Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nyugdíj előtti segélyt lehet emeltetni? fórum

Nyugdíj előtti segélyt lehet emeltetni? (tudásbázis kérdés)


7. horex (válaszként erre: 6. - Zotyika59)
2023. ápr. 26. 13:18

Nem vagyok érintett, nem is értek hozzá :)

de olvasgasd át ezt

[link]

mi van ha a határidőt nem tartja be a hivatal


A hivatallal nem telefonálgatunk, hanem tértivevényes levél vagy ügyfélkapus e-papiron irjuk a kifogásokat kérelmeket stb

Telefonnak nem marad nyoma csak ritkán

2023. ápr. 26. 12:14

Sziasztok, segítenétek picit?

Nektek mennyi idő alatt bírálták el a NYEST? Tartós munkanélküli lettem sajnos. 27 éves mubkaviszonyom van. Egy évre vagyok a nyugdíjtól és kéne most ez a lehetőség hogy állást keressek.

Tavaly novemberben adtam be a kérelmet de még mindíg nem biraltak el a nyesem. Mindig leraznak a hivatalban, hogy még várnom kell rá. Már lejárt pedig a 60 nap.Mit lehet tenni ez ügyben?

Választ előrre is köszönöm

2022. márc. 5. 18:35
Ideírom, hátha valakit érdekel. Voltam a Munkaügyi Hivatalban, és igen, lehet emeltetni a NYES-t! Mikor bementem, megszüntettem a segélyt, másnap újraindítattam, és a mostani - 2022. - év 200 eFt-os minimálbérből számolják már ki a NYES-emet, szóval kb. 70 eFt-t kapok, néha többet, néha kevesebbet, mert nem hónapot, hanem napot számolnak. a Bruttó 80 eFt-ból a nyugdíjjárulékot vonják le.
4. Mné Erzsébet (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
2022. febr. 18. 19:22
Köszönöm!
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2022. febr. 17. 12:50

A nyugdíj előtti álláskeresési segély (NYES) a mindenkori minimálbér szerint alakul, annak 40%-a. Ennek emelését (szerintem) nem lehet igényelni, kérelmezni. Törvényben (rendeletekben) van meghatározva az értéke.


[link]


Kicsit tekerd lentebb, ott a táblázat!

2. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Mné Erzsébet)
2022. febr. 17. 12:10
Kormányablaknál kérdezd, ott tuti személyre szabott választ kapsz.
2022. febr. 17. 10:57
Sziasztok! Kérdezni szeretném, hogy van/vannak itt olyanok, akik NYES-en vannak? NYES emeléséről szeretnék érdeklődni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook