Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Öcsi átveszi a hatalmat a családban fórum

Öcsi átveszi a hatalmat a családban (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Öcsi átveszi a hatalmat a családban

12. stokimagdi (válaszként erre: 10. - Bajaikriszta)
2009. dec. 30. 22:12
Nálunk is hasonló a helyzet.:D:D:D
2009. dec. 27. 16:55

:-)

Hárommal az igazi!

Néggyel még nem próbáltam, de 5-ig elmennék, a korom miatt már sajnos nem lehet.

2009. dec. 27. 16:51

Sziasztok!


Két hónapja írtam a cikket, azóta talán picit jobb a helyzet. Öcsi is nagyobb, egymáshoz szoktunk jobban.

Nálunk úgy van, hogy külön- külön szeretek lenni a gyerekekkel, akkor jól elvagyunk, de ha a két gyerek egy légtérben van megy a piszkálódás, nyúzgálás, visongás, szóval nagyon rossz a hangulat.

Vagy a pici nem hagyja békén játszani a bátyját, vagy ha a pici jól elvan akkor a bátyja hergeli, vagy csak kicsukja a szobából.

Most ez egy ilyen időszak, de biztos vagyok benne, hogy az idő mindent megold majd. Alapvetően nagyon szeretik egymást a gyerekek, csak nagyon nagy köztük a korkülönbség és ezért nem tudnak együtt játszani.

2009. dec. 27. 15:36

teljesen meg tudom érteni,hogy mit érzel.nálunk is hasonló a helyzet.a lányom,most 26 hónapos,nyakig vagyunk a hiszti korszakban.fiam pedig most lesz 5 hónapos.eddig nem is volt olyan nehéz a helyzet,mert éjjel aludt a pici,nappal pedig figyelt minket,ide-oda tettem,nézelődött.most viszont már kiköveteli a magáét,illetve a fogzás miatt elég nyűgös,vele is már többet kell foglalkozni.mikor alszik,akkor házimunka ezerrel,a nagyobbra meg alig marad időm.

talán ezért is nehezen kezelhetőbb,és amióta megszületett a kicsi,még sokkal apásabb lett.de állítólag később jól eljátszanak majd együtt.hát nem is tudom.most mind a kettővel külön kell foglalkozni.nem könnyű.és tudom,hogy milyen ahol több gyerek van,mert mi négyen vagyunk testvérek,de az ünnep számba ment,ha anyám leült velem játszani.

2009. dec. 27. 15:01

En pont forditva eltem meg egyszer :)

Az 1-sö gyermekemmel nagyon nehez volt minden , nem volt anyosom , vagy anyukam , vagy egyebb rokon a közelemben aki besegitett volna ? !

Egesszen bepanikoltam amikor a 2-ikat vartam hogy , mi lessz ? !

Nem lett semmi , a masodik lurkot mar megsem ereztem :)

Pedig nalunk is ugy volt hogy , a 2-ik utod villamgyors volt az 1-söhöz kepest :)

Megis ment a dolog.

2009. dec. 27. 13:29
nekem 4,5 és 2 éves gyerekeim vannak és kész téboly, a napjaink dac korszak és hiszti korszak ezerrel tomból mind a kettőnél, néha olyanok mint az angyal és kenyérre lehetne kenni őket, máskor vissza felesel: NEM! tombol ezerrel, nagyno nehéz időszak van nálunk mostanában, és nagyon vágyom már rá hogy kinőljünk ebből. :(
2009. dec. 27. 13:14

Nálunk a két gyerkőc közt négy év különbség van.

Első perctől kezdve be vontam a nagyot is. A kicsi még pociban volt, de már akkor jött velem vásárolni. Örömmel együtt választottuk ki a "babájjét".

Amikor a kicsi is már tudott "segíteni" hozta a nagytesó ruháit, mivel ő ment a "dologozóba (ovi)".

Minden a hozzáálláson múlik, a két gyerkőc mellett mindenre volt időm.

2009. dec. 27. 11:28

Sziasztok!

Nálunk is valamelyest hasonló a helyzet mint a cikk írójánál. Csak mit 9 évig voltunk hármasban, s utána született meg a már nagyon-nagyon várt öcsike. Én is sokat aggódtam, hogy a nagylányunk mennyire fogja rosszul viselni a változást, de szerencsére semmi baj nem volt. Igaz, Gergő is nagyon rossz alvó, napközben meg többszörös figyelmet igényel. Mi úgy oldjuk meg, hogy a lányunkkal is eleget tudjunk foglalkozni, hogy hétvégenként míg egyikőnk a kicsivel van, a másik a naggyal társasozik, elmegy moziba, stb.


Ilyen, s olyan gyerekek, testvérpárok is vannak. Van ahol fel sem merül, hogy a tesók féltékenykednek, de az ellenkezője is előfordul. A szülők hol nehezen, hol könnyebben birkóznak meg a feladattal. A lényeg az, hogy tudjuk egyik eset sem egyedi, ha pedig néha nehéznek érezzük a feladatokat arra gondoljunk, hogy minden átmeneti, ahogy nőnek a csemeték ezek a gondok elmúlnak (aztán majd jönnek másikak).:)

2009. dec. 27. 10:37

Nekem is 2 gyerekem van.Egy egy éves fiú és egy 2 és fél éves kislány.Én úgy tapasztalom,hogy sokkal könnyebb 2 gyerekkel,mint egyel.Sokkal több időm van mindenre.A házimunkára,rájuk,páromra mindenre.Mert sokkal jobban be tudom osztani az időmet,a második gyereknél kénytelen voltam pontos rendszert kialakítani,amit egy gyerek mellett nem feltétlenül tartottam annyira fontosnak,mint amennyire mondták sokan.Így hiába van 2 pici gyerekem mégis több időm van mindenre.


De szerintem Nálatok inkább az a gond forrása,hogy mind a hárman(Te,a Férjed és a nagy fiad is)már 5 év alatt megszoktátok,hogy együtt vagytok csak és ilyenkor valószínűleg nehezebb hozzászokni,hogy van egy másik személy is már akire oda kell figyelni és más időbeosztást kell csinálni,mint eddig volt.

2009. dec. 27. 10:20
Mi is ketten vagyunk tesók, de itt sosem volt az, hogy kevesebb figyelem jutott volna Tesómra, mert Ő a nagyobb, vagy rám, mint "kicsire". Tesóm is sokat foglalkozott velem, talán ezért. Nehéz 2 gyerekkel, de unokanővéreméknél 5 gyerek van és egyik sem kapő kitüntetett figyelmet, mind ugyanannyit kap és teljesen oké a családi életük... Nincs egy hangos szó vagy hiszti...
2009. dec. 27. 10:08

Hja kérem, az anyaszerep az 24 órás szolgálat!

Egy gyerekkel is lehet nehéz, több gyerekkel is lehet könnyebb, ha a szülők, netán a család megosztja a feladatokat.

2009. dec. 27. 10:03
Ez az írás arról szól, hogyan változott meg a családom élete, mióta a kisebbik fiunk megszületett és öntudatra ébredt. Sosem gondoltam volna, hogy két gyerekkel mennyire nehezebb a mindennapi élet.

Ugrás a teljes írásra: Öcsi átveszi a hatalmat a családban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook