Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okosbaba program - 1. rész - A saját meglátásaim fórum

Okosbaba program - 1. rész - A saját meglátásaim (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Okosbaba program - 1. rész - A saját meglátásaim

1 2
19. a26b2a1b7e (válaszként erre: 18. - Ében11)
2009. ápr. 21. 19:05

Szia! Neked is írtam privit :)

Örülök, hogy ennyien érdeklődtök komolyan, és mondom, hogy bármikor bárkinek szívesen segítek!

2009. ápr. 21. 17:01

Szia!

Olvastam a cikket, érdekesnek találom.Szeretnék többet megtudni, légyszives küldj privit ha lesz csöpp szabadidőd(bár a itt elégé lefoglalhatnak).

A kisfiam nyár közepén lesz 3 éves megy óviba is, de

szeretnék én is foglalkozni vele,bár eddig is sokat meséltem és kevesett ült a tv előtt.a kábel nincs is bekötve nálunk, pont a gyerek miatt.

a számokat és pár betűt felismer, a mesekönyvnél elmondja a mesét miközben lapozgat és azt mondja olvas.Kicsit mozgékony gyerek, ezért is szeretnék neki olyat találni ami lekötné egy félórára...

Nekem annyira nem meglepő ha felismeri a betűket, oviban már én is írtam pár szót, pedig otthon nem tanítgattak...nagyon fog az agyuk, kicsinek meg még jobban :-)

2009. ápr. 21. 13:36

Syndell és Cicus88!

Mindkettőtöknek írtam privit, és küldtem linket!

2009. ápr. 21. 12:45

Szia!

Most olvastam a cikked és nagyon érdekelne, hol tudnák még többet megtudni a programról.

Van egy 22 hónapos kislányom, aki a koránál sokkal "okosabb", nagyon sok verset és mondókát elmond és számolni is szeret. Persze semmi kényszer.

Szeretném megtudni, hogyan fejleszthetném tudását játékos módon.

Köszi.

2009. ápr. 21. 09:18
Szia Leni! Csak ma olvastam a cikkedet. Gratulálok hozzá. Az én érdeklődésemet is felkeltette. Írnál nekem is pár szót priviben, és elküldenéd a linket? Előre is köszi!
14. Khatif
2009. ápr. 19. 21:21

Ezt a könyvet érdemes elolvasni, ha valaki többet szeretne tudni egy kisgyermek matematikai képességeiről illetve azok korai fejlesztésének a hatásáról.


Stanislas Dehaene: A számérzék. Miként alkotja meg az elme a matematikát?

13. a26b2a1b7e (válaszként erre: 12. - Enikoke)
2009. ápr. 19. 20:28

Neked is küldtem privit :)

Annyira örülök, hogy ilyen sokan érdeklődtök, mert így tényleg látom, hogy volt értelme megírnom a cikket!!!!! :)

2009. ápr. 19. 16:06

Engem is érdekelnek ingyen letölthető anyagok. Pont regisztráltam az e-mail-es tanfolyamra, kiváncsian várom a leveleket.

Nekünk egy 10 napos csemeténk van :D. Úgyhogy még van némi időnk ;). De azért nagyon érdekel.

11. a26b2a1b7e (válaszként erre: 10. - Gyopár)
2009. ápr. 19. 14:40

Szia!


Küldtem privit!


Amúgy bármilyen vitába szívesen belemegyek, mert lételemem a vitatkozás :)))))


De azt hiszem, a legfőbb döntőbíró mindig a baba. Ami Neki tetszik, azon a vonalon lehet bármivel kapcsolatban elindulni szerintem... Bármilyen korai fejlesztéssel kapcsolatban mindig az a lényeg, hogy ne legyen kényszer, hanem játék legyen a gyereknek is, és a szülőnek is.


Egyébként az okosbaba oldalon csak a zártkörű fórumhoz szükséges megvenned a csomagot. A letölthető file-okhoz, én úgy tudom, hogy nem szükséges a regisztráció. Legalábbis eddig így volt... Úgyhogy onnan szerintem egyelőre tudsz szabadon letölteni, és kipróbálni, valamint az ingyenes e-könyvet is érdemes lehet megrendelni, mert Annamari nagyon jó cikkeket szokott írni babás témákban.


Újabban már a multiply-s közösségi oldalra tesszük fel a gyártott power pointokat, és sok más egyebet, ahhoz viszont csak regisztrált okosbabások kaphatnak meghívót. Az okosbaba oldal szabadon letölthető file-jai között csak régebben feltöltött, de ettől függetlenül még nagyon jó, és használható vetítéseket találsz.

Lehet, hogy ha belekezdtek, akkor később még meggondolod magad, és rendelsz e-könyvet stb. Mert a zárkörű fórumon közel ötszáz anyukával tudsz tapasztalatot cserélni, illetve sokkal több file-t tudsz letölteni, azaz sokkal kevesebb időd megy el hosszú távon a későbbi power point gyártásra.


Van, hogy evés közben jön meg az étvágy ;)


Na, mindegy, linkeket + további saját véleményemet küldtem priviben is!

2009. ápr. 19. 14:07

Szia!


Nekem számos kétségem van a programot illetően, számos következtetéssel nem értek egyet, amikről most itt nem akarok írni, hiszen te sem azért írtad a cikket, hogy ezen vitatkozzunk.


Viszont a cikked mégis felkeltette az érdeklődésemet újból a módszer egyes elemi iránt. Megnéztem Szirka baba blogján az ott található sk könyvet, gyártottam gyorsan egy hasonlót, megmutattam a babának, akit nagyon érdekelt a dolog. Ezért kérdezném tőled (akár priviben), hol lehet szabadon letölthető anyagot találni. Az okosbaba oldalán úgy olvastam, csak az regisztrálhat, aki megveszi az anyagot. Én ezt nem szeretném.

9. a26b2a1b7e (válaszként erre: 8. - Hanata)
2009. ápr. 19. 14:04

Szia Hanata! Megírtam priviben az e-könyv megrendelésének honlapcímét.

Egyébként mi is faluban lakunk, ezért választottam én is az e-könyvet, és nem is bántam meg, mert így bármikor bele tudok nézni, ha valamivel kapcsolatban még menet közben kérdésem van. Mert őszintén szólva még mind a mai napig is akad olyan dolog, amivel kapcsolatban úgy érzem, hogy jobb ha újra belenézek az e-könyvbe, úgyhogy szerintem nagyon megéri ez a befektetés.


Ha bármiben még segíteni tudok, szólj nyugodtan!

8. Hanata (válaszként erre: 5. - A26b2a1b7e)
2009. ápr. 19. 10:28

Szia!


Köszönöm a választ, mindenképpen szeretném megpróbálni, mivel faluban lakunk, így mindenképpen a e-könyvre gondoltam, megírnád nekem privátba, hogy honnan tudom megrendelni? Köszönöm!

7. a26b2a1b7e (válaszként erre: 4. - Josey)
2009. ápr. 19. 04:16

Szia Josey!


Ha nem tudsz elmenni a "kiképzésre", akkor az e-könyv pont neked való. Én sem voltam tanfolyamon, hanem az e-könyv alapján csinálom.


Szerintem ne aggódj azon, ha úgy érzed, hogy túl lazán veszed, hidd el, hogy még így is sokkal többet teszel a gyermekedért, mint ha egyáltalán nem csinálnád!


Meg aztán alapvetően rugalmas a program, szóval ha Neked a lazább foglalkozások könnyebben beleillenek a napjaidba, akkor az a Te saját egyénre szabott okosbaba módszered. A lényeg az, hogy nem szabad görcsölni, hanem mindig csak játszva, és jókedvűen!


Egyébként sokan számolnak be arról, hogy egy ideig túl lazán vették, utána ahogy észrevették, hogy még a ritka alkalmak is mennyit jelentettek, szóval amint a gyermek elkezdett "visszajelezni", akkor belehúztak jobban :)


Különben én is így voltam ezzel :)

Több mint fél évig elég lazán vettem, utána ahogy a kisfiam már jobban ki tudta mutatni, hogy mit akar, észrevettem, hogy nagyon szeretné, ha gyakrabban játszanánk okosbabásat.


Most meg tegnap rájöttem, hogy a fiam olvas! Még nincs két éves, még nem beszél mondatokban, de már olvas!

Tudom, hogy nem kéne ezen meglepődnöm, de alapvetően azért még működnek a "nem okosbabás" csodálkozó reflexeim, úgyhogy ismét jól meglepődtem :)

Ugyanis konkrétan az történt, hogy tegnap amíg a kisfiam elfoglalta magát az építőkockáival, gyorsan beugrottam a számítógéphez, és elkezdtem egy kicsit rendszerezni a korábban már megnézett diákat. És ahogy csinálgattam, egyszer csak a kisfiam megszólalt, hogy: "autó", én meg nagy csodálkozva ránéztem, mert a monitoron tényleg az "autó" szó volt látható. Na, gondoltam, ez biztos csak véletlen lehetett, úgyhogy megdicsértem persze, hogy milyen ügyes, okos, meg milyen szépen tud már olvasni, aztán nem bírtam a véremmel, és tesztelni kezdtem... úgy, hogy továbbléptem egy újabb szóra, és mondtam Neki: "ez már egy másik szó ugye?", Ő meg rávágta, hogy "vonat", én meg köpni-nyelni nem tudtam, annyira hihetetlen volt ez az egész számomra, és megnéztünk így legalább vagy tíz szót, mert amikor nem akartam tovább nézni, akkor rámszólt, hogy: "még", és vigyorgott, mint a tejbetök, mert annyira tetszett Neki, hogy látta, hogy mennyire büszke vagyok Rá, és majd kiesek a szememen a csodálkozástól :)))

De időközben még arra is rájöttem, hogy egyik-másik betűt külön is felismeri, mert amikor valami olyan szóra kattintottam, amit nem ismert fel, akkor találékonyan mondott helyette egy másik szót, ami ugyanazzal a betűvel kezdődött (pl. barack helyett biciklit mondott), én meg természetesen ezen még jobban meglepődtem, és még jobban megdicsértem, hogy: "nahát milyen okos vagy, már a betűket is ismered", Ő meg csak vigyorgott, mint aki azt mondja. "hát persze, anya, mit csodálkozol, ez csak természetes" :))))


Szóval most még jobban felbuzdultam, és egész éjjel rendszerezgetem most, hogy átlássam, hogy miket láttunk már és miket nem, hogy lássam, hogy tényleg hol tartunk, milyen újat mutathatok már stb.


Ja, és újabban már oroszul végigmutogatja az összes testrészét, majd utána magyarul is elmondja. Úgyhogy az sem igaz, amikor valaki azt mondja, hogy nem kell a gyerekeket ilyen korán egy-két idegen nyelvvel "megzavarni", mert én látom, a kisfiamon is (és sokan mesélik is), hogy a másik nyelv számára ugyanolyan természetes, mint az anyanyelve... csak sajnos elég lazán vettem eddig a nyelvet, mert én semmilyen nyelven nem beszélek, úgyhogy én is még tanulgattam Vele együtt, de most már bátrabban mutatok Neki akármit, mert gyakran már a játékait is szívesebben nevezi meg oroszul, vagy angolul, mikor hogy van kedve... természetesen mindezt úgy, hogy én nem kérem arra, hogy nevezzen meg valamit oroszul, vagy angolul. Hanem csak úgy játszik, és egyszer csak elkezd valamelyik idegen nyelven mondani szavakat, de úgy, hogy az adott szóhoz tartozó tárgyat közben a kezében tartja...


Úgyhogy szerintem nyugi, akármilyen lazán veszed, akkor is valami meg fog ragadni Benne. Az legalábbis mindenképpen, hogy a tanuláshoz egy kellemes élményt társítson.

6. a26b2a1b7e (válaszként erre: 3. - 867f9adc74)
2009. ápr. 19. 03:58

Szia Judye!


Nem késő! Ahogy az előbb Hanatának is írtam "szabály" szerint 40 hónapos korig van garancia a módszer sikereire, de ha annál is később kezdi valaki, akkor is érdemes elkezdeni.


Ha érdekel valami konkrétabban, nyugodtan kérdezz privátban is, mert honlapcímet csak úgy tudok írni. Bár, ha beírod a google-ba, hogy okosbaba, akkor szerintem könnyen rá tudsz találni az okosbabás honlapra is.


Ettől függetlenül bármilyen kérdéssel kapcsolatosan szívesen segítek, illetve útba igazítalak, ha elakadnál.

5. a26b2a1b7e (válaszként erre: 2. - Hanata)
2009. ápr. 19. 03:54

Szia Hanata!


Egyáltalán nem késő elkezdened! A "szabályok" szerint 40 hónapos korig érdemes elkezdeni, de olvastam már olyat is, hogy egy 12 éves gyereknél megpróbálta az anyukája a matematikai készség fejlesztését a pöttyös kártyákkal, mert nagyon rossz volt matekból, és egy év múlva már két jeggyel javult a matematikára kapott osztályzata.

Úgyhogy akár még 40 hónapos kor után is meg lehet próbálni.


Power pointos vetítést az okosbaba honlapon a letölthető file-ok között találtam.

Korábban oda töltögették fel az aktív okosbabázó anyukák az általuk elkészített file-okat, valamint közösen is csináltak. Az utóbbi időben viszont létrejött egy okosbabás multiply lap, és most már oda töltögetjük fel a file-okat.


Ha jól tudom, egyelőre az okosbabás honlap (nem írom ki a konkrét hivatkozást, mert a Hoxa szabályzat szerint ezt tilos, viszont, ha érdekel, akkor megírom privát levélben a pontos címet) oldalán letölthető file-ok hozzáférése egyelőre még nem zártkörű, úgyhogy onnan meg lehet próbálni párat letölteni, hogy kipróbáld.

Az okosbabás multiply lapon viszont a file-ok többsége csak contact-ok számára elérhető.


Van még néhány oldal (pl. Szirka honlapja, chanceforbaby stb.), ahonnan lehet letöltögetni néhány dolgot, ha érdekel, privátban megírhatom a címeket.


Viszont, ha komolyan gondolod, akkor én azt javasolnám, hogy vagy próbálj meg elmenni egy okosbaba tanfolyamra, mert ott személyesen is kérdezhetsz, vagy rendeld meg az e-könyvet, és akkor kézzel fogható formában kezedben lesz és bármikor fellapozható a módszer teljes leirata, valamint ahhoz plusszban kapni fogsz néhány mellékletet is.


A tanfolyam elvégzése, vagy az e-könyv megvásárlása pedig feljogosít arra, hogy a zártkörű okosbaba fórumra be tudj lépni, és akkor rengeteg aktívan okosbabázó anyukával tudod felvenni a kapcsolatot, valamint, ha csinálsz egy Multiply honlapot, akkor contact-ként tudsz csatlakozni az okosbaba multiply-s grouphoz, és úgy még több anyagot le tudsz majd tölteni.


Rengeteg anyag van a neten, gyakorlatilag több gigányi :)

És az anyagok mennyisége csak folyamatosan bővül, úgyhogy hosszú távon szerintem mindenképpen érdemes beruházni egy tanfolyamra, vagy egy e-könyvre.

2009. ápr. 18. 16:10

Sziasztok.

Én is fölbuzdultam rajta 1éve.Sajnos nem tudtam elmenni a "kiképzésre".

Szoktunk itthon olvasni(flash cards-zal).Csak túl lazán veszem:(

2009. ápr. 18. 09:31

Sziasztok!

Engem is érdekelne a módszer, bár az én lányom már elmúlt 2,5 éves.

Nem késő elkezdeni?

2009. ápr. 18. 09:03

Szia!

Gratulálok a kitartásodhoz! Cikked alapján felkeltette az érdeklődésemet az okosbaba program nekem is. Az én kisfiam most júniusban lesz két éves, nem lenne késő most elkezdeni a foglalkozást? Hol találtál power point-os diavetítéseket?

2009. ápr. 17. 17:03
"A kéz amely a bölcsőt ringatja, a világot igazgatja" -Schiller-
Saját babájának mindenki a legjobbat szeretné. Szeretnénk, ha egészséges lenne, szépen fejlődne, és idővel megtalálná helyét a világban. Az okosbaba program egy csodálatos módszer, amellyel gyermekünknek kivételes lehetőségeket biztosíthatunk.


Ugrás a teljes írásra: Okosbaba program - 1. rész - A saját meglátásaim
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook