Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! fórum

Nyugdíjas csevegés, régi és új cimbikkel ! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
766. Kattka (válaszként erre: 763. - BABA1128)
2013. jan. 16. 14:19
Ne akarj visszamenni a múltba :-D
765. Ágigrandma (válaszként erre: 763. - BABA1128)
2013. jan. 16. 12:58
Drágám hol van az már??????:)DDD
2013. jan. 16. 12:58
Baba és Mariann65 bent vagytok !!A mézes csuporban ! :)DDDD
2013. jan. 16. 12:47
ITT IS VAGYOK, OTT IS VAGYOK ÉS SEHOL NEM TALÁLOM A TEGNAPI NAPOT!:))))))))
762. Ágigrandma (válaszként erre: 761. - Ágigrandma)
2013. jan. 16. 11:55
Mariann65 ment egy privi neked ! :)DDD
2013. jan. 16. 11:52
Mariann65 még Te sem jöttél a klubba !!!
760. Ágigrandma (válaszként erre: 759. - Éryntett)
2013. jan. 16. 11:32
Helló Éryntett !Hiába küldtél úgy látom,én most küldtem neki 2 privit !!!
2013. jan. 16. 11:29

Szép napot, sziasztok!

BABA!

Fél 10 tájban küldtem egy itteni privit a klubba való bejutásról.

758. Ágigrandma (válaszként erre: 752. - BABA1128)
2013. jan. 16. 11:27
Bab most írom neked a privit !!Szaladj,mert a postás csenget,de csak 2X ! :)DDDDD
757. Ágigrandma (válaszként erre: 756. - Ágigrandma)
2013. jan. 16. 11:24
Bocsi nem Bab,hanem Baba !!!!!
2013. jan. 16. 11:23
Bab a jó Istenke áldjon meg!!Monca már,miért nem toporogsz a zárt klubba????Állandóan azt nézem,hogy ott vagy-e??de hiába nézem !!
755. Ágigrandma (válaszként erre: 754. - Horer2)
2013. jan. 16. 11:21

Bocs,de önvédelemből,teszem,szívesen fogadunk itt a nyitott topikon bárkit,aki nyitott szívvel,és jó indulattal közelít,hiszen láthatod !!!!!

A zárt klubba viszont nem mindenki jöhet,szintén önvédelemből,tudod máshol voltunk 3 évig,azt sajna egy némber szétverte,most már ugye érthető,hogy miért zárt !!!!

754. horer2 (válaszként erre: 642. - Ágigrandma)
2013. jan. 16. 11:09
Helo,csak benéztem,mert érdekelt a társalgás, de ugylátom te ilyen zárt klubbot létesitesz?
753. horer2 (válaszként erre: 655. - Bárányka)
2013. jan. 16. 10:47
Köszi!!
752. BABA1128 (válaszként erre: 743. - Cserebogár8)
2013. jan. 16. 08:58

"Légy szeretve"!-Mindenkinek!

Cserebogár8!

A pampuska, az a fánk. Mifelénk a farsangi fánkot nevezik így, van fánk még más féle is, de a farsangi fánk az a pampuska.

Pap Laci (bácsi) Könyvében olvastam, hogy az ellnfelei "pampukalesőjére" mérte a hatalmas pofonokat. Hazánk, egyik legnagyobb bokszolója volt Ő, jó olvasni a könyvét, roppant humoros.

A vörösszőlőmag örleményt én gyógynövényboltban veszem és azt a fajtát, (legolcsóbb és a legjobb, legtisztább) aminek a csomagolása ezüst pufizacskó és a cimkéje zöld. Sajnos nem illata, számomra szaga van, törkölypálinkára hasonlít, de nagyon sok jó hatása van, nézz utána itt a neten, megéri, nincs mellékhatása!!! Rendszeres, mindennapi fogyasztás esetén, néhány hónap múlva jelentkezik az a hatása, amit már érezni is lehet. Egyszer csak azt veszed észre, hogy egyáltalán nem is hiányzik az izületi fájdalom. Mint sok mindenhez, ehez is türelem és kitartás kell, megéri!!!

2013. jan. 16. 08:53
Nálunk olvad is , esik is , pedig maradhatott volna 2 hónapig a hó , ami a tetőn elolvad locspocs lett , alatta + minden jeges , tegnap minhárman lapátoltunk h a héten 1x előre tudjunk menni a faluba , nem jött hétfőn a tejes , v csak nem hallottuk , szomjan akarnak halni a fiúk.
2013. jan. 16. 08:48
Ági eredetileg a fiamnak reggeli , csak az apja nem tudott már megint aludni és előjött a szagra / fínom illatra !! iszonyatos beles mindkét pasi / eredetileg lángosnak indult , de most 3 napig pizza , spórolok ezerrel.
749. eva_55
2013. jan. 16. 08:48
Szép jó reggelt, nálunk ezer ágra süt a nap, éjszaka pedig végig esett az eső. Érezni, hogy valami készülődik a levegőben, bár nincs mit csodálkozni, tél van, csak olykor áprilisnak tűnik.
2013. jan. 16. 08:37

Jó reggelt mindenkinek! Én nem régen ébredtem, de olyan sötét van, hogy legszívesebben még lustiztam volna, de fel kellett kelni a kutyusok miatt. A férjem sétáltat, én pedig mosom a lábukat, mert sárosan jönnek fel. Egész éjjel szakadt az eső nálunk, ronda, sötét idő van.


Kellemes napot mindenkinek!

2013. jan. 16. 08:35

Szép jó reggelt lányok,legyetek szeretve !

Szafika az agyam eldobom,hogy hajnali 1/2 2-kor pizzát esztek !!:)DDDDEz mi nálatok??reggeli???

746. forrest2010 (válaszként erre: 745. - Cika58)
2013. jan. 16. 08:06
Köszi , megoróbálom , férjemnek is sokat ég a gyomra , a langallót is akartam már , ott is tejföl az alap , mint a juhtúrónál , tejföl + legalább többnyire van itthon , de majd hozok egy kis juhtúrót is , finomak ezek a pizzaféleségek , reggelire , vacsira is , kipróbálom azzal is , úgyis begyúrtam 1 kiló lisztet.
745. cika58 (válaszként erre: 744. - Forrest2010)
2013. jan. 16. 04:48

Szia Jó reggelt!

Egyszer próbáld ki ha szeretitek tejföl és juhtúrót keverj ki. A férjemnek ég a gyomra a paradicsomos dolgoktól.És a továbbiakban ugyan úgy rakhatsz rá mindent.Isteni!

2013. jan. 16. 02:16

Helló lányok ! Kisült a pizza ! A férjem felkelt az illatra , jött reggeli helyett hajnalira !Ehető lett , de olyan vastagra sikeredett a tésztája , mint az olcsó bótié ! Legközelebb kevesebb tésztát rakok a tepsibe . Viszont a tetejére vastagabban raktam a rávalót . Én nem pizzaszószt kenek rá , hanem ketchupot / v zakuszkát , de az most nincsen / arra szórtam aprított hagymát 1 doboz kukorica konzervet leszűrtem , rászórtam , virslit karikáztam rá és jól megszórtam sajttal , 5 percel azelőtt , h kész lett még szórtam rá 1-2 marék reszelt sajtot.Régebben mindig kerek lapokat sütöttem ,a kapcsos tortaforma alján , aztán a gyerekek készre csinálták maguknak a minigrillbe . Mostmár egy jénai tepsi 3 embernek pont elég egy reggelinek , hozzá valamilyen gyümitea , tegnap 2 maréknyi feketeribizliből főztem a reggeli teájukat , direkt erre tartok néhány tövet , jó ízt ad és gyönyörű színe lesz tőle a teának .


Szokott újabban lenni nálunk termelői piac , ott láttam az ősszel szőlőmag őrleményt , most tavaszig szünetel .De hátha a gyógyszertárba is van , Cserebogár , ezt a fánkot hívja BABA pampuskának .

743. Cserebogár8 (válaszként erre: 742. - BABA1128)
2013. jan. 16. 00:23

Sziasztok így hajnaltájt!

BABA, hol lehet vörösszőlő őrleményt kapni?? az izületeimmel én is nyavajgom.

Hú és tanulatlan vagyok, de mi az a pampuska?

742. BABA1128 (válaszként erre: 498. - Éryntett)
2013. jan. 16. 00:02

Lányok!

Most olvasom, hogy kéne a pampuska recept!

No Itt van e! Nesztek!:))))

fél kg, liszt, 10 dkg, vaj, 3 tojás sárgája, pici só.

3 deci langyos tejben 2 dkg élesztőt egy kanál cukorral felfuttatni. A tojás sárgááját 5 dkg cukorrak kikeverni, majd szoba hőmérsékletű vajat bele és ezt is kikeverni, aztán bele a jó féldeci pálinkát, maj így jól elkeverni!!!. Rá a fél kiló lisztet, abba gödröt ásni és bele önteni a felfuttatot élesztőt. A további menetet már előbb leírtam. Ügyelni kell minden keleszett (élsztős) tésztánál, hogy a tészta meg ne fázzon!!!!!!

Mindenek szoba hőmérsékletűnek kell lenni, a hozzávalóknak és a szerszámoknak is, a kelt tészta legnagyobb ellensége a huzatos konyha, és az ha megfázik!

No meg a család, amikor kisült!

741. Ágigrandma (válaszként erre: 740. - BABA1128)
2013. jan. 15. 23:56
Babám így csináltam,csak írtam neked nem volt netem,és rumot tettem bele,a páleszt megittam.Most megyek jó cakát !!Voltál a klubba???
740. BABA1128 (válaszként erre: 494. - Ágigrandma)
2013. jan. 15. 23:48

ÁGI-kám!

Drága jó Anyucikámtól tanultam, a pálinka azért sokkal jobb mint a rum, mert az igazi pálinka legalább 70 fokos, és az élesztő hatását sokkal jobban fokozza. Sok élesztő nem jó, mert kiérződik!!!Sokkal könnyebb lesz tőle a pampuska, még hidegen is pille könnyű. Hatalmas lyukak vannak benne és másfélszeresére, vagy 2 x-esére is megnőhet sütés közben. Alaposan ki kell verni fakanállal a nokedli állagú tésztáját, addig míg a tál faláról el nem válik és hólyagos nem lesz a tésztája. Letakarom, lisztezem és 2 órát kelesztem, majd kinyújtom (már nem gyúrom át)és kiszaggatom. Még fél órát kelesztem, újjaimmal a közepét jól elvékonyítom és a nem túl forró (mert megég) olajban kisütöm, fedő alatt, Ekkor már jól megdagad, megfordítom és a másik felét, már fedő nélkül sütöm. Vigyázzni kell, mert hamar romás lehet. Ahogy sütöm, ez úgy fogy, mire befejezem, már el is fogyott. Sosem gyönyörködhetek a kész munkámban, minden estetben üres a tányér! :)))

739. Ágigrandma (válaszként erre: 738. - BABA1128)
2013. jan. 15. 23:39
Helló Baba ,lécciii gyere a klubba !! is !!
738. BABA1128 (válaszként erre: 488. - Jólányka54)
2013. jan. 15. 23:30

Jólányka 54!

Javaslom, hogy minden nap, néhány kiskanál kefírbe, vagy tejfölbe keverjél el "vörösszőlőmag örleményt" 1 kiskanállal és azt fogyaszd!Néhány 100 Ft és hónapokig elég. Az izületeidre nagyon jó, jó az erekre, vékeringésre, az agy vérellátására, tisztító hatása van és jó még rák ellen is, bár ezt támadják akik érdekeltek a kemo bizniszben. Én évek óta szedem, de nem is fáj egyetlen izületem sem, a pók-erek elhalványodtak a lábamon, a már kialakult viszereket nem múlassza el, de legalább nem nőnek. Én hiszek a természetes gyógy"szerekben", orvosságot nem szedek, mert az ha nem is segít, biztosan árt. :)

Van még néhány nyavajára egy-két természetes ötletem, csak a sajátomra nincs. Mandulakővel szevedek, de nagyon. A torkásznál napi "vendég" vagyok, kinyomkodja, olyankor néhány óráig nagyon fáj, de megkönnyebbülök. Azt mondta a torkász, hogy "ne akarja kivetetni a manduláját, mert nem lesz jobb"! 60 felé (haza felé) meg nem is nagyon javasolják! De már nagyon úúútálom, hatodik éve gombóc van a torkomban, foytogatnak, nyilal és úúútálom! Nekem a nyugdíj élvezetével kellene foglalkoznom, nem ilyen butaságokkal, de az a fránya gombóc ott van és nem hagy békén!

2013. jan. 15. 22:48
Jó éjszakát kívánok mindenkinek!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook