Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ölebből lakásba fiút vagy kislányt válasszak? fórum

Ölebből lakásba fiút vagy kislányt válasszak? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
335. Beja74
2009. okt. 28. 07:48

ninike mit találtam:

4 hónapos korig amíg az oltásait meg nem kapta:


A KUTYÁT UTCÁRA VINNI TILOS!!!!!!!!!


Jó,h időben olvastam,mert ma rossz akartam lenni picit...így jó leszek,nem viszem ki.

334. Beja74 (válaszként erre: 332. - Ata06)
2009. okt. 28. 00:52
Köszönöm,épp ez érdekelt,a szárítótól nem fél szerencsére.
333. Beja74 (válaszként erre: 331. - Ata06)
2009. okt. 28. 00:51
oké,köszönöm,nem nyúlok hozzá,majd szakember.
332. Ata06 (válaszként erre: 329. - Beja74)
2009. okt. 27. 21:02

Ha kiveszed a kádból, hajszáritóval meg tudod száritani! Csak ne vedd a száritót nagy fokozatra, mert nekik magasabb a testhőjük és nehezen viselik a meleget!

Lehet, hogy eleinte félni fog, de majd megszokja!

331. Ata06 (válaszként erre: 330. - Beja74)
2009. okt. 27. 20:59

Mit szeretnél róla tudni?

Nem ajánlom, hogy Te hozzá nyúlj!

A kutyáknak a körmük belsejében érhálózat fut, ha belevágsz baromira vérzik és fáj is nekik!

Azt orvos vagy kozmetikus szokta levágni!

330. Beja74
2009. okt. 27. 20:32
jaj...és a körméről is írhatnátok nekem,megköszönném nagyon.olyan hosszú...
329. Beja74
2009. okt. 27. 20:31

okés csajok ,köszi szépen!

Onnét folytathatjátok,h :kiveszem a kádból....


Más:képzeljétek ma láttam egy ugyanilyen kutyust mint a mi 7 hetes Macink,csak ő 4 és fél hónapos.

Maci nagyobb nála:DDDD

328. Ata06 (válaszként erre: 323. - Beja74)
2009. okt. 27. 18:00

Sziasztok!

Nyugodtan megfürdetheted! A fülébe tegyél vatta gombocót, hogy ne follyon be a hallójáratba a viz! A kádba tegyél egy merevebb rongyot vagy szőnyeget, hogy ne karcolja össze a körme a kádat! Készits oda két- három törölközőt, és rögtön a fürdés után töröld,-még a kádban- mielőtt megrázná magát! A fejénél töröld először, igy nagyobb az esélye, hogy nem rázza meg magát!

Ne engedj a kádba vizet, nehogy megijedjen! Csak zuhanyozd le, aztán jöhet a sampon!

Régebben én is vettem kutyasampont, azt mondják a nercolajos a legjobb és még megfizethető!

Mostanában, már Baba samponnal mosom. Ha jól kiöblited, nem hiszem, hogy gond lenne!

327. daroki (válaszként erre: 320. - Basztet62)
2009. okt. 27. 14:34

Molly 1 éves lesz majd most 31-én,Edu pedig 11-én volt 7 éves.

Molly nálam is megeszik sokféle gyümölcsöt,a répa és a sajt a kedvence:)

326. andi6020 (válaszként erre: 323. - Beja74)
2009. okt. 27. 08:02

Megfürdetheted kölyökkutyáknak való samponnal.


A tusfürdőt és társait felejtsd el, nem alkalmasak kölyökkutya fürdetésére.

325. agis (válaszként erre: 323. - Beja74)
2009. okt. 27. 07:54

én is megfürdettem 8 hetesen, már samponnal...és nem hámlik, nem vörös a bőre (kölyökkutya-sampon) és megszokta a vizet....

arra figyelj,hogy a szemébe ne menjen víz mert attól megijedhet.

324. Beja74
2009. okt. 27. 07:26
este jövök,most megyek dolgozni,köszi ha írtok!
323. Beja74
2009. okt. 27. 07:25

Maci 8 hetes,sima vízzel már megfürdethetem?vagy van még korai?

picit büdike..

322. agis (válaszként erre: 321. - Basztet62)
2009. okt. 27. 07:12
Se a babasampon, se a tusfürdő nem alkalmas arra, hogy kutyát fürdess vele....attól lesznek a piros pöttyök, meg a hámló, száraz bőr.
321. Basztet62 (válaszként erre: 318. - Beja74)
2009. okt. 26. 23:31
Szerintem míg kicsi a kutyus nem célszerű túl sűrűn megfürdetni sőt talán nem is lehet csak vízzel és csak havonta egyszer. Nekünk így tanácsolta a doki. Nekem Fülit mielőtt elhoztuk valamivel megfürdették amivel nem szabadott volna és kiütés szerű pöttyök jöttek ki a hasán meg a füle is begyulladt biztosan belement a víz szegénykémnek. Míg kicsik könnyebben írritálódik a bőrük ezért oda kell figyelni rájuk. Babasamponnal vagy tusfürdővel is meglehet próbálkozni de nem mondom biztosra.
320. Basztet62 (válaszként erre: 317. - Daroki)
2009. okt. 26. 23:13
Köszönöm a tanácsot daroki megpróbálom elérakni az ételét és meg állni hogy ne adjam a szájába a falatokat. Remélem előbb utóbb megéhezik és magától elkezd enni. Egyébként azt is furcsállom hogy olyan dolgokat is megeszik amiket nem is gondoltam hogy egy kutya szeret pl: nyers répa, körte, alma, és a leg meglepőbb a törpenyuszim szénája, erre teljesen rá kattant. Egyépként a te kutyusod most mennyi idős?
319. Beja74
2009. okt. 26. 22:52

Micsoda jókat olvastam a kutyusomról:)

Holnap el is mondom neki,h ő 1 okos,jó kutya:D

[link]

318. Beja74
2009. okt. 26. 21:24

Sziasztok csajok.

Mikor fürdethetem meg?

317. daroki (válaszként erre: 316. - Basztet62)
2009. okt. 26. 20:01

Szia!


Mollyval is volt ilyen az elején,hogy kérette magát és csak kézből akart enni,de aztán úgy voltam vele,hogy muszáj lesz magától ennie.Végülis pár nap alatt megszokta,hogy egyedül egyen.Nálam 15 percig van elől a kaja,ha nem eszik meg ennyi idő alatt,akkor a következő etetésnél adom nekik oda.

2009. okt. 26. 19:26
Sziasztok! Az én kutyusommal az lenne a probléma hogy nem hajlandó tálból megenni az ételét, vagyis csak nagyon ritkán eszik tálból:( kézből kell minden falatot a szájába adni és ráadásul finnyás is és nem eszik meg mindent. Ha kínáljük egy kis étellel elszalad szerintem azt hiszi játszani akarunk vele, sokáig kéreti magát. Kergetni kell szó szerint hogy bele tuszkoljunk pár falatot. Végül is ő egy elég kis méretű kutya(csivava és palotapincsi keverék) és állat orvost nem kérdeztünk még ezzel kapcsolatban mert hát eddig nem tartottuk különösen fontosnak. Végül is nem fogyott le vagy ilyenek. Vagy lehet hogy egyszerűen csak nincs jó étvágya? Ez egy 5 hónapos kiskutyánál normális?
315. daroki (válaszként erre: 314. - Agis)
2009. okt. 26. 17:57

Sztem Edum is megenné a vitaminokat simán,ha egészen pici korától ehhez lett volna szoktatva.Legalábbis Mollyból kiindulva.

Én igazából sosem néztem,hogy hány dkg-t kell megenniük,ugye főtt kajánál nem is álltam neki méregetni.De kitapasztaltam menet közben,hogy mennyi kell nekik:)

Én meg Mollymat még mindig olyan törpének látom:)De ő már nem lesz nagyobb,amit nem is bánok:D

314. agis (válaszként erre: 313. - Daroki)
2009. okt. 26. 17:20

Rozi minden gyógyszert, vitamint kézből megeszik. Nem szoktam májkrémbe tuszkolni, bár igaz, a féreghajtót nehezen ette meg:)


Aláírom, hogy drága a táp, most kerestem rá a neten, hogy a 15 kilós táp 16500ba kerül, de az másfél-két hónapig biztosan elég lesz.


Mostanában egy kiló táp már nem tart egy hétig, még ha konzervvel egészítem is ki. Megnéztem a táp adagolását, napi 30 dkg-t kellene megetetni vele,de attól tartok ennél többet eszik. Mégsem kövér....és hihetetlen gyorsan nő:)

313. daroki (válaszként erre: 312. - Agis)
2009. okt. 26. 15:44

Nekem most már elég sokféle száraztápot megesznek(egy gyártóét)de többféle ízben van.Nekem arra kell figyelnem,hogy az "öreg" nem ehet baromfifélét,így Mollynak sem adok inkább,csak nagyon ritkán 1-1 falatot.

Én is minőségi konzervet és szárazat adok nekik,ezen azért nem spórolok,csak mindennapra kissé húzós lenne a dolog.

Én még vitamint is adok az enyimeknek,igaz az "öreg" nem rajong érte,de májkrémmel együtt nem gond megennie:D A kicsi pedig mindent megeszik,még azt is amit nem kéne:D

Én a főzést meg úgy oldom meg,hogy amikor főzöm a mi kajánkat,akkor a kutyákét is odateszem és általában 2-3 napra előre főzök nekik.

312. agis (válaszként erre: 311. - Daroki)
2009. okt. 26. 14:09

Mindenki mást ajánl. Nekem se a doki, se ismerős nem mondta, mivel etessen a kutyát. Magam döntöttem a szárazkaja melett, mert egyszerűbb, tisztább, és kényelmesebb is, mint a főzőcskézés. Konzervet is csak azért kap, hogy legyen benne változatosság (abből különbözőeket kap, csirkés, pulykás, bárány, sertés) de száraz tápból csak egy gyártóét eszi meg...

Aláírom , hogy nem olcsó, de néha az idő több pénz mint gondolnánk.

311. daroki (válaszként erre: 309. - Beja74)
2009. okt. 26. 13:45

Én több olyan állatorvossal találkoztam aki a házikosztot díjjazta,de volt azért 1-2 olyan is,aki kizárólag csak konzervet és száraztápot ajánlott a kutyának.

Én bevallom,hogy a 3 gyerekem mellett olcsóbbnak tartom a házikosztot,itthon vagyok,van időm megfőzni,de amikor pl.úgy jön össze a dolog,hogy nincs időm vagy ne adj isten kedvem főzni,akkor én is előveszek egy konzervet.

És nálam nagyon jól bevált ez a 15 perces etetés is,mert ennyi idő alatt behabzsolják a zabát:)

310. daroki (válaszként erre: 308. - Agis)
2009. okt. 26. 13:41

Nálam a spánielem anno csak konzervet és szárazat evett és így is nagyon fogkőves volt:(((((((

Én szoktam venni az enyimeknek ilyen mindenféle rágcsákat amik elvileg a fogkő ellen vannak.Molly ugyan még csak 1 éves lesz,de gyönyörűek a fogai,Edum 7 éves,neki volt már fogkőleszedése,de amióta eszi ezeket a rágcsákat,azóta neki sem jött elő szerencsére!

309. Beja74 (válaszként erre: 308. - Agis)
2009. okt. 26. 13:08

Igazából úgy gondoltam,h főzök a kutyusnak,amikor tudok.plusz mellette lesz itthon száraztáp,és konzerv is.Már csak azért is,h ne válogasson,és már most szokja meg,h mindent megeszik.lesz olyan,h nem tudok főzni.

Sokat gondolkodtam,h biztos,h van abban igazság amit több állatorvos is mondd,h a sok daganatos betegség okozója a sok kutyakaja.Persze nem az az állatorvos mondja,aki maga is forgalmazó.....

308. agis
2009. okt. 26. 11:19

Ha csak főzött kaját adsz neki, előbb utóbb gondod lehet a fogkővel és egyéb szájhigiénés problémákkal.


Az én kutyám reggel szárazat kap, délben fele konzerv fele szárazat, este meg csak konzervet....de én nem is főzök neki....:)

307. Beja74
2009. okt. 26. 11:15
Szia csajok,van itt vki?
306. Beja74 (válaszként erre: 304. - 3a92f8d690)
2009. okt. 25. 09:16

áááááááááááááááááá:)

mikor elcsen 1 darab száraztápot akkor is aggódok,h nem fullad e meg:D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook