Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális dolog, ha a betegek maguk látják el magukat a kórházban? fórum

Normális dolog, ha a betegek maguk látják el magukat a kórházban? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 5. 17:11
A nővérek kötelesek ellátni. Ha nem hajlandók, azonnal beszéljetek a kezelőorvossal vagy az osztályvezetővel. Ne fogadjátok el a helyzetet! Azért mernek ilyeneket megtenni, mert mindenki hallgat. Az nem kifogás, hogy kevesen vannak.
2010. márc. 5. 17:09
Igen tápszert kap, mert a betegsége miatt nem ehet, meddig kell még ezt kapnia?
2010. márc. 5. 17:09

..és az normális, hogy én a kézműtétemnél segédkeztem? :D

Az orvossal ketten voltunk bent a műtőben, nem jutott állítólag ápolónő, vagy bárki más, aki tudott volna segíteni.. Sőt! A műtét előtt 10 perccel jelentette be az orvos, hogy meg kell műteni a csuklóm, előtte azt mondta, hogy meg van repedve.. 6 hét gipsz, 2 hét rögzítőpánt..csak a fájásom nem múlt el, meg nőtt a görcsöm, mikor megállapította, hogy ganglion, ami egyre nő.. Úgyhogy sürgősségire le, utcai ruhában, torna cipőben feküdtem a műtőasztalon..Beadta az érzéstelenítőt, aminek a műtét végére elmúlt a hatása, éreztem mikor varrt össze, szóltam neki, de annyit mondott, hogy nem tart már sokáig.. Összevarrt..de műtét közben én adogattam a gézlapokat, én fogtam saját magamnak, hogy nem folyjon le sok vér..Ja, és mondta, hogy ha 2 hétig nem bírom a 3.-4. ujjam mozgatni, akkor lehet, hogy lebénult, mert valamit elvágott..A sírás kerülgetett.. ez volt 2 éve, aztán tavaly ismét műteni kellett, ugyanott, mert nem is szedte ki rendesen, sőt minden ínt, meg pár idegszálat is elcsípett (ezek miatt bénulhatott volna le a 2 ujjam..)..És mondta a másik orvos (természetesen nem ugyanott műtettem magam), hogy simán feljelenthetném, ha akarnám. Nem tettem..


Úgyhogy, kedves Gyöngyi, semmin nem szabad meglepődni.. Cherry30-nak igaza van, pénzzel oldható meg max. a gondotok..

2010. márc. 5. 17:08
Erre kérdezzetek rá, beszéljetek a nővérekkel, hogy ezt ő nem tudja csinálni. Nagyon sajnálom....
16. gyöngyi (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2010. márc. 5. 17:07
Üvegben van.
2010. márc. 5. 17:07
Ja és természetesen adunk az ápolónőknek, de mama szerint a mosoly addig tart amig elteszik. Tudom lehet, hogy öreg és másképp látja a dolgokat, de ez az átmosásos dolog kissé felkavart. Azt mondja nem mindig tudja azt hogy milyen sorrendben kellene csinálnia, meg a keze is remeg.Most mit mondjak neki?
2010. márc. 5. 17:06
Akkor szondája van, szerintem nem neki kellene átöbliteni!!! A tápszer zacskóban, üvegben van?
2010. márc. 5. 17:06
Országszerte a kórházakban a belső berendezések teljesen le vannak használva, régiek, ócskák és a felszerelések is többek között a belső felujitásokra is rengeteg pénzt lehetne költeni, de, ami nagyon fontos arra, soha nincsen keret.
12. gyöngyi (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2010. márc. 5. 17:04
Nem tudom mi az a PEG...de a hasából nem lóg ki cső, ezt az infúziós állványról csorgatják az orrán keresztül. Mama szerint amikor vizit van az ehhez való cuccokat elteszik az áolónők.
2010. márc. 5. 17:03

Nem éppen felteszed jogosan a kérdést a betegek vannak sokszor az orvosokért és nem forditva.

Magyarul fogalmazva ki vagyunk teljesen szolgáltatva nekik függetlenül attól milyen életkorúak vagyunk. Köztudott az egészségügy területén áldatlan állapotok uralkonak. Pénzt és a támogatást megvonták ebből a szférából és ártatlan embereken csattan legjobban az ostor. Az igazsághoz tartozik el vannak anyagiasodva, pedig egyeseknek a hálapénzből telik méregdrága autóra, lakásra, egyáltalán már sokszor nem a hivatássszeretet motiválja őket, hogy a pácienseken segitsenek. Képzeld el, ha ezt fórumon igy szemtől szembe kellene beszélni róla, akkor elszabadulnának az indulatok. Ez pedig senkinek sem hiányzik. Üdv.Ágnes

10. etikat
2010. márc. 5. 17:02
Haladunk , csak az a baj, hogy lefelé :)
2010. márc. 5. 17:00
de szerintem nem raknak rögtön PEG-et, inkább szondája lehet...
2010. márc. 5. 16:58
PEG-et a kórházban az ápoló mossa át, később megtanitja a beteget, de ha a beteg valamilyen módon nem tudja akkor egy családtagot...
2010. márc. 5. 16:58

cső féle log ki a hasából??

akkor igen egyedül kell csinálnia vagy mivel öreg akkor felügyelet vagy ti is megtanulhatjátok,mert ha elhagyja a kórházat ezt magatoknak kell elvégeznetek

2010. márc. 5. 16:58
Ha otthon is kell majd ezt csinálnia, akkor igen. A 86 éves édesapám így volt az állandó katéterrel 3 hónapig. Mint amikor a cukrosnak meg kell tanulnia önállóan beadni az inzulint.
2010. márc. 5. 16:57
Én cifrábat is tudok mesélni.
2010. márc. 5. 16:56
Magyarországon? Ne viccelj....! Itt minden megtörténhet, amit csak rémálmaidban elképzelsz. Egyébként ha folyamatosan csúsztattok megfelelő összegeket a nővérek zsebébe, akkor megoldható a probléma.
2010. márc. 5. 16:56
PEG-e van??
2010. márc. 5. 16:56
én nem hallottam még ilyenről...
2010. márc. 5. 16:55

Na jó, lehet, hogy túloztam...

Anyósom 84 éves hasnyálmiriggyulladással van kórházban. Infúziót és tápot is kap. Amikor a táp lemegy egy injekcióstűvel, valamilyen zacskós-talán steril- vizzel kell átmosnia a csövet, hogy be ne száradjon. Amikor azt mondta, hogy ő ezt nem tudja, nem látja jól, azt mondták neki, hogy meg kell tanulnia, minden beteg magának csinálja!!! Ez normális eljárás a mai kórházakban?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook