Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nyílt levél anyámnak fórum

Nyílt levél anyámnak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nyílt levél anyámnak

1 2 3 4
11. a26b2a1b7e (válaszként erre: 7. - Csillagpaszuj)
2010. okt. 18. 10:42

Kedves Csillagpaszuj!

Én voltam már családállításon, és valóban nagyon jó dolog ahhoz, hogy az ember önmagát és az élettörténetét más szemszögből lássa. De nem oldódik meg egy ilyen családi probléma általa...

Én meg ezt tapasztaltam. Sokáig hittem, hogy megoldódott, amíg végre rájöttem, hogy csak magamat változtathatom meg, a saját hozzáállásomat a dolgokhoz, de a családomat nem.


És én is próbáltam megbocsátani százszor és ezerszer. Sőt, gyakran el is hittem, hogy sikerült. Mindent megpróbáltam annak érdekében, hogy sikerüljön. És mégsem.

Nem érzek már vak gyűlöletet az apám és a nevelőanyám iránt azért, amiket velem tettek, vagy akármelyik rokonom iránt, akik nem álltak mellettem amikor szükségem lett volna valakire...


De nem is bocsátottam meg. Csak szánom őket. Szánalmas férgek. Ha lehet, kerülöm őket. Ennyi...

10. Pici04
2010. okt. 18. 10:41

Te jo eg!

Szomoru törtenet....Sajnalom,hogy ilyen eletet kellett elned/elnetek az öcseddel.

Nagyon erös nö vagy,hiszen "talpon allsz"....

2010. okt. 18. 10:40

Nem vagy egyedül sajnos!

Légy erős és csak magatokra koncentrálj!

Minden jót!

2010. okt. 18. 10:32

drukkolok neked és gratulálok, hogy nem hagytad el magad.


ismered a Kisdarázs című könyvet? hasonló történet.

7. csillagpaszuj (válaszként erre: 1. - Eb11a53b33)
2010. okt. 18. 10:32

Kedves Gábriel!

Tényleg szörnyű gyermekkorod volt, és el sem tudom képzelni honnan merítettél erőt, hogy mindezt végigcsináld(pl főiskola). Viszont megmérgezheti az életed ez a gyűlölet amit még mindig érzel. És szerintem egyedül nem is fogsz tudni túllépni ezen, menj el egy családállításra. Én épp a múltkor voltam tanúja annak, hogyan oldódott meg egy 20 éves lány problémája, aki hasonló kapcsolatban volt az anyjával.

2010. okt. 18. 10:22

Nem ismerlek, de büszke vagyok rád nagyon! Azért, mert te nem lettél OLYAN.


Érdekes ez a megbocsátás dolog... Jó, fogjuk rá, hogy akár ezt is meg lehet bocsátani... De közben mégsem... Hogy lehetne olyasmit megbocsátni, amit nem értünk meg, nem tudunk neki elfogadható alibit adni a tettére? Hogy lehet megbocsátani azt, hogy valaki piál terhesen, utána is kocsmázik és a lányát képes lenne pénzért eladni, hogy tovább vedelhessen?

Mert ha még a pia ellenére azért ragaszkodna a gyerekéhez és szeretné, könnyebb lenne a megbocsátás. De ez a történet sajnos nem ilyen hangú.

Különben a szomorú hangulata ellenére tetszik a történet, mert a főszereplő egy hős! :) Aki a semmiből talpra áll, nulla minta ellenére rendes életet él, az szerintem hős!

2010. okt. 18. 10:18
Szomorú...De nagyon erős vagy!!!! Tisztellek érte!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 18. 10:16

szia azt mondta az egyik tanárnőm hogy meg kell bocsátani mert különben továbbvisszük és tovább is adjuk a gyermekeinknek


én is ezzel közködök hogy meg tudjak bocsátani de hát nem igazán akar menni de muszáj lesz, sajnos.


őszintén kívánom neked hogy a a családoddal nagyon boldog legyél

3. veledjooo (válaszként erre: 1. - Eb11a53b33)
2010. okt. 18. 10:12

Úristen... miért most? ... miért ennyi idő után jön ki? ... próbáld elengedni a múltat, mert Téged mérgez már, nem Őt!

Szomorú... nagyon... :(

2010. okt. 18. 10:12
De leszel. Nem elfeljteni kell ezeket, hanem lezárni magadban, hogy ne okozzon fájdalmat.
2010. okt. 18. 10:08
Nem fogja olvasni, én tudom. De szeretném leírni, mert ki akar jönni...
Anyámról szól, rólam és neki írom. Nem szép és nem megbocsátó...
Én sem vagyok az és félek, sosem leszek.

Ugrás a teljes írásra: Nyílt levél anyámnak
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook