Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Normális ez? Mit lehet tenni ilyen helyzetben? fórum

Normális ez? Mit lehet tenni ilyen helyzetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. civa (válaszként erre: 3. - Pocok86)
2012. nov. 14. 17:41
Szerintem, ha náluk is otthon minden rendben, akkor a szüleiddel összefogva, változtassatok úgy a helyzeten, hogy ezentúl ti mentek tesódékhoz. Esetleg nagyi, vagy te, mint nagynéni, jelentse be, hogy igazán szeretné már megfürdetni a kicsit, szabad-e, esetleg megvárni, míg elalszik, mesét olvasni neki. Így rögtön kiderülne az is, mi a helyzet a pici fürdetésével, altatásával, azzal bénáznak-e a szülei. Ha ezzel van gond, talán el is leshetnek tőletek valami trükköt a tesódék, amit nem mertek eddig megkérdezni - mert ilyen is lehet. Eközben szépen el lehet arról beszélgetni, hogyan megy ez náluk, amikor nem vagytok ott, ami beszélgetés, nem vita, nem sértődés. A babának ez a helyzet egyáltalán nem jó, és igenis tenni kell ellene, ha nem a szülőknek, akkor a többi családtagnak, de le lehet ezt rendezni konfliktus nélkül is. És még valami, sokkal célravezetőbb mindig kérdezni, mint kéretlen tanácsot adni, mert az okoskodásnak tűnik. Lehet így is: lehetne-e szerinted...? próbáltad-e már...? mi lenne, ha ...? Rávezető kérdésekkel, szépen finoman.
44. tilbog
2012. nov. 13. 16:15
Vagy ha másképp nem működik, vegyél a gyereknek egy pizsamát.:)012
43. 0a84e34983 (válaszként erre: 42. - 0a84e34983)
2012. nov. 13. 15:01
Én simán megmondanám ezt tesómnak,és ha jó a kapcsolatotok nem lenne szabad megsértődnie.
2012. nov. 13. 15:00
Szerintem mond meg nekik,hogy szeretettel látod őket,de szeretnéd ha kicsit hamarabb hazamennének,mert te is és szüleid is dolgoztok,és nem este 8 után akartok elmenni fürdeni,vacsorázni,hanem este 8kor már pihenni szeretnétek az ágyikótokban,mert titeket másnap vár a meló.Meg ha a kicsit vállalták akkor vállalják azt is,hogy a baba későig fent van mert ez ezzel jár.
41. bd55e3f068 (válaszként erre: 39. - Pan Dóra)
2012. nov. 13. 14:51

Biztos hazapaterolnád őket, főleg hogy nyugtod legyen :P

Az az opció meg fel sem merül benned, hogy normális hangon beszélj velük, egyből majd te megcsinálod helyettük, ők meg menjenek a francba.

Ha ilyen anyám lenne, biztos felé se néznék.

40. pocok86 (válaszként erre: 39. - Pan Dóra)
2012. nov. 13. 14:48

Sajnos a szüleim is csak nyelik magukba a rosszallásukat, és pont attól félek, hogy ha kibukik majd belőlük, az nem lesz egy kellemes beszélgetés.

Majd megpróbálom valahogy finoman rávezetni őket, ma is jönnek, szóval próba szerencse, addig még fogalmazgatom magamban, hogy mit mondjak:(

39. Pan Dóra (válaszként erre: 38. - Bd55e3f068)
2012. nov. 13. 14:43
Bár még nincs unokám, de biztos, nem engedném, hogy ezt csinálják vele. Én magam lennék, aki legkésőbb 7-kor hazapaterolnám őket. Vagy: ha terhükre van a gyerek, adják nekem, aztán majd én gondoskodok róla...
38. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - Pan Dóra)
2012. nov. 13. 14:37
Én el nem tudnám képzelni, hogy a szüleim kirakjanak este, hogy ne rugózzak náluk. Szívesen látnak bármikor.
37. pocok86 (válaszként erre: 34. - E6e23f542d)
2012. nov. 13. 14:31

Nincsenek nálunk egész nap, dolgozunk mindannyian, az apuka is, az anyjával van otthon egész nap.

Délután jönnek át, aztán itt vannak 8-ig, negyed kilencig, azokon a napokon meg, amikor nem hozzánk jönnek, akkor a másik nagyszülőkhöz, ott is ugyanez a műsor megy...:(

36. Pan Dóra (válaszként erre: 32. - Pocok86)
2012. nov. 13. 14:27

Na, ezt mondd el nekik! Mivel a rokonaid, nyugodtan megteheted! Ha megsértődnek, az ő bajuk, ők lesznek slamasztikában, mert tuti nincs még egy olyan ismerősük, aki nap mint nap este 8-ig elviseli őket...


Megjegyzem, én biztos nem tűrném, hogy valaki rendszeresen a lakásomban rugózzon... nekem is kell a magánélet és a nyugalom!

35. nicole. (válaszként erre: 3. - Pocok86)
2012. nov. 13. 14:23
kinek mi a normális, szerintem nem... de egy barátnőmnek a kisfia csak az autóban volt hajlandó elaludni egyéves koráig...esti program be a kocsiba és körbe körbe a házkörül :) hát ez sem volt normális...felnőtt a gyerek és jó fej, semmi baja
2012. nov. 13. 14:19

Az, hogy diplomások az nem jelent semmit. Diplomához észt nem osztanak.


Egyébként miért vannak nálatok ilyen sűrűn? A szülők dolgoznak, és esetleg ti vigyáztok napközben a gyerekre? Hány órakkor mennek érte? Vagy egésznap nálatok lóg a tesód családja?

33. tündér74 (válaszként erre: 27. - Pocok86)
2012. nov. 13. 14:00
Sajnos hiába diplomás felnőttek. Látod mégsem tudják, hogy egy ilyen picinek este otthon a helye, fürödnie kellene (tényleg hol fürdik?), mesét olvasni, játszani a gyerekükkel.
2012. nov. 13. 13:55
Egyetértek, szerintem is a kialakított rituálék kellenének. Mikor ekkorka voltam engem is anyukám megvacsoráztatott, majd hétkor fürdés, pizsama, kicsi mese vagy altatás és szundi!
31. tilbog
2012. nov. 13. 13:43

Magunkból indulok ki: nálunk az esti hét órai fürdés az szent. Biztos pont kell a gyereknek.

Hülyén nézne ki, de ennyi erővel vihetnének magukkal pizsamát :)

De az időben történő hazamenetel a legideálisabb.

30. pocok86 (válaszként erre: 28. - Tilbog)
2012. nov. 13. 13:35
nem hiszem, hogy miattunk maradnának, mondták nem is egyszer, hogy ha korábban indulnának haza, akkor később felébredne a pici 11 körül, és ezt akarják elkerülni.
29. tilbog (válaszként erre: 27. - Pocok86)
2012. nov. 13. 13:28
Küldd haza őket :)
28. tilbog (válaszként erre: 22. - Pocok86)
2012. nov. 13. 13:28
Szerintem titeket nem akarnak megsérteni a korai hazamenéssel, azaz miattatok marad a ruhájában a gyerek, ne haragudj, nem akarlak megsérteni. Nekem is van egy eleven kislányom, tudom miről beszélek. Én, ha nagy ritkán hasonló helyzetbe kerülök, egy éjjeli ébredéskor gyorsan átöltöztetem, lehet, ők is ezt teszik.
2012. nov. 13. 13:26

Az ő dolguk, tudom én is, de rossz nézni, ahogy a pici szenved már a fáradtságtól este 8-kor!


Természetesen van náluk is fűtés, ennivaló is. Szerencsére nincs ilyen gondjuk.

Had tegyem hozzá, hogy a szülők mindketten értelmes, diplomás felnőttek, szóval nem gondolnám, hogy nem tudnák felfogni a problémát... mégis mért nem változtatnak akkor?

26. tilbog
2012. nov. 13. 13:21

Annak a picinek az nem jó, hogy ilyen későn kerül haza. Így nincs valami normális napirendje. Azért nem vetkőztetik le, nehogy felébredjen és késő este legyen fent. Így még jobban meg van zavarva.

Egyébként meg az ő gyerekük, ő dolguk, életük.

25. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - Pocok86)
2012. nov. 13. 13:13
Érdekesek lehetnek az erőviszonyok a családban.
2012. nov. 13. 13:11

nem hinném,hogy ezen megsértődnének hogy soha többet nem vinnék hozzátok a gyereket, hosz ha folyton nálatok vannak gondolom elég jó a kapcsolat, akkor ezen nem fognak megsértődni.

Más oka nem lehet ennek, sokáig vannak nálatok? Pl, van náluk is fűtés? Van mit enniük? Nem azért maradnak, hogy ne fázzanak és legyen mit enni... Lehet, hogy hülyeség..csak úgy eszembe jutott, hátha...

23. gica66 (válaszként erre: 22. - Pocok86)
2012. nov. 13. 13:09
Nem viszik a picit hozzátok! Legalább lesz esélye idöben a megfelelő modon ágyba kerülni...
2012. nov. 13. 13:06
Nagyszüleim is helytelenítik a dolgot, de még nem szóltak nekik, viszont ha egyszer kibukik belőlük, akkor félek, hogy megsértődnek, aztán már nem hozzák majd többet a picit hozzánk. Ezt megelőzendő, finoman kéne jelezni nekik, de nem tudom mit mondhatnék... ha ők ezt maguktól nem látják?
2012. nov. 13. 13:02
Ha te a szüleiddel élsz és a tesódék vannak nálatok a gyerekkel akkor miért nem szólnak a szüleid a tesódnak, hogy ez nem jó így a gyereknek? Szerintem ebben az esetben nem feltétlen a te dolgod lenne
20. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Pocok86)
2012. nov. 13. 12:59
Akkor max. egyszer mond el, hgoy szerinted ez nem jó a babának, de ennél ne akarj továbbmenni. Igazából az ő dolguk, még akkor is, ha nem épp követnivaló példa :/
2012. nov. 13. 12:58
tehát a nagyszüleinél van a gyerek...
2012. nov. 13. 12:56

Nálunk is vacsorázik a pici. Nekem nincs gyerekem, ezért nincs tapasztalatom ilyen téren, de azért van róla elképzelésem, hogy nem így kéne mennie a dolgoknak.

Nálunk: én a nagynénje vagyok a picinek ill. a szüleim:)

17. bd55e3f068 (válaszként erre: 16. - Pocok86)
2012. nov. 13. 12:54
De mégis kikről van szó, és kiknek az otthonában történik ez?
2012. nov. 13. 12:52
Szólni kellene nekik, de nem tudom, hogyan kezdjem, mit mondjak, félek, bármit mondok, megsértődnek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook