Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák fórum

Nyugdíjas élet - ügyek-bajok, tapasztalatok, praktikák (beszélgetős fórum)


81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 20. 16:20
Mire gondolsz pontosan?
80. Szegfűrózsa (válaszként erre: 78. - 55Judit)
2022. máj. 20. 15:50
Nyertél valamilyen pályázaton?! :D
79. Napsugár8 (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2022. máj. 20. 15:45
Kedves egészségedre! Csak úgy natúr rágod, vagy szoktál mellé csemegézni valamit? :))
78. 55Judit (válaszként erre: 77. - 55Judit)
2022. máj. 20. 14:40

Előtte még csak megkávézok, hátha közbejön valami. Dög nehéz a gépem.

De ami az öröm, a 05.15.-ei szülinapomtól kezdve jövő év februárjáig el vagyok látva vegyszermentes gyümölccsel. Nem is akár milyenekkel. Ezeket üzletben olyan áron adják, hogy meg se tudnám fizetni.😀

2022. máj. 20. 14:34
Na most megyek, és lerágom a füvet!😂
76. 55Judit (válaszként erre: 1. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 20. 14:03

Köszönöm, én ismét remekül.

A fogyis fórumban azért lapítok jó ideje, mert nem fogytam. Igaz tettem is ezért. Egy kis csokika, gesztenyepüré, sütike... Időnként most is becsúsznak ezek, de elkezdtem újra fogyni mégis. Mivel 3. hónapja szedem az alga komplexet, ennek tulajdonítom. Korábban kételkedve olvastam a véleményekben, hogy valaki úgy fogy az algák mellett, hogy nem nagyon tesz semmit a fogyása érdekében. Hát ezt nem nagyon hittem, és nem is e miatt kezdtem fogyasztani. De igaza volt.

Neked is a legjobbakat! Kár hogy nem láthatom ki vagy.😀

Privátban megírod?

2022. máj. 20. 13:22

Újabban reggel tudom le az egészségügyi gyaloglást, mert frissebb az idő mint délután. Ma reggel egy utcabeli megkérdezte: Jutkám te hány éves vagy? Mire megmondtam neki, nem hitte el. 😀

Azt szoktam mondani: A guruló kő nem hosodik!😀

74. Napsugár8 (válaszként erre: 72. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 20. 11:48

Tudod találtam egy olyan utat, sétányt, ahol kb. 30-40 méterenként van 1-1 pad, odafelé-visszafelé ki nem hagynék egyet sem!! A piacon is vannak "beépített pihenőhelyeim", ahol az eladó arra 3-5 percre átadja a helyét, amíg megpihenek. De azért itthon délután már nekem is nehéz megmozdulni, különösen ha egy kicsit megpihenek.

Ma a kutyaharapást szőrivel lájtos sétát tettem, ismerősökkel találkoztam, napoztunk, dumcsiztunk. Majd szombat-vasárnap topogok itthon.

2022. máj. 20. 09:28

Bejelentkezett hozzám látogatóba egy gyerekkori cimborám.

Ált.isk. óta ritkán találkoztunk. Legutóbb kis FB-üzeneteket váltottunk, megelőzően pedig 20 éve személyesen. Az előtt pedig szintén kb 20 éve.

Szállást foglalt pár napra.

Jó kondiba kell hozni magamat, hogy bírjam a nappali programokat!

72. Szegfűrózsa (válaszként erre: 71. - Napsugár8)
2022. máj. 20. 09:18

Gratulálok a kondíciódhoz!

Én 1 órás sétát... a nap további részében pihenem ki.

2022. máj. 19. 17:46

Halló, halló! Van itt nyugdíjas? Vagy akárki, aki még nem nyugdíjas, de majd az lesz.


Ma gyalogoltam egy jó adagot, bő 3 óra hosszát, elsétáltam a város másik részében levő zöldség piacra és vissza, és még ott is bóklásztam jócskán... Hogy ezek után hogyan érzem magam? Erősen nyugisan! :)

2022. máj. 17. 17:48

Úgy próbáltam keresni korosztálybeli HOXA-tagokat, hogy keresőbe írtam: nyugdíjas. Pár zárt csoport van -ahova nem nyertem belépési "engedélyt". Ezért gondoltam, hogy talán idetalál, aki nyugdíjas korú és kis társaságot keres.


Köszi a TV-műsor ajánlást. Híradókat dettó azokat nézem. Magyar sorozat nézésével már nem próbálkozom.


"Arckisímítással" sajnos nekem sem kell bajlódni - a kilók oda is rakodnak... Csak a szem környékére nem.

69. Napsugár8 (válaszként erre: 66. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 17. 14:43

Normális műsort? Amiket én nézek:

híreket az atv, rtl adókon, aztán este ami az rtl-en megy bármilyen kis bugyuta sorozat. A Keresztanyut és a Hotel Margaritet néztem, de a Mi kis falunk már nem érdekel. Most a Konyhafőnök, de ez is inkább már altatónak való. A csöpögős brazil, stb. sorozatok nem tudnak lekötni. Akkor már inkább az ismeret terjesztő csatornákon keresgélek. Azok között valamit mindig találok, ami érdekel, ami leköt.

68. Napsugár8 (válaszként erre: 67. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 17. 14:26

Itt vagyok én is! Miért is írnám be a keresőbe, hogy nyugdíjas, amikor csak a tükörbe kell néznem.


Aranyos történet: délelőtt találkoztam a korábban alattam levő lakásban élő hölgy lányával. Azt mondja, jól nézek ki, olyan síma, nyugodt, kerek az arcom. Mondtam neki: aranyos, szépen fogalmazott, és nem azt kérdezte, mennyit szedtem magamra? Erre elkezdte bizonygatni, hogy dehogy, dehogy nem erre gondolt, de valóban... jót nevettünk mindketten. Ilyen a nyugdíjasok élete. :))

67. Szegfűrózsa (válaszként erre: 66. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 17. 13:03

Hajaj...

Nem jár erre a madár sem.

Keresőbe se írja senki, hogy "nyugdíjas", így aztán nincs, aki idetaláljon.

2022. máj. 15. 18:04

Rákaptam a 2010. körüli "Vacsoracsata" tv-műsor ismétléseire. Nagyon jól szórakoztat. :D

Keresgélni fogok még más kikapcsolódós sorozatok között olyanokat, ami hasonlóan jótékony hatású.

Van itt valaki, aki tudna ajánlani normális műsort, üdítő sorozatot?

2022. máj. 15. 08:34

Sokszor látok a környéken egy nőt három kutyával. 1 németjuhász és 2 hosszúszőrű, kistermetű eb pórázait fogja. Hol szaladnak, hol szimatolnak (hárman háromfelé húzva a gazdájukat). Nagy figyelemmel nézi azt, amit kinyomnak. Össze is szedi.

Mi motiválhatja az embereket arra, hogy a 400ezer ft/nm értékű lakásaikban kutyákkal éljenek?

2022. máj. 13. 16:04
Melyik mondattal írtam, hogy az őstermelőkkel van rossz tapasztalatom?!?! :O
2022. máj. 13. 14:57
Ja! A piacon ők is azt az osztályos terméket árulják, ami az átvevőnek nem kellett. De akkor, ha ti is csináltátok, jól tudjátok, hogy az őstermelő munkája és megélhetése nem fenékig tejfel. Gondolom, ti is keményen megdolgoztatok minden egyes forintért, nem volt könnyű kenyér kereset.
62. Napsugár8 (válaszként erre: 61. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 13. 14:53
Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid vannak az őstermelőkkel kapcsolatban. Én nem csak ő, de szinte minden ügyfelemnek személyesen ismertem 1-2 családtagját. Hiszen nagyon sokszor előfordult, hogy a könyvelni valókat (hogy én is haladjak a munkámmal) férj/feleség, gyerek, szülő hozta. A piacon is csak megismertük egymást. Én még a mai napig is elsősorban őket keresem, ha megyek vásárolni. :))
61. Szegfűrózsa (válaszként erre: 60. - Napsugár8)
2022. máj. 13. 13:49

Nem csarnokban, nem l.o. terméseket veszek.

Kb az őstermelők "azt csinál szegény, amit tud" zöldségeiből vásárolok, amit kb munkanélkülikké lett középkorúak vagy nyugdíjas emberek árulnak. És azért is veszek megszínesedett paprikát, mert tudom, hogy az érett és azt szeretem.

Amikor falun laktam, az állami munkahelyünk mellett termesztettünk fóliában paprikát és szabadföldi, felfutós paradicsomot, 2000 nm-en.

Dobozoltunk citromsárga és narancssárga paradicsomot exportra... (Meg a végén az l.o., gyönyörűségeket az összeomlott KGST... helyett a haldokló konzervgyárnak.) Magunknak hagytunk a töveken, hogy a nap érlelje, így rengeteg paradicsomlét is tettem el télire.

Amúgy: a piacokon a "fejkendős" nénikék a mi korosztályunk már és baseball-sapkát hordanak. Tőlünk egy generációval idősebbek már szerintem nem "bótoznak" a piacokon.

60. Napsugár8 (válaszként erre: 59. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 13. 11:25

Tudod, éveken keresztül több őstermelőnek is könyveltem. Az átvevő mondja meg nekik, hogy mikor van átvétel, akkorra kell leszállítaniuk az export-képes, max. első osztályú termést, a többivel bizony azt csinál szegény, amit tud. A kutyát nem érdekli az EU-ban, hogy hiába magyarázza a paprikának, uborkának, hogy nem szabad meggörbülnie, vagy ne engedje, hogy megszínesítse a nap... hát ezeket viszi a piacra! Azokat már eleve csak a piac előtti napon szedik, és másnapra nem marad meló a fóliában. A szabadföldi termést is előző nap megszedik, valóban kalákában, az egész rokonság, és alkalmazottak...

És a fejkendős nénike is többet ültet, többet vet, mint amit ők maguk képesek elfogyasztani, kell a kis apró nyugdíj-kiegészítésként.

És virágot is nevel, mert majd abból is lesz pár forintja, és palántát is nevel tavaszra, mert akkor abból is lesz pár forintja. Nem, nem fognak meggazdagodni belőle, csak amíg bírják, amit bírnak, csinálják.

59. Szegfűrózsa (válaszként erre: 58. - Napsugár8)
2022. máj. 13. 09:54

Nálunk is heti 2X van "nagy" piac.

Aki "maga dúrja a földet" az aligha érkezik piacozni - persze olyan is van, de ott többnyire még több hibás árut látok..., hisz nem tud úgy mindenféle zldsg-gyümölcsére költeni (növényvédelem, öntözés).

Aki csak egy-két növényre specializálódott, annak meg területe van, az is "nagyipari" módon termel, napszámosokat stb alkalmaz.

Aki pedig kicsi kertben termel, az nem visz piacra. Örül, ha a családi kamrát tudja tölteni.

Én így gondolom, így tapasztaltam.

58. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 13. 07:11
Ja, hogy előző napi? Nálunk egy héten csak 2x van piac. Ez még nem csarnok rendszerű, hanem az a bizonyos szabad ég alatti szabad piac. Kirakják a kis kosárkájukban a termést, esetleg pár ládányit, és kész. Ahol már láda-számra sorakozik az áru, az már kereskedő, nem ő maga dúrja a földet.
57. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 13. 07:08

Amikor a télire valót spájzolom a fagyóba, azt szoktam a piacon venni. Mi viszonylag kis város, így kis piac, elég azt megjegyeznünk, hogy amit láttunk, hanyadik sorban volt, sőt sok esetben személyes ismerős árulja.


És amit nem a piacon, hanem a zöldséges üzletben veszünk, azt is megfogdossák kismillióan. Úgyis megmosom, vagy megpucolom. :))

56. Szegfűrózsa (válaszként erre: 54. - Napsugár8)
2022. máj. 13. 06:18

Annyira sokmindent és nagy mennyiséget ritkán veszek piacon, így 1-2 árús van, akihez visszatérően megyek. Óriási a kínálat és szeretem is mindet megszemlélni. :) Próbálom memorizálni, hogy hol, milyen cucc van és mennyiért..., de persze alig vagy sehogy sem tudom megjegyezni. (ha-ha-ha)

A télire elteendő lecsóhoz, szivadzsemhez persze koncentráltan érkezem! Az idén barack is szépen várható. (DE vajon milyen áron...?!)

A piac "végét" azért nem szeretem, mert belelátom, hogy mennyien megfogdosták/nyomogatták... A nagyon korait pedig azért nem, mert az előző napi nyomorékok lehetnek terítéken.

55. Napsugár8 (válaszként erre: 49. - Libikóka)
2022. máj. 13. 06:01

Kiskosaram nekem is van a konyhai ablak párkány sarkában: tartalék gyufa, szemetes zsák, gumigyűrű, egy kis csomag hűtőbe való zacsi, ha hirtelen akarok pl. maradék vöröshagymát, paprikát, akármit beledugni.

Mellette egy üvegváza!! amiben szépen megáll az éppen használatban levő folpack, alufólia, kéztörlő tekercs, sütőpapír. :))

54. Napsugár8 (válaszként erre: 53. - Szegfűrózsa)
2022. máj. 13. 05:55

Ha nincs a piacon törzs-eladód, akitől rendszeresen vásárolsz, mert tudod, hogy nem zsákbamacsekot veszel, akkor az a jó.

De ha csak lemégy és az a cél, hogy minél olcsóbban, és ráadásul spájzolni akarsz belőle, akkor célszerű:

- munkanapokon menni, mert a lakosság zöme dolgozik, tehát viszonylag kevesebb a vevő, inkább eladó a portéka

- ráadásul a piac vége-felé, záráshoz közeledő időpontban, mert egyetlen árus sem szeretné a portékát hazavinni, inkább hajlamos az alkudozásra. :))

53. Szegfűrózsa (válaszként erre: 51. - Papája)
2022. máj. 13. 05:33

A Lidl-be is mentem. 20-30 ft-tal olcsóbb volt a kígyóuborka, mint máshol... és képes voltam emiatt eltekerni oda is. 3-4 darabnál már pár fitying nálam marad. Van, aki ezen somolyog, de nekem könnyebb így kiadni a pénzt.

Úgy tapasztaltam, hogy már a piacon sem járok jobban - sajnos.De majd még próbálkozom.

52. Szegfűrózsa (válaszként erre: 50. - Napsugár8)
2022. máj. 13. 05:17

Köszi a bevált ötletet!

Ideje volt valami célszerű módszert találni a készítmények adagolására. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook