Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normoxil fórum

Normoxil (beszélgetős fórum)


17. Barbooca (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 23:53
Csak 2 pontos cukorterhelés volt, az éhgyomri és a 120 perces is 5,3. De ugye ezzel az IR nem derült ki. Én bízom még benne, hogy spontán összejön a baba gyógyszeres kezeléssel :)
2022. febr. 17. 19:56

Reméljük a legjobbakat az orvosok terén! :)

Mennyi lett a terheléses cukor eredményed? Ha az tényleg jó, akkor csak lombikozás miatt nem fognak veled Merckformint szedetni. Nekem kiderült egy enyhe inzulinrezisztenica, de még úgy se szedettek velem, mivel emellett szabályos ciklusom és peteérésem is volt és akkor nem volt semmi egyéb hormonális eltérésem. Persze, ha úgy érzed, hogy segít, ha szeded akkor jó. :)

Drukkolok, hogy minden az álmaidnak megfelelően alakuljon!!

15. Barbooca (válaszként erre: 13. - Ágio8405)
2022. febr. 17. 12:35

Nőgyógyász ajánlotta a normoxilt és inofolicot, mikor fél év próbálkozás után mentem hozzá. TB alapon voltam a helyi kórházban. Akkor írta ki a hormonpanelt is. Panaszom 5 napos barnázás volt amúgy mensi előtt. Korábban soha nem volt ilyen. Progeszteronom a következő ciklusban magasabb volt, mint a referencia tartomány, szóval nem derült ki mi okozhatta.

Ugye ő az hitte elég a vitamin a TSH-mra, de sajnos nem volt... Kért antiTPO-t is mert anyukám hashimotos. De az is rendben.

Endokrinológus írt fel gyógyszert, a nőgyógyászaton nem is írtak, másik doki sem.

Utana másik nőgyógyásznál voltam aki sajnos irtó bunkó volt... Ő mondta egy fél éves eredményre (HOMA-IR index 2,4) hogy ez biztosan inzulinrezisztencia... Az endokrinológus megerősítéséig nem is szedtem. Ő azt mondta nem kell, de mivel mondtam, hogy megyünk a meddőségibe, azt mondta akkor elkezdhetem mert ott úgyis gyógyszereznek az eredmény érdekében... Igazából eddig csak pozitív változást érzek. De meddőségiben el fognak küldeni terhelésre...

14. Barbooca (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 17. 12:21

Én már azért nem megyek magánba, mert 2,5 hét múlva megyünk a meddőségibe 😊 ott igazán jó orvos van, és ott aztán teljeskörűen kezelve leszek, teljes biztonságban fogom magam érezni😊

Háziorvosnak mondtam mit szeretnék, de csak 2pontosat tudott és csak cukor.. Ezt csak ott tudtam meg. Mondjuk legalább az jó lett, az is valami 😁

13. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Barbooca)
2022. febr. 16. 23:32
Szerintem is mindenképp csinaltass terhelést na meg menj egy normális endokrinologushoz mert az aki 2,7-es tsh-ra azt mondja hogy ok es terhelés nélkül fel ir gyógyszert ir-re az nagyon nem az. 😞
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Barbooca)
2022. febr. 16. 16:17

Sajnálom, hogy ennyire kiábrándultál. Teljesen átérzem. Én is ki vagyok most akadva az eü rendszeren. Úgy érzem, ha normális ellátást akarok, akkor magánba kell mennem. Holott fizetem a tb-t már lassan két évtizede. Nagyon durva, hogy az állami nőgyógyász ennyire nem ért a hormonokhoz, pedig szerintem ez a munkája szerves része. Na, mindegy.


Akkor még egy nem az inozitolra. Köszönöm!


(Az IR megállapításához cukor és inzulinmérés kell, minimum 3 pontos. A csak cukor és a csak két pontos kevés. Ha ezt tudod, akkor bocsi!:) Úgy 10ezer forint körül volt magánban néhány évvel ezelőtt. Ha erre gyanakszol, akkor érdemes megcsináltatni.)

2022. febr. 16. 15:04
nekem nőgyógyász ajánlotta mindkettőt egyszerre (inofolic és normoxil). szerintem csak pénzkidobás volt. a TSH-m a normál tartományban volt (2,7) de babához ugye 1-2 közt lenne jó. a szipiszupi drága vitaminok után "hálisten" 5,67 lett... akkor már kaptam végre gyógyszert rá. 138ft 50 napra..... és a 3 hónapos kontrollon 1,4 lett a TSH. úgy érzem mindkettő egy túlárazott sz@r, amit a dokik ránk tukmálnak...lassan 1 éve próbálkozunk, igaz 2 hete volt a kontroll mikor kiderült, hogy jó a TSH. most már rám fogták, hogy inzulinrezisztenciám is lehet, de cukorterhelésre nem adtak beutalót, mert minek... gyógyszert kaptam rá, adtam neki egy esélyt, mivel már a vitaminokban nem hiszek
2022. febr. 16. 15:00

Sziasztok!


Köszönöm, a válaszokat. Igen, rosszul fogalmaztam. A babatervezés miatt mondta, hogy szedjem, nem a pajzsmirigy miatt. Gondolom, azért mondta ezt, mert ebben van szelén és az jó a pajzsmirigyre. No, így pontos. :) De azt hiszem, meggyőztetek, hogy nincs sok értelme...

9. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 13:47
Inofolic nem pajzsmirigyre van hanem inzulinrezisztenciàra. Ugyanolyan inzulin érzékenyitő mint a merckformin és társai. Hozzáteszem az ino kb 60%-nak ront az ir-en úgyhogy csak úgy ajánlott elkezdeni hogy előtte terhelés és 3 hónap szedés után újra terhelés hogy kiderüljön az adott szervezet hogy reagál rá.
2022. febr. 16. 11:28
Szia, én szedtem pm alul működésre, de nekem nem segített, csak a gyógyszer. Ha írt fel konkrétan gyógyszert, akkor szerintem nem kell mellé normoxil,a jól beállított gyógyszeres kezelés és változatos étrend elég.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2022. febr. 16. 10:49

Á...szerinte ez a TSH érték is normális, amiről én is tudom, hogy nem az és amire az endokrinológus gondolkodás nélkül írta fel a gyógyszert.

Azért szeretnék saját tapasztalatot valakitől, mert mindenkitől csak az Inofolicot hallom, ezt a Normoxilt még senkinél nem láttam.

6. libikóka (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 10:45
Talán a háziorvos is tudna valami javaslatot tenni.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Libikóka)
2022. febr. 16. 10:41
Nem tudok telefonálni neki, nem a magánorvosom, nem adta meg az elérhetőségét. Egy gyógyszerész meg, hát... Inkább konkrét tapasztalatra lennék kíváncsi.
2022. febr. 16. 10:38

Jaj, ezt a kötekedést hagyjuk már, kérlek!!

Nem, természetesen nem gondolom. Egyébként meg miért ne fórumozhatna orvos is? Arra gondoltam, hogy hátha van olyan, akinek indokolta az orvosa, hogy miért ezt ajánlja neki és miért elég ekkora adag is.

3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 16. 10:38
Telefonálj, vagy kérdezd meg a gyógyszerészt.Bár néha a kisebb adaggal indítanak hátha bejön és elég lesz.
2022. febr. 16. 10:26
Gondolod hogy itt bárki endokrinológus?
2022. febr. 16. 09:58

Sziasztok!

Endokrinológus javasolta, hogy pajzsmirigy alulműködésre szedjek Normoxilt. Mivel a dolog akkor derült ki és a gyógyszert is akkor írta ki, így ez a Normoxil dolog elsiklott a sok egyéb megbeszélendő mellett. Babát szeretnénk, ezért javasolta. Korábban, másik endokrinológus (akkor még nem volt pm problémám) Inofolicot mondott, abból is két tasakkal naponta. Megnéztem a Normoxilt, abban kevesebb, mint hatodannyi mio-inozitol van, mint 2 Inofolicban.

Szerintetek nem kevés a Normoxil hatóanyagtartalma? Vajon miért javasolhatta pont ezt a mostani endokrinológus? (Szelént egyébként szedek. Amiatt nem szükséges nekem a Normoxil.)

Csak soká megyek hozzá kontrollra, tőle nem tudom addig megkérdezni. Viszont tanácstalan vagyok, hogy van-e értelme megvenni.

Köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook