétlek.

Fotót nem kell beletenned. Lakcímet, születési időt sem- ne ess ki rögtön azza a rostán, hogy "lyen messziről úgysem fog bejárni" vagy hogy a korod nem megfelelő. Figyelj viszont arra, hogy az elérhetőségeid (e-mail, telefonszám) pontosan, jól áthatóan add meg. A munkaköröknél pontokba szedve add meg, pontosan mit csináltál, mit takar az a pozíció. (más-más cégnél mást takarhat ugyanaz a pozíció elnevezés, meg vannak olyan pozíciók is, ahol lila gőze az embernek, hogy az valójában milyen feladatokat jelent.)

Legutóbbi munkáddal kezd, így haladj vissza a múltban. Ha nagy, ismert cégeknél is dolgoztál, szúrhatsz be cég logot. Csináld LinkedIn profilt, ha még nincs. FaceBook. fiókodat rendezd, kompromittáló kép, megnyivánulás nem jó, ha van, vagy ismeretlen látja.Irreleváns munkatapasztalatot kihagyhatod. Ha nagyon vegyes területeken dolgoztál, tedd nyilvánvalóvá, hogy milyen terület érdekel a jövőben, mi az aktuális irányod a karrieredben. Írj motivációs levelet is, és abban arra reflektálj, a konkrét munka miért érdekes neked, ne az önéletrajzodat kivonatold.

...fél percnél többet nem szánnak egy életrajzra azok, akik ovassák, így legyen jól szerkesztett, jól átlátható, lehetőség szerint férjen bele 1 oldalba. Végzettség, nyelvtudás, speckó ismeretek (számítógépes programok stb) az elején legyen kiemelve.

Dolgoztam fejvadász cégnél, saját tapasztalataim alapján írtam le neked ezeket.

22. michelle.r (válaszként erre: 17. - Unom)
2020. ápr. 15. 13:13
Kivéve Guruljkát, aki nyilván ingyen dolgozik.
21. michelle.r (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 13:12

Gondolhattam volna, hogy ezt is mindenkinél jobban tudod 🙄


Gilinggalang, igen vannak fizetős szolgáltatásai, mert nem Teréz apa, de a díjmentes dolgaiból is sokat profitálhatsz.

20. unom (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 12:55

Pont neki érdemes taktikázni, mivel hátrányos helyzetből indul.

Pl. érdemes átgondolni, milyen embert keresnek, és ahhoz igazítani az önéletrajzot.

Extrém példa: operátori állásra jelentkezésnél nem írnám be a filozófia phd-t.

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Unom)
2020. ápr. 15. 12:47
Nyilván, de Gilingalangnak eddig két munkahellyel, 40 év fölött nem nagyon van taktikázni valója azon kívül, hogy nem ír pontos dátumokat az önéletrajzába.
18. gilingalang (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 12:45
Hát, ha tudás van, annak ára van.
17. unom (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 12:39
Igen, ő ebből él. Természetesen pénzért dolgozik, mint bárki más.
2020. ápr. 15. 12:34

Letöltöttem Baráth András ingyenes e-bookját, ami kemény 9 oldal a 40 év feletti álláskeresőknek.

Baráthnál minden további meghívás és ígéret fizetős.

Az ingyenes videói mind a megvásárolható anyagokra hívják fel a figyelmet, konkrét tanácsot nem tartalmaznak. (Tudom, mert vagy két éven át járattam a hírlevelét.)

15. gilingalang (válaszként erre: 13. - Michelle.r)
2020. ápr. 15. 12:27
🤗
14. gilingalang (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2020. ápr. 15. 12:27
😘
13. michelle.r (válaszként erre: 11. - Gilingalang)
2020. ápr. 15. 12:03
Olvasgass egy kicsit Baráth András oldalán, gerillaoneletrajz.hu, szerintem találsz ott hasznos ötleteket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook